Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

De marți, 26 mai 2020, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou comandant. Acesta este locotenent-colonelul Laurențiu Nicu, care a fost împuternicit să exercite funcția de inspector șef al IJJ Ialomița pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbare la solicitarea prefectului Reamintim că schimbarea produsă la nivelul conducerii Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vine după cea survenită la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful IPJ Ialomița fiind înlocuit prin «promovare» la nivelul IGPR cu Mircea Ion Rus, fost inspector șef... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 16:25 (9583 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 12:40 (6271 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5871 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Mult așteptatele kit-uri folosite pentru testele prin care poate fi depistat noul Coronavirus (SARS-CoV-2) au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală a anuțat faptul că există 600 de teste, putând fi efectuate 3 teste într-o perioadă de 60 de minute.

Cine va fi testat? Potrivit unei informări remisă publicității, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe, precum și pacienții care vor fi internați pe secțiile unității medicale. Prioritatea o reprezintă pacienții... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 20:10 (6412 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Pregătirea școlilor pentru redeschiderea anunțată de Ministerul Educației începând cu 1 iunie 2020 a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat o serie de inspecții tematice pentru a analiza stadiul lucrărilor de dezinfecție și reamenajare a claselor. «Suntem în grafic și nu există probleme la acest moment. Vom redeschide școlile fără a pune în pericol sănătatea copiilor și a cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

4000 de elevi sunt așteptați în clase... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 17:15 (3435 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 13:10 (11958 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

La finalul celor două luni ale Stării de Urgență, reprezentanții autorităților din Ialomița fac un prim bilanț al eforturilor depuse în privința limitării efectelor pandemiei de COVID-19. Din punct de vedere economic, încasările la bugetul județului s-au diminuat consi­derabil, în timp ce cheltuielile au crescut într-un ritm alert. Resursele financiare disponibile au fost alocate spitalelor, astfel încât acestea să poată oferi tratament bolnavilor care prezentau simptome specifice infecțiilor respiratorii provocate de noul Coronavirus. De asemenea, tot din fonduri publice a fost susținută și activitatea Centrelor de Carantină, unde ialomițenii veniți din străinătate au fost internați pentru a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 11:10 (6376 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Șeful IPJ Cluj, transferat la IPJ Ialomița

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis vineri, 22 mai 2020, să schimbe comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, noul șef al instituției este comisarul șef Mircea Ion Rus, șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Cluj. În ceea ce îl privește pe Cristian Ivan, acesta a fost «promovat» într-o structură din cadrul IGPR.

Un nou șef la IPJ Ialomița În cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 22 mai 2020, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române, reprezentanții instituției au decis să numească un nou șef în fruntea Poliției ialomițene. Este... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 13:10 (24020 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Olimpiada Virtuală de Geografie

Olimpiada Virtuală de Geografie

Geografia a fost singura disciplină școlară pentru care s-a organizat o olimpiadă în adevăratul sens al cuvântului, când toate celelalte concursuri școlare de anul acesta au fost anulate din cauza pademiei provocată de noul Coronavirus. Pasionați de natură și drumeții, patru elevi din Ialomița, elevi ai Colegiilor Naționale «Mihai Viteazu» și «Grigore Moisil», din Slobozia și Urziceni, au reușit să organizeze etapa națională a Olimpiadei Naționale de Geografie, folosindu-se de internet. Chiar distanțarea socială i-a ținut departe unii de alții, atât participanții, cât și organizatorii bucurându-se de experiența trăită...

Rețeaua de participanți... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 12:10 (4058 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 12:55 (12311 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Posturile de Poliție existente în comunele din Ialomița așteaptă de ani buni să fie reabilitate. Fondurile destinate pentru lucrările de reparație și întreținere a clădirilor se diminuează de la un an la altul. În 2019, de exemplu, Ministerul Afacerilor Interne a alocat doar 27 mii de lei pentru întreținerea celor 59 de Posturi de Poliție din Ialomița. Sindicaliștii din Poliția Română reclamă situația și susțin faptul că, așa cum s-a întâmplat cu drepturile salariale, situația poate fi remediată doar în baza unor acțiuni în instanță.

