Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Din nou victorii pentru handbalul slobozean

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Din nou victorii pentru handbalul slobozean

Penultima etapă a Turului a Seriei A/Divizia A handbal feminin a pus față în față echipele ACS Spartac București și CSM Unirea Slobozia. Etapa 6 s-a desfășurat duminică, 2 noiembrie 2025, me­ciul derulându-se la Sala «Apollo» din Capitală. Victoria facilă a senioarelor CSM Unirea Slobozia, elevele antrenate de Ion Ivan în­cheind partida cu 30-48 (17-16), a marcat al patrulea succes consecutiv în această stagiune pentru handbalistele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia. În clasamentul Seriei A/Divizia A handbal feminin, CSM Unirea Slobozia ocupă poziția 3, cu 8 puncte acumulate. Următorul meci programat din etapa 7 va fi cel contra celor... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2025, 11:50 (10122 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Înfrângere cu liderul Seriei

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-Înainte Modelu 0-3

Înfrângere cu liderul Seriei

Etapa 11 din Liga 3/Seria 3 a adus o partidă dificilă pentru Recolta Gheorghe Doja, dojenii pierzând acasă în fața liderului Înainte Modelu, scor 0-3. Cu toate că Recolta a intrat bine în meci și a avut câteva ocazii mari, inclusiv un penalty ratat, oaspeții au fost cei care au reușit să deschidă scorul în mi­nutul 41, printr-un șut de la aproximativ 16 metri. În repriza secundă, Înainte Modelu a adăugat încă două goluri pe tabelă, unul marcat la ju­mătatea reprizei secunde (’66), în timp ce golul al treilea a venit în ultima fază a partidei (’90). Urmă­torul meci se va desfășura sâmbătă, 8 noiembrie... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2025, 09:35 (8763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Infrastructura de irigații din Ialomița, în reabilitare

Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița a făcut o scurtă prezentare a proiectelor de investiții privind îmbunătățirea infrastructurii de irigații din județul Ialomița. În ultimii ani, structura centrală a instituției a făcut demersuri semnificative în îmbunătățirea sistemelor de irigații din Ialomița, implementând 7 proiecte de modernizare.

 

Situația la zi a proiectelor Din cele 7 proiecte inițiate de ANIF-Structura Centrală ce vizează modernizarea și reabilitarea infrastructurii de irigații din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2025, 12:25 (2556 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița și Urban SA, în dispută din cauza problemei mirosurilor

Garda de Mediu Ialomița și Urban SA, în dispută din cauza problemei mirosurilor

Problema mirosurilor pestilențiale provenite de la stația de epurare a munici­piului Slobozia plasează pe poziții divergente Garda de Mediu Ialomița și operatorul Urban SA, unitate care are în administrare stația. Într-un comunicat de presă remis redacției ziarului nostru, oficialii Gărzii de Mediu Ialomița reacționează și explică în detaliu de ce responsabilitatea privind gestionarea mirosurilor este exclusiv a operatorului. La rândul lor, reprezentanții Urban SA susțin că amenzile pe care le-au primit din partea Gărzii de Mediu, actualmente contestate în instanță, și măsurile de conformare impuse de instituție nu pot fi aplicate.

 

Amenzile nu rezolvă problema mirosurilor... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2025, 07:50 (13201 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul de «Mobilitate Urbană» al Sloboziei a fost recepționat

Proiectul de «Mobilitate Urbană» al Sloboziei a fost recepționat

Primăria Slobozia a semnat în urmă cu o săptămână recepția lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană». Investiția a presupus reconfigurarea circulației pe cel mai important bulevard al orașului, Matei Basarab, achiziția de autobuze electrice și amenajarea pistelor de biciclete. În septembrie a.c., propunerea de recepție a lucrărilor a fost amâ­nată din cauza unor deficiențe descoperite de Inspectoratul de Stat în Construcții și Serviciul Poliției Rutiere Ialomița.

 

Cel mai important proiect al Primăriei Slobozia Inițiat de Adrian... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2025, 10:20 (6124 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arierate de aproximativ 9 milioane de lei înregistrate de primării și Consiliul Județean Ialomița

Analiză a Fiscului

Arierate de aproximativ 9 milioane de lei înregistrate de primării și Consiliul Județean Ialomița

Întârzierea la plata facturilor către furnizori generează datorii imense înregistrate de primăriile ialomițene. Administrația Județeană a Finanțelor Publice arată că valoarea arieratelor, la încheierea termenului scadent de 60 de zile, pe care administrațiile locale le au se apropie de 9 milioane de lei, conform unor date furnizate de instituție.

