Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei!»

Deputatul AUR Titus Silviu Păunescu invită parlamentarii ialomițeni să facă front comun pentru re­zolvarea problemelor economice și admi­nistrative ale jude­țului. Acesta susține că «doar împreună, cei șase parlamentari din Ialomița pot susține eficient interesele ialomițenilor în Parlamentul României!». «Efor­turile individuale sunt meritorii, dar nu sunt suficiente. Ialomița are nevoie de toți parlamentarii ei pentru a obține rapid rezultate eco­nomice și administrative. De aceea, pro­pun public organiza­rea unei întâlniri cu toți cei șase parlamentari ia­lomițeni pentru a identifica o strategie parlamentară co­mună în acest man­dat!» a declarat Silviu Titus Păunescu.

Apel către parlamentarii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 16:05 (4849 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Procurorii DIICOT din Slobozia au sesizat Tribunalul Ialomița cu acordul de recunoaștere a vinovăției în cazul unui tânăr din oraș anchetat pentru «trafic de droguri». De profesie informatician, acesta a fost acuzat de «trafic și deținere de droguri de risc».

Vindea droguri pe străzile Sloboziei Tânărul a intrat în vizorul anchetatorilor în urmă cu aproximativ 2 ani. Acesta vindea pe străzile din Slobozia cannabis, iar banii îi folosea pentru a-și cumpăra la rândul său droguri. În urma unor percheziții domiciliare efectuate de procurorii DIICOT Slobozia la locuința acestuia, au fost... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 13:40 (6577 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu reclamă Guvernarea Câțu

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu reclamă Guvernarea Cîțu

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține că nu există zi fără o veste proastă venită de la Palatul Victoria. Demnitarul apreciază că scumpirilor deja produse de la începutul anului și până acum li se adaugă noi majorări, la prețul energiei electrice și la cel al gazelor naturale. De la 1 iulie, gazele pentru consumatorii casnici se scumpesc cu 25%, iar curentul electric cu încă 7,5%.

Efect de domino Deputatul PSD Ștefan Mușoiu ia public poziție împotriva Guvernului Cîțu. Demnitarul consideră că «situația actuală este inacceptabilă pentru toți românii...». «Deja prețul energiei electrice a depășit orice prag anterior de majorare, 2021 aducând o scumpire cu 50%, comparativ cu 2020, a tranzacțiilor spot pe bursa de energie (OPCOM). Creșterea masivă a prețului energiei și a combustibililor au determinat majorări în lanț, cu efecte pu­ternice în privința achiziției alimentelor de bază și a bunurilor de larg consum. Nu trebuie să îmi nuanțez mai mult spusele pentru că fiecare român a resimțit direct efectele liberalizării pieței energiei, decisă de guvernele liberale complet anapoda, efecte care vor provoca și dublarea inflației până la finalul anului, față de nivelul estimat, după cum anunță și Banca Națională!»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 11:05 (3415 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a anunțat organizarea unui nou concurs pentru ocuparea funcției de conducere în cadrul a 36 de Case Județene de Asigurări de Sănătate, printre care și cea din Ialomița. La testarea anterioară doar un singur candidat a reprezentat județul Ialomița. Este vorba despre Ionel Gae, fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Acesta nu a promovat concursul, reușind să obțină doar 26,50 de puncte din cele 70 necesare pentru a fi considerat «admis».

