Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația ar încălca dreptul de proprietate privată

Slobozia: Sensul giratoriu de la ieșire blochează activitatea unei firme

În urmă cu două luni, administrația Mocioniu anunța cu mândrie edilitară finalizarea lucrărilor la sensul giratoriu de la ieșirea din oraș către Țăndărei. Graba cu care au fost finalizate lucrările ar ascunde însă vicii de execuție reclamate de către una dintre firmele din zonă. Potrivit unei adrese remise Primăriei Slobozia, Paradis Business Center susține că i-ar fi fost încălcat dreptul de proprietate», restricționându-se o cale de acces pentru aprovizionare. În replică, autoritățile locale și-au declinat competența, susținând că responsabilitatea aparține DRDP Constanța, titularul proiectului.

Fapte înainte de toate... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 14:10 (14275 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

În iunie 2020

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

Oficialii din Învățământul ialomițean au făcut publice condițiile în care anul acesta, din cauza pandemiei de COVID-19, se vor desfășura Examenele Naționale ale elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a. Potrivit estimărilor, peste 4000 de elevi ialomițeni urmează să susțină Evaluarea Națională și Bacalaureatul.

Două săptămâni de pregătire Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează, printr-un comunicat de presă, faptul că, începând cu 2 iunie 2020, elevii din clasele a VIII-a, cei de a XII-a  și din anii finali ai claselor profesionale, se vor întoarce la școală.  Timp... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2020, 12:40 (5349 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu cere public explicații

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu a declarat în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 30 aprilie a.c., că la Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse prin starea de urgență. El a cerut explicații publice autorităților județene și Prefecturii Ialomița cu privire la această situație.

«Normalitatea» de la Bărbulești Consilierul județean PSD Viorel Bănescu, director al școlii din Bărbulești, a relatat în cadrul ședinței Consiliului Județean că a fost martorul unei scene paradoxale. El a susținut că a văzut miercuri, 29 aprilie a.c., un cortegiu funerar... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2020, 13:10 (13117 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au inițiat o solicitare către Direcția de Sănătate Publică în privința derulării unei campanii de testare în masă a cetățenilor localității. Ultimele date arată că la nivelul orașului Țăndărei se constată o scădere a numărului cazurilor de infecții COVID-19.

Campanie de testare la Țăndărei
Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au organizat o ședință în care au supus dezbaterii demararea la nivelul orașului a unei campanii de testare în masă a populației,... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 15:10 (7067 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

În așteptarea unei autorizații de mediu revizuite

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Internațional Ciulnița funcționează non-stop încălcând astfel condițiile de funcționare impuse de către Garda de Mediu Ialomița. Oficialii firmei susțin că noua autorizație integrată de mediu va permite intrarea firmei în normalitate. «Inițial, autorizația integrată de mediu a fost acordate pentru 16 ore de funcționare... Este un non-sens! Vrem să revenim la normalitate și să funcționăm 24 de ore din 24!» susține Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Conform informațiilor publice existente, la acest moment Clean Tech Internațional se află în faza finală a obținerii autorizației integrate de mediu, revizuită.

Puțină istorie locală... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 11:05 (7654 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Două cadre medicale angajate ale Spitalului Municipal  Urziceni sunt infectate cu noul Coronavirus. Ambele își desfășurau activitatea pe Secția Boli Interne a unității medicale. La spital s-a declanșat o anchetă epidemiologică pentru a se descoperi sursa îmbolnăvirii. De la debutul pandemiei și până în prezent, 9 cadre medicale angajate în spitalele din Ialomița s-au îmbolnăvit de COVID-19.

Verificări în curs Potrivit conducerii Spitalului Municipal Urziceni, în cursul zilei de miercuri, 29 aprilie 2020, 60 de cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni au fost testate pentru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 18:50 (3865 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

Economia este printre cele mai afectate domenii din România din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus. Guvernul a creat însă un program destinat întreprinderilor mici și mijlocii (IMM) prin care acestea pot accesa linii de creditare astfel încât să-și poată continua activitatea și realiza investiții. Programul se nu numește «IMM Invest», iar cei care doresc să-l acceseze o pot face completând un formular disponibil pe internet. Potrivit informațiilor oferite de Asociația Patronatelor Întreprinderilor Mici și Mijlocii Ialomița, 157 de societăți de tip IMM din județul nostru au făcut demersuri pentru a beneficia de liniile de creditare acordate prin acest Program.

