Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Mai bine mai târziu decât niciodată

Primăria Slobozia a repartizat 7 locuințe ANL pentru tineri

Primăria Slobozia a repartizat la sfârșitul săptămânii precedente 7 locuințe ANL pentru tineri. Repartizarea locuințelor a fost posibilă ca urmare a unui control privind legalitatea repartizării locuințelor. Controlul a fost solicitat de către primarul Sloboziei, Dragoș Soare. «Trebuie să respectăm legea și regulile!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

Pași mici către normalitate În urmă cu o lună, administrația locală a verificat legalitatea utilizării locuințelor ANL din Slobozia. În urma controlului au fost identificate două locuințe ale căror proprietari nu respectau condițiile... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2021, 12:10 (5603 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În 2021

Buget estimat de 134 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia propun spre aprobare Consiliului Județean Ialomița, administratorul instituției, proiectul de buget pentru anul 2021. Cel mai mare spital din județul Ialomița are un buget estimat la 134 milioane de lei. Datele arată că valoarea bugetului pentru anul în curs este cu 7 milioane de lei mai mare decât cel de anul trecut. Conform documentelor care însoțesc solicitarea, aproximativ 70% din valoarea sumei reprezintă salariile angajaților. Restul banilor vor fi utilizați pentru achiziția de medicamente și echipamente medicale.

Cu 7 milioane de lei mai mult în 2021... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 12:50 (8148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Scrimă, Campionatul Național de Tineret U23

George Dragomir, campion național! Răzvan Stănescu, finalist!

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Tineret-sabie, competiție adresată sportivilor cu vârsta sub 23 de ani. Și la acest turneu, Slobozia a fost «buricul târgului», doi dintre cei mai valoroși scrimeri ai orașului nostru disputând Finala.

Cu pași siguri, spre Finală Cluburile din Slobozia s-au prezentat la competiție cu șapte scrimeri, dar toate speranțele au stat în George Dragomir și Răzvan Stănescu, deja consacrați în concursurile naționale și internațiinale ale juniorilor. Iar cei doi nu au dezamăgit. În faza Optimilor, Stănescu a trecut de ieșeanul ... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2021, 11:20 (5145 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Pe Barcari n-o ajută... Matematica!

Devenită peste noapte parlamentar PNL de Ialomița, Luminița Barcari a căzut în păcatul vanității... Și, întrebată de un reporter care se plictisea pe holurile Parlamentului cât face «5 la puterea 0», a răspuns la ghici că face 5. Acuma, noi nu o arătăm cu degetul, că și noi suntem la fel de grămădiți. Numai că, spre deosebire de domnia sa, nu lansăm public declarații de genul: «Pentru toată lumea este utilă Matematica... Până la urmă, rigurozitatea Matematicii este importantă și în alt domeniu de activitate...». Așa că ne-am gândit să îi propunem să inițieze un proiect de lege prin care orice răspuns oferit de un parlamentar să devină axiomă. În felul ăsta, doamna Barcari nu va trebui... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 16:20 (9013 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

Faptele penale ale primarului Ștefan Ionescu din Valea Ciorii

La un an de la trimiterea în judecată a edilului localității Valea Ciorii, în spațiul public apar noi informații despre ancheta instrumentată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, în care acesta are calitatea de «inculpat». Procurorii au precizat faptul că, în baza unor documente false, primarul Ștefan Ionescu și-ar fi ajutat cumnatul să obțină ilegal fonduri europene. În timp ce judecătorii încă analizează dosarul, DNA a reușit să convingă instanța să mențină sechestrele impuse în timpul urmăririi penale pe terenuri și sume de bani aparținând lui Ștefan Ionescu.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2021, 14:05 (10811 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

12 voturi pentru Traian Mitrea: Țăndărei are viceprimar PNL!

După 6 luni de la Alegerile Locale și mai multe încercări eșuate, orașul Țăndărei are viceprimar. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local Țăndărei de luni, 10 mai 2021. Noul viceprimar, Traian Mitrea a declarat public că «votul colegilor îl onorează și îl obligă...».

Mai bine mai târziu... Cele 5 partide politice care formează Consiliul Local Țăndărei au desemnat viceprimarul orașului. Luni, 10 mai 2021, în cadrul unei ședințe extraordinare, consilierii prezenți l-au ales pe Traian Mitrea pentru a ocupa această funcție. Decizia a fost adoptată cu 12 voturi... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 21:10 (4377 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Bilanț după 6 luni de mandat

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Administrația județeană a făcut marți, 11 mai 2021, un prim bilanț al evoluției proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene în Ialomița. Conform datelor oficiale, toate cele 8 proiecte care se derulează în acest moment se încadrează în noile termene negociate de oficialii administrației județene.

