Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Adevărul oficial despre absorbția fondurilor europene în Ialomița

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Administrația Moraru susține că a adus în Ialomița fonduri europene în valoare de 170 milioane de euro. În realitate, la nivelul Consiliului Județean Ialomița se derulează 8 proiecte cu fonduri europene și 6 proiecte prin PNDL 2. La prima vedere, pare mult și lăuda­bil. În realitate însă, sumele absorbite efectiv în cadrul acestor pro­iecte sunt infime, iar gradul de execuție efectivă a lucrărilor este nerelevant...

Minciunile care cosmetizează realitatea
Imediat după anunțarea candidaturii lui Marian Pavel la președinția Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru s-a metamorfozat... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 10:55 (7578 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

David(ul) de la Valea Ciorii

David(ul) de la Valea Ciorii

În urmă cu un an, reporterii ziarului nostru au descoperit la Murgeanca un profesor universitar din Anglia care lupta cu sistemul admi­nistrativ pentru elevii satului. Între timp, Mihaela Stan s-a decis să candideze pentru funcția de primar al comunei. O candidatură atipică și o decizie unică la nivel național. Mihaela Stan rescrie povestea biblică a luptei păstorului David cu un Goliat politic în fața căruia, de 30 de ani, toată suflarea județului se apleacă de spinare.

Așa ceva nu există
Pe Mihaela Stan, misionara edu­cațio­nală de la Murgeanca, sat apaținător comunei Valea... [citește_tot_articolul]

16 August 2020, 13:10 (5843 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

Raiul mitei electorale de la Miloșești

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

bonus: Luciu, satul grădinarilor fără apă

Societatea Apă Canal Miloșești SRL furnizează apă gratuit locuitorilor comunei. Această realitate incredibilă este girată de primarul localității, Nelu Chițoiu. Situația este neschimbată din 2017. Din cauza consumului necontrolat, apa este livrată locuitorilor «cu program»...

Situație unică la Milano Comuna Miloșești conduce detașat în topul ilegalităților ad­ministrative. De 3 ani, Nelu Chițoiu, primarul în funcție, girează furnizarea apei potabile pentru locuitorii comunei gratuit. Firma care asigură furnizarea apei, APĂ Canal Miloșești SRL, este controlată de către Consiliul local... [citește_tot_articolul]

15 August 2020, 12:20 (6120 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

bonus: Un nou manager la spitalul din Fetești

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județul Ialomița pe care Ministerul Sănătății a acreditat-o să realizeze teste pentru depistarea COVID-19. Testarea se reali­zează doar în cazul pacienților care se in­ter­nează și a celor care vin la Unitatea de Primiri Urgențe cu simptome specifice bolii. Marea problemă o reprezintă însă achiziția kit-urilor speciale pentru efectuarea testelor. Unitatea medicală a primit recent un aparat nou de testare, cumpărat de Consiliul Județean Ialomița, dar pe care nu îl poate folosi deocam­dată în lipsa respectivelor kit-uri. «Într-adevăr, achiziția kit-urilor se face cu dificultate... Este o situație la nivel național!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 21:20 (8957 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

La Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

Indiferența i-a adus în fața instanței. Zeci de elevi ai Școlii Postliceale Sanitară, administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, au fost dați în judecată și executați silit pentru neplata taxelor de școlarizare. Instituția are de recuperat aproximativ 100 mii de lei, debitele având o vechime de peste 5 ani.

Plata taxelor, o misiune imposibilă
Școala Postliceală Sanitară din Slobozia este cea mai veche instituție de învățământ cu acest profil din județul Ialomița. Administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», unitatea de învățământ are disponibile în... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 11:10 (4708 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Apar primele noutăți

Handbal, HCM Slobozia

Apar primele noutăți

O dată bugetul stabilit, conducerea HCM Slobozia a început reconstrucția lotului. Singura jucătoare rămasă la echipă din lotul sezonului precedent este extrema stângă Cătălina Sava. Prima noutate apărută este interul stâng Ștefania Gheorghe. În vârstă de 19 ani, Ștefania Gheorghe provine dintr-o familie de sportivi. Tatăl ei, Daniel Gheorghe, este antrenorul secund al Daciei Mioveni. Tânăra handbalistă a evoluat ultima dată la Dunărea Brăila. Alte două hand­baliste cu ceva mai multă experiență urmează la rându-le să semneze cu echipa noastră. Pivotul Ana Maria Dumitrașcu (21 ani) a evoluat ultima dată în Liga Națională la Rapid. Originară din Râmnicu Vâlcea, unde a făcut primii pași în handbal... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 18:15 (2808 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Fotbal

