Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Plutonierul adjutant Viorel Dîmboi, domiciliat în Fetești și angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea-Constanța, Detașamentul de Pompieri Cernavodă, a murit în dimineața zilei de sâmbătă, 18 aprilie 2020, din cauza infecției cu noul Coronavirus. Militarului i s-a făcut rău chiar în timpul serviciului, după cum se precizează într-un mesaj postat pe rețelele de socializare.


Carantină la Detașamentul de Pompieri Cernavodă
Militarul a fost transportat la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța în data de 13 aprilie 2020, după ce cu câteva zile în urmă a... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 15:40 (5742 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou caz de îmbolnăvire la Spitalul Țăndărei

Un caz de infecție COVID-19 a fost depistat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre o asistentă medicală care își desfășoară activitatea pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Cazul a fost descoperit în urma testărilor efectuate în rândul personalului medical. În această săptămână, 40 de medici și asistente din cadrul Spitalului Slobozia au beneficiat de testări pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus.

Pacienta este asimptomatică Spitalul Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile necesare în vederea testării personalului medical. În această săptămână... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 12:20 (9211 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Carantina impusă de autorități la Țăndărei afectează culturile agricole din cauza faptului că fermierii nu au voie să părăsească orașul pentru a-și întreține terenurile. Cătălin Nicolae, unul dintre agricultorii din Țăndărei, a solicitat, printr-o acțiune în instanță, dreptul de a părăsi locuința astfel încât să-și lucreze suprafețele pe care le deține. Procesul, desfășurat în premieră în România, s-a judecat la Tribunalul Ialomița, instanță care a respins solicitarea fermierului. Decizia a fost atacată la Curtea de Apel București, iar judecarea cauzei urmează să fie reluată. Fermierul speră ca magistrații din Capitală să-i dea câștig de cauză.

O solicitare inadmisibilă... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:50 (8744 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4604 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Federația vrea să reia jocurile în vară, cluburile își doresc «înghețul»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Federația vrea să reia jocurile în vară, cluburile își doresc «înghețul»

Sportul trece prin cea mai grea perioadă de după cel de-al Doilea Război Mondial, iar handbalul nu putea face excepție. Liga Națională feminină este întreruptă de la mijlocul lunii martie, iar șansele de reluare a competiției sunt încă departe, mai cu seamă că pandemia provocată de noul Coronavirus e în toi, iar starea de urgență s-a prelungit până pe 15 mai 2020. Campionate ca cel din Danemarca, Ungaria, Germania sau Norvegia au pus deja lacătul pe actuala stagiune, «înghețând» totul la stadiul prezent. La noi, Federația Română de Handbal încă face analize, iar de acolo a transpirat deja un plan de repornire a jocurilor, destul de greu de pus în practică. Cele 7 etape rămase ar urma să se desfășoare... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 10:50 (5683 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8734 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4456 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Apa din puțurile subterane poate fi utilizată gratuit de către fermieri

Propunerea senatorului PSD Marian Pavel a fost adoptată în Senat

Apa din puțurile subterane poate fi utilizată gratuit de către fermieri

Miercuri, 15 aprilie 2020, Senatul României a aprobat în plen o modificare legislativă a Legii Apelor care permite utilizarea gratuită a apei din puțurile forate în câmp pentru irigații. Propunerea de modificare a legii îi aparține senatorului PSD Marian Pavel. Conform propunerii, fermierii vor fi scutiți de plata apei provenite din subteran pentru o perioadă de 6 luni. De la Senat, modificarea legislativă va ajunge la Camera Deputaților pentru aprobarea finală.

Seceta modifică legislația Seceta prelungită cu care se confruntă fermierii români determină modificarea legislației. Miercuri... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 19:50 (7815 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4522 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

Situația de la Centrul de Dializă privat «Fresenius», sub control?

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial mai multe cazuri de infecții cu COVID-19 printre pacienții Centrului de Dializă privat «Fresenius» din Slobozia. În prezent, primarii comunelor Munteni Buău și Gheorghe Goja confirmă că «pacienții Centrului de Dializă nu au fost izolați la domiciliu» în așteptarea rezultatelor. La nivelul județului Ialomița există 160 de pacienți dependenți care beneficiază de dializă în cadrul Centrului...

