Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Agresată în plină zi la Sudiți

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Angajata unei firme cu profil agricol reclamă faptul că a fost agresată în plină zi de către fermierul Marian Bodeanu din Sudiți. Fapta s-a petrecut miercuri, 7 aprilie 2021, în plină zi, cu mai mulți martori. La o lună distanță de la depunerea plângerii penale, ancheta trenează, iar Poliția Sudiți recomandă «împăcarea părților». Marian Bodeanu este cunoscut de către autorități, de mai mulți ani, pentru atitudinea sa agresivă.

Incredibil, dar adevărat Larisa Nan este angajata unei firme cu profil agricol care exploatează teren în zona localităților Sudiți-Săveni. În urmă cu mai bine... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 14:40 (8997 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Început în vara anului trecut, războiul dintre Radu Paros, administrator al firmei de pompe funebre Petracom SRL, și Direcția de Sănătate Publică Ialomița a ajuns în instanță. Radu Paros cere DSP Ialomița să-i autorizeze mașinile speciale pe care le folosește pentru transportul persoa­nelor decedate. În replică, oficialii DSP susțin că firma pe care Radu Paros o reprezintă nu are ca obiect de activitate «servicii funerare». Totuși, în autorizația sanitară deținută, societatea Petracom are acest tip de activitate...

Judecătorii trebuie să decidă Scandalul dintre Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 11:05 (5291 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ritmul de vaccinare anti-COVID-19 în mediul rural ialomițean este unul lent. Pe de o parte, autoritățile locale refuză să discute cu cetățenii și să-i infor­meze cu privire la importanța vaccinării, iar pe de altă parte medicii care și-au asumat rolul de a-i imuniza pe oamenii care trăiesc în mediul rural sunt trimiși pe teren fără materiale sanitare. Datele statistice arată că de la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, 77 mii de ialomițeni s-au vaccinat, cei mai mulți locuind în mediul urban.

Autoritățile locale, arătate cu degetul Gradul scăzut de imunizări... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2021, 10:55 (4982 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a validat delegarea judecătorului Marius Mirel Costin în funcția de președinte al Tribunalului Ialomița, pentru următoarele 6 luni. Funcția de conducere a celei mai mari instanțe din Ialomița a rămas vacantă după ce fostul președinte, judecătoarea Viorica Mușat, s-a pensionat la începutul acestui an.

Urmează concursul pentru ocuparea postului Tribunalul Ialomița a rămas fără conducere încă din februarie 2021, când judecătoarea Viorica Mușat, cea care asigura preșe­dinția instituției, a decis să se pen­sioneze. Printre numele vehiculate care ar putea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2021, 13:50 (11449 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicoleta Fotache rămâne administratorul public al Primăriei Ciochina

Tribunalul Ialomița a decis

Nicoleta Fotache rămâne administratorul public al Primăriei Ciochina

Lăsată fără loc de muncă de către Con­siliul Local Ciochina, Nicoleta Fotache a revenit la serviciu în urma deciziei Tribunalului Ialomița. Instanța a stabilit să suspende Hotărârea Consiliului Local Ciochina prin care a fost eliminată din organigrama Primăriei Ciochina funcția de administrator public. Decizia magistraților are caracter executoriu și este valabilă până la soluționarea definitivă a cauzei.

Procesul încă se judecă În februarie 2021, Consiliul Local Ciochina a decis să elimine din organigrama Primăriei Ciochina funcția de administrator public, invocând inutilitatea sa... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 23:05 (5683 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Una rece de la Recea

Fotbal, Baraj Liga a II-a, Fotbal Comuna Recea-Unirea Slobozia 2-0

Una rece de la Recea

Unirea Slobozia și Fotbal Comuna Recea au promovat la braț în Liga a II-a. Ambele au fost văzute drept echipe mici, cu loturi formate din jucători puțin cunoscuți la nivelul celui de-al doilea eșalon. Atât maramureșenii, cât și ialomițenii, au reușit să surprindă, ținând în șah echipe cu pretenții ca Rapid, Poli Timișoara sau FCU Craiova. La ambele echipe s-a văzut, în final, lipsa de experiență și iată-le jucând barajul de menținere în liga secundă. Și, pentru ca asemănările să continue, ambele echipe au antrenori de vârste apropiate. În meciul tur, jucat sâmbătă, 15 mai a.c., Florin Fabian, 46 de ani, a trecut de Adrian Mihalcea, care va împlini 45 de ani pe 24 mai. A fost un meci pierdut de... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 18:40 (4868 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Obiectivul, aproape atins

Fotbal, Baraj Liga a III-a, Rapid Buzescu-Recolta Gheorghe Doja 0-3

Obiectivul, aproape atins

Recolta Gheorghe Doja a terminat pe locul 9 în Liga a III-a, așa că, pentru a rămâne la acest nivel, trebuie să treacă prin emoțiile confruntării tur-retur cu o campioană de județ. Ialomițenii au avut noroc, sorții scoțându-le în cale campioana Teleormanului, Rapid Buzescu. Jucătorii Recoltei au intrat pe terenul teleormănenilor hotărâți să pună repede lucrurile la punct. Antrenorul Marius Milea a trimis în teren următorii jucători: Băluță-Toma, David, Bucurică-Popescu, Ene, Cositoru, Alexe, Andrei-Anton, Stan. Au mai jucat: Petre, Zaharia, Scurtu, Stroie, Mihalașcu. Dojenii au deschis scorul încă din minutul 10.Vlăduț Popescu a pătruns în careu pe partea dreaptă și a fost faultat clar. Lovitura... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 17:05 (2634 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Promovarea se joacă la Fetești