Unirea Slobozia a promovat în «B»

Tribunele stadionului «1 Mai» au fost goale duminică. Returul barajului dintre Unirea Slobozia și Mostiștea Ulmu nu a beneficiat de aportul pu­blicului din motive binecunoscute. Dar Slobozia a găsit resursele necesare pentru a arăta cât de mult își iubește echipa. Sute de oameni au înconjurat stadionul și au căutat să prindă frânturi dintr-o victorie de neuitat. S-au bucurat la reușitele echipei, iar la final i-au acompaniat pe Lazăr și coechipierii săi în iureșul galben-albastru al bucuriei. Unirea revine după mai bine de 5 ani în divizia secundă și va fi părtașă la cel mai încins campionat din istoria acestui eșlon.

Toma nu a mai iertat... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 17:05 (4701 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

S-a întâmplat la Fetești

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

Doi adolescenți de 17 ani din localitatea Bordușani au fost arestați luni, 10 august a.c., de Tribunalul Ialomița sub acuzația de «omor». Aceștia au jefuit un bărbat din Fetești, căruia i-au furat din portofel cei 20 de lei pe care-i avea. Cercetările continuă în acest caz pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Cadavru descoperit pe stradă Din informațiile organelor judiciare, fapta a fost comisă în noaptea de 8/9 august a.c., pe o stradă din apropierea centrului municipiului Fetești. Victima s-ar fi îndreptat către casă, purtând pe umăr o borsetă în care avea și portofelul... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:10 (9249 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Fetești crimă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Cu deficit de personal și dotări, Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare Ialomița încearcă să țină la distanță hoții de călătorii din trenuri și gări. Ultima acțiune de amploare a instituției a fost în 2018, pe care a realizat-o în colaborare cu structura similară din Constanța.

Condiții mai bune pentru Poliția TF Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare din Ialomița are 5 puncte de lucru la Fetești, Slobozia, Țăndărei și Urziceni. În componența celui de la Fetești intră și atribuțiile Poliției Transporturi Navale, ai cărei agenți efectuează misiuni de suprave... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:05 (2516 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech a ajuns în atenția Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița

Episcopia cere identificarea sursei poluării olfactive

Clean Tech a ajuns în atenția Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița

Prefectul Tonița Manea a cerut Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița să ia măsuri pentru identificarea firmei care generează poluarea olfactivă la nivelul Sloboziei. Solicitatea vine ca urmare a unei sesizări adresată instituției de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor la data de 15 iulie 2020. Conform se­sizării, instituția a fost înstiințată că «în zona de Sud și de Vest a munici­piului Slobozia periodic apar în atmosferă emisii de substanțe necu­noscute sesizate prin mirosuri neplăcute (...) care ar putea pune în pericol sănătatea populației». O comisie în­trunită la nivelul Prefecturii Ialomița va ancheta aspec­tele semnalate în cadrul sesizării.

Se strânge lațul în jurul Clean Tech... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 11:10 (16833 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița trimite SMS-uri pentru viață!

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița trimite SMS-uri pentru viață!

Lăsați fără donatori din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia fac eforturi pentru a putea asigura dozele de sânge necesare unităților medicale cu care colaborează. Astfel a fost implementat un sistem prin care donatorii sunt chemați la sediul instituției și rugați să doneze sânge în regim de urgență.

SMS-ul care poate salva vieți Stocurile de sânge ale Centru­lui de Transfuzie Sanguină Ialomița sunt limitate, iar județul se află deja în imposibilitatea de a asigura necesarul de unități de sânge spitalelor cu care se află în colaborare... [citește_tot_articolul]

10 August 2020, 16:25 (7631 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei

Realitatea sfârșitului de mandat la Consiliul Județean

Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei

Timp de 4 ani, președintele Victor Moraru a folosit banii publici pentru promovarea imaginii personale. Valoarea acestor cheltuieli se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Fondurile publice au fost utilizate pentru încheierea unor contracte de comunicare media și publicitate în presa scrisă, audio-video, dar și în mediul on-line sau pentru publicitatea out-door. La aceste contracte se adaugă costurile pentru tipărirea și difuzarea oficiosului instituției, «Ialomița Ta», precum și participă­rile la evenimente publice unde Victor Moraru a fost singurul oficial mediatizat.

Cultul personalității pe bani publici... [citește_tot_articolul]

10 August 2020, 10:55 (9374 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Salvați Conacul «Ioan Chiroiu»!

Salvați Conacul «Ioan Chiroiu»!