Pregătiri pentru concurs Potrivit anunțului oficial al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 20:25 (7472 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Visuri la cheie» cu și pentru Adrian Trifan

«Visuri la cheie» cu și pentru Adrian Trifan

După 30 de ani de democrație pe bani publici, fondul locativ al Primăriei Slobozia se reduce la o duzină de garsoniere și apartamente. Și nimeni nu s-ar fi deranjat nici să le numere sau să întrebe de ele, că majoritatea sunt și vechi, și prost întreținute. Numai că săptămâna trecută, un cetățean cu simț civic a reclamat că la MB20, un apartament de vreo 50 de mp aparținând Municipalității, nu-și plătește datoriile la întreținere. Și uite-așa, din ușă-n ușă și din funcționar în funcționar, omul nostru a ajuns în biroul primarului să ceară banii de întreținere. Inițial, primarul Sloboziei l-a trimis la plimbare, că el e în funcție de 6 luni și are casă pe pământ... Dar când cetățeanul i-a bătut... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 14:55 (7137 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este inclus în 4 pro­iecte de modernizare și reabi­litare. Două dintre acestea se reali­zează cu ajutorul fondurilor europene, iar celelalte prin fonduri alocate de Guvernul României, în baza Programului Național de Dezvoltare Locală. Toate aceste proiecte se desfășoară fără a întrerupe activitatea medicală. O adevărată strategie inginerească a fost pusă în mișcare pentru ca medicii să-i poată consulta pe pacienți, în timp ce muncitorii reconstruiesc practic întreg spitalul.

Scenariile de modernizare ale unui spital
Primul proiect din cele... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 11:05 (9971 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Inițiativă inedită a Instituției Prefectului Ialomița

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Instituția Prefectului Ialomița, cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița, organizează, în perioada 31 mai-1 iunie 2021, o campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole, acțiunea fiind destinată tinerilor între 16 și 25 de ani. Evenimentul se va desfășura sub sloganul «Maratonul vaccinării-Alege să te vaccinezi! Alege să fii câștigător!». Valoarea premiilor oferite în cadrul acestui «Mara­ton» de vaccinare anti COVID-19 se ridică la 40000 de lei. Premiile constau în laptopuri, tablete și telefoane mobile de ultimă generație.

Campanie unică în țară... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 20:40 (3777 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Din nou în eșalonul III

Fotbal, Baraj Liga a III-a, CSM Fetești-CS Făurei 0-0

Din nou în eșalonul III

Feteștiul are foame de fotbal! Re­turul cu Făurei a fost așteptat cu sufletul la gură de localnici. Cu o oră înaintea meciului, în parcul de lângă stadion se vorbea doar despre fotbal, toată lumea sperând în revenirea unuia dintre centrele importante ale fotbalului ialomi­țean în Liga a III-a. Rezultatul din meciul tur, 2-2, le era favorabil ialomițenilor, dar Făurei era o echipă cu experiență. Ne mai despărțea un sfert de oră de start și deja tribunele prinseseră glas. Când se vor ridica restricțiile, la Fetești va fi, cu siguranță, cel mai frumos pu­blic din a treia divizie. La startul jocului, Mircea Ștefan a aruncat în luptă următorii jucători: Călugăru-Gene, Călin, Lucan, Gavrilă, Grigore... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 18:20 (4655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se mențin fără probleme

Fotbal, Baraj Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Rapid Buzescu 2-0

Se mențin fără probleme

După victoria categorică din deplasare, era clar că jucătorii de la Recolta Gheorghe Doja nu vor avea emoții nici în retur. Antrenorul Marius Milea a început jocul în următoarea formulă: Băluță-Toma, David, Manole-Andrei, Alexe, Ene, Cositoru, Bucurică-Anton, Stan. Au mai jucat: Iamandi, Popescu, Stroie, Mihalașcu și Zaharia. «După atâtea meciuri la acest nivel, am căpătat suficientă experiență pentru a ști cum să abordăm o confruntare cu un adversar de eșalon inferior. Cel mai greu mi-a fost să-i țin la un nivel de concentrare optim...» a declarat Marius Milea. Avantajul de 3 goluri, obținut în Teleorman, a făcut ca prima repriză să fie abordată cu frâna trasă. Pentru ca menținerea în Liga a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 16:50 (3247 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetele de la Activ Slobozia urcă în Liga a II-a

