Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a anunțat organizarea unui nou concurs pentru ocuparea funcției de conducere în cadrul a 36 de Case Județene de Asigurări de Sănătate, printre care și cea din Ialomița. La testarea anterioară doar un singur candidat a reprezentat județul Ialomița. Este vorba despre Ionel Gae, fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Acesta nu a promovat concursul, reușind să obțină doar 26,50 de puncte din cele 70 necesare pentru a fi considerat «admis».

Pregătiri pentru concurs Potrivit anunțului oficial al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 20:25 (7468 vizualizări - 19 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Visuri la cheie» cu și pentru Adrian Trifan

«Visuri la cheie» cu și pentru Adrian Trifan

După 30 de ani de democrație pe bani publici, fondul locativ al Primăriei Slobozia se reduce la o duzină de garsoniere și apartamente. Și nimeni nu s-ar fi deranjat nici să le numere sau să întrebe de ele, că majoritatea sunt și vechi, și prost întreținute. Numai că săptămâna trecută, un cetățean cu simț civic a reclamat că la MB20, un apartament de vreo 50 de mp aparținând Municipalității, nu-și plătește datoriile la întreținere. Și uite-așa, din ușă-n ușă și din funcționar în funcționar, omul nostru a ajuns în biroul primarului să ceară banii de întreținere. Inițial, primarul Sloboziei l-a trimis la plimbare, că el e în funcție de 6 luni și are casă pe pământ... Dar când cetățeanul i-a bătut... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 14:55 (7134 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este inclus în 4 pro­iecte de modernizare și reabi­litare. Două dintre acestea se reali­zează cu ajutorul fondurilor europene, iar celelalte prin fonduri alocate de Guvernul României, în baza Programului Național de Dezvoltare Locală. Toate aceste proiecte se desfășoară fără a întrerupe activitatea medicală. O adevărată strategie inginerească a fost pusă în mișcare pentru ca medicii să-i poată consulta pe pacienți, în timp ce muncitorii reconstruiesc practic întreg spitalul.

Scenariile de modernizare ale unui spital
Primul proiect din cele... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 11:05 (9969 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Inițiativă inedită a Instituției Prefectului Ialomița

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Instituția Prefectului Ialomița, cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița, organizează, în perioada 31 mai-1 iunie 2021, o campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole, acțiunea fiind destinată tinerilor între 16 și 25 de ani. Evenimentul se va desfășura sub sloganul «Maratonul vaccinării-Alege să te vaccinezi! Alege să fii câștigător!». Valoarea premiilor oferite în cadrul acestui «Mara­ton» de vaccinare anti COVID-19 se ridică la 40000 de lei. Premiile constau în laptopuri, tablete și telefoane mobile de ultimă generație.

Campanie unică în țară... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 20:40 (3777 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou în eșalonul III

Fotbal, Baraj Liga a III-a, CSM Fetești-CS Făurei 0-0

Din nou în eșalonul III

Feteștiul are foame de fotbal! Re­turul cu Făurei a fost așteptat cu sufletul la gură de localnici. Cu o oră înaintea meciului, în parcul de lângă stadion se vorbea doar despre fotbal, toată lumea sperând în revenirea unuia dintre centrele importante ale fotbalului ialomi­țean în Liga a III-a. Rezultatul din meciul tur, 2-2, le era favorabil ialomițenilor, dar Făurei era o echipă cu experiență. Ne mai despărțea un sfert de oră de start și deja tribunele prinseseră glas. Când se vor ridica restricțiile, la Fetești va fi, cu siguranță, cel mai frumos pu­blic din a treia divizie. La startul jocului, Mircea Ștefan a aruncat în luptă următorii jucători: Călugăru-Gene, Călin, Lucan, Gavrilă, Grigore... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 18:20 (4652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se mențin fără probleme

Fotbal, Baraj Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Rapid Buzescu 2-0

