Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

Aflat în vizită la Slobozia

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

La finalul săptămânii precedente, Slobozia a găzduit prima dezbatere publică a Pro­iectului Național al Ministerului Muncii, Familiei și Tineretului dedicat micilor meșteșugari. Instituția vrea să ofere un cadru legal mai elaborat și să găsească soluții legislative pentru a dezvolta creativitatea și priceperea acestora. În momentul de față, legi care pot oferi drepturi mește­rilor populari sunt aproape inexistente în România... Întâl­nirea s-a desfășurat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în prezența lui Florin Manole, ministrul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2025, 09:55 (13479 vizualizări - 4 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (XI 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (XI 2000)

Luna noiembrie a anului 2000 preconiza Ialomiței, din perspectiva Alegerilor Parlamentare și Primului Tur al Alegerilor Prezidențiale, ceea ce majoritatea intuia, hegemonia social-democrată urmând a se reinstaura la conducerea unui județ mult prea sărac pentru a ieși din limite. Un prim semnal de revenire a PDSR a fost dat, așa cum am consemnat, la Alegerile Locale din 4 iunie 2000, Alegerile Parlamentare din 26 noiembrie 2000 urmând să configu­reze un tabloul politic profund «roșu».


* * *
Revenind, la început de noiembrie 2000, Ialomița fierbea electoral. Ziarul Independent... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2025, 14:35 (6155 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

bonus: Studiu de caz. Primăria Slobozia și Legea Transparenței Decizionale

Anual, Secretariatul General al Guvernului monitorizează respectarea Legii Transparenței Decizionale, dar și modul în care administrațiile publice oferă acces la informații de interes public cetățenilor. Și într-un caz, și în celălalt, primăriile din Ialomița nu depun foarte multe eforturi pentru a respecta procedurile legale. SGG consideră că este nevoie de mai multă transparență și comunicare, dar primăriile ialomițene par că nu înțeleg preve­derile legilor care le obligă să fie mult mai deschise în ceea ce privește relația pe care o au cu cetățenii.

 

Ce a descoperit SGG în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2025, 08:10 (12050 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Schimbări la Instituția Prefectului Județul Ialomița

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Guvernul a decis joi, 27 noiembrie 2025, să îl numească pe Mihai Tănăsescu, consilier local USR în Consiliul Local Slobozia, în funcția de subprefect al județului Ialomița. Decizia a fost adoptată ca urmare a pensionării fostului subprefect PNL Gheorghe Babagianu, precum și a solicitării USR de posturi la nivelul Prefecturilor.

 

Tănăsescu, din nou la Prefectură În perioada martie-septembrie 2021, Mihai Tănăsescu a fost prefectul USR al județului Ialomița, fiind demis și înlocuit cu Tonița Manea (PNL). În urma Alegerilor Locale din... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 15:10 (20953 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Autoritatea Națională de Management al Calității în domeniul Sănătății a acordat acreditarea pentru Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. În urma obținerii acre­ditării, spitalul din Fetești redevine unitate medicală de categoria a II-a, cu recomandări.

 

Proces de acreditare, la final Procedura de reacreditare a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a început în urmă cu mai bine de jumătate de an și s-a finalizat în urmă cu aproximativ două săptămâni. Comisia Autorității Naționale de Management... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 12:20 (9612 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

În Ialomița

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

bonus: Venituri ale profesorilor de 1,3 milioane de lei, din meditații particulare

În ultimii 3 ani școlari, rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat au plasat județul Ialomița pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește procentul de promovare. Cu scopul de a crește cifrele, școlile au luat decizia de a organiza cursuri de pregătire suplimentară. Deși aceste cursuri nu sunt legiferate prin Ordin al Ministerului Educației, profesorii susțin astfel de cursuri. Miza nu sunt însă notele elevilor la Examenele Naționale, ci avantajele pe care dascălii le primesc. Se pare că susținerea acestor cursuri de pregătire profesională se transformă în puncte de care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița ține cont în momentul în... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 08:05 (8956 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița de miercuri, 26 noiembrie 2025, a cuprins nu mai puțin de 14 proiecte de hotărâri, suplimentarea acesteia cu încă un proiect fiind în nota obișnuită. În cele ce urmează, vom încerca să rezumăm ceea ce consilierii județeni aprobă, dintr-o inerție a procesului de vot, proiectele de hotărâri cu impact urmând să le expunem opiniei publice ialomițene.

 

Despre «rectificări bugetare» și «organigrame» Din start, consilierilor județeni prezenți le-a fost adus... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 15:20 (3853 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Așa cum vă anunțam, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița se pre­gătește să-și schimbe conducerea. Sub atenta coordonare și îndrumare a Consiliului Județean Ialomița, for tutelar, DGASPC Ialomița a publicat vineri, 21 noiembrie 2025, anunțul concursului pentru ocuparea funcției de «director general adjunct».

