Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Adrian Mocioniu a dat în mintea copiilor!

În vreme ce toată suflarea națională se pregătește să iasă la iarbă verde, mici, bere și locurile de muncă lăsate de izbeliște timp de două luni (dacă le-om mai găsi), primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, raportează cu mândrie pe pagina sa de socializare că a reabilitat 28 de locuri de joacă pentru copii. La ele se va adăuga, curând, și locul de joacă de 200 mii de euro din Bora, probabil cel mai scump loc de joacă în aer liber din toată România. Îl aplaudăm și noi public pe această cale și îl încurajăm să nu se oprească aici. El ar putea, de exemplu, după modelul omologului său de la Urziceni, să reabiliteze și ștrandul municipal, lăsat în paragină încă de pe vremea predecesorului său, Alexandru... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 12:05 (6745 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

E oficial: Unirea joacă baraj pentru promovarea în Liga a II-a

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

E oficial: Unirea joacă baraj pentru promovarea în Liga a II-a

Recomandarea Comisiei de Competiții a Federației Române de Fotbal a căpătat statut oficial. Întrunit pe 11 mai a.c., Comitetul de Urgență al forului condus de Răzvan Burleanu a decis înghețarea ediției curente a campionatului Ligii a III-a. Problema promovării în Liga a II-a a fost tranșată diferit, în funcție de diferența de puncte care desparte în acest moment locul 1 de locul 2, din fiecare serie.

Unirea se va confrunta cu Ulmu Astfel, dacă diferența dintre locul 1 și locul 2 este mai mare de 3 puncte, ocupanta primei poziții promovează direct în eșalonul secund. Astfel, se va întâmpla... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 11:20 (7746 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia lansează un apel public către toți ialomițenii care s-au vindecat de COVID-19. Instituția dispune de aparatura necesară prelucrării sângelui astfel încât să fie extrasă plasma, care poate fi utilizată pentru tratarea pacienților aflați în stare gravă din cauza noului Coronavirus. Estimativ, la nivelul județului există aproximativ 100 de persoane care s-au vindecat.

Sprijin pentru pacienți bolnavi de COVID-19 Potrivit ultimelor cercetări în domeniul medical, plasma recoltată din sângele pacienților vindecați de COVID-19 conține anticorpi ce... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 11:05 (6140 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul din Amara își exprimă... gratitudinea

Moda scrisorilor se întoarce

Primarul din Amara își exprimă... gratitudinea

După modelul patentat de Ionașcu la Slobozia și preluat până și de cătunele din fundul județului, primarul din Amara a trimis contribuabililor o scrisoare de... gratitudine. Scrisoarea e printată cam sărăcăcios, pe foaie velină, și vorbește, în buna tradiție a înaintașilor, despre realizările administrației Măiță. Am aruncat un ochi pe ea și vă oferim o altă perspectivă. Nu de alta, dar ar fi păcat ca primarul Ion Măiță să ajungă să creadă singur în brașoavele pe care le printează.

Limba de lemn a administrației
Fascinant la fiecare scrisoare administrativă pe care o citim de... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 15:10 (7212 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești: Polițiști loviți cu pietre de o familie de romi

Căzănești: Polițiști loviți cu pietre de o familie de romi

Un tată și doi fii, toți de etnie romă, din orașul Căzănești au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, la Slobozia. Acuzați de «ultraj», aceștia au lovit cu pietre doi agenți de poliție care au intervenit pentru a aplana un conflict spontan pe care agresorii l-ar fi provocat.

Verificările sunt în curs
Din informațiile organelor judiciare, scandalul s-a produs duminică, 10 mai 2020, după amiază. Două familii de romi s-au luat la ceartă, din cauza unor neînțelegeri mai vechi. Speriați, vecinii scandalagiilor au sunat la 112 și au cerut ajutorul Poliției. Forțele de ordine au... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 14:00 (5329 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița reclamă public modul în care judecătorii români i-au achitat pe traficanții de copii din Țăndărei

USR Ialomița reclamă public modul în care judecătorii români i-au achitat pe traficanții de copii din Țăndărei

La 6 luni de la achitarea definitivă a inculpaților din dosarul traficului de copii din Țăndărei, reprezentanții organizației județene a USR Ialomița atrag atenția cu privire la modul în care s-a desfășurat procesul. În opinia acestora, sentința dată de magistrații Tribunalului Harghita și menținută de cei ai Curții de Apel Târgu Mureș reprezintă o palmă dată întregului sistem de justiție din România.