Se mențin fără probleme

După victoria categorică din deplasare, era clar că jucătorii de la Recolta Gheorghe Doja nu vor avea emoții nici în retur. Antrenorul Marius Milea a început jocul în următoarea formulă: Băluță-Toma, David, Manole-Andrei, Alexe, Ene, Cositoru, Bucurică-Anton, Stan. Au mai jucat: Iamandi, Popescu, Stroie, Mihalașcu și Zaharia. «După atâtea meciuri la acest nivel, am căpătat suficientă experiență pentru a ști cum să abordăm o confruntare cu un adversar de eșalon inferior. Cel mai greu mi-a fost să-i țin la un nivel de concentrare optim...» a declarat Marius Milea. Avantajul de 3 goluri, obținut în Teleorman, a făcut ca prima repriză să fie abordată cu frâna trasă. Pentru ca menținerea în Liga a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 16:50 (3237 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetele de la Activ Slobozia urcă în Liga a II-a

Fotbal feminin

Fetele de la Activ Slobozia urcă în Liga a II-a

Cea mai fericită săptămână a fotbalului ialomițean a debutat cu performanța fotba­listelor de la Activ Slobozia, care au promovat în eșalonul secund. Echipa condusă de Daniela Ioniță și antrenată de Marius Chițoiu a fost în serie cu echipe din Tulcea, Brașov, Târgoviște, Giurgiu și Pașcani. Echipa noastră a dominat seria, terminând cu un golaveraj care spune multe despre apeti­tul ofensiv al acesteia: 61-9. Proiectul în care Daniela Ioniță s-a în­căpățânat să creadă a crescut de la an la an, culminând cu promovarea reușită săptămâna trecută. Este cu atât mai frumos ce s-a realizat, cu cât lotul este alcătuit, aprope în totalitate, din fete din ju­dețul Ialomița, cu vârste cuprinse între 14 și... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 15:45 (4417 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

100 de copii la «Cupa Sarapac»

Tenis de câmp

100 de copii la «Cupa Sarapac»

La finele săptămânii precedente, Arena TenisCon din Slobozia a găzduit «Cupa Sarapac», competiție adresată categoriilor 10, 14 și 18 ani. La competiție au participat peste 100 de copii din Brașov, București, Constanța, Brăila, Galați și Ialomița. Au fost, ca de obicei, rezultate notabile ale tenismenilor din Slobozia. Călin Munteanu, legitimat la CSM Unirea, a câștigat turneul la categoria 10 ani. Tot la 10 ani, dar feminin, Andreea Dedu a ocupat locul 3, iar Emilia Savu, locul 4. La categoria 14 ani feminin, Anastasia Zelenciuc a ocupat locul 3. «Este o competiție nouă, iar participarea numeroasă ne-a surprins extrem de plăcut. Mulțumim pentru sprijin sponsorului turneului, firma Sarapac și Direcției Județene pentru Sport!»... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 14:40 (3339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Diana Gheorghe, 4 medalii la Campionatul Național

Arte Marțiale

Diana Gheorghe, 4 medalii la Campionatul Național

În perioada 22-23 mai 2021, la Brașov a avut loc Campio­natul Național de Karate. Sportivii CS Satori și CSM Unirea Slobozia s-au întors de la această competiție cu rezultate foarte bune. De departe, cele mai notabile performanțe le-a obținut Diana Gheorghe. Sportiva de 20 de ani și-a adăugat în deja bogatu-i palmares 4 medalii: aur la kata junioare, argint la kata senioare, bronz la kumite junioare și la kumite senioare. Alte două medalii au fost cucerite de Ana-Maria Matache: aur la kata și bronz la kumite, ambele la juniori. Tot la juniori, Răzvan Buterez a obținut medalia de aur la kata. În concluzie, Slobozia se poate mândri cu trei campioni naționali la karate.