Fără condiții la locul de muncă Agenții de Poliție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 11:20 (5529 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

Bilanțul dezastrului în agricultura județeană

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

bonus: 11 km de canale de irigații, reabilitați

La începutul lunii mai 2020, agricultorii ialomițeni au înțeles că seceta pedologică severă le va compromite definitiv culturile. În dispe­rare de cauză, au solicitat autorităților județene urgentarea controalelor comisiilor de constatare și evaluare a pagubelor. Metodologia deficitară de stabilire a prejudiciilor a generat abuzuri și confuzii. La acest moment, oficialii Direcției Agricole Județene declară că până la sfârșitul săptămânii în curs toate dosarele aflate în lucru vor fi finalizate. La nivelul județului Ialomița au fost raportate 126308 hectare de culturi calamitate total sau parțial de către secetă...

O nedreptate cât Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2020, 18:15 (5455 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Cutremur în administrația ialomițeană

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea solicită ministrului Afacerilor Interne, Marcel Vela, să îi demită pe comisarul șef Cristian Ivan și locotenent-colonelul Marius Costel Dobre, șefii Poliției Județene și Jandarmeriei. Prefectul Tonița Manea și-a motivat solicitarea susținând că cei doi au refuzat implicarea în gestionarea măsurilor anti Covid-19 la nivelul localităților Țăndărei și Bărbulești pe perioada Stării de Urgență. «Am luat act cu surprindere de refuzul implicării directe a conducerii celor două instituții (...), aceștia refuzând coordonarea directă și nemijlocită și pasând responsabilitatea la nivelul de comandă inferior» se arată în adresa remisă ministrului... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 21:05 (19357 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, mai tare decât președintele Iohannis

«Nu credeam să învățăm a scrie vreodată... de bine» despre deputatul PSD Ștefan Mușoiu, iertată fie-ne parafraza! Dar uite ca a venit și ziua aia. Căci deputatul Mușoiu a reușit, în sfârșit,  o performanță cu care puțini se pot lăuda. În politică. Să ne explicăm! Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării a anunțat miercuri, 20 mai a.c., că președintele Klaus Iohannis a fost amendat cu 5000 de lei pentru declarațiile sale despre maghiari. Sancțiunile CNCD l-au vizat și pe el și pe ex-președintele Băsescu, și pe alți ca ei, în total 18 politicieni care s-au trezit de-a lungul timpului vorbind fără să gândească. Spre deosebire de toți aceștia, deputatul PSD Ștefan Mușoiu, taxat drept... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 17:10 (4936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

În Ialomița

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

Dosarele cu autori necunoscuți reprezintă o adevărată «piatră de moară» pentru polițiștii ialomițeni. La sfârșitul anului precedent, în serta­rele Poliției ialomițene existau peste 10200 de dosare în care oamenii legii efectuau cercetări pentru identificarea autorilor faptelor reținute în aceste anchete. Cele mai multe dosare înregistrate cu «AN» vor fi clasate, în momentul împlinirii termenelor de prescripție a faptelor.

Infractorii sunt greu de prins Statistica privind dosarele cu «autori necunoscuți» înre­gistrate la nivelul județului evidențiază faptul că polițiștii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 11:15 (3991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Cristinel Lambru, primarul comunei Gura Ialomiței, a murit în dimineața zilei de marți, 19 mai 2020, la Spitalul «Elias» din Capitală. Edilul a fost transferat la București încă de la sfârșitul săptămânii precedente, având mai multe probleme de sănătate.

