Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația ar încălca dreptul de proprietate privată

Slobozia: Sensul giratoriu de la ieșire blochează activitatea unei firme

În urmă cu două luni, administrația Mocioniu anunța cu mândrie edilitară finalizarea lucrărilor la sensul giratoriu de la ieșirea din oraș către Țăndărei. Graba cu care au fost finalizate lucrările ar ascunde însă vicii de execuție reclamate de către una dintre firmele din zonă. Potrivit unei adrese remise Primăriei Slobozia, Paradis Business Center susține că i-ar fi fost încălcat dreptul de proprietate», restricționându-se o cale de acces pentru aprovizionare. În replică, autoritățile locale și-au declinat competența, susținând că responsabilitatea aparține DRDP Constanța, titularul proiectului.

Fapte înainte de toate... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 14:10 (14275 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

În iunie 2020

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

Oficialii din Învățământul ialomițean au făcut publice condițiile în care anul acesta, din cauza pandemiei de COVID-19, se vor desfășura Examenele Naționale ale elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a. Potrivit estimărilor, peste 4000 de elevi ialomițeni urmează să susțină Evaluarea Națională și Bacalaureatul.

Două săptămâni de pregătire Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează, printr-un comunicat de presă, faptul că, începând cu 2 iunie 2020, elevii din clasele a VIII-a, cei de a XII-a  și din anii finali ai claselor profesionale, se vor întoarce la școală.  Timp... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2020, 12:40 (5349 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu cere public explicații

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu a declarat în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 30 aprilie a.c., că la Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse prin starea de urgență. El a cerut explicații publice autorităților județene și Prefecturii Ialomița cu privire la această situație.

«Normalitatea» de la Bărbulești Consilierul județean PSD Viorel Bănescu, director al școlii din Bărbulești, a relatat în cadrul ședinței Consiliului Județean că a fost martorul unei scene paradoxale. El a susținut că a văzut miercuri, 29 aprilie a.c., un cortegiu funerar... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2020, 13:10 (13117 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au inițiat o solicitare către Direcția de Sănătate Publică în privința derulării unei campanii de testare în masă a cetățenilor localității. Ultimele date arată că la nivelul orașului Țăndărei se constată o scădere a numărului cazurilor de infecții COVID-19.

Campanie de testare la Țăndărei
Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au organizat o ședință în care au supus dezbaterii demararea la nivelul orașului a unei campanii de testare în masă a populației,... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 15:10 (7067 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

În așteptarea unei autorizații de mediu revizuite

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Internațional Ciulnița funcționează non-stop încălcând astfel condițiile de funcționare impuse de către Garda de Mediu Ialomița. Oficialii firmei susțin că noua autorizație integrată de mediu va permite intrarea firmei în normalitate. «Inițial, autorizația integrată de mediu a fost acordate pentru 16 ore de funcționare... Este un non-sens! Vrem să revenim la normalitate și să funcționăm 24 de ore din 24!» susține Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Conform informațiilor publice existente, la acest moment Clean Tech Internațional se află în faza finală a obținerii autorizației integrate de mediu, revizuită.

Puțină istorie locală... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 11:05 (7655 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Două cadre medicale angajate ale Spitalului Municipal  Urziceni sunt infectate cu noul Coronavirus. Ambele își desfășurau activitatea pe Secția Boli Interne a unității medicale. La spital s-a declanșat o anchetă epidemiologică pentru a se descoperi sursa îmbolnăvirii. De la debutul pandemiei și până în prezent, 9 cadre medicale angajate în spitalele din Ialomița s-au îmbolnăvit de COVID-19.

Verificări în curs Potrivit conducerii Spitalului Municipal Urziceni, în cursul zilei de miercuri, 29 aprilie 2020, 60 de cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni au fost testate pentru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 18:50 (3865 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

Economia este printre cele mai afectate domenii din România din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus. Guvernul a creat însă un program destinat întreprinderilor mici și mijlocii (IMM) prin care acestea pot accesa linii de creditare astfel încât să-și poată continua activitatea și realiza investiții. Programul se nu numește «IMM Invest», iar cei care doresc să-l acceseze o pot face completând un formular disponibil pe internet. Potrivit informațiilor oferite de Asociația Patronatelor Întreprinderilor Mici și Mijlocii Ialomița, 157 de societăți de tip IMM din județul nostru au făcut demersuri pentru a beneficia de liniile de creditare acordate prin acest Program.

