Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5869 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Mult așteptatele kit-uri folosite pentru testele prin care poate fi depistat noul Coronavirus (SARS-CoV-2) au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală a anuțat faptul că există 600 de teste, putând fi efectuate 3 teste într-o perioadă de 60 de minute.

Cine va fi testat? Potrivit unei informări remisă publicității, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe, precum și pacienții care vor fi internați pe secțiile unității medicale. Prioritatea o reprezintă pacienții... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 20:10 (6405 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Pregătirea școlilor pentru redeschiderea anunțată de Ministerul Educației începând cu 1 iunie 2020 a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat o serie de inspecții tematice pentru a analiza stadiul lucrărilor de dezinfecție și reamenajare a claselor. «Suntem în grafic și nu există probleme la acest moment. Vom redeschide școlile fără a pune în pericol sănătatea copiilor și a cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

4000 de elevi sunt așteptați în clase... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 17:15 (3434 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 13:10 (11952 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

La finalul celor două luni ale Stării de Urgență, reprezentanții autorităților din Ialomița fac un prim bilanț al eforturilor depuse în privința limitării efectelor pandemiei de COVID-19. Din punct de vedere economic, încasările la bugetul județului s-au diminuat consi­derabil, în timp ce cheltuielile au crescut într-un ritm alert. Resursele financiare disponibile au fost alocate spitalelor, astfel încât acestea să poată oferi tratament bolnavilor care prezentau simptome specifice infecțiilor respiratorii provocate de noul Coronavirus. De asemenea, tot din fonduri publice a fost susținută și activitatea Centrelor de Carantină, unde ialomițenii veniți din străinătate au fost internați pentru a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 11:10 (6373 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Șeful IPJ Cluj, transferat la IPJ Ialomița

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis vineri, 22 mai 2020, să schimbe comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, noul șef al instituției este comisarul șef Mircea Ion Rus, șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Cluj. În ceea ce îl privește pe Cristian Ivan, acesta a fost «promovat» într-o structură din cadrul IGPR.

Un nou șef la IPJ Ialomița În cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 22 mai 2020, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române, reprezentanții instituției au decis să numească un nou șef în fruntea Poliției ialomițene. Este... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 13:10 (23993 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Olimpiada Virtuală de Geografie

Olimpiada Virtuală de Geografie

Geografia a fost singura disciplină școlară pentru care s-a organizat o olimpiadă în adevăratul sens al cuvântului, când toate celelalte concursuri școlare de anul acesta au fost anulate din cauza pademiei provocată de noul Coronavirus. Pasionați de natură și drumeții, patru elevi din Ialomița, elevi ai Colegiilor Naționale «Mihai Viteazu» și «Grigore Moisil», din Slobozia și Urziceni, au reușit să organizeze etapa națională a Olimpiadei Naționale de Geografie, folosindu-se de internet. Chiar distanțarea socială i-a ținut departe unii de alții, atât participanții, cât și organizatorii bucurându-se de experiența trăită...

Rețeaua de participanți... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 12:10 (4057 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 12:55 (12303 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Posturile de Poliție existente în comunele din Ialomița așteaptă de ani buni să fie reabilitate. Fondurile destinate pentru lucrările de reparație și întreținere a clădirilor se diminuează de la un an la altul. În 2019, de exemplu, Ministerul Afacerilor Interne a alocat doar 27 mii de lei pentru întreținerea celor 59 de Posturi de Poliție din Ialomița. Sindicaliștii din Poliția Română reclamă situația și susțin faptul că, așa cum s-a întâmplat cu drepturile salariale, situația poate fi remediată doar în baza unor acțiuni în instanță.

Fără condiții la locul de muncă Agenții de Poliție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 11:20 (5529 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

Bilanțul dezastrului în agricultura județeană

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

bonus: 11 km de canale de irigații, reabilitați

La începutul lunii mai 2020, agricultorii ialomițeni au înțeles că seceta pedologică severă le va compromite definitiv culturile. În dispe­rare de cauză, au solicitat autorităților județene urgentarea controalelor comisiilor de constatare și evaluare a pagubelor. Metodologia deficitară de stabilire a prejudiciilor a generat abuzuri și confuzii. La acest moment, oficialii Direcției Agricole Județene declară că până la sfârșitul săptămânii în curs toate dosarele aflate în lucru vor fi finalizate. La nivelul județului Ialomița au fost raportate 126308 hectare de culturi calamitate total sau parțial de către secetă...