Se afla în comă indusă... Din primele informații, se pare că primarul comunei Gura Ialomiței, Cristinel Lambru, a fost transferat la București cu mai multe afecțiuni. Edilul s-a prezentat la Camera de Gardă a Spitalului «Elias» cu febră, vărsături, dar și hemoragie. El a fost internat de urgență pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 13:10 (24350 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Handbal

HCM Slobozia rămâne în Liga Națională

Întrunit luni, 18 mai 2020, Consiliul de Administrație al Federației Române de Handbal a luat, în sfârșit, hotărârea care era așteptată de două luni. Cam­pio­natele de seniori la handbal feminin și masculin au fost înghețate. Nu s-a acordat titlul de campioană și nicio echipă nu a retrogradat. «Așa cum am mai spus, eu consider că aceasta este cea mai corectă decizie și mă bucur că membrii Consiliului de Ad­ministrație au ținut cont de ceea ce au decis clu­burile săptămâna trecută...» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Firește, din această decizie derivă și o veste bună pentru cei care iubesc handbalul în orașul nostru. HCM Slobozia va fi și în următorul sezon în Liga Națională... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 12:40 (2690 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10698 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Cu hotărâre spre Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cu hotărâre spre Liga a II-a

bonus: Liga a IV-a așteaptă acordul de la «Centru»

Pandemia noului Coronavirus continuă să bulverseze și să închidă competițiile sportive. Acolo unde sunt interese financiare legate de drepturi de televizare se fac eforturi disperate ca totul să fie dus la bun sfârșit. Nu este și cazul Ligii a III-a din România, unde bugetele sunt limitate iar jumătate dintre echipe se confundă mai degrabă cu amato­rismul. În aceste condiții este im­posibil să se reia pregătirea ținând cont de normele impuse de Guvern. Ca atare, FRF a decis înghețarea sezonului actual din Liga a III-a. Nu va retrograda nimeni și, prin urmare, Recolta Gheorghe Doja se va regăsi și în sezonul viitor la acest nivel. În privința promovării în divizia secundă, FRF a judecat oarecum... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:10 (4549 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

Unele lucruri nu se schimbă nici cu COVID-19

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

În urmă cu o lună, în plină Stare de Urgență, autoritățile locale au fost somate să-și salubrizeze localitățile. Ultimatumul a fost formulat de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița care au controlat 55 de locații din județ. În urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare de 130 mii de lei. Termenul fixat de către Garda de Mediu Ialomița pentru salubrizarea localităților a expirat vineri, 15 mai 2020...

De frica COVID-19 La începutul lunii februarie a.c., ca urmare a unei solicitări exprese a Ministerului Mediului, administrațiile din Ialomița au fost verificate de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2020, 11:10 (3522 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Tânăr din Reviga, reținut pentru «furt din locuință»

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Grivița au identificat principalul bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt dintr-o locuință din localitatea Reviga, în persoana unui tânăr, de 19 ani. ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:15
(4563 vizualizări - 0 comentarii)


Furturi din magazine, la Urziceni și Fetești

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 16 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:10
(4176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: NU se mai plătește taxa de cazier judiciar

Începând cu 1 februarie 2017, se elimină taxa de 10 lei pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. Prevederea este valabilă atât pentru persoanele fizice, cât și pentru persoanele juridice. Prin ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:05
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare a unui caz de influență aviară

DSVSA Ialomița a notificat confirmarea unui caz de Influența Aviară (Gripa Aviară), tulpina H5N8 (înalt patogenă) la o lebădă de iarnă, care a fost găsită pe malul lacului Mostiștea în imediată apropiere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 15:10
(5371 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-Filiala Slobozia, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Asociația «Sculptor marinar Laurențiu Macarie», TRUICART Events și Dan Tudor Truică-curator, au ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 10:40
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

Pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni și paramedicii SMURD au intervenit sâmbătă, 14 ianuarie 2017, pentru a acorda primul ajutor victimelor unui accident rutier, petrecut în zona localității Cotorca ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2017, 18:30
(11874 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7514 șomeri, din care 1721 șomeri indemnizați, respectiv 5793 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2017, 13:10
(3765 vizualizări - 1 comentariu)


anunț

FIRMĂ DE PAZĂ
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
pentru gardare transport feroviar,
cu sau fără atestat
Relații la tel. 0766/095.031,
de luni până vineri,
intervalul orar 9,00-17,00

13 Ianuarie 2017, 10:20


Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 44 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 19:40
(4209 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat la Grivița după ce a furat o mașină

Polițiștii cercetează un bărbat din orașul Amara, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără permis și refuz de recoltare sau sustragere de la prelevarea de probe ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 17:40
(5412 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 14:25
(5096 vizualizări - 0 comentarii)


