Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3785 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5044 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Deși mai importantă ca niciodată, siguranța sanitară a elevilor și profesorilor din Ialomița în școlile din județ este tratată și de această dată cu indiferență. În lipsa medicilor școlari și a asistentelor, unitățile de învățământ nu pot asigura un triaj epidemiologic corespunzător pentru copii. Printr-o decizie a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, administrațiile locale sunt obligate să încheie contracte remunerate cu medicii de familie din comunitate. Reprezentații autorităților locale susțin însă că nu dispun de fondurile necesare pentru a-i plăti pe medici. În schimb, oficialii Asociației Medicilor de Familie Ialomița precizează că decizia Comitetului Județean pentru... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 17:20 (6659 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomițeanul care a ajuns în Antarctica

Ialomițeanul care a ajuns în Antarctica

Alin-Sorin Sandu are 42 de ani și 2 copii. Unul de 5 ani și unul de 2 ani. S-a născut și a trăit în Amara până când i-a venit vremea să facă ce i-a fost scris. Iar lui Alin i-a fost scris să fie navigator. În 20 de ani a văzut toate mările și oceanele lumii. De la un Pol al Pământului la altul, din Arctica și până în Antarctica. A ajuns acolo purtându-și familia în gânduri și tricolorul pe umeri. Și n-a uitat niciodată de unde a plecat...

O carieră predestinată
Are o ținută de atlet, că a făcut sport de când se știe. Și te privește drept, în ochi, fără să se ascundă de tine. ... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 12:10 (9467 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7372 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Acuzații grave aduse de deputatul PNL Gheorghe Tinel cu privire la activitatea desfășurată de reprezentanții din teritoriu ai Autorității Electorale Permanente. În cadrul unei conferințe de presă, acesta a reclamat public faptul că reprezentanții județeni ai AEP se opun măsurilor de protecție sanitară dispuse de Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică în timpul procesului electoral din 27 septembrie 2020, dată la care se desfășoară Alegerile Locale. Reprezentanții locali ai AEP au contestat la București recomandarea dispusă de Prefectura Ialomița în legătură cu mutarea unor secții de votare, considerate insalubre, în alte locații.

O măsură contestată... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 14:10 (4457 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3465 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Inițial am vrut să ignorăm mesajul electoral al ex-Președintelui Moraru. E treaba fiecărui candidat cum își vinde sufletul diavolului pentru voturi. Numai că deunăzi ne-a sărit în ochi un pliant electoral în care «omul faptelor» sus­ține, mereu la persoana I, că a dat bani săracilor, a făcut danii la biserică și a finanțat sportul de performanță. Vă dăm câteva exemple: «Am acordat 125 de premii de recunoștință veteranilor...», «Am premiat 1451 de olimpici...», «Am sprijinit până acum 1300 de familii cu bani pentru nou-născuți...», «Am aprobat finanțarea a 18 terenuri de sport...», «Am investit în sistemul de sănătate...». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 10:55 (7085 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «Expur», la prima ediție

Tenis de câmp

Cupa «Expur», la prima ediție

Expur SA-Groupe Avril con­tinuă să se implice în sportul ialomi­țean. Alături de Clubul TenisCon va organiza, începând de sâmbătă, 12 septembrie a.c., la Slobozia, un turneu de tenis clasificat în categoria I. Cupa «Expur» este la prima ediție, adresându-se copiilor și junio­rilor de la categoriile de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani precum și seniorilor. Va fi cu siguranță un eveniment sportiv interesant care va aduce la start peste 70 de sportivi din toată țara. «În ciuda dificilei perioade pe care o traversăm, Clubul nostru con­tinuă să organizeze turnee precum cel care va debuta sâmbătă... Mă bucur tare mult că firma Expur este partenerul nostru în organizarea acestei competiții!»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 20:20 (3253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Eficiența a făcut diferența

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 3-1

Eficiența a făcut diferența

Unirea Slobozia a plecat către Chiajna cu un moral excelent, dat de victoria contra celor de la Turris Turnu Măgurele. Concordia, echipă antrenată de Florin Bratu, este autoarea celei mai spectaculoase campanii din această vară. Ilfovenii urmăresc promovarea cu orice preț, iar cele 3 puncte din meciul cu Slobozia erau obligatorii. Conducerea Unirii a sperat într-o nouă evoluție bună a echipei, iar acest lucru chiar s-a întâmplat... «Nu mă așteptam la o replică atât de curajoasă din partea voastră...» avea să spună la final Florin Bratu. Doar că, în fotbal, curajul și ocaziile de gol nu țin de foame. Eficiența în fața porții face diferența, iar la acest capitol Chiajna a fost superioară.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:45 (3628 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Debutează la Oltenița

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Debutează la Oltenița

Sâmbătă, 12 septembrie a.c., va debuta un nou sezon de Liga a III-a. Competiția va fi structurată pe 10 serii a câte 10 echipe. Reprezentanta județului Ialomița, Recolta Gheorghe Doja, va face parte din seria a III-a, alături de 4 echipe din Călărași (Agricola Borcea, Mostiștea Ulmu, Înainte Modelu, CSM Oltenița), 3 din Constanța (Axiopolis Cernavodă, Gloria Albești, Viitorul II) și 2 din Ilfov (Afumați și Popești Leordeni). Recolta va debuta în deplasare la Oltenița, urmând ca în etapa a II-a să primească vizita celor de la Axiopolis Cernavodă, meci care s-ar putea juca pe stadionul din Slobozia. Primul hop competițional al Recoltei va fi miercuri, 9 septembrie a.c., orele 16,30. Dojenii vor... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:20 (4992 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