Fotbal, Baraj Liga a III-a, CS Făurei-CSM Fetești 2-2

Promovarea se joacă la Fetești

Feteștiul trăiește febril finalul sezonului fotbalistic. Toată lumea vrea promo­varea în Liga a III-a: de la primarul Laurențiu Șonchereche, până la directoarea CSM, Alexandra Stănescu (fostă handbalistă în echipa Sloboziei), antre­norul Mircea Ștefan, jucători și suporteri. Sorții au stabilit ca Feteștiul să se dueleze pentru acest obiectiv cu brăilenii de la CS Făurei, echipă creată în jurul fostului jucător al Stelei, Bănel Nicoliță. Meciul tur s-a jucat la Făurei, iar gazdele nu l-au avut în teren pe Bănel. Entuziasmul feteștenilor i-a făcut să uite de oboseala acumulată în urma celor 8 meciuri de Liga a IV-a jucate în doar 21 de zile. Antrenorul Mircea Ștefan a mizat, din primul minut, pe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 14:20 (5309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început numărătoarea inversă: «Ghișeu Unic» la Primăria Slobozia

A început numărătoarea inversă: «Ghișeu Unic» la Primăria Slobozia

Administrația din Slobozia anunță demararea lucrărilor pentru înființarea «Ghișeului Unic». Primarul Dragoș Soare susține că lucrările vor fi finalizate pănă la începutul lunii iulie 2021. «Primăria nu e a funcționarilor publici, e a cetățenilor! Iar acesta nu e doar un slogan de campanie, e o realitate în care cred...» a declarat primarul Sloboziei.

O idee de campanie Ideea «Ghișeului Unic» la Primăria Slobozia a apărut în campania electorală de anul trecut, după ce primarul Dragoș Soare a vizitat Oradea. Acesta a susținut public că sistemul «Ghișeului Unic» va fi implementat... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2021, 12:05 (6179 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Centru de Intervenție în Situații de Violență Sexuală

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Centru de Intervenție în Situații de Violență Sexuală

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a înființat un Centru de Intervenție in Situații de Violență Sexuală. «Astfel, Consiliul Județean Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au semnat la sfârșitul lunii aprilie un protocol de colaborare cu Agenția Națională pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați (ANES) pentru proiectul „Sprijin pentru implementarea Convenției de la Istanbul în România”, proiect în valoare totală de 2500000 de euro, finanțat prin Mecanismul Financiar Norvegian, în cadrul programului de Justiție, gestionat de către Ministerul Justiției din România în calitate de operator de program»... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2021, 12:50 (8345 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Mai bine mai târziu decât niciodată

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Primăria Slobozia a repartizat la sfârșitul săptămânii precedente 7 locuințe ANL pentru tineri. Repartizarea locuințelor a fost posibilă ca urmare a unui control privind legalitatea repartizării locuințelor. Controlul a fost solicitat de către primarul Sloboziei, Dragoș Soare. «Trebuie să respectăm legea și regulile!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

Pași mici către normalitate În urmă cu o lună, administrația locală a verificat legalitatea utilizării locuințelor ANL din Slobozia. În urma controlului au fost identificate două locuințe ale căror proprietari nu respectau condițiile... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2021, 12:10 (5604 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În 2021

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia propun spre aprobare Consiliului Județean Ialomița, administratorul instituției, proiectul de buget pentru anul 2021. Cel mai mare spital din județul Ialomița are un buget estimat la 134 milioane de lei. Datele arată că valoarea bugetului pentru anul în curs este cu 7 milioane de lei mai mare decât cel de anul trecut. Conform documentelor care însoțesc solicitarea, aproximativ 70% din valoarea sumei reprezintă salariile angajaților. Restul banilor vor fi utilizați pentru achiziția de medicamente și echipamente medicale.

Cu 7 milioane de lei mai mult în 2021... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 12:50 (8178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Scrimă, Campionatul Național de Tineret U23

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Tineret-sabie, competiție adresată sportivilor cu vârsta sub 23 de ani. Și la acest turneu, Slobozia a fost «buricul târgului», doi dintre cei mai valoroși scrimeri ai orașului nostru disputând Finala.