 

Primării cu datorii Neplata la timp a facturilor către furnizori în termenul scadent de 60 de zile este considerat arierat și se contabilizează în evidențele Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2025, 09:55 (3197 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană se bazează pe profesorii necalificați

Școala ialomițeană se bazează pe profesorii necalificați

Școlile din localitățile rurale aflate la marginea județului Ialomița, în special în zona Urziceni, se confruntă de ani buni cu o lipsă a profesorilor calificați. Așa se face că aceleași cadre didactice predau mai multe materii sau împart cancelaria cu profesorii necalificați. Datele arată că, pentru anul școlar 2025-2026, aproximativ 200 de profesori care nu au studii în domeniul Educației au fost încadrați în sistemul de învățământ și trimiși la catedră.

 

Profesori necalificați pentru elevii ialomițeni Termenul de «necalificat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2025, 10:20 (3400 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Rectificare cu «deficit» pentru bugetul Ialomiței

Ședință a Consiliului Județean

Rectificare cu «deficit» pentru bugetul Ialomiței

Ședința Consiliului Județean Ialomița, ordinară de altfel, de miercuri, 29 oc­tombrie 2025, a marcat absența preșe­dintelui instituției, Marian Pavel, acesta dele­gându-și atribuțiile pentru perioada 27-29 oc­tombrie a.c. vicepreședintelui Emil Cătălin Grigore. Așa cum probabil nu știați, președintele Marian Pavel, alături de cam toată floarea edilă din județ, și-a înecat amarul într-o vizită de proto­col la frații noștri de peste Prut, adică la Chișinău. Să completăm că excursia cu primăreii a impus, drept cerință expresă a președintelui Con­siliului Județean, statutul de «neînsoțit», semn că domnia sa avea probabil î... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2025, 12:10 (7242 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Abuzuri sexuale descoperite în jurnalul virtual al victimei

S-a întâmplat la Ograda

Abuzuri sexuale descoperite în jurnalul virtual al victimei

O poveste tulburătoare, petrecută la Ograda, a ieșit la iveală o dată cu ancheta penală deschisă de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia în acest caz. Un bărbat a fost arestat preventiv pentru că și-ar fi abuzat sexual, vreme de 2 ani, fiica vitregă. Constrânsă de abuzator, fata nu a putut vorbi cu nimeni despre situația în care se afla, însă a relatat totul într-un jurnal virtual. Plecat, se pare, în Franța, fratele acesteia a descoperit relatările minorei și a sesizat autoritățile. Acum adolescenta se află într-un program de protecție specială instituit de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2025, 08:05 (6933 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea cu doar trei medici!

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea cu doar trei medici!

Nu doar spitalele ialomițene și rețeaua medicilor de familie au probleme din cauza lipsei medicilor specialiști, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția trebuie să facă față solicitărilor cu doar trei medici, deși în schema de personal sunt prevăzute 20 de posturi pentru specialiști. Din cauza numărului scăzut de medici, orele de gardă sunt dificil de acoperit, iar intervențiile sunt asigurate cu ajutorul asistenților. Pentru ca pacienții să ajungă cât mai repede la spital, SJA Ialomița a făcut demersuri pentru a reduce pe cât posibil timpul de intervenție.

 

Ambulanța Ialomița are nevoie de medici... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2025, 12:10 (3768 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!

Visurile administrației Potor

Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!

bonus: Potor, «dezmățul financiar al fostei administrații» și «șantajul»

Considerată prea costisitoare pentru bugetul sărac al Sloboziei, investiția în Centura de Nord a orașului a fost tă­iată de pe lista priorităților de către administrația Potor. În urmă cu o săptămână, în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Slobozia, aleșii locali au votat în favoarea unui proiect de hotărâre, inițiat de edilul Alexandru Potor, prin care acest proiect devine din nou esențial pentru comunitatea locală. Între timp, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, instituție care finanțează acest proiect, a decis să suspende fondurile pentru inițiativele al căror grad de implementare este foarte scăzut... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2025, 07:55 (11969 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piste de biciclete cu «probleme tehnice» pe banii Guvernului României

Investiție a Consiliului Județean Ialomița

Piste de biciclete cu «probleme tehnice» pe banii Guvernului României

Cu o valoare de peste 100 milioane de lei, reabilitarea drumurilor județene care leagă localitățile Luciu și Fetești, tra­versând orașul Țăndărei și comunele Platonești și Movila, se confruntă deja cu primele probleme tehnice. Totul din cauza pistelor de biciclete prevă­zute în proiectul de investiție. Lucra­rea dă mari batai de cap constructorilor. Ca în multe alte situații, deficiențele au apărut abia când muncitorii s-au apucat de lucru. Acum, oficialii Consiliului Județean Ialomița caută soluții pentru a remedia ceea ce la întocmirea planurilor de lucrări nu s-a evidențiat.

