Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

 Unirea, la superlativ

Fotbal, Liga a II-a, FC Brașov-Unirea Slobozia 0-6

Unirea, la superlativ

Ne-a fost un pic teamă de meciul de la Brașov, atât nouă, suporterilor, cât și antrenorului Adrian Mihalcea, care a marșat toată săptămâna pe declarații prudente. Apoi temerile s-au spulberat, iar cei câțiva suporteri care am însoțit Unirea la Brașov, am plecat spre casă cu zâmbete largi pe față. A fost cea mai categorică victorie a Unirii în deplasare, a fost un joc încântător, o prestație la superlativ!

În superioritate,din minutul 2
La Brașov, Adrian Mihalcea a folosit următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju (Lazăr 31), Toma-Mustacă (Matei 67), Coadă, Cruceru (Suciu ... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 20:30 (3834 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține «Legea consumatorului vulnerabil»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu suștine că liberalizarea pieței energiei din România împinge populația în pragul unei catastrofe sociale. În aceste condiții, o primă soluție de stopare a crizei care se prefigu­rează o reprezintă «Legea consumatorului vulnerabil». Pentru a avea efect, legea ar trebui adoptată cel mai târ­ziu în toamna acestui an.

Realitatea bate guvernarea Primele șase luni ale acestui an au adus cea mai mare creștere de prețuri din ultimii 13 ani. Prețul gazelor a ajuns la maximul istoric, prețul energiei electrice a atins un nou nivel record-1000 de lei/MHW. Aceste majorări... [citește_tot_articolul]

15 August 2021, 13:10 (6596 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Speranța Casianei

caz umanitar

Speranța Casianei

V-ați întrebat, vreodată, oare cât costă aerul pe care îl respirăm? Sigur, ați spune că nu poate fi cumpărat. Și totuși, aerul are un preț... Mai exact, 25000 de euro! Sunt banii pe care familia Casianei Biteș, o adolescentă de 16 ani din comuna Moldoveni, trebuie să-i plătească lunar pentru ca tânăra să poată respira normal. Diagnos­ticată cu Fibroză Chis­tică, o boală gene­tică rară, adolescenta se luptă cu boala și cu sistemul medical. Care preferă să-i pună piedici în loc să o ajute...

Tratament costisitor Fibroza Chistică este o boală genetică rară, care afectează în special plămânii... [citește_tot_articolul]

14 August 2021, 13:50 (4304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Magistrații Curții de Apel București au dat vineri, 13 august a.c., o sentință definitivă în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița. Acuzat de Direcția Națională Anticorupție de fapte de corupție, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv. De asemenea, au fost achitați și Liviu Mușat și Mariana Vișan, director general și director adjunct în cadrul Asociației de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, anchetați în aceeași cauză.

Proces încheiat după 7 ani
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a debutat în toamna... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 16:30 (11063 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Unanimitate la vot pentru noua Organigramă a Primăriei Slobozia

Consiliul Local Slobozia a votat miercuri, 11 august 2021, cu unanimitate de voturi, noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Conform acesteia, numărul angajaților din aparatul propriu al primarului se reduce de la 161 la 136. Surprinzător, noua Organigramă a fost votată și de către consilierii PSD și de către consilierii PRO România.

Administrația Soare a reușit după 10 luni de mandat să restructureze departamentele din cadrul Primăriei Slobozia. Conform noii Organigrame, activitatea administrativă va fi concentrată în jurul a 4 departamente cheie, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Aparatul... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 14:50 (7716 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Marin Constantin ex-primar de Albești, ex-subprefect și candidat la funcția de prefect al județului Ialomița când se vor întoarce pesediștii la Putere, a fost numit președinte. Nu dați, năvală, că e președinte interimar. Și nu la PSD Ialomița, unde visează toți cu mic cu mare, ci la filiala aia pricăjită și trădată de la Ion Roată, recent desființată de Marian Pavel pentru vina de a fi fluierat în biserica actualului primare Cazacu.

Fii atent la ce-ți dorești, Costică! La cererea unor cititori înve­derați ai ziarului, răspundem unor întrebări legate de șeful de cabinet al președintelui... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 10:55 (6055 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

Record la Primăria Slobozia

Soare a făcut Biroul Unic într-un an

În august anul trecut, convins că va deveni viitorul primar al Sloboziei, Dragoș Soare pleca să ia lumină de la Oradea, unde primarul Bolojan se pregătea să devină președintele Consiliului Județean Bihor. Întors iluminat din Occidentul României, Soare a înțeles că ar fi mare lucru dacă ar reuși să facă măcar o copie miniaturală a celebrului Birou Unic al Primăriei Oradea, că de apă, asfalt și spații urbane occidentale Slobozia n-o să aibă bani nici într-o mie de ani... În septembrie 2020, Soare a avut noroc și a devenit primar. Iar prin noiembrie și-a amintit ce a promis. Adică, Birou Unic! În martie a mai promis o dată că va fi gata într-o lună. Iar în august 2021, iată, e gata! A durat un an... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 15:10 (5283 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Festivalul de la Amara ajunge și la Slobozia