Fotbal feminin

Fetele de la Activ Slobozia urcă în Liga a II-a

Cea mai fericită săptămână a fotbalului ialomițean a debutat cu performanța fotba­listelor de la Activ Slobozia, care au promovat în eșalonul secund. Echipa condusă de Daniela Ioniță și antrenată de Marius Chițoiu a fost în serie cu echipe din Tulcea, Brașov, Târgoviște, Giurgiu și Pașcani. Echipa noastră a dominat seria, terminând cu un golaveraj care spune multe despre apeti­tul ofensiv al acesteia: 61-9. Proiectul în care Daniela Ioniță s-a în­căpățânat să creadă a crescut de la an la an, culminând cu promovarea reușită săptămâna trecută. Este cu atât mai frumos ce s-a realizat, cu cât lotul este alcătuit, aprope în totalitate, din fete din ju­dețul Ialomița, cu vârste cuprinse între 14 și... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 15:45 (4417 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

100 de copii la «Cupa Sarapac»

Tenis de câmp

100 de copii la «Cupa Sarapac»

La finele săptămânii precedente, Arena TenisCon din Slobozia a găzduit «Cupa Sarapac», competiție adresată categoriilor 10, 14 și 18 ani. La competiție au participat peste 100 de copii din Brașov, București, Constanța, Brăila, Galați și Ialomița. Au fost, ca de obicei, rezultate notabile ale tenismenilor din Slobozia. Călin Munteanu, legitimat la CSM Unirea, a câștigat turneul la categoria 10 ani. Tot la 10 ani, dar feminin, Andreea Dedu a ocupat locul 3, iar Emilia Savu, locul 4. La categoria 14 ani feminin, Anastasia Zelenciuc a ocupat locul 3. «Este o competiție nouă, iar participarea numeroasă ne-a surprins extrem de plăcut. Mulțumim pentru sprijin sponsorului turneului, firma Sarapac și Direcției Județene pentru Sport!»... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 14:40 (3339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Diana Gheorghe, 4 medalii la Campionatul Național

Arte Marțiale

Diana Gheorghe, 4 medalii la Campionatul Național

În perioada 22-23 mai 2021, la Brașov a avut loc Campio­natul Național de Karate. Sportivii CS Satori și CSM Unirea Slobozia s-au întors de la această competiție cu rezultate foarte bune. De departe, cele mai notabile performanțe le-a obținut Diana Gheorghe. Sportiva de 20 de ani și-a adăugat în deja bogatu-i palmares 4 medalii: aur la kata junioare, argint la kata senioare, bronz la kumite junioare și la kumite senioare. Alte două medalii au fost cucerite de Ana-Maria Matache: aur la kata și bronz la kumite, ambele la juniori. Tot la juniori, Răzvan Buterez a obținut medalia de aur la kata. În concluzie, Slobozia se poate mândri cu trei campioni naționali la karate.

Pregătiri pentru Naționalele de Kempo... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 13:25 (2310 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița face demersuri pentru a da în administrare Primăriei Amara Centrul de Agrement «Căsuțe». Tot de atâta timp, administrația locală încearcă să demonstreze în instanță ilegalitatea comisă în momentul în care o suprafață de 2500 mp din terenul Centrului de Agrement a fost pusă în posesie. Până la finalizarea definitivă a procesului, cele 113 căsuțe, care în trecut îi primeau pe elevii veniți în tabără în Stațiunea Amara, rămân la stadiul de ruină.

Istoria «turistică», transformată în ruină
Pentru județul Ialomița, Stațiunea... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 12:40 (6602 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Dictatură politică la Movilița

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Primarul Ioan Goga din Movilița își elimină adversarii politici din Consiliul Local. Performanța a fost posibilă cu ajutorul PSD și USR PLUS. «A instaurat un soi de dictatură...» susține Florin Adrian Toader, unul dintre consilierii PSD căruia i s-a retras sprijinul politic sub pretextul că «a ignorat interesele organizației locale».

