Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Pregătirea școlilor pentru redeschiderea anunțată de Ministerul Educației începând cu 1 iunie 2020 a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat o serie de inspecții tematice pentru a analiza stadiul lucrărilor de dezinfecție și reamenajare a claselor. «Suntem în grafic și nu există probleme la acest moment. Vom redeschide școlile fără a pune în pericol sănătatea copiilor și a cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

4000 de elevi sunt așteptați în clase... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 17:15 (3432 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 13:10 (11946 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

La finalul celor două luni ale Stării de Urgență, reprezentanții autorităților din Ialomița fac un prim bilanț al eforturilor depuse în privința limitării efectelor pandemiei de COVID-19. Din punct de vedere economic, încasările la bugetul județului s-au diminuat consi­derabil, în timp ce cheltuielile au crescut într-un ritm alert. Resursele financiare disponibile au fost alocate spitalelor, astfel încât acestea să poată oferi tratament bolnavilor care prezentau simptome specifice infecțiilor respiratorii provocate de noul Coronavirus. De asemenea, tot din fonduri publice a fost susținută și activitatea Centrelor de Carantină, unde ialomițenii veniți din străinătate au fost internați pentru a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 11:10 (6369 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Șeful IPJ Cluj, transferat la IPJ Ialomița

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis vineri, 22 mai 2020, să schimbe comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, noul șef al instituției este comisarul șef Mircea Ion Rus, șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Cluj. În ceea ce îl privește pe Cristian Ivan, acesta a fost «promovat» într-o structură din cadrul IGPR.

Un nou șef la IPJ Ialomița În cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 22 mai 2020, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române, reprezentanții instituției au decis să numească un nou șef în fruntea Poliției ialomițene. Este... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 13:10 (23986 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Olimpiada Virtuală de Geografie

Olimpiada Virtuală de Geografie

Geografia a fost singura disciplină școlară pentru care s-a organizat o olimpiadă în adevăratul sens al cuvântului, când toate celelalte concursuri școlare de anul acesta au fost anulate din cauza pademiei provocată de noul Coronavirus. Pasionați de natură și drumeții, patru elevi din Ialomița, elevi ai Colegiilor Naționale «Mihai Viteazu» și «Grigore Moisil», din Slobozia și Urziceni, au reușit să organizeze etapa națională a Olimpiadei Naționale de Geografie, folosindu-se de internet. Chiar distanțarea socială i-a ținut departe unii de alții, atât participanții, cât și organizatorii bucurându-se de experiența trăită...

Rețeaua de participanți... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 12:10 (4057 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 12:55 (12297 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Posturile de Poliție existente în comunele din Ialomița așteaptă de ani buni să fie reabilitate. Fondurile destinate pentru lucrările de reparație și întreținere a clădirilor se diminuează de la un an la altul. În 2019, de exemplu, Ministerul Afacerilor Interne a alocat doar 27 mii de lei pentru întreținerea celor 59 de Posturi de Poliție din Ialomița. Sindicaliștii din Poliția Română reclamă situația și susțin faptul că, așa cum s-a întâmplat cu drepturile salariale, situația poate fi remediată doar în baza unor acțiuni în instanță.

Fără condiții la locul de muncă Agenții de Poliție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 11:20 (5527 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

Bilanțul dezastrului în agricultura județeană

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

bonus: 11 km de canale de irigații, reabilitați

La începutul lunii mai 2020, agricultorii ialomițeni au înțeles că seceta pedologică severă le va compromite definitiv culturile. În dispe­rare de cauză, au solicitat autorităților județene urgentarea controalelor comisiilor de constatare și evaluare a pagubelor. Metodologia deficitară de stabilire a prejudiciilor a generat abuzuri și confuzii. La acest moment, oficialii Direcției Agricole Județene declară că până la sfârșitul săptămânii în curs toate dosarele aflate în lucru vor fi finalizate. La nivelul județului Ialomița au fost raportate 126308 hectare de culturi calamitate total sau parțial de către secetă...