ONRC: Noutăți legislative privind înregistrarea și funcționarea PFA și II

Începând cu data de 16.01.2017, ca urmare a intrării în vigoare a Legii nr. 182/2016 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului 44/2008, privind desfășurarea activităților economice de către persoanele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 10:35
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși în flagrant în timp ce spărgeau o mașină

Polițiștii cercetează trei persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de «furt» și «furt calificat». Astfel, miercuri, 4 ianuarie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 18:45
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Beat la volan

Marți, 3 ianuarie 2017, polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 19 ani, din comuna Vlădeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:45
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prins după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 3 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:40
(6774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


AJFP Ialomița: Prețuri medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 90/2016, privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2017, 16:30
(6866 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Cercetat de polițiști pentru violare de domiciliu și distrugere

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, un bărbat, de 49 de ani, din comuna Reviga. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:40
(6315 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga reținere


Căzănești: Beat la volan, implicat într-un accident

În cursul zilei de marți, 27 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe raza orașului Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale, iar unul dintre ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:35
(5948 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Bătrînă de 84 de ani, decedată în urma unui incendiu

O bătrînă, în vîrstă de 84 de ani, din satul Rovine, a decedat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 24 decembrie 2016, după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2016, 14:30
(4520 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


AFIR: Fondurile disponibile pentru investiții în dezvoltarea fermelor vegetale au fost solicitate integral înainte de termenul limită al sesiunii

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că fondurile nerambursabile alocate prin submăsura (sM) 4.1 «Investiții în exploatații agricole», componenta sector vegetal, aferentă celei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 15:05
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări ceremoniale pentru Eroii Revoluției

Cu prilejul Zilei Revoluției Române din 1989, Instituția Prefectului, Consiliul Județean Ialomița, Garnizoana Slobozia și Primăria Municipiului Slobozia organizează joi, 22 decembrie, de la orele 11,00 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 14:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru copii oferite de Protopopiatul Urziceni

Cu sprijinul Sectorului Social-Misionar din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a oferit sîmbătă, 17 decembrie 2016, daruri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 12:05
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 19 decembrie 2016, mai multe zone ale municipiului reședință de județ vor fi afectate de întreuperea energiei electrice. Astfel, între ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 18:05
(6760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Autostrada A2. O persoană a decedat și trei au fost rănite!

Un autotren, un autocamion și un autoturism au fost implicate într-un accident rutier vineri, în jurul orelor 12,05, pe Autostrada A2, în dreptul km 147, pe sensul de mers București-Constanța. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 17:35
(7366 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua ANOFM-Ziua Porților Deschise»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat vineri, 16 decembrie 2016, cu ocazia aniversării a 18 ani de activitate a Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, «Ziua ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 16:40
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Bătrînă de 85 de ani, decedată în urma unui incendiu

Joi seara, 15 decembrie a.c., în jurul orelor 20,00, s-a produs un incendiu la o locuință de pe raza localității Valea Măcrișului. Cel mai probabil, acesta a fost generat de jarul căzut dintr-o sobă cu ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 14:10
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc, confiscate!

Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc au  fost ridicate de polițiștii ialomițeni, în urma unei percheziții domiciliare efectuate miercuri, 14 decembrie 2016. Astfel, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 11:25
(6108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciuni prin metoda «Accidentul»

Marți, 13 decembrie a.c., două femei și un bărbat, cu vîrste cuprinse între 70 și 88 de ani, din localitățile Balaciu, Sfîntu Gheorghe și Malu, au sesizat Poliția cu privire la faptul că au fost victimele ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 18:10
(6639 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES Romania a organizat miercuri, 14 decembrie 2016, o Bursă în cadrul căreia au fost oferite 800 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:50
(6350 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Brazi confiscați de polițiști

Avînd în vedere specificul perioadei și apropierea Sărbătorii Crăciunului, polițiștii ialomițeni au intensificat activitățile de control pentru asigurarea legalității depozitării, transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:25
(4756 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...