Bilanț pozitiv pe hârtiile oficiale Marți, 11 mai 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a organizat o conferință de presă în care a prezentat un prim bilanț al evoluției celor 8 proiecte de investiții finanțate din fonduri europene. La întâlnire au participat... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 20:20 (6954 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

CSM Fetești, campioana județului

Fotbal, Liga a IV-a

CSM Fetești, campioana județului

S-a terminat minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene, iar toate cele 5 echipe merită felicitate pentru că au răspuns pozitiv acestei acțiuni și au făcut față programului infernal, cu 8 meciuri în 21 zile. Câștigătoarea detașată a acestei competiții este CSM Fetești, de altfel singura dintre cele 5 echipe care și-a manifestat clar intenția de a promova în Liga a III-a. Feteștenii antrenați de Mircea Ștefan au pierdut un singur meci, cu Victoria Munteni Buzău, în ultima etapă când, oricum, lucrurile erau clare. Dincă, Tudor, Călugăru și coechipierii lor au strâns 21 de puncte, cu 9 mai multe decât următoarele două clasate, Victoriile din Țăndărei și Munteni Buzău. Pe 4 s-a clasat Bărăganul Ciulnița... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 17:20 (5719 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Tenis de câmp

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Arena «Tenis Con» a organizat săptămâna trecută «Cupa Rotary», competiție adresată copiilor din categoriile de vârstă 10, 12 și 16 ani. A fost un turneu care a adunat la start peste 80 de copii. În urmă cu 3 ani scriam despre «esențele tari» ale profesorului Ion Savu, iar acum ne bucurăm că prichindeii despre care vorbeam atunci au progresat, dovedind-o la «Cupa Rotary». Deși au concurat la o categorie de vârstă superioară, 12 ani, slobozenii Maria Dogaru (CSS Slobozia) la feminin și Călin Munteanu (CSM Unirea Slobozia) la masculin s-au impus fără drept de apel. De altfel, cei doi vor participa și la Campionatul Național U12, unde, în ciuda lipsei de experiență... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 15:50 (4605 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea, campion național U15

Lupte, CS Amara

Alexandru Minea, campion național U15

La Târgu Mureș a fost organizat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. CS Amara s-a întors de la această competiție cu 3 medalii. Cea mai strălucitoare îi aparține lui Alexandru Minea care, după ce, recent, a cucerit Cupa României, a devenit campion național la Categoria 35 kg. Ștefan Stancu a luat argintul la Categoria 48 kg. Luptătorul antrenat de Marian Moraru va reprezenta România, la sfârșitul lunii mai 2021, la Campionatul European U15, găzduit de Bulgaria. Tot la Categoria 35 kg, Alexandru Coteanu s-a clasat pe locul 3.... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 14:20 (2715 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Candidatul Ionel Gae, doar 26,50 puncte la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Singurul candidat din Ialomița înscris la concursul pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate nu a reușit să promoveze testarea. Este vorba despre Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Potrivit rezultatelor publicate pe site-ul Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, acesta a obținut doar 26,50 puncte la examenul scris (din 100 puncte posibile). Pentru a fi considerat admis, ar fi trebuit să obțină cel puțin 70 puncte.

Candidatură ținută secret
Ialomița s-a numărat printre județele în care Casa Națională de Asigurări de Sănătate a scos la... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2021, 13:50 (22202 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

EXCLUSIV: Chemat la audieri, un hoț a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au efectuat în seara zilei de luni, 10 mai a.c., o razie de amploare pe străzile din oraș. Oamenii legii au încercat să-i dea de urmă unui adolescent de 17 ani, care a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei, în timp ce aștepta să fie audiat și de procurorul de caz. Acesta are calitatea de suspect în mai multe dosare penale privind fapte de furt calificat.

Orașul, împânzit de polițiști
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani a fost chemat la audieri de către polițiști pentru a da declarații într-unul din dosarele penale în care este... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 23:00 (12137 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Cu postul desființat

Primăria Ciochina plătește ilegal administratorul public

Scandal la Primăria Ciochina din cauza refuzului edilului loca­lității, Vasile Câmpu­lungeanu, de a desființa postul de admi­nistrator public al instituției. Consiliul Local Cio­china a decis în luna februarie a acestui an eliminarea funcției din organigra­ma instituției, invocând inuti­litatea acesteia. Vasile Câmpulungeanu a numit-o administrator public pe Nicoleta Fotache, fostul viceprimar al localității. Repre­zentanții Primăriei Ciochina susțin că, de două luni, aceasta este plătită ilegal din bani pu­blici. Prefectura Ialomița a des­fășurat un amplu control, iar situația ar putea intra și în atenția organelor de urmărire penală. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, edilul Vasile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 15:10 (4995 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cartierul lui Sorel

Cartierul lui Sorel

Obsedată să demonstreze că «face» la Slobozia, administrația Soare se ia la întrecere cu realizările înaintașilor. Și, după cum vedeți în fotografia alăturată, întărește unicitatea Cartierului Gării Noi, transformat de edilii Sloboziei într-un coșmar pentru tinerii care au îndrăznit să-și construiască o casă în oraș. Adică primarul Ionașcu le-a dat locuri de casă într-o zonă inundabilă, primarul Stoica i-a ținut 4 ani fără utilități, primarul Mocioniu le-a plantat stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor, iar primarul Soare le-a marcat bulevardul cu linie continuă, să-și poată face polițiștii locali norma de amenzi. Sigur, n-o fi vina lui Soare, că doar n-a trasat el marcajele! Ba... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2021, 11:10 (5762 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Eroii lui Alexandru suntem noi!