Primăria Amara, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița va organiza, în perioada 3-5 septembrie 2021, cea de-a 53-a ediție a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Pentru prima dată după mulți ani, în ultima seară a Festivalului, câștigătorii premiilor din cadrul concursului vor concerta și la Slobozia. O altă premieră o reprezintă faptul că prezentatorul celor trei seri de Festival va fi Liana Stanciu. Cheltuielile generate de susținerea acestui eveniment se ridică la 500 mii de lei.

Eforturi administrative conjugate După... [citește_tot_articolul]

12 August 2021, 10:55 (6001 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

În Ialomița

Șoferii vitezomani, sancționați de polițiști

Polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a accidentelor rutiere, pe toate drumurile publice din județ. Oamenii legii i-au tras pe dreapta în special pe șoferii certați cu viteza. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale, iar unii conducători auto au rămas pietoni.

Poliția, în acțiune pe șoselele județului
Miercuri, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe șoselele din județ. Oamenii legii au desfășurat o amplă acțiune ce a avut ca scop reducerea accidentelor rutiere. Și pentru că viteza este una dintre cauzele principale ale accidentelor... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 22:30 (3570 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Cultura care ne arde la buzunare

Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat Ialomița 500 mii de lei

Încheiat săptămâna trecută, Festivalul Internațional «Ionel Perlea» a costat bugetul județean peste 500 mii de lei. Comparativ cu anii precedenți, bugetul este de aproape 3 ori mai mare, în condițiile în care participarea pu­blicului ialomițean a fost modestă. «Costurile sunt similare cu cele din anii trecuți... Practic, cu aceiași bani, am realizat 4 evenimente! Însă ceea ce contează e faptul că am transformat acest Festival într-unul internațional...» declară Clementina Tudor, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», instituția care a organizat evenimentul în «parteneriat» cu Asociația SuonARTE.

Eveniment internațional fără public... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 14:40 (3477 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Noua Organigramă a Primăriei Slobozia, redusă cu 25 de poziții

Miercuri, 11 August, începând cu orele 16,00, Consiliul Local al Municipiului Slobozia este convocat în ședință extraordinară, pe ordinea de zi fiind proiectul de hotărâre privitor la noua Organigramă a Primăriei Slobozia. Noua Organigramă a aparatului propriu al primarului Sloboziei reduce schema de personal de la 161 la 136 de posturi. De asemenea, departamentele Primăriei sunt restructurate din temelii și concentrate în jurul a 4 departamente principale, respectiv Direcția Juridică și de Administrație Publică Locală, Direcția Finanțe Publice Locale, Direcția Tehnică și Dezvoltare și Direcția Urbanism și Servicii de Utilități Publice.

O nouă pagină de administrație... [citește_tot_articolul]

11 August 2021, 10:50 (10996 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a III-a

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja trebuia să joace un amical cu CSM Fetești. Cum echipa feteșteană a fost angrenată în Supercupa județului, amicalul a fost anulat, fiind substituit de un joc cu Victoria Țăndărei, câștigat de Recolta cu 2-1. Între timp, echipa antrenată de Marius Milea a reușit două transferuri extrem de utile la acest nivel. De la Unirea Slobozia a venit atacantul de 22 de ani, Mihăiță Năstase. S-ar putea dovedi un jucător important pentru aportul ofensivei dojene, știut fiind faptul că era printre principalii marcatori, când Unirea juca în Liga a III-a. Năstase este al treilea jucător venit de la Unirea în această vară, după portarul Victor Enache și fundașul Andrei Comșa. Recolta i-a mai... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 15:10 (2764 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbalul feteștean a revenit în Liga a III-a, iar conducerea CSM caută să întărească lotul astfel încât echipa să supraviețuiască la acest nivel. Spre fericirea suporterilor, CSM Fetești este foarte activă la capitolul comunicare, lucru care lipsește cu desăvârșire chiar la echipe din ligile superioare. Astfel, feteștenii au păstrat nucleul lotului care a făcut posibilă promovarea, singurii jucători la care s-a renunțat până în prezent fiind Marcel Minea și Ionuț Stanciu. Pentru îndeplinirea obiectivului e nevoie de mai mult. În acest context, Feteștiul a testat o serie de jucători în meciurile de pregătire, antrenorul Mircea Ștefan fiind deja convins de câțiva dintre aceștia. Fundașul central... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 14:20 (3345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera ilegală în care Penitenciarul Slobozia gestionează terenurile agricole pe care le adminis­trează. În urma unei misiuni de audit, rea­lizată în primăvara acestui an, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au constatat mai multe neconcordanțe în privința modalității în care au fost raportate producțiile recoltate de pe aceste suprafețe. Deficiențele au vizat abateri cu privire la modul în care Penitenciarul Slobozia a realizat comisiile de inventariere, monito­rizare și declarare a recoltelor, în anul 2017. În documentele oferite auditorilor ialomițeni, oficialii Penitenciarului Slobozia au precizat că o parte din producțiile... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 13:10 (5794 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă din cauza creșterii numărului focarelor de Pestă Porcină Africană. Cel mai grav afectată este zona de Vest a județului. La Urziceni au fost descoperite animale bolnave în incinta unei ferme de îngrășare a porcilor. În perioada următoare, 1861 de porci din cadrul societății vor fi uciși în scop preventiv, informează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița.