Departe de Slobozia, în satul Condeești, Conacul «Ioan Chiroiu» alcătuiește salba clădirilor de patrimoniu construite în zona de Vest a județului la începutul secolului XX. Clădirea are nevoie să fie pusă în valoare, însă proprietarii se luptă din răsputeri cu instituțiile statului pentru un crâmpei de ajutor. În lipsa sprijinului institu­țional, bijuteria arhitectonică riscă să se dărâme, iar o dată cu ea și întreaga istorie arhitectonică din acest colț de lume...

Istoria unui Conac Pierdut în negura timpului, Conacul din satul Condeești a fost botezat după numele proprietarului său... [citește_tot_articolul]

9 August 2020, 13:10 (4870 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA a schimbat viața locuitorilor din Fetești

RAJA SA a schimbat viața locuitorilor din Fetești

În mai puțin de 10 ani, grație unor investiții în valoare de 85 mili­oane de lei, orașul Fetești a reușit să moderni­zeze rețeaua de apă și canalizare la standar­dele legislative în vigoare. În următoarea pe­rioadă, RAJA SA Constanța intenționează să investească alte 68,2 mili­oane de lei în extinderea frontului de captare a apei și rea­bilitarea rețelei existente. Aceste eforturi in­vestiționale au fost posibile prin implicarea administrației locale și susți­nerea oferită de către edilii locali de-a lungul acestor ani. Fetești este una dintre cele 5 localități din Ialomița, alături de Dridu, Fierbinți Târg, Căzănești și Țăndărei, care a beneficiat de investiții majore în sistemul de alimentare... [citește_tot_articolul]

8 August 2020, 18:10 (6929 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moștenirea administrației Moraru

Moștenirea administrației Moraru

Pe ultima sută de metri a manda­tului său, președintele Consi­liului Județean Ialomița propune 3 aventuri investiționale de anvergură, care vor afecta dezvoltarea economică a Ialomiței în următorii 10 ani. Prima are o valoare estimată de 200 milioane de euro și presupune transformarea aeroportului de la Alexeni într-un nod comercial aerian. A doua, semnată joi, 3 august 2020, generează investiții de 16 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Iar a treia, semnată pe 4 august 2020, reprezintă o investiție de 2 milioane de lei în restaura­rea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae» din Slobozia. În urmă, ca realizări concrete, rămân câteva zeci de kilometri de drumuri asfaltate în ultimele... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 20:10 (6223 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Fotbal, Mostiștea Ulmu-Unirea Slobozia 0-2

Galben-albaștrii, cu un picior în Liga a II-a

Pe o căldură toropitoare, Unirea Slobozia s-a duelat pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași cu Mostiștea Ulmu în meciul tur al barajului pentru promovarea în Liga a II-a. Prima jumătate de oră nu a adus prea multă culoare în joc, elevii lui Enache Costea părând însă mult mai proaspeți. Unirea a etalat o apărare sigură, un mijloc compact și un atac imprevizibil. În minutul 37, Răduca dădea pentru prima dată fiori călărășenilor, dar mingea expediată de el lovea bara. 7 minute mai târziu, Adrian Moldovan este faultat în careu, dar șutul expediat de Toma de la punctul cu var, deși plasat, este mult prea slab, permițând portarului să respingă. După pauză, tot Unirea e la cârma jocului, iar golgheterul... [citește_tot_articolul]

6 August 2020, 13:10 (5084 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița cere «autorizație COVID-19» pentru transportul morților

Anomalie administrativă

DSP Ialomița cere «autorizație COVID-19» pentru transportul morților

Concurența de pe piața serviciilor fune­rare generează abuzuri la nivelul Di­rec­ției de Sănătate Publică Ialomița. Radu Paros, administratorul firmei de pompe funebre Petracom SRL, îl acuză pe Dan Noel, directorul DSP Ialomița, că i-a solicitat «auto­ri­zație COVID-19» pentru a-și putea desfășura activita­tea, în condițiile în care legislația nu o impune. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, direc­torul Dan Noel explică faptul că: «Este nevoie de auto­rizarea societății, nu doar a transportului! Aceasta este legislația în vigoare la momentul actual...».

Unde-i lege nu-i tocmeală... [citește_tot_articolul]

5 August 2020, 20:10 (6137 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Scandal pentru plata unei taxe de protecție între 4 familii de romi din Cartierul Vlașca

Intervenție a jandarmilor la Fetești

Scandal pentru plata unei taxe de protecție între 4 familii de romi din Cartierul Vlașca

Intervenție în forță a mascaților din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița în seara zilei de marți, 4 august 2020, în cartierul feteștean Vlașca. Aceștia au aplanat un conflict spontan provocat de 4 familii de romi. Miza scandalului l-ar reprezenta plata unei taxe de protecție. Surse judiciare susțin faptul că mai multe persoane vor fi audiate miercuri, 5 august a.c., la sediul Poliției Fetești.