 

Consilierul Potinche vrea director Detașat în urmă cu ceva timp de la Cabinetul Președintelui Consiliului Județean Ialomița la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 08:05 (26072 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

De mai bine de 10 ani, instituțiile cu rol în protecția mediului din Slobozia primesc sute de sesizări privind problemele cauzate de mirosurile pestilențiale rezultate din activitatea industrială a firmelor din jurul ora­șului. În ultimele 5 luni, problema mirosurilor a devenit și a stației de epurare din Slobozia care, din cauza instalațiilor vechi, nu mai poate face față prelucrării apelor industriale pe care aceiași agenți economici le de­versează aici, fără respectarea pre­vederilor legale. Problema mirosu­rilor pestilențiale nu este doar a Slo­boziei, ci a întregului județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că, anual, primește sute de reclamații... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 16:20 (8098 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Moartea pasiunii

Fotbal, SuperLiga, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 2-1

Moartea pasiunii

Etapa 17 a sezonului SuperLigii 2025-2026 a programat o partidă în deplasare pentru Unirea Slobozia, vineri, 21 noiembrie 2025, FK Csikszereda găzduind meciul contra slobozenilor. A fost partida de deschidere a etapei, înaintea meciului Unirea Slobozia ocupând poziția 11 în clasament, cu 18 puncte acumulate și înfrângeri «pe linie» în ultimele 5 meciuri în SuperLiga. FK Csikszereda-Unirea Slobozia s-a terminat 2-1, consemnându-se astfel a șasea înfrângere consecutivă pentru slobozeni...

 

La Slobozia nu se mai joacă fotbal... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 13:45 (7928 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere la limită

Fotbal, Liga 3, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-0

Înfrângere la limită

Sâmbătă, 22 noiembrie a.c., în etapa 14 a Ligii 3/Seria 3, Recolta Gheorghe Doja a suferit o înfrângere la limită în deplasare contra celor de la Dunărea Călărași. Dojenii veneau după două victorii consecutive în campionat, partide câștigate «acasă» cu 3-0 în fața celor de la FC Voluntari 2, precum și cu 4-1 contra celor de la CS Agigea. Revenind la meciul cu călărășenii, Recolta Gheorghe Doja a încheiat prima repriză echilibrat, scorul înscris pe tabelă fiind 0-0. Golul victoriei gazdelor a fost înscris în repriza secundă, în clasament Dunărea Călărași acumulând 22 puncte. Recolta Gheorghe Doja... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 11:05 (8248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Spadasinii CSS Slobozia, la prima ediție a «Ascendia Sabre Cup»

Scrimă

Spadasinii CSS Slobozia, la prima ediție a «Ascendia Sabre Cup»

«Ascendia», în colaborare cu Federația Română de Scrimă au lansat prima ediție a Cupei «Ascendia» la Sabie, eveniment internațional dedicat scrimei și desfășurat în perioada 22/23 noiembrie a.c. la Sala «Ana Pascu» (Floreasca) din Capitală. Așadar, prima ediție a «Ascendia Sabre Cup» s-a bucurat de prezența a peste 300 de sportivi din 6 țări, evenimentul devenind epicentrul scrimei internaționale pentru juniori (categoriile U10, U12, U14). Revenind, Cătălina Drăgan, sportivă legitimată la CSS Slobozia, s-a clasat pe locul 2 la categoria U10 feminin. De asemenea, o altă sportivă legitimată a CSS Slobozia, Amalia Ercuș, s-a clasat... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 09:35 (9601 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Pensionările masive din Justiție afectează activitatea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița a rămas fără conducere după pensionarea prim-procurorului și prim-procurorului adjunct din cadrul instituției. Plecarea acestora a lăsat Parchetul Județean Ialomița și fără procurori, în prezent aici desfășurându-și activitatea doar doi magistrați. Unul dintre aceștia este pensionar și a primit delegare pe funcție din partea Con­siliului Superior al Magistraturii doar pentru un an. Rolul Parchetului Județean Ialomița în comunitate este important, având în vedere că investighează infracțiuni grave, printre care... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 12:20 (15284 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

În anul de grație 2014, admi­nistrația locală din orașul Fierbinți-Târg semna un contract de finanțare europeană pentru construcția unui campus școlar, destinat Liceului Tehnologic din localitate. Astăzi, o parte din investițiile realizate pe bani europeni sunt nefuncționale. Problemele au apărut imediat după ce lucrările s-au finalizat. Proiectul a costat peste 13 milioane de lei, iar astăzi despre eșecul acestei investiții nu răspunde nimeni. Școala trebuie să se descurce singură să protejeze două clădiri pe care nu le poate utiliza.