81 de focare active în Ialomița În momentul de față, în Ialomița există 81 de focare de Pestă Porcină Africană. Cel mai mare focar a fost identificat în incinta... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 20:05 (4323 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

Control al Prefecturii Ialomița

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

La finalul lunii iulie 2021, Prefectura Ialomița a încheiat cea de-a doua fază a controlului privind modul de admi­nistrare a pajiștilor de către primăriile din județ. Inițial, verificarea a vizat doar 16 administrații locale, fiind extinsă ulterior și la nivelul celorlalte 50. Ca și în prima etapă, și de această dată au fost descoperite «neconformități» în privința exploatării pășunilor. Problemele majore sunt reprezentate de transformarea pajiștilor în terenuri arabile sau utilizarea acestora pentru depo­zitarea ilegală de deșeuri. Scopul pentru care acestor suprafețe le-a fost schimbată categoria de folosință a fost acela de a încasa subvențiile oferite de APIA. Concluziile primului control... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 14:40 (4995 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Conform planului de distribuire a sumelor creditorilor Chemgas Holding Corporation, Primăria Slobozia urmează să primească aproximativ 10 milioane de lei. Această sumă este compusă atât din restanțele pe care firma falimentară le-a înregistrat către bugetul local al Sloboziei, cât și din redirecționarea a 63% din impozitul pe venit datorat de către Chemgas Holding Corporation Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Cel mai probabil, sumele vor intra în conturile administrației locale spre sfârșitul anului în curs. Reamintim că, în această primăvară, bunurile aparținând Chemgas Holding Corporation au fost vândute de către lichidatorul Expert Insolvență cu 124 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 11:10 (4155 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Locatarii blocului U16 din Slobozia reclamă că parcarea aferentă blocului a devenit impracticabilă din cauza unui șanț apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Conform reglementărilor legale, spațiul public afectat de lucrările edilitare trebuie readus la stadiul inițial.

Faptele așa cum au fost Locatarii imobilului U16 din Slobozia au sesizat problema șanțului din parcarea blocului în urmă cu două săptămâni. Șanțul a apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Șanțul  traversează parcarea, îngreunând «viața» proprietarilor... [citește_tot_articolul]

8 August 2021, 12:20 (6493 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11984 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12656 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15048 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12123 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12785 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(13006 vizualizări - 0 comentarii)


Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie

«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:06
(13539 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate executate

La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 16:38
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni

Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 15:29
(12352 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România

Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 11:59
(10926 vizualizări - 0 comentarii)


Codul portocaliu în Ialomița se prelungește până luni seara

Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara

Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 15:31
(11278 vizualizări - 0 comentarii)


Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății

Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:13
(13711 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri înzăpezite

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:10
(14170 vizualizări - 10 comentarii)


Subvenții acordate de APIA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2010, 09:11
(13488 vizualizări - 0 comentarii)


La închisoare pentru ultraj

Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 18:12
(16864 vizualizări - 1 comentariu)


Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 17:10
(12457 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 16:32
(13940 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton omorît de un tractor

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 19:06
(9968 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, încarcerat

Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:41
(10491 vizualizări - 0 comentarii)


Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 18:11
(8502 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 17:02
(10321 vizualizări - 0 comentarii)


Amonil și-a reluat activitatea de producție

Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2010, 11:07
(11015 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 19:17
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie

Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 16:42
(8557 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști

Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 15:32
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 14:53
(10183 vizualizări - 0 comentarii)


Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010

«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:35
(11170 vizualizări - 3 comentarii)


Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate

În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:32
(8336 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2010, 12:25
(11256 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei

Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 20:18
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...