Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Slobozia așteaptă finanțare pentru deschiderea Centrului dedicat consumatorilor de droguri

Spitalul Slobozia așteaptă finanțare pentru deschiderea Centrului dedicat consumatorilor de droguri

Desființarea Agenției Naționale Antidrog și transformarea noilor entități în structuri arondate spitalelor dă peste cap activitatea unităților medicale. La Slobozia, structura care trebuie să acorde acces la tratament și consiliere persoanelor consumatoare sau dependente de droguri a fost lăsată în grija Spitalului Județean de Urgență. Repre­zentanții unității medicale susțin că noua entitate nu poate funcționa pentru că nu există fonduri pentru personal medical.

 

Fără bani pentru suportul consumatorilor de droguri Noua strategie antidrog a Statului prevede crearea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2025, 10:10 (3497 vizualizări - 9 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (XII 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (XII 2000)

Luna decembrie 2000 a închis un ciclu electoral însă, pe de altă parte, deschidea noua perioadă hegemonică a social-democrației în Ialomița. Cu Gheorghe Savu instalat ca președinte la «butoanele» Consiliului Județean și Marian Bălan, vicepreședinte al aceleiași instituții și viitoare autopro­punere de prefect, cu majoritatea admi­nistrațiilor locale «controlate» de primari social-democrați și câștigarea de către PDSR a trei mandate de parlamentari, Ialomița, așa cum vă precizam, intra «roșie» pursânge în mandatul 2000-2004. Așadar, distribuirea și redistribuirea man­datelor ca urmare a scrutinului din 26 no... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2025, 09:50 (11223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Avocatul Poporului obligă Urban SA să sisteze preluarea apelor industriale cu parametri peste limita legală

Problema poluării olfactive gene­rată de stația de epurare a Sloboziei a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția recunoaște oficial faptul că s-a sesizat din oficiu după ce ziarul nostru a relatat în repetate rânduri pe marginea acestui subiect. De altfel, Avocatul Poporului este singura instituție implicată în scandalul mirosurilor pestilențiale din Slobozia care, într-adevăr, aplică măsuri concrete, fără a se acoperi de acte normative și zeci de documente a căror valoare juridică nu există. După o corespondență de 3 luni cu instituțiile abilitate, Avocatul Poporului a obligat Urban SA să nu permită de­versarea apelor industriale în... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2025, 09:55 (23525 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Finalizarea celui mai nou bloc ANL din Slobozia, în iunie 2026

Finalizarea celui mai nou bloc ANL din Slobozia, în iunie 2026

Administrația locală din Slobozia a dat asigurări că în iunie 2026 se va finaliza construcția celui mai nou bloc ANL din oraș. Amplasat în imediata apropiere a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», blocul oferă 52 de apartamente și garsoniere. Între timp, Primăria Slobozia face demersuri pentru actualizarea listei cu posibilii viitori beneficiari ai locuințelor. Datele arată că sunt aproape 200 de cereri pe lista de așteptare, cea mai veche din 2016.

 

Blocul ANL, gata în jumătate de an Administrația locală susține că blocul va fi dat î... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2025, 09:20 (14672 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grupuri de colindători au adus atmosfera de sărbătoare la Clinica Dr. Ardeleanu Slobozia

Grupuri de colindători au adus atmosfera de sărbătoare la Clinica Dr. Ardeleanu Slobozia

Atmosfera de sărbătoare a învăluit Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia. Glasurile colindătorilor au adus bucurie, liniște și speranța pentru personalul medical și pacienții clinicii. La Clinica Dr. Ardeleanu, grupurile de colindători s-au întâlnit și cu Moș Crăciun. Totodată, cadrele medicale le-au explicat copiilor și însoțitorilor lor importanța prevenției medicale pentru sănătatea orală.