Nu e pentru cine se pregătește La Movilița s-au înscris în cursa electorală din 2020 nu mai puțin de 7 candidați. A câștigat Ioan Goga, ca «independent», cu 267 de voturi, promițând electoratului că «nu va fi ca hoții ăilalți». A doua zi după Alegeri, primarul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 15:10 (3551 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Scandal în Cartierul Vlașca din Fetești, acolo unde preotul Parohiei Feteștii Noi a amenajat un cimitir fără a avea avizele necesare. Situația a intrat în atenția autorităților locale și județene, duhov­nicul fiind amendat cu 10 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Marea problemă o re­prezintă faptul că în respectivul spațiu au fost înmormântate două persoane care, potrivit legilor în vigoare, ar trebui deshumate și înhumate într-un cimitir auto­rizat. Potrivit Legii Cimitirelor, pentru acest demers este nevoie de un aviz special din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Actul normativ precizează că eliberarea acestui document este posibilă după un an de la înhumare... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 10:55 (7566 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Miracolul de la Asociația 37 din Slobozia

Miracolul de la Asociația 37 din Slobozia

De 30 de ani, proprietarii apartamentelor din Slobozia sunt la mâna Asociațiilor de Proprietari. Iar acestea fie sunt conduse prost, fie există doar pe hârtie... Dar există și excepții! Asociația 37 este una dintre acestea. Gestionează 25 de scări de bloc și aproape 500 de apartamente. Iar preșe­dintele Asociației, Mihăiță Iancu a reușit în numai 2 ani să transforme o Asociație care funcționa pe pilot-automat într-un exemplu de bună practică.

Miracolul normalității Asociația 37 are sediul într-un bloc de pe Cuza Vodă, la doi pași de Piață, într-unul dintre celebrele uscătoare cu care... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2021, 13:50 (9134 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

«Ole, ole, ole/Unirea rămâne-n B!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Fotbal Comuna Recea 3-0

«Ole, ole, ole/Unirea rămâne-n B!»

Meciul dintre Unirea Slobozia și Fotbal Comuna Recea a fost primul din România jucat cu spectatori, după îmblânzirea restricțiilor. Iar sutele de spectatori au văzut unul dintre cele mai palpitante jocuri care s-au desfășurat în orașul nostru. Ialomițenii porneau cu handicapul de două goluri pe care-l înregistraseră la Recea, unul greu de remontat în condițiile forței ofensive a maramureșenilor care marcaseră de fiecare dată în ultimele 7 meciuri jucate. Mihalcea i-a trimis pe teren, din primul minut, pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Lazăr, Ozkara, Toma-Trașcu, Vasile-Năstase, Adăscăliței, Radu-Moldovan. Prima repriză a fost una mediocră, oaspeții jucând la conservarea rezultatului din meciul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 18:40 (4396 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Potrivit Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19, la nivelul județului Ialomița, procentul de imunizare este de 17,04%. Problema o reprezintă mediul rural, acolo unde numărul persoanelor vaccinate se menține scăzut.

Se caută soluții Campania de vaccinare anti-COVID-19 a început în Ialomița după 1 ianuarie 2021. Inițial au fost deschise centre de vaccinare doar în cele 4 spitale din județ, însă, prin dispozițiile legale, au fost înființate și 8 centre comunitare în orașele Fetești, Țăndărei, Slobozia, Amara și Fierbinți Târg. Cu toate... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 16:40 (2369 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Record de participare

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița înregistrează un record de participare la sesiunea de finanțare a proiectelor de investiții de interes local. Investițiile se derulează prin intermediul Aso­ciației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița, iar finanțarea este asigurată de către Consiliul Județean Ialomița. «Este, fără îndoială, un record de participare. Sperăm la o rectificare a bugetului pentru a asigura finanțarea tuturor proiectelor depuse!» a declarat Daniel Ganea, director ADI Ialomița. Anul acesta bugetul alocat de către Consiliul Județean Ialomița a fost dublat, atingând plafonul de 10 milioane de lei.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 12:20 (5124 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Agresată în plină zi la Sudiți