Secetă pedologică extremă în Ialomița

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

O  analiză a su­prafețelor calamitate din cauza lipsei apei din sol arată modul în care acest fenomen a distrus câmpurile în fiecare localitate din județul Ialomița. Con­form datelor, culturile agricole înființate pe câmpurile din Alexeni, Albești și Munteni Buzău au fost periclitate în proporție de peste 70%, conform datelor oficiale.

2020, un an greu pentru agricultori
Seceta pedologică extremă a produs pagube însemnate în județul Ialomița, atât pentru culturile înființate în toamna anului trecut, cât și pentru cele semănate în această primăvară. Ulti­mele estimări arată... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 15:05 (4655 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Candidat cu probleme penale, la Țăndărei

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Lista candidaților la funcția de primar cu probleme penale din județul Ialomița este deschisă de Gheorghe Petrache, propu­nerea PRO România pentru Primăria Țăndărei. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu 4 luni, fiind acuzat de faptul că a aprobat plata din bani publici a unor facturi privind achiziția de medicamente pentru cabinetele medicale școlare, produse ce au fost distribuite de firma fratelui său. Facturile au fost semnate în perioada septembrie 2014-martie 2015, în care Gheorghe Petrache a deținut atât funcția de primar, cât și pe cea de viceprimar al orașului Țăndărei.

Inculpatul neagă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 11:10 (5801 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

UPDATE Două cazuri de infecție cu noul Coronavirus la Primăria Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat luni, 7 septembrie a.c., o anchetă epidemiologică la Poliția Orașului Țăndărei. Decizia a fost adoptată după ce în cadrul instituției au fost confirmate două cazuri de COVID-19. Este vorba despre comandantul Poliției Țăndărei și un subordonat al acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale.

Măsuri dispuse de autorități Atât comandantul Poliției Orașului Țăndărei, cât și subordonatul acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale, au simptome ușoare de boală... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 18:15 (4646 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

Slobozia electorală

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

În mai 2019, administrația Mocioniu anunța că până la sfârșitul anului Cartierul Gării Noi va fi asfaltat. În august 2020, primarul Adrian Mocioniu publica on-line fotografii electorale în care defila triumfător pe primii metri de asfalt turnați în cartier. La sfârșitul lunii august 2020, am fotografiat străzile asfaltate de către «primarul care a confirmat». Dezastrul edilitar din Cartierul Gării Noi nu are nevoie de comentarii. Vom consemna strict ce am văzut cu ochii noștri!

Asfalt electoral Vineri, 28 august 2020, înainte de prânz, în Cartierul Gării Noi nu e nici țipenie... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 15:20 (4257 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Începând cu 31 iulie 2020, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost reconfirmat în funcția de director general al SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Decizia vine după ce Victor Moraru, constrâns de scandalurile publice generate de administrarea defectuoasă a activității firmei, a susținut public că va organiza un concurs pentru numirea în funcție a unui director «competent». În cei 2 ani de când conduce societatea, Dan Anton a reușit performanța de a o aduce în pragul falimentului. Foștii angajați ai societății susțin că «au lucrat pe moșia lui Anton ca slugile» și că au fost concediați atunci... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 10:55 (7308 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Pandemia de COVID-19 blochează transferurile interspitalicești. Reprezentanții Spitalului Municipal Urzicnei susțin faptul că durează mai bine de 3 ore ca pacienții să fie transferați către o unitate medicală din Capitală. De o lună și jumătate, unitatea medicală tratează doar cazurile de COVID-19, medicii fiind obligați să transfere pacienții non-COVID-19 către alte spitale. «Și înainte era greu, dar acum este aproape imposibil!» susține Daniela Ianuș, ma­nagerul Spitalului Municipal Urziceni.

Bolnavii, obligați să aștepte Foarte aglomerate din cauza faptului că cele mai mari spitale... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2020, 12:20 (7165 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Portbagajul cu promisiuni electorale

Portbagajul cu promisiuni electorale

Titi Neagu locuiește pe strada 1 Mai. Și are în fața casei un autoturism în portbagajul căruia colecționează pliante electorale. Într-o seară, a ajuns pe rețelele de socializare. Și uite-așa, a devenit celebru la el acasă, în orașul-stațiune Amara.

Un om ca toți oamenii Dumitru Neagu e un om obișnuit. Nu face politică, are respect pentru autoritățile publice și se duce în fiecare zi la muncă. La stat, dar nu spune unde, ca să nu se interpre­teze... Ne primește în poartă, acolo unde are mașina. Și ne deschide, mândru, portbagajul. «Ideea mi-a venit prin 2017, când le-am primit pe primele... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2020, 13:50 (4820 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
213 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8041 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43619 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11239 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9092 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13877 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8887 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12678 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...