Colindători, în vizită la Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2025, 09:10 (1783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

După ani în care DNA aproape că a uitat de corupția din județ, instituția și-a îndreptat din nou atenția către Ialomița. De această dată, procurorii anticorupție sunt interesați de Drumuri și Poduri SA Ialomița. Redacția noastră a intrat în posesia unei cores­pondențe purtată de DNA-Structura Centrală și Drumuri și Poduri SA Ialomița, procurorii solicitând documente legate de activitatea firmei. Totul pentru a aduna probe într-un dosar penal ce vizează infracțiuni asimilate faptelor de corupție. În așteptarea unei decizii din partea instanței pri­vind falimentul, Drumuri și Poduri SA face obiectul și unei misiuni de audit a Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2025, 09:40 (8608 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia nu renunță la artificii în noaptea de Revelion

Proprietarii animalelor de companie, dezamăgiți

Primăria Slobozia nu renunță la artificii în noaptea de Revelion

bonus: La Amara/Regulament pentru utilizarea petardelor și artificiilor

Mai multe asociații locale pentru protecția anima­lelor, dar și cetățeni au înaintat petiții către Primăria Slobozia prin care cer municipalității să renunțe la focurile de artificii în noaptea de Revelion și să interzică utilizarea petardelor. Principalul motiv îl reprezintă stresul pe care elemen­tele pirotehnice îl provoacă anima­lelor de companie. Petiționarii cer administrației locale să înlocuiască artificiile și petardele cu jocuri de lumini, pentru că sunt mult mai prie­tenoase cu mediul și nu provoacă zgomot. În răspunsul înaintat petițio­narilor, administrația locală pare că refuză categoric să ia în calcul această... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2025, 17:10 (40261 vizualizări - 39 comentarii)

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2025, 12:40 (7893 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie spectaculoasă

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Băneasa 4-2

Victorie spectaculoasă

Recolta Gheorghe Doja a încheiat anul 2025 cu o victorie importantă și spectaculoasă în același timp. Astfel, în etapa 17 a Ligii 3/Seria 3, dojenii au întâlnit pe teren propriu Gloria Băneasa, echipă poziționată superior Recoltei în clasamentul provizoriu al seriei. Revenind, partida a început dificil pentru Recolta Gheorghe Doja, oaspeții reușind deschiderea scorului în prima repriză. Până la pauză, dojenii au reușit întoarcerea rezultatului, dubla lui Costin Anton schimbând tabela la finalul primei reprize în 2-1 pentru Recolta Gheorghe Doja. Revenirea de la vestiare pentru al doilea mitan a fost de bun augur pentru... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2025, 10:20 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în atenția Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a verificat recent situația financiară a Ministerului Educației. Auditorii au solicitat însă do­cumente contabile și de la Inspectoratele Școlare Județene. Și în Ialomița au fost descoperite abateri financiare al căror cuantum depășește 1,8 milioane de lei, potrivit auditorilor.

 

Situația de fapt Ministerul Educației a transmis Curții de Conturi a României si­tuațiile financiare înregistrate în contabilitatea tuturor Inspectora­telor Școlare Județene din țară. În ceea ce privește județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 12:10 (16949 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Conform statisticilor, industria HoReCa locală are în evidență peste 300 de localuri de alimentație publică. După tragedia de la Clubul «Colectiv», acestea trebuie să respecte temeinic normele de securitate la incendiu. Anul acesta, ISU Ialomița a descoperit că doar un singur restaurant din județ încalcă legea și l-a închis. Unitatea funcționează pe raza orașului Țăndărei și încearcă să dovedească faptul că a respectat legea prin mai multe acțiuni deschise la instanță.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală După tragedia de la Clubul «Colectiv»... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 07:50 (14436 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

S-a întâmplat la Slobozia

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

O femeie angajată ca agent de securitate al unui supermarket din Slobozia a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a fost agresată de un bărbat pe care l-a prins în timp ce fura produse din respectivul magazin. Suspectul se află acum după gratii fiind arestat preventiv pentru 30 de zile.