 

Eșecul investițional al administrației locale... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 07:55 (2088 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Într-un mesaj public, Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești, atrage atenția cu privire la faptul că modernizarea străzilor din oraș, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», a fost sistată în urma deciziei Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației de a suspenda plățile.

 

Se caută soluții «Așteptăm cu interes începutul lunii decembrie, atunci când Ministerul Dezvoltării va efectua primele plăți și ne vom primi banii pentru cele patru situații de lucrări. În acel moment, vom putea achita sumele către constructor, iar lucrările vor putea fi reluate. Vom analiza stadiul la zi și vom stabili, împreună cu antreprenorul, cele mai potrivite soluții pentru conti­nuarea proiectului!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2025, 10:40 (1434 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema combaterii consumului de droguri în școli

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema combaterii consumului de droguri în școli

Printr-o interpelare adresată ministrului Educației și Cercetării, Daniel David, parlamentarul social-democrat Ștefan Țintă este interesat de «strategia privind combaterea consumului de droguri în unitățile de învățământ». «Vârsta la care elevii intră în contact cu substanțele interzise și încep să consume droguri a scăzut alarmant, ajungând chiar până la 10 ani, potrivit specialiștilor din dome­niul medical. Această realitate devoa­lează o vulnerabilitate crescută a mediului școlar în fața rețelelor de trafic de substanțe interzise, cât și a influențelor negative din exterior. Din aceste consi­derente, protejarea elevilor trebuie să devină o prioritate absolută în interiorul tuturor unităților de învățământ. Școala trebuie să redevină un spațiu sigur, ferit de orice risc de expunere la consumul de substanțe interzise și dedicat strict stu­diului!»... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2025, 14:20 (2304 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

La Țăndărei

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

În cadrul ședinței ordinare a lunii octombrie, Consiliul Local Țăndărei a aprobat contractarea unui împrumut de 5,3 milioane de lei. Fondurile ar fi necesare pentru continuarea celor mai importante investiții care se derulează la nivelul orașului Țăndărei. «Dorim să dezvoltăm comunitatea locală, iar acest împrumut este esențial pentru continuarea planului de investiții!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

 

Investiții în curs Împrumutul pe care Primăria Țăndărei, cu aprobarea Consiliului Local Țăndărei, vrea să... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2025, 09:50 (7361 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

În Ialomița

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

O statistică a Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița există peste 200 de bărbați care beneficiază de concedii de creștere a copilului. De la începutul anului și până în prezent, va­loarea totală a indemnizațiilor pentru creșterea copilului, plătite în Ialomița, a depășit 40 milioane de lei, conform datelor oficiale.

 

Concediu de creștere a copilului pentru tați, o obligație legală În ultimii 3 ani, legislația privind acordarea concediului de creștere a copilului s-a modificat, astfel că persoanele... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2025, 10:20 (9593 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În trimestrul III din 2025

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în sistem on-line, în atenția aleșilor locali fiind prezentate în vederea aprobării 17 proiecte de hotărâri. Inițial, lista de ședință a cuprins doar 5 inițiative, însă cu 40 de minute înainte de debutul întâlnirii, lista inițială a fost suplimentată cu încă 12 proiecte. Printre cele mai importante proiecte de hotărâri s-au numărat cele referitoare la cheltuielile bugetare pe care Primăria Slobozia le-a făcut în trimestrul III al anului, dar și aprobarea organizării unor evenimente publice de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2025, 09:55 (7345 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Un raport al Inspecției Judiciare scoate în evidență grave abateri profesionale ale judecătoarei Elena Olteanu la Judecătoria Slobozia, printre altele și președinta acestei instanțe. Inspectorii judiciari susțin că Elena Olteanu dădea termene de judecată doar de două ori pe an, în contextul în care instanța pe care o conduce are cele mai multe dosare înregistrate pe rol dintre toate cele patru instanțe din Ialomița.

 

Inspecția Judiciară, la Slobozia În cazul judecătoarei Elena Olteanu, Inspecția Judiciară a inițiat procedura de «trimitere în judecată disciplinară»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2025, 10:05 (49967 vizualizări - 16 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 28 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26185, fiind înregistrate 25 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2022, 16:20
(11323 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna martie 2022

Ministerul Finanțelor a emis, începând de marți, 1 martie 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 4,55%, 5,05% și 5,40%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2022, 14:20
(9846 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială cu profil agricol
angajează mecanic agricol
se oferă salariu motivant și alte avantaje
(poate fi pensionar)
telefon 0733/484.848