Pregătiri pentru Naționalele de Kempo... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 13:25 (2306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița face demersuri pentru a da în administrare Primăriei Amara Centrul de Agrement «Căsuțe». Tot de atâta timp, administrația locală încearcă să demonstreze în instanță ilegalitatea comisă în momentul în care o suprafață de 2500 mp din terenul Centrului de Agrement a fost pusă în posesie. Până la finalizarea definitivă a procesului, cele 113 căsuțe, care în trecut îi primeau pe elevii veniți în tabără în Stațiunea Amara, rămân la stadiul de ruină.

Istoria «turistică», transformată în ruină
Pentru județul Ialomița, Stațiunea... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 12:40 (6599 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Dictatură politică la Movilița

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Primarul Ioan Goga din Movilița își elimină adversarii politici din Consiliul Local. Performanța a fost posibilă cu ajutorul PSD și USR PLUS. «A instaurat un soi de dictatură...» susține Florin Adrian Toader, unul dintre consilierii PSD căruia i s-a retras sprijinul politic sub pretextul că «a ignorat interesele organizației locale».

Nu e pentru cine se pregătește La Movilița s-au înscris în cursa electorală din 2020 nu mai puțin de 7 candidați. A câștigat Ioan Goga, ca «independent», cu 267 de voturi, promițând electoratului că «nu va fi ca hoții ăilalți». A doua zi după Alegeri, primarul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 15:10 (3538 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Scandal în Cartierul Vlașca din Fetești, acolo unde preotul Parohiei Feteștii Noi a amenajat un cimitir fără a avea avizele necesare. Situația a intrat în atenția autorităților locale și județene, duhov­nicul fiind amendat cu 10 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Marea problemă o re­prezintă faptul că în respectivul spațiu au fost înmormântate două persoane care, potrivit legilor în vigoare, ar trebui deshumate și înhumate într-un cimitir auto­rizat. Potrivit Legii Cimitirelor, pentru acest demers este nevoie de un aviz special din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Actul normativ precizează că eliberarea acestui document este posibilă după un an de la înhumare... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 10:55 (7558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Miracolul de la Asociația 37 din Slobozia

Miracolul de la Asociația 37 din Slobozia

De 30 de ani, proprietarii apartamentelor din Slobozia sunt la mâna Asociațiilor de Proprietari. Iar acestea fie sunt conduse prost, fie există doar pe hârtie... Dar există și excepții! Asociația 37 este una dintre acestea. Gestionează 25 de scări de bloc și aproape 500 de apartamente. Iar preșe­dintele Asociației, Mihăiță Iancu a reușit în numai 2 ani să transforme o Asociație care funcționa pe pilot-automat într-un exemplu de bună practică.

Miracolul normalității Asociația 37 are sediul într-un bloc de pe Cuza Vodă, la doi pași de Piață, într-unul dintre celebrele uscătoare cu care... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2021, 13:50 (9134 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

«Ole, ole, ole/Unirea rămâne-n B!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Fotbal Comuna Recea 3-0

«Ole, ole, ole/Unirea rămâne-n B!»

Meciul dintre Unirea Slobozia și Fotbal Comuna Recea a fost primul din România jucat cu spectatori, după îmblânzirea restricțiilor. Iar sutele de spectatori au văzut unul dintre cele mai palpitante jocuri care s-au desfășurat în orașul nostru. Ialomițenii porneau cu handicapul de două goluri pe care-l înregistraseră la Recea, unul greu de remontat în condițiile forței ofensive a maramureșenilor care marcaseră de fiecare dată în ultimele 7 meciuri jucate. Mihalcea i-a trimis pe teren, din primul minut, pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Lazăr, Ozkara, Toma-Trașcu, Vasile-Năstase, Adăscăliței, Radu-Moldovan. Prima repriză a fost una mediocră, oaspeții jucând la conservarea rezultatului din meciul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 18:40 (4396 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Potrivit Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19, la nivelul județului Ialomița, procentul de imunizare este de 17,04%. Problema o reprezintă mediul rural, acolo unde numărul persoanelor vaccinate se menține scăzut.