O nedreptate cât Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2020, 18:15 (5453 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Cutremur în administrația ialomițeană

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea solicită ministrului Afacerilor Interne, Marcel Vela, să îi demită pe comisarul șef Cristian Ivan și locotenent-colonelul Marius Costel Dobre, șefii Poliției Județene și Jandarmeriei. Prefectul Tonița Manea și-a motivat solicitarea susținând că cei doi au refuzat implicarea în gestionarea măsurilor anti Covid-19 la nivelul localităților Țăndărei și Bărbulești pe perioada Stării de Urgență. «Am luat act cu surprindere de refuzul implicării directe a conducerii celor două instituții (...), aceștia refuzând coordonarea directă și nemijlocită și pasând responsabilitatea la nivelul de comandă inferior» se arată în adresa remisă ministrului... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 21:05 (19347 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

«Nu credeam să învățăm a scrie vreodată... de bine» despre deputatul PSD Ștefan Mușoiu, iertată fie-ne parafraza! Dar uite ca a venit și ziua aia. Căci deputatul Mușoiu a reușit, în sfârșit,  o performanță cu care puțini se pot lăuda. În politică. Să ne explicăm! Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării a anunțat miercuri, 20 mai a.c., că președintele Klaus Iohannis a fost amendat cu 5000 de lei pentru declarațiile sale despre maghiari. Sancțiunile CNCD l-au vizat și pe el și pe ex-președintele Băsescu, și pe alți ca ei, în total 18 politicieni care s-au trezit de-a lungul timpului vorbind fără să gândească. Spre deosebire de toți aceștia, deputatul PSD Ștefan Mușoiu, taxat drept... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 17:10 (4936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

În Ialomița

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

Dosarele cu autori necunoscuți reprezintă o adevărată «piatră de moară» pentru polițiștii ialomițeni. La sfârșitul anului precedent, în serta­rele Poliției ialomițene existau peste 10200 de dosare în care oamenii legii efectuau cercetări pentru identificarea autorilor faptelor reținute în aceste anchete. Cele mai multe dosare înregistrate cu «AN» vor fi clasate, în momentul împlinirii termenelor de prescripție a faptelor.

Infractorii sunt greu de prins Statistica privind dosarele cu «autori necunoscuți» înre­gistrate la nivelul județului evidențiază faptul că polițiștii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 11:15 (3991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Cristinel Lambru, primarul comunei Gura Ialomiței, a murit în dimineața zilei de marți, 19 mai 2020, la Spitalul «Elias» din Capitală. Edilul a fost transferat la București încă de la sfârșitul săptămânii precedente, având mai multe probleme de sănătate.

Se afla în comă indusă... Din primele informații, se pare că primarul comunei Gura Ialomiței, Cristinel Lambru, a fost transferat la București cu mai multe afecțiuni. Edilul s-a prezentat la Camera de Gardă a Spitalului «Elias» cu febră, vărsături, dar și hemoragie. El a fost internat de urgență pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 13:10 (24345 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Handbal

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Întrunit luni, 18 mai 2020, Consiliul de Administrație al Federației Române de Handbal a luat, în sfârșit, hotărârea care era așteptată de două luni. Cam­pio­natele de seniori la handbal feminin și masculin au fost înghețate. Nu s-a acordat titlul de campioană și nicio echipă nu a retrogradat. «Așa cum am mai spus, eu consider că aceasta este cea mai corectă decizie și mă bucur că membrii Consiliului de Ad­ministrație au ținut cont de ceea ce au decis clu­burile săptămâna trecută...» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Firește, din această decizie derivă și o veste bună pentru cei care iubesc handbalul în orașul nostru. HCM Slobozia va fi și în următorul sezon în Liga Națională... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 12:40 (2690 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10697 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Cu hotărâre spre Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cu hotărâre spre Liga a II-a

bonus: Liga a IV-a așteaptă acordul de la «Centru»