O cauză de 2,1 milioane de dolari

Eroii lui Alexandru suntem noi!

Alexandru are 3 ani și jumătate. Și luptă pentru viața lui de când a împlinit 21 de zile. Alături de el sunt părinții și prietenii acestora. Și lumea toată, grație campaniilor de pe Facebook. Iar acum este rândul orașului, al Sloboziei. Pentru că Alexandru are nevoie de 2,1 milioane de dolari pentru a învinge amiotrofia spinală Tip 1 de care suferă. Până acum, s-au strâns 825449 de dolari. Iar lupta lui e contra cronometru...

O minune de copil
E un copil plăpând, pe care Andrei și Gabriela îl plimbă în fiecare zi în parc, alături de noi. «E cuminte și ascultător... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 21:05 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița 1-0

Gooool, Dinu! Jucăm barajul!

Stadionul «1 Mai» a găzduit un meci cu o încărcătură emoțională fantastică. Încordarea a cuprins întreaga arenă până spre dig, unde s-a poziționat inimoasa galerie adversă. Meciul Sloboziei cu Reșița s-a jucat cu retrogradarea pe masă și, oricât de hârșit ai fi în fotbal, n-au cum să nu-ți tremure picioarele. Adrian Mihalcea i-a trimis în teren, din primul minut, pe Gurău-Ghiță, Suciu, Lazăr, Ibrian-Vasile, Trașcu-Ciobanu, Afalna, Moldovan-Diarra. În prima repriză spectacolul a lipsit, apărând în schimb, de ambele părți, duritățile. Reșițeanul Robert Boboc părăsește terenul în minutul 12, după un duel cu Afalna. Diarra îi lasă, în minutul 23, locul lui Adăscăliței, iar Suciu se accidentează, la... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2021, 19:25 (5250 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Victorie sau 0-0

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSM Reșița, sâmbătă, 8.05.2021, orele 11,00

Victorie sau 0-0

Unirea Slobozia nu a știut să-și umfle mușchii împotriva deja retrogradatei Aerostar Bacău și, în locul victoriei, s-a ales doar cu un  2-2 care îi complică mult existența în Liga secundă. Mai mult, în crucialul meci cu Reșița, Adrian Mihalcea nu-l va avea la dispoziție pe căpitanul Toma, eliminat în partida cu băcăuanii. Din jocul cu Aerostar merită semnalat primul gol în Divizia secundă marcat de tânărul Dorin Radu. Celălalt gol al Unirii i-a aparținut lui Vlad Suciu. Astfel, înaintea ultimei etape din play-out, Slobozia și Reșița sunt la egalitate de puncte și golaveraj, bănățenii având marcat în această etapă a competiției un gol în plus. Teoretic, doar victoria ne-ar putea duce... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 20:10 (2644 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

Pleacă ai noștri, vin ai noștri

Ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectură

UPDATE Emilian Barbu-«detașat», nu «transferat» la Prefectura Ialomița

Eliberat din funcție pentru a face loc subprefecților Tonița Manea și Gheorghe Babagianu, ex-subprefectul Emilian Barbu s-a întors la Prefectura Ialomița. Începând cu data de 4 mai 2021, acesta a preluat postul de Șef Serviciu Juridic și Contencios Administrativ în cadrul Instituției Prefectului Ialomița.

«Politica de rotire a cadrelor»
Inventată de Partidul Comunist Român în urmă cu mai bine de 50 de ani, «politica de rotire a cadrelor de partid și de stat» rămâne de actualitate. Montat în funcția de subprefect al județului Ialomița la data de 18 decembrie 2019 pe filiera... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 15:10 (6384 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, dat în judecată de fostul manager Liviu Patrichi

Liviu Patrichi, actualul mana­ger interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, și-a dat în judecată fostul angajator, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Acesta cere unității medicale să fie plătit pentru că a stat peste program la serviciu, în perioada în care a condus spitalul. Totodată, în același proces, este chemată în judecată și Primăria Fetești, în calitate de administrator al unității medicale. Acesta nu a putut fi contactat pentru un punct de vedere, întrucât nu a răspuns la telefon.

Un management contestabil Liviu Patrichi s-a aflat la condu­cerea Spitalului... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2021, 11:20 (12395 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Liniște! Prefectul Tănăsescu lucrează!

Prefectura Ialomița a dat publicității un Raport privind activitatea prefectului Mihai Tănăsescu în cele două luni scurse de la numirea acestuia. Conform Raportului, activitatea prefectului s-a concentrat asupra activităților de prevenire și combaterea pandemiei de COVID-19 și a legalității activității administrative locale. «Din păcate solicitările făcute, au fost tratate cu un refuz total de către majoritatea autorităților locale și mai ales de către secretarii generali...» precizează prefectul Mihai Tănăsescu în cadrul Raportului.

Un prefect dornic să confirme Prefectul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2021, 15:10 (6998 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23836 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21584 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21419 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20049 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21419 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18760 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20997 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23324 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27114 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10567 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24900 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19291 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16483 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23742 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...