Credite de peste 356 milioane de lei pentru firmele din Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 14:50 (5615 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Ieșitul din case fără justificare i-a adus la munca de jos pe mai mulți tineri din Urziceni. Pe lângă amenzile pe care le-au primit, polițiștii locali ai orașului i-au obligat să măture cojile de semințe pe care le-au spart pe domeniul public și să adune gunoaiele pe care le-au lăsat în urma lor. Tinerii au fost fotografiați pe stradă, imaginile fiind postate pe rețelele de socializare.

«Trebuie să respectăm cu toții legea!» Potrivit informațiilor, respectivii tineri au fost surprinși pe domeniul public în ziua de marți, 28 aprilie 2020. Luați la întrebări de către polițiștii locali... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 11:10 (5933 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

Mai bine nu se poate

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

La jumătatea lunii aprilie a.c., Consiliul Județean Ialomița a achiziționat 40 de tablete destinate desfășurării ședințelor publice on-line. Tehnologia urmează a fi utilizată în cazul în care restricțiile impuse de pandemie vor fi sporite.

La spartul târgului
Consiliul Județean Ialomița a aprobat în 26 martie 2020 un proiect de hotărâre care oferă posibilitatea legală de a organiza ședințele de Consiliu on-line. Decizia anticipa situația în care plenul Consiliului nu s-ar putea reuni din cauza apariției unor noi focare de COVID-19. La momentul respectiv, oficialii Consiliului... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 15:55 (5535 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6259 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind modul în care sunt administrate bazele sportive pe care Ministerul Tineretului și Sportului le deține în întreaga țară. Ialomița se numără printre județele unde au fost descoperite deficiențe. Soluția recomandată de auditori a vizat determinarea instituțiilor aflate în subordinea MTS să se concentreze pe atragerea fondurilor europene, astfel încât bazele sportive să fie renovate și puse în valoare.

Condiții improprii în bazele sportive Conform raportului oficial, auditorii Curții de Conturi a României au vrut să descopere... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 11:15 (8493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Ultimul loc din țară

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Consiliul Județean Ialomița se va reuni în ședință ordinară la sfârșitul acestei luni pentru a aproba rectificarea bugetară bugetului județului. Conform estimărilor, în urma aprobării acestui proiect de hotărâre bugetele locale vor fi reduse în medie cu 3%. Potrivit OUG 50/17 aprilie 2020, Ialomița are cea mai mică repartiție bugetară din țară. Valoarea sumelor alocate prin această Ordonanță este de 87 mii de lei.

Deocamdată doar 3%... Consiliul Județean Ialomița se va reuni joi, 30 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe ordinare. Consilierii județeni vor aproba, printre altele, și... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 15:50 (4971 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

UPDATE Spitalul Municipal Urziceni, propunere de spital suport COVID-19

La sfârșitul săptămânii precedente, propunerea primarului Constantin Sava din Urziceni de a carantina localitatea Bărbulești a creat un adevărat val de reacții în spațiul public. Oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au transmis printr-un comunicat de presă faptul că această solicitare nu poate fi dusă la îndeplinire. Conform anchetelor epidemiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la Bărbulești nu se impune măsura carantinării așa cum s-a întâmplat la Țăndărei.

Restricții de circulație la Bărbulești Primarul municipiului Urziceni, ... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 14:50 (6183 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

Ialomița are o nouă izoletă «cu presiune negativă pentru transportul pe targă». Acest echipament medical este considerat vital pentru succesul luptei împotriva COVID-19. Izoleta a fost recepționată săptămâna trecută de reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Noul echipament medical va fi repartizat Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.
Avem cu ce! Ialomița face un prim pas îm lupta împotriva COVID-19. Săptămâna trecută, «izoleta cu presiune negativă pentru transportul pe targă» comandată în luna martie a fost recepționată. În cadrul ședinței ordinare... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 13:10 (3626 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

S-a întâmplat la Fetești

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

Situație revoltătoare la Fetești. O bătrână care a ieșit din casă pentru a merge la medic și la cumpărături a fost amendată de polițiștii locali din oraș, deși avea asupra sa declarația pe proprie răspundere completată corespunzător. Bolnavă fiind, femeia s-a așezat pe o bancă pentru a se odihni preț de câteva minute. A fost observată de agenții vigilenți ai Poliției Locale Fetești, care i-au reproșat faptul că s-a deplasat prea departe casă și că nu are voie să se așeze pe bancă. În textul Ordonanțelor Militare nu sunt prevăzute astfel de precizări cu privire la distanța pe care persoanele care ies din casă au voie să o parcurgă sau faptul că nu pot să folosească mobilierul stradal...
... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 11:20 (7914 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

Bilanț după prima lună de pandemie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

La o lună și jumătate de la izbucnirea pandemiei de COVID-19 în țara noastră, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face un prim bilanț al activității desfășurate în scopul prevenirii răspândirii virusului pe raza județului Ialomița. Deși nu a fost desemnat spital suport, spitalul din Slobozia a tratat printre cele mai grave cazuri de infecții respiratorii provocate de noul Coronavirus. Toate acesta în condițiile în care unitatea medicală nu are medic infecționist sau epidemiolog. Estimativ, 35 dintre cazurile de COVID-19 din Ialomița au primit îngrijiri medicale la cel mai mare spital din județ.