Credite de peste 356 milioane de lei pentru firmele din Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 14:50 (5615 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Ieșitul din case fără justificare i-a adus la munca de jos pe mai mulți tineri din Urziceni. Pe lângă amenzile pe care le-au primit, polițiștii locali ai orașului i-au obligat să măture cojile de semințe pe care le-au spart pe domeniul public și să adune gunoaiele pe care le-au lăsat în urma lor. Tinerii au fost fotografiați pe stradă, imaginile fiind postate pe rețelele de socializare.

«Trebuie să respectăm cu toții legea!» Potrivit informațiilor, respectivii tineri au fost surprinși pe domeniul public în ziua de marți, 28 aprilie 2020. Luați la întrebări de către polițiștii locali... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 11:10 (5933 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

Mai bine nu se poate

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

La jumătatea lunii aprilie a.c., Consiliul Județean Ialomița a achiziționat 40 de tablete destinate desfășurării ședințelor publice on-line. Tehnologia urmează a fi utilizată în cazul în care restricțiile impuse de pandemie vor fi sporite.

La spartul târgului
Consiliul Județean Ialomița a aprobat în 26 martie 2020 un proiect de hotărâre care oferă posibilitatea legală de a organiza ședințele de Consiliu on-line. Decizia anticipa situația în care plenul Consiliului nu s-ar putea reuni din cauza apariției unor noi focare de COVID-19. La momentul respectiv, oficialii Consiliului... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 15:55 (5535 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6258 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind modul în care sunt administrate bazele sportive pe care Ministerul Tineretului și Sportului le deține în întreaga țară. Ialomița se numără printre județele unde au fost descoperite deficiențe. Soluția recomandată de auditori a vizat determinarea instituțiilor aflate în subordinea MTS să se concentreze pe atragerea fondurilor europene, astfel încât bazele sportive să fie renovate și puse în valoare.

Condiții improprii în bazele sportive Conform raportului oficial, auditorii Curții de Conturi a României au vrut să descopere... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 11:15 (8493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Ultimul loc din țară

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Consiliul Județean Ialomița se va reuni în ședință ordinară la sfârșitul acestei luni pentru a aproba rectificarea bugetară bugetului județului. Conform estimărilor, în urma aprobării acestui proiect de hotărâre bugetele locale vor fi reduse în medie cu 3%. Potrivit OUG 50/17 aprilie 2020, Ialomița are cea mai mică repartiție bugetară din țară. Valoarea sumelor alocate prin această Ordonanță este de 87 mii de lei.

Deocamdată doar 3%... Consiliul Județean Ialomița se va reuni joi, 30 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe ordinare. Consilierii județeni vor aproba, printre altele, și... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 15:50 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

UPDATE Spitalul Municipal Urziceni, propunere de spital suport COVID-19

La sfârșitul săptămânii precedente, propunerea primarului Constantin Sava din Urziceni de a carantina localitatea Bărbulești a creat un adevărat val de reacții în spațiul public. Oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au transmis printr-un comunicat de presă faptul că această solicitare nu poate fi dusă la îndeplinire. Conform anchetelor epidemiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la Bărbulești nu se impune măsura carantinării așa cum s-a întâmplat la Țăndărei.

Restricții de circulație la Bărbulești Primarul municipiului Urziceni, ... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 14:50 (6183 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

Ialomița are o nouă izoletă «cu presiune negativă pentru transportul pe targă». Acest echipament medical este considerat vital pentru succesul luptei împotriva COVID-19. Izoleta a fost recepționată săptămâna trecută de reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Noul echipament medical va fi repartizat Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.
Avem cu ce! Ialomița face un prim pas îm lupta împotriva COVID-19. Săptămâna trecută, «izoleta cu presiune negativă pentru transportul pe targă» comandată în luna martie a fost recepționată. În cadrul ședinței ordinare... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 13:10 (3626 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