O altfel de realitate În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial existența mai multor cazuri de... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 12:50 (5032 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Asistenta medicală angajată a Spitalului Țăndărei, confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus, a decedat în dimineața zilei de marți, 14 aprilie 2020. La finele săptămânii precedente, asistenta medicală a fost transferată, în stare gravă, la Spitalul de Boli Infecțioase «Victor Babeș» din București, conform Grupului de Comunicare Strategică.

A murit la București din cauza Coronavirusului Asistenta medicală și-ar fi desfășurat activitatea în cortul de triaj al Spitalului Orășenesc Țăndărei. Aceasta ar fi intrat în contact cu mai mulți localnici, confirmați ulterior... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 12:05 (32271 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

S-a întâmplat la Țăndărei

Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

Doi tineri de 19 și 20 de ani au vrut să fugă din orașul Țăndărei, aflat încă sub carantină, pentru a se întâlni în comuna Ograda cu iubitele lor.  Cei doi au fost prinși de jandarmii ialomițeni în pădurea aflată la ieșirea din oraș, pe un drum forestier. Amândoi riscă acum să aibă dosare penale, pentru «zădărnicirea răspândirii bolilor».

Dosare penale pe numele fugarilor
Aflat în carantină de aproximativ 2 săptămâni, în orașul Țăndărei nu se poate intra și nu se poate ieși. Cu toate acestea, doi tineri de 19 și 20 de ani și-au încercat norocul, în speranța că ar putea ajunge... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:50 (4181 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

Stare de avarie la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, alte 3 cadre medicale angajate la substația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au fost confirmate pozitiv la testul pentru depistarea infecției COVID-19. Reprezentanții instituției au luat decizia de a închide substația. În momentul de față se așteptă rezultatul testelor pentru alte 12 cadre medicale.

Situație îngrijorătoare la Țăndărei În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au luat decizia de a închide substația din incinta Spitalului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:20 (8792 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2984 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare!»

Senatorul PSD Marian Pavel cere derogări pentru fermierii din Țăndărei

«Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare!»

Măsura de carantinare a orașului Țăndărei afectează activitatea fermierilor din oraș. Senatorul PSD Marian Pavel cere public ca «măsurile de carantinare să nu se aplice orbește!». Pentru a obține derogările necesare, Marian Pavel a făcut o interpelare către ministrul Internelor, Marcel Vela.

Reacții publice Senatorul PSD Marian Pavel a cerut public Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița să relaxeze măsurile de carantină de la Țăndărei pentru ca fermierii din zonă să poată efectua lucrări agricole: «Am cerut Comitetului Județean să analizeze solicitările depuse la Primăria Țăndărei și să identifice soluții în condițiile legii. Este un demers legal și posibil! Nu putem aplica orbește măsurile de carantinare! Primesc zilnic telefoane de la fermieri care spun că sunt pregătiți să respecte tote măsurile care se impun. Au mănuși, combinezoane, măști... Vor doar să-și lucreze pământul! Tractoriștii, de exemplu, sunt singuri în câmp... Nu încalcă nicio regulă dacă se duc să muncească. Să nu fim absurzi!»... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 14:20 (8931 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7987 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11197 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consiliul Județean Ialomița combate COVID-19 cu bannere

Dormi liniștit! Autoritățile cheltuie fonduri publice pentru tine!

Consiliul Județean Ialomița combate COVID-19 cu bannere

În buna tradiție a instituției, oficialii Consiliului Județean Ialomița au decis să cheltuiască bani publici pentru o campanie de avertizare a populației cu privire la riscul la care ne expunem dacă ieșim din casă. Sub sloganul «Fii eroul tuturor!», de pe clădirea Palatului Administrativ, dintr-un banner cât 4 etaje, un grup de tineri ne îndeamnă cu masca pe nas să… #staiacasă.
Dat fiind faptul că centrul orașului este cea mai puțin circulată zonă din Slobozia, ne îndoim că mesajul își atinge ținta. De aceea ne-am hotărât să popularizăm și noi îndemnul autorităților. Nu de alta, dar ar fi păcat de zecile alea de mii de lei aruncate pe Apa Sâmbetei.
Sigur, suntem în stare de... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 19:15 (8665 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (25846 vizualizări - 48 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7855, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 15:00
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reluarea cursurilor școlare, în siguranță

126 de polițiști ialomițeni au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, în contextul reluării cursurilor școlare. Luni, 8 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 16:20
(1945 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan

Duminică, 7 februarie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 5 Jilavele au observat în trafic, pe raza localității Malu Roșu, un autoturism care circula cu luminile de întâlnire ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 16:15
(2084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu, emis pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 36 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit soția. Duminică, 7 februarie a.c., polițiștii de Ordine Publică din ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 16:10
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 45000 de lei

Pe parcursul zilei de duminică, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. Astfel, la nivelul județului au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 16:05
(2230 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7819, cu 10 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 15:20
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Titlurile de Stat «Tezaur» pot fi cumpărate și în luna februarie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 8 februarie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3%, 3,30% și 3,45%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2021, 13:25
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7809, cu 19 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2021, 15:40
(1424 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de școli în Scenariul Galben

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că luni, 8 februarie a.c., la nivelul județului Ialomița, 42 de unități de învățământ vor începe cursurile în Scenariul Galben. Potrivit deciziilor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2021, 10:40
(3964 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7790, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2021, 15:55
(2630 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7765, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2021, 15:35
(2448 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7735, cu 18 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2021, 15:25
(1973 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Urziceni și Bărbulești

Acțiune a polițiștilor la Urziceni și Bărbulești

În cursul zilei de miercuri, 3 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, peste 70 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2021, 12:40
(2513 vizualizări - 1 comentariu)


Derularea Programului pentru școli al României (Lapte, Corn și Măr) în instituțiile de învățământ din județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița este responsabil pentru implementarea Programului pentru școli în perioada 2017-2023 și a acordat o deosebită atenție derulării tuturor procedurilor pentru îndeplinirea la timp ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2021, 21:20
(3915 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7717, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2021, 15:55
(3255 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 10000 de lei

În cursul zilei de marți, 2 februarie a.c., peste 90 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2021, 15:05
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment privat întrerupt de polițiști la Ograda

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au continuat activitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2021, 16:45
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7695, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2021, 15:40
(3169 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la Slobozia și Urziceni

Pompierii ialomițeni au intervenit în seara zilei de luni, 1 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor a două accidente rutiere, petrecute la Slobozia și Urziceni. În evenimentele rutiere ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2021, 14:25
(3411 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 1,57/1000 de locuitori, rata de incidență a cazurilor COVID-19

Evoluția epidemiologică la nivelul municipiului Slobozia pare favorabilă, cel puțin astfel reieșind din datele prezentate de autorități. Conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2021, 14:20
(2468 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Câine salvat dintr-un canal

Pompierii din Urziceni au intervenit luni, 1 februarie 2021, pentru salvarea uni câine. Animalul a căzut într-un canal, cu o adâncime de aproximativ 1,5 metri, din orașul Urziceni. Salvatorii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2021, 14:15
(1771 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7674, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2021, 15:15
(2659 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: 2 februarie-«Ziua Mondială a Zonelor Umede»

Ca în fiecare an, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița marchează pe 2 februarie «Ziua Mondială a Zonelor Umede», ce sărbătorește Convenția asupra zonelor umede de importanță internațională, în special ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2021, 11:50
(1713 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7663, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2021, 15:25
(2205 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bătrân dispărut de la domiciliu

Polițiștii slobozeni au fost sesizați de o femeie din Slobozia cu privire la faptul că în cursul zilei de vineri, 29 ianuarie a.c., soțul său, Iordache Marin, 72 de ani, ar fi plecat de la domiciliu și ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2021, 17:30
(2519 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu la o locuință

Incendiu la o locuință din localitatea Alexeni, produs în ziua de sâmbătă, 30 ianuarie 2021. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2021, 17:00
(2762 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7642, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2021, 15:40
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Locuință cuprinsă de flăcări

Săveni: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Țăndărei au intervenit sâmbătă, 30 ianuarie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Săveni. Pentru lichidarea incendiului și îndepărtarea efectelor negative, militarii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2021, 12:15
(2318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


5964 de ialomițeni s-au vaccinat anti-COVID-19

De la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, 5964 de ialomițeni s-au vaccinat, potrivit unei situații oficiale a Direcției de Sănătate Publică Ialomița. De asemenea, reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 20:10
(1608 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier produs în Coșereni

Accident rutier produs în Coșereni

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Urziceni, cu o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD și un echipaj al SAJ Ialomița au intervenit astăzi, în jurul orelor 12,40, în comuna Coșereni, ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2021, 16:20
(2261 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...