Pandemia noului Coronavirus continuă să bulverseze și să închidă competițiile sportive. Acolo unde sunt interese financiare legate de drepturi de televizare se fac eforturi disperate ca totul să fie dus la bun sfârșit. Nu este și cazul Ligii a III-a din România, unde bugetele sunt limitate iar jumătate dintre echipe se confundă mai degrabă cu amato­rismul. În aceste condiții este im­posibil să se reia pregătirea ținând cont de normele impuse de Guvern. Ca atare, FRF a decis înghețarea sezonului actual din Liga a III-a. Nu va retrograda nimeni și, prin urmare, Recolta Gheorghe Doja se va regăsi și în sezonul viitor la acest nivel. În privința promovării în divizia secundă, FRF a judecat oarecum... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:10 (4549 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

Unele lucruri nu se schimbă nici cu COVID-19

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

În urmă cu o lună, în plină Stare de Urgență, autoritățile locale au fost somate să-și salubrizeze localitățile. Ultimatumul a fost formulat de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița care au controlat 55 de locații din județ. În urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare de 130 mii de lei. Termenul fixat de către Garda de Mediu Ialomița pentru salubrizarea localităților a expirat vineri, 15 mai 2020...

De frica COVID-19 La începutul lunii februarie a.c., ca urmare a unei solicitări exprese a Ministerului Mediului, administrațiile din Ialomița au fost verificate de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2020, 11:10 (3522 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Duminica Samarinencii la «Sfinții Voievozi» din Slobozia

E a treia zi fără de lege și prima duminică cand avem voie afară. Cu o zi înainte, oamenii au mers la templele din marginea orașului, la shopping... Azi rânduiala le spune că trebuie să meargă la biserică. E a cincea duminică de la Paște, Duminica Samarinencii. Și a bătut de 9,00 în fața fața Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia...

Măștile oamenilor
În poarta «Sfinților Voievozi» e zi de muncă. Se păcătuiește cu mască, la spălătoria de peste drum. Dacă șoferii ar fi avut credință cât firul de nisip, spălătoria n-ar fi stat deschiză azi. Dar n-avem decât cât să ne sfințim... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2020, 17:10 (4827 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

De luni, 18 mai 2020, se reia activitatea cu publicul

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia anunță reluarea activității cu publicul după 2 luni de pauză. Începând de luni, 18 mai 2020, contribuabilii sunt așteptați din nou la ghișeele instituției.

Bani publici pentru «distanțare socială» Un comunicat de presă remis publicității anunță că Primăria Slobozia își reia activitatea cu publicul. Pentru a evita pericolul contaminării, instituția dă asigurări că a adoptat toate măsurile de siguranță impuse de situație. «Pentru minimizarea interacțiunii directe și a riscului de răspândire a noului Coronavirus, precum și pentru îmbunatățirea securității zonei de încasare, am modificat mobilierul aferent ghișeelor, am montat ecrane de protecție, sertare de transfer numerar și acte, limitatoare de distanță și un sistem audio cu microfoane, boxe și amplificare, de tip interfon, pentru comunicare la ghișeu»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2020, 16:40 (4301 vizualizări - 12 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10861, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut miercuri, 18 august a.c., pe raza localității Lilieci. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:30
(3832 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Portocaliu și Galben pentru Nordul și Estul Munteniei, cea mai mare parte a Dobrogei, Sudul Moldovei, Sud-Estul Transilvaniei, precum ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:40
(4621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Începând de miercuri, 18 august a.c., de la orele 14,00, și până joi, 19 august a.c., la ora 06,00, Ialomița se va afla sub efectele Codului Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:30
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Marți, 17 august a.c., în jurul orelor 13,10, un apel primit prin intermediul numărului unic de urgență 112 la dispeceratul integrat al Inspectoratului anunța producerea unui incendiu la o casă în satul ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 11:40
(2715 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Luciu incendiu


RAJA Constanța: Apă oprită la Dridu din cauza unei avarii

Echipele RAJA au intervenit pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală nr. 25 din localitatea Dridu. În vederea ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 19:45
(4264 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Cercetat penal pentru că și-a agresat soția