S-a întâmplat la Fetești

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

Situație revoltătoare la Fetești. O bătrână care a ieșit din casă pentru a merge la medic și la cumpărături a fost amendată de polițiștii locali din oraș, deși avea asupra sa declarația pe proprie răspundere completată corespunzător. Bolnavă fiind, femeia s-a așezat pe o bancă pentru a se odihni preț de câteva minute. A fost observată de agenții vigilenți ai Poliției Locale Fetești, care i-au reproșat faptul că s-a deplasat prea departe casă și că nu are voie să se așeze pe bancă. În textul Ordonanțelor Militare nu sunt prevăzute astfel de precizări cu privire la distanța pe care persoanele care ies din casă au voie să o parcurgă sau faptul că nu pot să folosească mobilierul stradal...
... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 11:20 (7914 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

Bilanț după prima lună de pandemie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

La o lună și jumătate de la izbucnirea pandemiei de COVID-19 în țara noastră, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face un prim bilanț al activității desfășurate în scopul prevenirii răspândirii virusului pe raza județului Ialomița. Deși nu a fost desemnat spital suport, spitalul din Slobozia a tratat printre cele mai grave cazuri de infecții respiratorii provocate de noul Coronavirus. Toate acesta în condițiile în care unitatea medicală nu are medic infecționist sau epidemiolog. Estimativ, 35 dintre cazurile de COVID-19 din Ialomița au primit îngrijiri medicale la cel mai mare spital din județ.

Spitalul Slobozia, la raport... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 17:05 (11639 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița plătește contribuții de 680 mii de lei anual!

Pentru a fi membru în diferite organisme județene și naționale

Consiliul Județean Ialomița plătește contribuții de 680 mii de lei anual!

Plenul Consiliului Județean Ialomița a aprobat miercuri, 22 aprilie 2020, plata unor contribuții de 680 mii de lei anual pentru a-și păstra calitatea de membru în cadrul unor «organisme interne», județene și naționale. Oficialii Consiliului Județean nu au explicat utilitatea acestor contribuții. În unele cazuri, plățile sunt inutile, fapt confirmat de practica administrativă a ultimilor ani.

Domnia și... calitatea de membru se plătesc
De-a lungul ultimilor 20 de ani, administrația județeana a manifestat o apetență insațiabilă de a se înscrie în diferite organisme, comitete și... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 15:40 (4010 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Slobozia pune carul înaintea boilor. Ne scuzați, depoul înaintea autobuzelor!

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Administrația Mocioniu a anunțat joi, 23 aprilie 2020, semnarea unui contact de 36 milioane de lei pentru «Modernizarea transportului public din Municipiul Slobozia». Banii vor fi utilizați pentru construirea unei baze auto pentru cele 13 autobuze ecologice pe care Primăria Slobozia le promite orașului de 2 ani... Autobuzele însă lipsesc, iar șansele ca ele să fie achiziționate rămân infime!

Administrația  locală e consecventă
Primarul Adrian Mocioniu continuă, cu consecvență, seria investițiilor mai mult sau mai puțin utile Sloboziei. După investiția de 28 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 11:05 (5880 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița poate transforma gunoiul de grajd în compost la Ciochina și Giurgeni

Ialomița poate transforma gunoiul de grajd în compost la Ciochina și Giurgeni

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a finalizat a doua investiție din Ialomița destinată transformării gunoiului de grajd în compost. Platforma de la Ciochina a fost finalizată pe 13 aprilie 2020 și se adaugă uneia similare realizată anterior la Giurgeni. Autoritățile locale au obligația de a valorifica compostul pentru acoperirea costurilor de exploatare.

Investițiile bune sunt rare Crescătorii de animale din comuna Ciochina, județul Ialomița, vor putea beneficia de avantajele existenței unei platforme comunale pentru depozitarea bălegarului în comuna lor. Platforma este dotată... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2020, 11:50 (9519 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I»

Camera Deputaților a adoptat joi, 23 aprilie 2020, proiectul de lege pentru recunoașterea meritelor personalului medical participant la acțiuni împotriva COVID-19. Ulterior votului, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a declarat: «Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I! Ei sunt cei cărora toți trebuie să le fim recunoscători...».

O lege necesară pentru toți Plenul Camerei Deputaților a adoptat, joi, 23 aprilie a.c., cu 312 voturi «pentru» și 4 abțineri un proiect de lege pentru recunoașterea meritelor personalului medical participant la acțiuni împotriva... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2020, 13:40 (7467 vizualizări - 10 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3275 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3298 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3337 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2865 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1694 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2073 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1926 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2389 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1907 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2513 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3814 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2216 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3186 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2186 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...