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Angajata unei firme cu profil agricol reclamă faptul că a fost agresată în plină zi de către fermierul Marian Bodeanu din Sudiți. Fapta s-a petrecut miercuri, 7 aprilie 2021, în plină zi, cu mai mulți martori. La o lună distanță de la depunerea plângerii penale, ancheta trenează, iar Poliția Sudiți recomandă «împăcarea părților». Marian Bodeanu este cunoscut de către autorități, de mai mulți ani, pentru atitudinea sa agresivă.

Incredibil, dar adevărat Larisa Nan este angajata unei firme cu profil agricol care exploatează teren în zona localităților Sudiți-Săveni. În urmă cu mai bine... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 14:40 (8997 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Constanței din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile astăzi, 14 martie 2019, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 12:35
(6435 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 260000 de lei, 44 permise reținute

În perioada 8-10 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 121 evenimente, dintre care 108 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 61 infracțiuni. Pentru ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 12:10
(4779 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale în trafic pentru centurile de siguranță

Săptămâna 11-17 martie 2019 este dedicată controalelor TISPOL Seatbelt (acțiunile Polițiilor Rutiere din Europa, vizând purtarea centurilor de siguranță de către ocupanții autovehiculelor). Acțiunea, coordonată ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 11:20
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Bărbulești, Ion Roată și Bărcănești

Vineri, 8 martie a.c., pe raza localității Bărbulești, un bărbat de 55 ani, din Urziceni, nu s-ar fi asigurat corespunzător la efectuarea manevrei de schimbare a direcției de deplasare și a intrat în coliziune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 10:55
(4660 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Bărbulești, arestat pentru conducere fără permis

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat de 31 ani, din Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 10:50
(5677 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 4000 de elevi din Ialomița intră în febra simulărilor

Potrivit Ministerului Educației Naționale, între 11 și 13 martie 2019, se organizează simulările pentru Evaluarea Națională, examen susținut de elevii de clasa a VIII-a. În premieră, anul acesta vor susține ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2019, 12:02
(4194 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacol aniversar «Din inimă pentru Mama»

Vineri, 8 martie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean s-a desfășurat cea de a VIII-a ediție a spectacolului aniversar «Din inimă pentru Mama», eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia. Doamnele ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2019, 11:05
(4752 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă japoneză la Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița

Vineri, 8 martie 2019, în intervalul orar 8,00-12,00, angajații Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, cât și persoanele care participă la testarea psiho-somatică au fost în grevă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 18:15
(7006 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 11-15 martie 2019, între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 18:05
(6500 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în Cosâmbești-Ialomița
angajează
ȘOFER AUTOCAMION-2 posturi
Cerințe
-studii medii
-permis de conducere categoria B, C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate
și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități
-participă la operațiunile de încărcare
și descărcare a autovehiculului
Beneficii
-pachet salarial atractiv
(salariu fix+diurne) 
-card analize medicale
-telefon
 CV-urile se pot depune atât
la sediul din Cosâmbești,
cât și la adresa
de e-mail: [email protected] 
Relații se pot obține
la telefon 0749/082.231

8 Martie 2019, 17:50


Protopopiatul Urziceni: «Prețuire Femeii!»