Cu pași siguri, spre Finală Cluburile din Slobozia s-au prezentat la competiție cu șapte scrimeri, dar toate speranțele au stat în George Dragomir și Răzvan Stănescu, deja consacrați în concursurile naționale și internațiinale ale juniorilor. Iar cei doi nu au dezamăgit. În faza Optimilor, Stănescu a trecut de ieșeanul ... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 11:20 (5157 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Devenită peste noapte parlamentar PNL de Ialomița, Luminița Barcari a căzut în păcatul vanității... Și, întrebată de un reporter care se plictisea pe holurile Parlamentului cât face «5 la puterea 0», a răspuns la ghici că face 5. Acuma, noi nu o arătăm cu degetul, că și noi suntem la fel de grămădiți. Numai că, spre deosebire de domnia sa, nu lansăm public declarații de genul: «Pentru toată lumea este utilă Matematica... Până la urmă, rigurozitatea Matematicii este importantă și în alt domeniu de activitate...». Așa că ne-am gândit să îi propunem să inițieze un proiect de lege prin care orice răspuns oferit de un parlamentar să devină axiomă. În felul ăsta, doamna Barcari nu va trebui... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 16:20 (9016 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

La un an de la trimiterea în judecată a edilului localității Valea Ciorii, în spațiul public apar noi informații despre ancheta instrumentată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, în care acesta are calitatea de «inculpat». Procurorii au precizat faptul că, în baza unor documente false, primarul Ștefan Ionescu și-ar fi ajutat cumnatul să obțină ilegal fonduri europene. În timp ce judecătorii încă analizează dosarul, DNA a reușit să convingă instanța să mențină sechestrele impuse în timpul urmăririi penale pe terenuri și sume de bani aparținând lui Ștefan Ionescu.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 14:05 (10814 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

După 6 luni de la Alegerile Locale și mai multe încercări eșuate, orașul Țăndărei are viceprimar. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local Țăndărei de luni, 10 mai 2021. Noul viceprimar, Traian Mitrea a declarat public că «votul colegilor îl onorează și îl obligă...».

Mai bine mai târziu... Cele 5 partide politice care formează Consiliul Local Țăndărei au desemnat viceprimarul orașului. Luni, 10 mai 2021, în cadrul unei ședințe extraordinare, consilierii prezenți l-au ales pe Traian Mitrea pentru a ocupa această funcție. Decizia a fost adoptată cu 12 voturi... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 21:10 (4380 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Bilanț după 6 luni de mandat

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Administrația județeană a făcut marți, 11 mai 2021, un prim bilanț al evoluției proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene în Ialomița. Conform datelor oficiale, toate cele 8 proiecte care se derulează în acest moment se încadrează în noile termene negociate de oficialii administrației județene.

Bilanț pozitiv pe hârtiile oficiale Marți, 11 mai 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a organizat o conferință de presă în care a prezentat un prim bilanț al evoluției celor 8 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene. La întâlnire au participat... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 20:20 (6957 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

CSM Fetești, campioana județului

Fotbal, Liga a IV-a

CSM Fetești, campioana județului

S-a terminat minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene, iar toate cele 5 echipe merită felicitate pentru că au răspuns pozitiv acestei acțiuni și au făcut față programului infernal, cu 8 meciuri în 21 zile. Câștigătoarea detașată a acestei competiții este CSM Fetești, de altfel singura dintre cele 5 echipe care și-a manifestat clar intenția de a promova în Liga a III-a. Feteștenii antrenați de Mircea Ștefan au pierdut un singur meci, cu Victoria Munteni Buzău, în ultima etapă când, oricum, lucrurile erau clare. Dincă, Tudor, Călugăru și coechipierii lor au strâns 21 de puncte, cu 9 mai multe decât următoarele două clasate, Victoriile din Țăndărei și Munteni Buzău. Pe 4 s-a clasat Bărăganul Ciulnița... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 17:20 (5725 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Tenis de câmp

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Arena «Tenis Con» a organizat săptămâna trecută «Cupa Rotary», competiție adresată copiilor din categoriile de vârstă 10, 12 și 16 ani. A fost un turneu care a adunat la start peste 80 de copii. În urmă cu 3 ani scriam despre «esențele tari» ale profesorului Ion Savu, iar acum ne bucurăm că prichindeii despre care vorbeam atunci au progresat, dovedind-o la «Cupa Rotary». Deși au concurat la o categorie de vârstă superioară, 12 ani, slobozenii Maria Dogaru (CSS Slobozia) la feminin și Călin Munteanu (CSM Unirea Slobozia) la masculin s-au impus fără drept de apel. De altfel, cei doi vor participa și la Campionatul Național U12, unde, în ciuda lipsei de experiență... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 15:50 (4608 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Alexandru Minea, campion național U15

Lupte, CS Amara

Alexandru Minea, campion național U15

La Târgu Mureș a fost organizat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. CS Amara s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare îi aparține lui Alexandru Minea care, după ce, recent, a cucerit Cupa României, a devenit campion național la Categoria 35 kg. Ștefan Stancu a luat argintul la Categoria 48 kg. Luptătorul antrenat de Marian Moraru va reprezenta România, la sfârșitul lunii mai 2021, la Campionatul European U15, găzduit de Bulgaria. Tot la Categoria 35 kg, Alexandru Coteanu s-a clasat pe locul 3.... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 14:20 (2716 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3127 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4069 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10352 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2331 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2479 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11023 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2298 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4495 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3456 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2479 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6832 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8595 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...