Spitalul Slobozia, la raport... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 17:05 (11640 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița plătește contribuții de 680 mii de lei anual!

Pentru a fi membru în diferite organisme județene și naționale

Consiliul Județean Ialomița plătește contribuții de 680 mii de lei anual!

Plenul Consiliului Județean Ialomița a aprobat miercuri, 22 aprilie 2020, plata unor contribuții de 680 mii de lei anual pentru a-și păstra calitatea de membru în cadrul unor «organisme interne», județene și naționale. Oficialii Consiliului Județean nu au explicat utilitatea acestor contribuții. În unele cazuri, plățile sunt inutile, fapt confirmat de practica administrativă a ultimilor ani.

Domnia și... calitatea de membru se plătesc
De-a lungul ultimilor 20 de ani, administrația județeana a manifestat o apetență insațiabilă de a se înscrie în diferite organisme, comitete și... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 15:40 (4010 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Slobozia pune carul înaintea boilor. Ne scuzați, depoul înaintea autobuzelor!

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Administrația Mocioniu a anunțat joi, 23 aprilie 2020, semnarea unui contact de 36 milioane de lei pentru «Modernizarea transportului public din Municipiul Slobozia». Banii vor fi utilizați pentru construirea unei baze auto pentru cele 13 autobuze ecologice pe care Primăria Slobozia le promite orașului de 2 ani... Autobuzele însă lipsesc, iar șansele ca ele să fie achiziționate rămân infime!

Administrația  locală e consecventă
Primarul Adrian Mocioniu continuă, cu consecvență, seria investițiilor mai mult sau mai puțin utile Sloboziei. După investiția de 28 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 11:05 (5880 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița poate transforma gunoiul de grajd în compost la Ciochina și Giurgeni

Ialomița poate transforma gunoiul de grajd în compost la Ciochina și Giurgeni

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a finalizat a doua investiție din Ialomița destinată transformării gunoiului de grajd în compost. Platforma de la Ciochina a fost finalizată pe 13 aprilie 2020 și se adaugă uneia similare realizată anterior la Giurgeni. Autoritățile locale au obligația de a valorifica compostul pentru acoperirea costurilor de exploatare.

Investițiile bune sunt rare Crescătorii de animale din comuna Ciochina, județul Ialomița, vor putea beneficia de avantajele existenței unei platforme comunale pentru depozitarea bălegarului în comuna lor. Platforma este dotată... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2020, 11:50 (9519 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I»

Camera Deputaților a adoptat joi, 23 aprilie 2020, proiectul de lege pentru recunoașterea meritelor personalului medical participant la acțiuni împotriva COVID-19. Ulterior votului, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a declarat: «Este de datoria noastră să îi protejăm pe cei care luptă în linia I! Ei sunt cei cărora toți trebuie să le fim recunoscători...».

O lege necesară pentru toți Plenul Camerei Deputaților a adoptat, joi, 23 aprilie a.c., cu 312 voturi «pentru» și 4 abțineri un proiect de lege pentru recunoașterea meritelor personalului medical participant la acțiuni împotriva... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2020, 13:40 (7469 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6673 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3587 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5044 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4964 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5743 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de polițiștii locali după ce a furat banii din geanta unei călătoare

Vineri, 10 martie 2017, în jurul orelor 10,55, un echipaj al Poliției Locale Slobozia a fost interceptat, pe peronul Autogării Slobozia, de către o persoană care le-a comunicat că un individ  ar fi ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 18:10
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, de 49 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 15:05
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, joi, 9 martie a.c., polițiștii din Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 14:40
(2910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița aduce la cunoștința opiniei publice că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Necula Marius Adrian ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 16:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Femeie lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni

Miercuri, 8 martie 2017, în jurul orelor 13,00, pe raza comunei Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unui pieton. Astfel, în timp ce un tânăr, de 25 de ani, din județul Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 13:20
(4141 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Ciorii

Marți seară, 7 martie 2017, în jurul orelor 21,50, a izbucnit un incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Valea Ciorii. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 17:10
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...