 

Verificări în curs Ancheta deschisă în acest caz este coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Potrivit actelor de urmărire penală, femeia care lucra ca agent de pază în supermarket a încercat să oprească hoțul să pără­sească magazinul... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 15:05 (11650 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Spitalul Orășenesc din Țăndărei a adus în atenția consilieilor locali lista de investiții ce trebuie realizate în cadrul unității medicale. Potrivit documen­telor oficiale este vorba despre echipamente medicale destinate, în special, laboratorului de analize medicale al spitalului. Spitalul Orășenesc din Țăndărei este o importantă unitate medicală din zonă, deservind apro­­ximativ 60 mii de oameni.

 

Echipamente medicale de 500 mii de lei La ultima ședință ordinară a Consiliului Local Țăndărei, aleșii locali ai orașului au avut de aprobat un proiect... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 09:20 (3807 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Administrația locală din Fetești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană de peste 1,5 milioane de lei ce a permis achiziționarea de containere digitale pentru depozi­tarea gunoaielor. Practic, pe baza unei cartele magnetice, cetățenii pot depozita deșeurile menajere produse. În momentul de față, Primăria Fetești a început o campanie de distribuție a cartelelor cu ajutorul cărora containerele pot fi deschise. «Insulele ecolo­gice nu sunt în acest moment funcționale, iar accesul nu este activat. Locuitorii sunt rugați să nu forțeze deschiderea ușilor și să nu deterioreze echipamentele!» a transmis Laurențiu Șonchereche, primarul munici... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 14:55 (5995 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

În urmă cu două decenii, Ministerul Educației, cu spriji­nul Guvernului României, a lansat programul «EURO 200» în baza căruia instituția acorda elevilor 200 de euro pentru achiziția de calculatoare. În timp, programul a devenit tot mai nepopular, pentru că Ministerul Educației nu a făcut nimic pentru a-l face mai atractiv. De aceea elevii, deși au nevoie de dispozitive digitale, refuză să se înscrie. În prezent, cu 200 de euro, e tot mai dificilă achiziția unui calculator performant care să-i ajute pe elevi în activitatea școlară.

 

Un proiect nepopular... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 09:20 (1640 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Introducerea noțiunilor de prim ajutor în cursurile școlare a rămas doar pe hârtie!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Introducerea noțiunilor de prim ajutor în cursurile școlare a rămas doar pe hârtie!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă își manifestă nemulțumirea față de neintroducerea noțiunilor de prim ajutor în «curriculumul» școlar. «Legea educației preuniversitare 198/2023 stipulează obligativitatea includerii unor noțiuni de prim ajutor în curriculum, dar și formarea continuă a cadrelor didactice pentru acest scop!» precizează deputatul social-democrat Ștefan Țintă în deschiderea unei interpelări adresate ministrului Educației și Cercetării, Daniel David. În continuare, același deputat PSD Ștefan Țintă apreciază că «în ciuda prevederilor exprese ale legii, realitatea din majoritatea școlilor sfidează sau chiar bate regula. Concret, nu există o abordare unitară în acest sens, respectiv cursuri structurate sau programe naționale care să le asigure elevilor accesul la formarea reală și practică pentru acordarea primului ajutor!»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2025, 14:40 (9734 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

De la 1 ianuarie 2026

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

bonus: Probleme și la Parchetul Județean Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că, de la începutul anului viitor, Judecătoria Urziceni va rămâne cu doar doi judecători definitivi. Aceștia vor avea de soluționat aproximativ 10 mii de dosare. Anul acesta nu s-au mai organizat concursuri de admitere în Magistratură, așa că posturile rămase libere nu au fost ocupate.

 

Instanță cu doar doi judecători Schema de personal a Judecătoriei Urziceni cuprinde 7 posturi, însă pe parcursul acestui an ar fi fost aprobate mai multe transferuri, așa că de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2025, 08:25 (9335 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10551 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

Reprezentanții Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița reclamă lipsa de reacție a Poliției ialomițene față de prinderea braconierilor. Într-o sesizare făcută de AJVPS Ialomița cu privire la un incident petrecut pe unul dintre fondurile de vânătoare pe care le administrează în zona Gheorghe Lazăr, aceștia arată cum un braconier le-ar fi scăpat printre degete polițiștilor chemați să ia măsuri. Oficialii Poliției ialomițene susțin însă contrariul și precizează faptul că în baza sesizării a fost întocmit un dosar penal și aplicate sancțiuni contravenționale.