Conflict spontan aplanat de jandarmi Din primele informații, se pare că scandalul a fost provocat de familia unui minor în vârstă de 10 ani, care s-a înecat zilele trecute... [citește_tot_articolul]

5 August 2020, 01:40 (23674 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Fotbal, Unirea Slobozia

Drumul spre Liga a II-a trece prin Călărași

Au trecut mai bine de 5 ani de la ultima prezență a Unirii Slobozia în divizia secundă. A fost o perioadă frumoasă în care echipe precum Rapid sau Iași au plecat de pe «1 Mai» cu coada între picioare. Acea perioadă se poate reedita din sezonul viitor. Se anunță un campionat extrem de disputat în Liga a II-a, la start urmând a fi echipe de tradiție ca Rapid, Petrolul, «U» Cluj, Poli Timișoara sau FC U Craiova. Pe lângă acestea vor mai fi alte 5-6 formații care vor ținti promovarea. Aceasta este însă o discuție pe care o vom trata pe larg la momentul potrivit.

Dublă cu Ulmu fără spectatori... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 17:45 (5160 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii martie-4,93%

Potrivit unei informări oficiale, la finalul lunii martie a acestui an, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița a fost 4,93%, cu 0,66 puncte procentuale mai mare decât în aceeași perioadă ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:45
(3515 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Persoanele aflate în carantină sau izolare, verificate de polițiști

În ziua de luni, 17 mai a.c., polițiștii ialomițeni au fost efectuat ample verificări ale persoanelor aflate în carantină și izolare pe raza județului. Astfel, au fost verificate 120 de persoane. Totodată ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:35
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de luni, 17 mai a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Grindu. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la tabloul electric ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:15
(2254 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu incendiu


Dridu: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 45 de ani, din Dridu, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost oprit în trafic în ziua de luni, 17 mai a.c, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:10
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 18 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10704, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 16:40
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Accident în afara localității Sărățeni

În dimineața zilei de sâmbătă, 15 mai 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2A, în afara localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație în ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 18:05
(2663 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul zilei de duminică, 16 mai a.c., polițiștii de la Rutieră au depistat în flagrant cinci persoane în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice din județul Ialomița fără a deține permise ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:50
(2259 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Cod Galben de vânt puternic

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Galben de intensificări susținute ale vântului, valabilă marți, 18 mai 2021, în intervalul orar 6,00-23,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:35
(1987 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 17 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10699, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 16:35
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Moldoveni

Accidente la Slobozia și Moldoveni

Duminică, 16 mai a.c., în jurul orelor 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:35
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

Sâmbătă, 15 mai a.c., în jurul orelor 13,40, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină în municipiul Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:25
(2529 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJFP Ialomița: 25 mai 2021, termenul final de depunere a Formularului 230

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că data de 25 mai 2021 este termenul până la care persoanele fizice pot depune, sub sancțiunea decăderii, Formularul 230 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:20
(2277 vizualizări - 2 comentarii)


APIA primește cereri de intenție pentru accesarea Programul Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 mai 2021, primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) depuse de către formele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:15
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 16 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10694, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2021, 16:40
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 15 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10691, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2021, 17:10
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Reținut 24 de ore pentru «furt calificat»

Un tânăr de 30 de ani, din Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 13 mai a.c., de către polițiști. Acesta are calitatea de suspect într-un dosar de «furt calificat». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:45
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

În ziua de joi, 13 mai a.c., un echipaj de salvatori din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână dezafectată, adâncă de aproximativ 15 metri ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:40
(3989 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dispensarului din Căzănești

Pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Dispensarului, din orașul Căzănești/Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 14 mai 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:25
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 14 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10686, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 16:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 5,45, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 13:50
(2251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Acțiune a polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 13 mai 2021, în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Fetești, aproape 100 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 12:45
(1797 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Miercuri, 12 mai a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de intervenție la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:15
(2065 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni au reușit în dimineața zilei de joi, 13 mai a.c., să stingă incendiul care a cuprins un siloz de cereale, de pe raza localității Glodeanu Siliștea/Buzău. Focul a izbucnit în dimineața ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:05
(5054 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modalități de transmitere a documentelor pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că cererile pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală se pot transmite prin mijloace electronice de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 19:50
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2700 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3507 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...