O nedreptate cât Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2020, 18:15 (5452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Cutremur în administrația ialomițeană

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea solicită ministrului Afacerilor Interne, Marcel Vela, să îi demită pe comisarul șef Cristian Ivan și locotenent-colonelul Marius Costel Dobre, șefii Poliției Județene și Jandarmeriei. Prefectul Tonița Manea și-a motivat solicitarea susținând că cei doi au refuzat implicarea în gestionarea măsurilor anti Covid-19 la nivelul localităților Țăndărei și Bărbulești pe perioada Stării de Urgență. «Am luat act cu surprindere de refuzul implicării directe a conducerii celor două instituții (...), aceștia refuzând coordonarea directă și nemijlocită și pasând responsabilitatea la nivelul de comandă inferior» se arată în adresa remisă ministrului... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 21:05 (19331 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

«Nu credeam să învățăm a scrie vreodată... de bine» despre deputatul PSD Ștefan Mușoiu, iertată fie-ne parafraza! Dar uite ca a venit și ziua aia. Căci deputatul Mușoiu a reușit, în sfârșit,  o performanță cu care puțini se pot lăuda. În politică. Să ne explicăm! Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării a anunțat miercuri, 20 mai a.c., că președintele Klaus Iohannis a fost amendat cu 5000 de lei pentru declarațiile sale despre maghiari. Sancțiunile CNCD l-au vizat și pe el și pe ex-președintele Băsescu, și pe alți ca ei, în total 18 politicieni care s-au trezit de-a lungul timpului vorbind fără să gândească. Spre deosebire de toți aceștia, deputatul PSD Ștefan Mușoiu, taxat drept... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 17:10 (4936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

În Ialomița

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

Dosarele cu autori necunoscuți reprezintă o adevărată «piatră de moară» pentru polițiștii ialomițeni. La sfârșitul anului precedent, în serta­rele Poliției ialomițene existau peste 10200 de dosare în care oamenii legii efectuau cercetări pentru identificarea autorilor faptelor reținute în aceste anchete. Cele mai multe dosare înregistrate cu «AN» vor fi clasate, în momentul împlinirii termenelor de prescripție a faptelor.

Infractorii sunt greu de prins Statistica privind dosarele cu «autori necunoscuți» înre­gistrate la nivelul județului evidențiază faptul că polițiștii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 11:15 (3991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Cristinel Lambru, primarul comunei Gura Ialomiței, a murit în dimineața zilei de marți, 19 mai 2020, la Spitalul «Elias» din Capitală. Edilul a fost transferat la București încă de la sfârșitul săptămânii precedente, având mai multe probleme de sănătate.

Se afla în comă indusă... Din primele informații, se pare că primarul comunei Gura Ialomiței, Cristinel Lambru, a fost transferat la București cu mai multe afecțiuni. Edilul s-a prezentat la Camera de Gardă a Spitalului «Elias» cu febră, vărsături, dar și hemoragie. El a fost internat de urgență pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 13:10 (24339 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Handbal

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Întrunit luni, 18 mai 2020, Consiliul de Administrație al Federației Române de Handbal a luat, în sfârșit, hotărârea care era așteptată de două luni. Cam­pio­natele de seniori la handbal feminin și masculin au fost înghețate. Nu s-a acordat titlul de campioană și nicio echipă nu a retrogradat. «Așa cum am mai spus, eu consider că aceasta este cea mai corectă decizie și mă bucur că membrii Consiliului de Ad­ministrație au ținut cont de ceea ce au decis clu­burile săptămâna trecută...» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Firește, din această decizie derivă și o veste bună pentru cei care iubesc handbalul în orașul nostru. HCM Slobozia va fi și în următorul sezon în Liga Națională... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 12:40 (2690 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10695 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu hotărâre spre Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cu hotărâre spre Liga a II-a

bonus: Liga a IV-a așteaptă acordul de la «Centru»

Pandemia noului Coronavirus continuă să bulverseze și să închidă competițiile sportive. Acolo unde sunt interese financiare legate de drepturi de televizare se fac eforturi disperate ca totul să fie dus la bun sfârșit. Nu este și cazul Ligii a III-a din România, unde bugetele sunt limitate iar jumătate dintre echipe se confundă mai degrabă cu amato­rismul. În aceste condiții este im­posibil să se reia pregătirea ținând cont de normele impuse de Guvern. Ca atare, FRF a decis înghețarea sezonului actual din Liga a III-a. Nu va retrograda nimeni și, prin urmare, Recolta Gheorghe Doja se va regăsi și în sezonul viitor la acest nivel. În privința promovării în divizia secundă, FRF a judecat oarecum... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:10 (4548 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