«Avem judecători capabili de corectitudine?» Se întreabă retoric reprezentanții USR Ialomița într-o postare pe rețelele de socializare. Aceștia critică public modul în care s-a judecat... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 10:55 (6720 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Reprezentanții Departamentului pentru Situații de Urgență au aprobat luni, 11 mai 2020, propunerea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în ceea ce privește ridicarea carantinei instituită la Țăndărei. Anunțul a fost făcut public de către Marcel Vela, ministrul Afacerilor Interne.

La Țăndărei, carantina a fost ridicată
Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat luni, 11 mai 2020, faptul că va fi ridicată carantina instituită la Țăndărei. Decizia se regăsește în Ordonanța Militară Nr. 11, emisă de instituția pe care o reprezintă. Încă de duminică, ... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 23:00 (8848 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița cere intervenția Ministerului Agriculturii

«Atribuțiile echipelor de constatare a calamităților nu sunt clare pentru membri!»

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița cere intervenția Ministerului Agriculturii

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița (ACCPT) reclamă public practicile arbitrare ale comisiilor de constatare și evaluare a despăgubirilor pentru culturile calamitate din Ialomița. Printr-o adresă oficială, ACCPT Ialomița reclamă probleme semnalate de agricultori și cere intervenția Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale.

Agricultorii invită la dialog ACCPT Ialomița a transmis Ministerului Agriculturii o adresă oficială în care reclamă problemele întâmpinate de agricultori în relația cu autoritățile locale. Cităm din conținutul adresei: «Echipele (în număr de 5 în Ialomița) sunt insuficiente și nu acoperă terenul în ritmul scontat, având în vedere că aproape o treime din suprafața județului face obiectul controlului. Atribuțiile în interiorul acestor echipe nu sunt clare pentru membri, existând situații în care reprezentantul APIA insistă să evalueze gradul de calamitare (prerogativa specialistului DAJ) în loc să se rezume la identificarea în spațiu a parcelelor. Nu în ultimul rând, există tendința de a diminua procentul de daună în urma ultimelor ploi (slabe cantitativ, de altfel) ignorând harta rezervelor de apă în sol la INMH, care arată clar că pe teritoriul județului Ialomița continuă efectul secetei pedologice severe și extreme»... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 18:35 (4245 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierii contestă metodologia de acordare a despăgubirilor pentru suprafețele calamitate

Dezastru si haos în agricultura ialomițeană

Fermierii contestă metodologia de acordare a despăgubirilor pentru suprafețele calamitate

bonus: Vlădeni-studiu de caz

Ialomița are 100000 de hectare de terenuri agricole calamitate de seceta pedologică severă. Până la acest moment, comisiile de constatare și evaluare au verificat mai puțin de 50% din suprafețele raportate. Metodologia de evaluare a pagubelor este neclară și generează aprecieri arbitrare. În unele dintre localitățile județului, primarii stabilesc din birou gradul de calamitare al suprafețelor agricole...

Secetă pedologică severă si haos legislativ
În noiembrie anul trecut, Daniel Alexandru, directorul Laboratorului de Agrometeorologie din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 18:20 (6994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale din Fetești au dat startul lucrărilor de dezinsecție

Autoritățile locale din Fetești au dat startul lucrărilor de dezinsecție

Chiar dacă multe administrații locale sunt blocate din cauza pandemiei provocată de COVID-19, la Fetești reprezentanții Primăriei continuă lucrările de utilitate publică. Astfel, cele mai importante străzi din oraș vor fi reparate, iar din această săptămână se desfășoară prima campanie de dezinsecție din acest sezon cald.

Proiectele edilitare continuă Cu fonduri obținute prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL), administrația locală din Fetești va moderniza în perioada următoare străzile Tineretului, Ceahlăului, General Alexandru Averescu și Grâușor. Lucrările au fost sistate... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 14:55 (3979 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un medic infecționist

Pentru a deveni spital suport COVID-19

Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de un medic infecționist

Pregătirile pentru a deveni al doilea spital suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus din județul Ialomița sunt în plină desfășurare la Spitalul Municipal Urziceni. Unitatea medicală și-a modificat toate cirucuitele astfel încât să corespundă protocolului stabilit de Ministerul Sănătății cu privire la modul în care trebuie desfășurată activitatea într-o astfel de entitate sanitară. Cu toate acestea, spitalul din Urziceni are nevoie de un medic infecționist pentru a putea trata bolnavii. Tot Ministerul Sănătății a stabilit ca doar medicii specialiști în Boli Infecțioase să realizeze schemele de tratament specifice pacienților care suferă de COVID-19.

... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 11:10 (4024 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat ridicarea carantinei la Țăndărei

În cadrul unei ședințe desfășurată duminică, 10 mai 2020, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au aprobat ridicarea carantinei impusă la Țăndărei. Totuși decizia are nevoie de aprobarea Departamentului pentru Situații de Urgență pentru a se concretiza.


Ridicarea carantinei după o lună Măsura carantinei la Țăndărei a fost impusă în baza Ordonanței Militare Nr. 7, din data de 4 aprilie 2020. Decizia a fost adoptată după solicitarea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, ca urmare a creșterii incidenței cazurilor de COVID-19... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 10:50 (7832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două săptămâni de dezinsecție la Slobozia

A început sezonul țânțarilor

Două săptămâni de dezinsecție la Slobozia

Slobozia se pregătește pentru dezinsecția de primăvară. Conform informațiilor oficiale, prima etapă se va desfășura în perioada 12-13 mai 2020, când vor fi vizate parcurile orașului. Ulterior, în perioada 19-29 mai 2020, eforturile autorităților se vor extinde la nivelul întregii localități.

Sulfac Trio pentru parcuri DADP Slobozia a primit undă verde pentru dezinsecția parcurilor orașului. Conform informațiilor oficiale, în perioada 12-13 mai 2020 vor fi vizate toate parcurile din Slobozia. «Pentru că la acea dată interdicția de a vizita parcurile e în vigoare, dezinsecția se va face... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2020, 12:20 (3369 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat 450 de firme în șomaj tehnic

În luna aprilie 2020

Ialomița a înregistrat 450 de firme în șomaj tehnic

Numărul firmelor ialomițene care au depus documentația privind acordarea șomajului tehnic pentru luna aprilie a crescut la 450. Conform estimărilor oficiale, este de așteptat ca numărul solicitărilor să crească. «Deja avem 450 și apar cereri noi în fiecare zi...» declară Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița.

Din ce în ce mai mulți După primele 7 zile ale lunii mai, oficialii AJOFM au constatat o creștere substanțială a numărului de firme care solicită subvenția pentru acordarea șomajului tehnic angajaților. Conform ultimelor date oficiale, numărul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2020, 16:10 (3486 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Locuitorii din Țăndărei au dreptul să meargă la serviciu și să desfășoare activități agricole

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a decis

Locuitorii din Țăndărei au dreptul să meargă la serviciu și să desfășoare activități agricole

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a adoptat vineri, 8 mai 2020, noi măsuri în ceea ce privește orașul Țăndărei, singura localitate aflată în carantină din județul Ialomița din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus. Potrivit noilor decizii, cetățenii orașului care au locurile de muncă în alte localități sau desfășoară activități în domeniul agriculturii au dreptul să părăsească orașul. Măsurile îi vizează și pe angajatorii acestor persoane, care sunt obligați să asigure condiții separate de muncă de restul personalului. Totodată, este premis și accesul rudelor din alte localități pentru îndeplinirea formalităților de înmormântare.

Noi măsuri impuse de autorități la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2020, 10:50 (10237 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Urziceni au deschis un dosar penal pe numele afaceristului Viorel Cataramă

Procurorii din Urziceni au deschis un dosar penal pe numele afaceristului Viorel Cataramă

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au deschis vineri, 8 mai 2020, un dosar penal pe numele lui Viorel Cataramă. Acesta este acuzat de «zădărnicirea combaterii bolilor», după ce joi, 7 mai 2020, omul de afaceri a mers la Bărbulești și a luat în brațe un bărbat bolnav de COVID-19.

Anchetă în curs În ultimele zile, milionarul Viorel Cataramă, printre altele și președinte al Partidului Dreapta Liberală, a făcut numeroase afirmații halucinante în spațiul public referitoare la faptul că virusul SARS-CoV-2 nu ar exista. Mai mult, acesta a explicat faptul că vrea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 20:30 (10494 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Orașul arde și Turcu’ se piaptănă!