 

Braconierul s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 07:55 (5803 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Condamnat în lipsă la 20 de ani de închisoare cu executare pentru «omor calificat», un tânăr de 31 de ani a fost descoperit de autoritățile judiciare pe teritoriul Marii Britanii. Acesta a provocat un accident rutier în urma căruia un bărbat și fetița lui de 4 luni au murit pe loc. De asemenea, mama copilei a rămas infirmă pe viață. După 4 ani de anchete, procurorii au demonstrat faptul că accidentul a fost provocat cu intenție, de aici și pedeapsa dură aplicată de judecători. Mai mult, șoferul se urcase băut la volan.

 

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 12:15 (9283 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22727 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13360 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii militari fac eforturi pentru întărirea digului din zona cartierului Buliga-Fetești

Din cauza creșterilor de debite și cote ale Brațului Borcea al Dunării, încă de miercuri, 30 iunie, cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița acționează ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:16
(27625 vizualizări - 0 comentarii)


Trei accidente în două zile

În ultimele 48 de ore, pe drumurile județului s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu rănirea a 9 persoane și avarierea a 7 autoturisme.
Primul eveniment s-a produs în dimineața zilei de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:11
(24767 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: 16 șoferi, fără permise

Polițiștii rutieri ialomițeni au monitorizat și în acest week-end traficul rutier pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Polițiștii au aplicat 246 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:04
(22874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Slobozia, Albești, Ciochina, Munteni Buzău și comunele limitrofe Țăndăreiului

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în acest sfîrșit de săptămînă, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. Astfel, în noaptea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:34
(22862 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandal-monstru pe Calea București

Nemulțumiți că au fost sancționați contravențional de polițiști, doi ialomițeni, soț și soție, ambii în stare vădită de ebrietate, au ieșit pe o șosea din Urziceni și au început să facă scandal. În scandal ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:26
(21715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17584 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18161 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(19963 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17927 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26188 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20626 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11904 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20591 vizualizări - 0 comentarii)


Borcea a rupt digul în cartierul feteștean Buliga

Un dig de apărare al cartierului feteștean Buliga, aflat pe brațul Borcea al Dunării, s-a spart, miercuri seară, 30 iunie a.c., pe o distanță de aproximativ șase-șapte metri. Spărtura se află la o distanță ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 10:35
(19951 vizualizări - 0 comentarii)


Impozit suplimentar pe clădiri, majorare impozit pe mașini

Guvernul a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care modifică mai multe articole din Legea nr. 571/2003, privind Codul fiscal, pentru a majora impozitul pe clădiri și autovehicule. Este vorba despre proprietarii ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 07:01
(16482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: impozite


CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

Echipa de sabie masculin a CSM Slobozia a fost foarte aproape de podium la Cupa României, competiție rezervată echipelor de seniori și desfășurată la Sala Polivalentă din Iași, în perioada 23-25 iunie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:58
(18793 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întâlnire cu un necunoscut»

Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întîlnire cu un necunoscut»

Miercuri, 7 iulie a.c., de la ora 14.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va fi gazda unui eveniment deosebit. Gabriel Liiceanu își va lansa cartea «Întîlnire cu un necunoscut», lansarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:10
(8997 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 72000 de lei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Acțiunile s-au derulat în perioada 25-27 iunie a.c., efectivele angrenate acționînd în filtre pe toate arterele ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:25
(13645 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț urmărit, prins de polițiști

Un tînăr, de 23 de ani, din Fetești, se sustrăgea arestării din data de 16 iunie a.c., tînărul fiind condamnat cu închisoarea pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Polițiștii din cadrul Serviciului de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:15
(11721 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...