Luni, 16 august a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Căzănești au fost sesizați, de o femeie de 50 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost lovită de concubinul său în vârstă e 49 de ani. În ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 17:06
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 16 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic, un autoturism care se deplasa pe DN2A-E60. La volanul autovehiculului a fost identificat un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:45
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10857, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:40
(2418 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Reținut pentru furt calificat

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr de 22 de ani, din comuna Movilița, bănuit de comiterea a două infracțiuni de furt calificat. Luni, 16 august a.c., acesta fost reținut pentru 24 de ore și introdus ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 16:15
(1817 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Un tânăr fără permis a provocat un accident rutier

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 14/15 august a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza comunei Maia s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 18:00
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, sub efectul drogurilor

În acest week-end, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample activități de prevenire a accidentelor rutiere pe șoselele din județ. În timp ce efectuau un filtru rutier pe raza municipiului Fetești, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 17:40
(2291 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie a polițiștilor și jandarmilor

Țăndărei: Razie a polițiștilor și jandarmilor

Sâmbătă, 14 august a.c., polițiști ialomițeni, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni au desfășurat o acțiune pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, dar și a prevenirii ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 17:30
(1992 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10851, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

16 August 2021, 16:30
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10849, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 August 2021, 16:30
(1852 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10842, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 August 2021, 17:15
(2697 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Dosar penal pentru că purta un cuțit asupra sa

Țăndărei: Dosar penal pentru că purta un cuțit asupra sa

În cadrul unei acțiuni desfășurată joi, 11 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, jandarmii ialomițeni au identificat un tânăr, de 31 de ani, asupra căruia a fost găsit un cuțit cu lungimea de 52 cm, în ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 16:40
(6584 vizualizări - 11 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10841, fiind înregistrate 6 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 16:15
(1794 vizualizări - 1 comentariu)


lPJ Ialomița: Amenzi de 117 mii de lei, aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore polițiștii au intervenit la 92 evenimente, din care 86 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 10 infracțiuni și au aplicat 339 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 15:30
(2293 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Măsuri de siguranță pentru un week-end fără evenimente

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița au câteva recomandări pentru persoanele care aleg să-și petreacă acest week-end în zonele turistice. Astfel, este necesar ...[citește_toată_știrea]

13 August 2021, 11:30
(4482 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: La bugetul statului s-au încasat 176,56 milioane de lei

Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna iulie 2021 s-au încasat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 176,56 milioane de lei, cu 93,9 ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 18:20
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10835, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 17:05
(1708 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 1,5 milioane de lei, obligații suplimentare la buget în urma controalelor

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna iulie 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost înregistrate 17 inspecții fiscale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 15:50
(4366 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Hermes

Slobozia: Accident în zona Hermes

Joi, 12 august a.c., pe raza municipiului Slobozia, pe DN2A (zona Hermes), s-a produs un accident rutier, fiind implicate 3 autoutilitare și un autoturism. Pompierii din Slobozia au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 14:20
(1589 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni, intervenție la un accident în județul Buzău

Miercuri, 11 august a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Pitulicea/Buzău, în ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 13:20
(3701 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de grâu

Miercuri, 11 august a.c., pompierii Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată produs pe raza comunei Bărbulești. Au ars vegetație uscată, mărăciniș și lăstăriș ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 13:05
(2296 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește cereri de plată pentru acordarea de sprijin financiar aferent măsurii de distilare a vinului în situații de criză

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în data de 10 august 2021, a fost publicat, în Monitorul Oficial Partea I, Ordinul nr. 178/2021, pentru aprobarea Normelor metodologice ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 12:10
(8336 vizualizări - 0 comentarii)


Racla cu moaștele Sfântului Cuvios Serafim de Sarov, la Bărcănești

În perioada 13-15 august 2021, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Parohia Bărcănești organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Adormirii Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

12 August 2021, 11:10
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întreruperi ale furnizării de apă la Sudiți

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din localitatea Sudiți, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 12 august 2021, în ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 18:00
(3128 vizualizări - 0 comentarii)


Lista participanților la Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021

În perioada 3-5 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița și Primăria Amara vor organzia cea de a 53-a ediție a Festivalul «Trofeul Tinereții». Marți, 10 august a.c., la Slobozia, s-a desfășurat etapa ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 17:00
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...