Cu sau fără vaccin pentru COVID-19, viața merge mai departe. Toți suntem de acord cu acest lucru, iar dacă nu suntem, curând nu vom avea încotro... La Urziceni însă, administrația locală a transformat optimismul în ridicol. Noua pagină de Facebook a administrației, plină ochi de realizări edilitare, anunță cu mândrie că spațiile verzi, sala de fitness, piscina orașului sunt pregătite pentru contribuabili. «S-a făcut curat și la sala de fitness, unde s-a văruit și s-a pus totul la punct», «Astăzi se taie iarba pe Calea București și în cartierul nou de peste calea ferată», «Operațiunea de curățare a piscinelor continuă» sunt numai câteva dintre postările motivaționale... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 15:20 (4457 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu nu se joacă

Slobozia: «Capcane» edilitare pentru cetățeni în Cartierul Gării Noi

Lucrările de asfaltare din Cartierul Gării Noi din Slobozia vor costa 6,7 milioane de lei. La prima strigare, că nici nu au început... Între timp, cetățenii din cartier se confruntă cu noi provocări din partea administrației. După «piscinele» cu noroaie deschise de 11 ani și stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor au apărut și... capcanele tip «canalizare».

Drumul de la Facebook la realitate De când a început pandemia, administrația Mocioniu nu mai prididește să se laude cât e mediul on-line de lung și de lat cu realizările sale epocale. Ultima dată, primarul Mocioniu declara cu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 11:05 (4180 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița sunt obligate să aștepte până la 5 zile rezultatele testelor pentru COVID-19

Spitalele din Ialomița sunt obligate să aștepte până la 5 zile rezultatele testelor pentru COVID-19

În lipsa unei posibilități de testare la nivelul județului, toate unitățile medicale din Ialomița sunt obligate să transporte probele suspecților de COVID-19 la București. Reprezentanții spitalelor ialomițene susțin faptul că rezultatele analizelor sunt transmise cu dificultate. Estimativ, durează între 3 și 5 zile pentru ca un spital să primească rezultatul unui test. Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de aparatura necesară efecturării acestor analize specifice, însă așteaptă de aproximativ o lună kit-urile speciale care trebuie să sosească din Statele Unite ale Americii. Nimeni nu știe însă când aceste kit-uri vor ajunge și la Slobozia având în vedere că termenul a fost modificat... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2020, 16:50 (7241 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Din 21 de milioane s-au încasat 139 mii de lei

Doar 149 de ialomițeni din peste 8300 și-au plătit amenzile primite pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Potrivit informațiilor oficiale oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, de la momentul impunerii Stării de Urgență și până în prezent doar 149 de ialomițeni și-au plătit amenzile pe care le-au primit de la forțele de ordine pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare. Estimativ, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați fie că nu au respectat măsurile de izolare la domiciliu, fie pentru că au ieșit din case fără a avea declarațiile pe proprie răspundere completate corespunzător. Cei care refuză să achite amenzile riscă să fie executați silit, spun oficialii Fiscului ialomițean.

Grad scăzut de încasare a amenzilor... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2020, 11:10 (4841 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: 4,52 milioane lei, TVA de rambursat

În luna septembrie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în suma de 4,52 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:32
(7618 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31
(8534 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Septembrie 2012, 18:17


Slobozia: Sprijin pentru copiii cu dizabilități

Marți, 4 septembrie a.c., în cartierul Bora din Slobozia a fost inaugurat «Complexul de Servicii-Case de Tip Familial», destinat copiilor cu dizabilități din oraș. Capacitatea complexului este de 36 de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: A intrat cu tractorul în tren

Accident feroviar în seara zilei de marți, 4 septembrie a.c., la trecerea de nivel cu calea ferată din comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. Un tractor a fost izbit în plin de un tren de marfă. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(9711 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Amendat pentru că și-a înjurat profesorii!

Curtea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a fost în după-amiaza zilei de joi, 30 august a.c., scena unui protest spontan. Supărat că nu a reușit să treacă o corigență, un elev a început ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:48
(20384 vizualizări - 23 comentarii)


Pietoni răniți în accidente la Urziceni și Adîncata

Un bărbat de 40 ani, din Urziceni, a fost transportat în cursul zilei de joi, 30 august a.c., la Spitalul Municipal după ce a fost implicat într-un eveniment rutier. Accidentul s-a produs la ora 17,45, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:41
(10339 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8910 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7193 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8635 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13007 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10788 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9977 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7479 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9811 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...