28 Februarie 2022, 13:55


Incendii la Slobozia și Axintele

Incendii la Slobozia și Axintele

Sâmbătă, 26 februarie a.c., în jurul orei 00,30, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la un foișor de lemn, în Slobozia. Un echipaj de pompieri cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2022, 13:35
(4211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-«Ziua Protecției Civile din România»

La 28 Februarie sărbătorim «Ziua Protecției Civile din România», dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2022, 11:20
(5680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 27 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26160, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2022, 15:50
(6329 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Bărbat mort după ce a căzut într-o fântână

Miloșești: Bărbat mort după ce a căzut într-o fântână

În cursul zilei de sâmbătă, 26 februarie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit într-o acțiune de recuperare a unei persoane căzută într-o fântână, la o adâncime de aproximativ 20 de metri. Intervenția ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2022, 10:30
(6685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 26 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26141, fiind înregistrate 67 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2022, 15:40
(9486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 25 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26074, fiind înregistrate 99 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2022, 15:50
(10758 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 134 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 24 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25975, fiind înregistrate 134 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2022, 15:30
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Silviu Mihai, noul președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Silviu Mihai, noul președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Luni, 21 februarie 2022, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița a organizat Adunarea Generală anuală, destinată alegerii conducerii Asociației, în urma expirării mandatului statutar ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 18:35
(5041 vizualizări - 1 comentariu)


Autorii unor «furturi», depistați într-o mașină la Andrășești

Patru persoane, bănuite de furt în județul Tulcea, au fost depistate în trafic, în cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., de polițiștii ialomițeni, în cadrul unui filtru rutier pe DN2A. Astfel, în jurul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 18:30
(3310 vizualizări - 0 comentarii)


Petrecere privată, întreruptă de polițiștii din Urziceni

Marți, 22 februarie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Urziceni s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că la domiciliul unui bărbat, în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, este organizat un ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 18:25
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive dedicate siguranței tinerilor

Marți, 22 februarie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe lina prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, a abandonului și ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 18:15
(2015 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60000 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 66 de evenimente, dintre care 61 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, constatându-se 8 infracțiuni. Pentru abaterile de la normele ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 18:05
(1475 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 121 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25841, fiind înregistrate 121 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2022, 15:50
(1808 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șase persoane, reținute pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reținut în cursul zilei de luni, 21 februarie a.c., șase persoane, cu vârste cuprinse între 18 și 41 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 17:30
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Depistat în trafic cu permisul suspendat

În seara zilei de luni, 21 februarie a.c., în cadrul unui filtru rutier pe DN2, în comuna Sinești polițiștii rutieri au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 39 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 17:15
(2816 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a urcat la volan în stare de ebrietate

Luni, 21 februarie a.c., polițiștii din Slobozia au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat ,de 63 de ani, din municipiul reședință de județ. Acesta a fost depistat în trafic sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 17:00
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 22 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25720, fiind înregistrate 119 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 15:30
(6908 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de mărțișoare și podoabe

Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia organizează miercuri, 23 februarie a.c., o expoziție de mărțișoare și podoabe. Expoziția se deschide începând cu orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 12:00
(3359 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Verificări privind munca nedeclarată

În perioada 25-31 ianuarie 2022, inspectorii din cadrul ITM Ialomița au făcut verificări privind munca nedeclarată. Au fost efectuate 21 de acțiuni de control în urma cărora a fost sancționat un angajator ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 11:45
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 28 februarie 2022, termenul limită pentru depunerea Formularului 207

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că luni, 28 februarie 2022, este termenul-limită pentru depunerea Formularului 207-«Declarația informativă privind ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 11:10
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton ucis de o mașină

Slobozia: Pieton ucis de o mașină

În dimineața zilei de marți, 22 februarie a.c., la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2022, 10:15
(2432 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr de 17 ani, depistat la volanul unei mașini cu bunuri furate

Vineri, 18 februarie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un tânăr de 17 ani, ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2022, 17:20
(10267 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea carantinei/izolării și nepurtarea măștii de protecție

4 persoane au fost sancționate pentru încălcarea măsurii de carantină la domiciliu, iar 59 de persoane au fost amendate pentru că nu au purtat masca de protecție. În cadrul acțiunilor desfășurate în ultimele ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2022, 17:10
(9433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 71 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 21 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25601, fiind înregistrate 71 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2022, 15:30
(1623 vizualizări - 0 comentarii)


Casă din Manasia, mistuită de flăcări

Casă din Manasia, mistuită de flăcări

Vineri, 18 ianuarie a.c., în jurul orelor 17,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din Manasia. Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2022, 12:50
(3031 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 20 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25530, fiind înregistrate 60 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2022, 15:50
(1285 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 19 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 25470, fiind înregistrate 99 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2022, 16:05
(1775 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...