Joi, 7 martie 2019, la sala de activități a Protopopiatului Urziceni, s-a desfășurat a XV-a ediție a evenimentului «Prețuire Femeii!». În deschiderea evenimentului dedicat doamnelor, Preacucernicul Părinte ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2019, 17:10
(4170 vizualizări - 0 comentarii)


Schimbare de conducere la Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Miercuri, 6 martie 2019, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița a organizat Adunarea Generală anuală, destinată alegerii conducerii Asociației în urma expirării mandatului statutar ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 19:10
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Șezătoarea populară «Tradiții și obiceiuri de Mucenici»

Miercuri, 6 martie a.c., la Căminul Cultural din Slobozia Nouă s-a desfășurat a V-a ediție a proiectului cu tema «Tradiții și obiceiuri de Mucenici». Evenimentul a fost realizat de Protopopiatul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 18:50
(5731 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri de 19 ani, surprinși în flagrant în timp ce au spart o mașină

Doi tineri de 19 ani, din Slobozia, au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă bunuri dintr-un autovehicul aflat parcat pe raza localității de domiciliu. Astfel, marți, 5 martie ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:50
(5906 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu provocat de o sobă

Marți, 5 martie a.c., un incendiu a izbucnit aproape de miezul nopții la o locuință din comuna Bucu. Proprietarul casei, în vârstă de 46 de ani, a suferit arsuri de gradul I și II la nivelul feței, precum ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:45
(5752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Tânăr din Alexeni, reținut pentru furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au luat măsura reținerii față de un tânăr, de 22 de ani, din Alexeni. Acesta ar fi sustras mai multe bunuri și bijuterii dintr-o locuință de pe raza comunei de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:40
(5108 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Marți, 5 martie a.c., un cetățean din comuna Mărculești a descoperit în ograda sa, în jurul orelor 11,00, un element de muniție provenit din timpul războaielor. Bărbatul a anunțat postul local de Poliție ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:35
(4460 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La furat de morcovi

Doi tineri, de 24 și 28 de ani, din Bordușani, au fost surprinși în flagrant de către polițiști după ce ar fi sustras 400 de kg de morcovi de pe un teren agricol aparținând unei firme din aceeași comună ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:30
(4808 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Marți, 5 martie a.c., în jurul orei 9,30, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:25
(4452 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Pompieri solicitați pentru un jgheab desprins

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 16,00, un jgheab pentru scurgerea apelor pluviale desprins de pe acoperișul unui bloc din Slobozia a fost observat de cetățeni, care au cerut sprijinul pompierilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:20
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Produse contrafăcute, confiscate de către polițiști

Marți, 5 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au efectuat controale la agenți economici de pe raza de competență, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:15
(4957 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii în Ialomița

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 11,45, o rezervă de furaje a unui cetățean din satul Iazu s-a aprins din cauza focului deschis executat în aer liber. Scânteile au fost purtate de vânt spre depozitul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:05
(4714 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:20
(5218 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Miercuri, 13 martie 2019, la sediul din Slobozia al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița va avea loc o întâlnire cu contribuabilii din județ. În cadrul întâlnirii oficiale se va dezbate ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:15
(5078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 40 ani, din Mihail Kogălniceanu, în timp ce conducea, pe raza comunei Vlădeni, un tractor agricol ce tracta o remorcă neînmatriculată ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:10
(3858 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, arestat pentru «lovire și alte violențe»

Luni, 4 martie a.c., polițiștii Secției Rurale Platonești au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:55
(4270 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate

Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță faptul că începând din această lună, numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate pe site-ul ANAF. Potrivit noilor modificări aduse Codului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:50
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii, microrecital la Centrul Cultural

Miercuri, 6 martie 2019, începând cu orele 14,00, Muzeul Național al Agriculturii vă invită la inaugurarea expoziției «Femeia în chip și fel». De asemenea, Grupul vocal «Sunetul muzicii», îndrumați de educatori ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:45
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Campania de emitere a titlurilor de stat continuă și luna martie

Ministerul Finanțelor Publice informează că emiterea titlurilor de stat continuă și în luna martie 2019. Astfel, cei interesați trebuie să aibă peste 18 ani și pot subscrie pentru 4 noi emisiuni de titluri ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 11:20
(6120 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri de 25 ani, beți și fără permis la volan

În perioada 1-3 martie a.c., un tânăr de 25 ani, din Vlădeni, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Făcăeni, deși anterior consumase  băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:25
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...