Unele lucruri nu se schimbă nici cu COVID-19

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

În urmă cu o lună, în plină Stare de Urgență, autoritățile locale au fost somate să-și salubrizeze localitățile. Ultimatumul a fost formulat de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița care au controlat 55 de locații din județ. În urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare de 130 mii de lei. Termenul fixat de către Garda de Mediu Ialomița pentru salubrizarea localităților a expirat vineri, 15 mai 2020...

De frica COVID-19 La începutul lunii februarie a.c., ca urmare a unei solicitări exprese a Ministerului Mediului, administrațiile din Ialomița au fost verificate de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2020, 11:10 (3522 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Duminica Samarinencii la «Sfinții Voievozi» din Slobozia

E a treia zi fără de lege și prima duminică cand avem voie afară. Cu o zi înainte, oamenii au mers la templele din marginea orașului, la shopping... Azi rânduiala le spune că trebuie să meargă la biserică. E a cincea duminică de la Paște, Duminica Samarinencii. Și a bătut de 9,00 în fața fața Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia...

Măștile oamenilor
În poarta «Sfinților Voievozi» e zi de muncă. Se păcătuiește cu mască, la spălătoria de peste drum. Dacă șoferii ar fi avut credință cât firul de nisip, spălătoria n-ar fi stat deschiză azi. Dar n-avem decât cât să ne sfințim... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2020, 17:10 (4827 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

De luni, 18 mai 2020, se reia activitatea cu publicul

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia anunță reluarea activității cu publicul după 2 luni de pauză. Începând de luni, 18 mai 2020, contribuabilii sunt așteptați din nou la ghișeele instituției.

Bani publici pentru «distanțare socială» Un comunicat de presă remis publicității anunță că Primăria Slobozia își reia activitatea cu publicul. Pentru a evita pericolul contaminării, instituția dă asigurări că a adoptat toate măsurile de siguranță impuse de situație. «Pentru minimizarea interacțiunii directe și a riscului de răspândire a noului Coronavirus, precum și pentru îmbunatățirea securității zonei de încasare, am modificat mobilierul aferent ghișeelor, am montat ecrane de protecție, sertare de transfer numerar și acte, limitatoare de distanță și un sistem audio cu microfoane, boxe și amplificare, de tip interfon, pentru comunicare la ghișeu»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2020, 16:40 (4301 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Copil de 3 ani, intoxicat cu insecticid

Țăndărei: Copil de 3 ani, intoxicat cu insecticid

Un copil de 3 ani din orașul Țăndărei a ajuns la Spitalul «Grigore Alexandrescu» după ce a băut insecticid. Se pare că băiatul nu a fost supravegheat de rudele sale. Surse medicale susțin faptul că, în prezent, micuțul se află în afara oricărui pericol...

Transferat la București Din primele informații, se pare că băiatul se juca în curte, moment în care a intrat într-o anexă gospodărească, acolo unde, într-o sticlă, se afla insecticidul pe care l-a băut. La câteva minute, copilului i s-a făcut rău, iar rudele sale au sunat la 112. O ambulanță a preluat copilul, transportându-la Spitalul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2020, 18:05 (4633 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Petrecere cu baloane colorate în curtea Spitalului Slobozia

Petrecere cu baloane colorate în curtea Spitalului Slobozia

Dacă unii au ales să sărbătorească trecerea de la Starea de Urgență la Starea de Alertă cu muzică, artificii și șampanie, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia momentul a fost marcat printr-o petrecere cu baloane colorate. Mai mulți angajați ai instituției s-au fotografiat în curtea unității medicale în timp ce ridicau în aer baloane cu heliu. «Ne place să credem că am depășit cu bine această primă etapă!» a fost unul dintre mesajele care însoțesc respectivele imagini, transmis de echipa managerială a Spitalului Slobozia.

Pericolul infectării rămâne Chiar dacă în imaginile... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2020, 16:05 (4007 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4496 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3884 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5491 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...