Se caută soluții Campania de vaccinare anti-COVID-19 a început în Ialomița după 1 ianuarie 2021. Inițial au fost deschise centre de vaccinare doar în cele 4 spitale din județ, însă, prin dispozițiile legale, au fost înființate și 8 centre comunitare în orașele Fetești, Țăndărei, Slobozia, Amara și Fierbinți Târg. Cu toate... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 16:40 (2369 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Record de participare

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița înregistrează un record de participare la sesiunea de finanțare a proiectelor de investiții de interes local. Investițiile se derulează prin intermediul Aso­ciației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița, iar finanțarea este asigurată de către Consiliul Județean Ialomița. «Este, fără îndoială, un record de participare. Sperăm la o rectificare a bugetului pentru a asigura finanțarea tuturor proiectelor depuse!» a declarat Daniel Ganea, director ADI Ialomița. Anul acesta bugetul alocat de către Consiliul Județean Ialomița a fost dublat, atingând plafonul de 10 milioane de lei.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 12:20 (5120 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Agresată în plină zi la Sudiți

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Angajata unei firme cu profil agricol reclamă faptul că a fost agresată în plină zi de către fermierul Marian Bodeanu din Sudiți. Fapta s-a petrecut miercuri, 7 aprilie 2021, în plină zi, cu mai mulți martori. La o lună distanță de la depunerea plângerii penale, ancheta trenează, iar Poliția Sudiți recomandă «împăcarea părților». Marian Bodeanu este cunoscut de către autorități, de mai mulți ani, pentru atitudinea sa agresivă.

Incredibil, dar adevărat Larisa Nan este angajata unei firme cu profil agricol care exploatează teren în zona localităților Sudiți-Săveni. În urmă cu mai bine... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 14:40 (8995 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Început în vara anului trecut, războiul dintre Radu Paros, administrator al firmei de pompe funebre Petracom SRL, și Direcția de Sănătate Publică Ialomița a ajuns în instanță. Radu Paros cere DSP Ialomița să-i autorizeze mașinile speciale pe care le folosește pentru transportul persoa­nelor decedate. În replică, oficialii DSP susțin că firma pe care Radu Paros o reprezintă nu are ca obiect de activitate «servicii funerare». Totuși, în autorizația sanitară deținută, societatea Petracom are acest tip de activitate...

Judecătorii trebuie să decidă Scandalul dintre Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 11:05 (5285 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ritmul de vaccinare anti-COVID-19 în mediul rural ialomițean este unul lent. Pe de o parte, autoritățile locale refuză să discute cu cetățenii și să-i infor­meze cu privire la importanța vaccinării, iar pe de altă parte medicii care și-au asumat rolul de a-i imuniza pe oamenii care trăiesc în mediul rural sunt trimiși pe teren fără materiale sanitare. Datele statistice arată că de la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, 77 mii de ialomițeni s-au vaccinat, cei mai mulți locuind în mediul urban.

Autoritățile locale, arătate cu degetul Gradul scăzut de imunizări... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2021, 10:55 (4981 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a validat delegarea judecătorului Marius Mirel Costin în funcția de președinte al Tribunalului Ialomița, pentru următoarele 6 luni. Funcția de conducere a celei mai mari instanțe din Ialomița a rămas vacantă după ce fostul președinte, judecătoarea Viorica Mușat, s-a pensionat la începutul acestui an.

Urmează concursul pentru ocuparea postului Tribunalul Ialomița a rămas fără conducere încă din februarie 2021, când judecătoarea Viorica Mușat, cea care asigura preșe­dinția instituției, a decis să se pen­sioneze. Printre numele vehiculate care ar putea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2021, 13:50 (11428 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4650 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3759 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4004 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4640 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4403 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8177 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5939 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8207 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...