 

Investiție de peste 100 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2025, 15:20 (8473 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Neputință

Fotbal, SuperLiga, Rapid București-Unirea Slobozia 4-1

Neputință

Rapid București-Unirea Slobozia a fost meciul care a închis etapa 14 a SuperLigii 2025-2026, partida din Giulești disputându-se luni, 27 octombrie 2025. Unirea cuplului Prepeliță-Vlădoiu nu mai câștigase un meci din etapa 10, la momentul respectiv slobozenii reușind «acasă» la Clinceni o ultimă victorie contra Petrolului. Au urmat apoi egalul împotriva Farului și înfrângerile în fața celor de la Dinamo și Universitatea Craiova... Și luni, 27 octombrie 2025, umilința din Giulești: Rapid București-Unirea Slobozia 4-1.

 

Meciul s-a terminat din prima repriză... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2025, 13:55 (1927 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorii pe linie

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Victorii pe linie

La sfârșitul de săptămână precedent, atât echipa divizio­nară a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, cât și echipele de junioare angrenate în campionat au obținut victorii pe linie. Dar să începem cu senioarele CSM Unirea Slobozia, așa cum am anunțat slobozencele întâlnind duminică, 26 octombrie 2025, echipa HC Dunărea Brăila DivA. Într-un meci contând pentru etapa 5 din Divizia A/Seria A, CSM Unirea Slobozia s-a confruntat acasă cu HC Dunărea Brăila DivA, elevele antrenorilor Ion Ivan și Adina Cârligeanu reușind să câștige meritat cu 32-24 (17-11). Așa cum arată și evoluția scorului, slobozencele au dominat... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2025, 11:20 (2235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«NETINDAVA XC RACE», a doua ediție

Ciclism

«NETINDAVA XC RACE», a doua ediție

Asociația Club Sportiv «Netindava» Ciclism, alături de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia și Primăria Municipiului Slobozia și în parteneriat cu «Road Grand Tour» au organizat cea de a doua ediție a «NETINDAVA XC RACE», pe trasee care au combinat drumuri forestiere în Pădurea Peri și malul râului Ialomița până în apropierea loca­lității Perieți. Evenimentul de sâmbătă, 25 octombrie 2025, în fapt a doua ediție a «NETINDAVA XC RACE», a reunit la start peste 170 de participanți, împătimiți ai ciclismului din Slobozia, precum și sportivi cu experiență competițio­nală în domeniu legitimați... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2025, 08:40 (5454 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Corn și Lapte» în școlile ialomițene, după 1 noiembrie 2025

«Corn și Lapte» în școlile ialomițene, după 1 noiembrie 2025

Dacă în anul școlar precedent elevii ialomițeni au primit alimentele acordate de Guvernul României în baza «Programului pentru școli al României», cunoscut și sub numele de «Cornul și Laptele», imediat ce au revenit în clase, anul acesta o serie de proceduri birocratice întârzie distribuirea produselor alimentare. Consiliul Județean Ialomița susține că elevii ar putea beneficia de aceste produse după 1 noiembrie 2025.

 

Un proiect întârziat De peste două decenii, elevii ialomițeni, în special din... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2025, 12:10 (2484 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Făcăeniului și joaca «de-a Cetățenii de Onoare»

Primarul Făcăeniului și joaca «de-a Cetățenii de Onoare»

Anul de grație 2024 a fost unul hotărâtor pentru soarta Făcăeniului, comuna alegând să înlocuiască hegemonia primăresei Nuți Roșu cu candidatul AUR, Daniel-Marian Alexandrescu. În fapt, Făcăeniul a decis să pricopsească Ialomița cu un primar de AUR, suveranisto-națio­nalistul președinte George Simion fiind deosebit de mândru de cei doi primari obținuți de Alianța pentru Unirea Românilor în județul Bără­ganului (și Gura Ialomiței a ales un edil AUR, dar este altă poveste!). Așadar, proaspăt instalat, primarul Daniel-Marian Alexandrescu decide să pună osul său la treabă, în slujba comunității care l-a ales. Și, prin mai 2025, la propunerea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2025, 07:55 (4278 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Întreținerea aparatelor medicale, blocată din cauza legii privind reducerile bugetare

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Întreținerea aparatelor medicale, blocată din cauza legii privind reducerile bugetare

În ultimii ani, Spitalul Jude­țean de Urgență Slobozia a făcut numeroase eforturi financiare pentru a îmbunătăți dotările în ceea ce privește aparatura medicală. Aceste echipamente necesită întreținere, însă toate aceste demersuri sunt dificil de realizat din cauza prevederilor Ordonanței de Urgență nr. 52/2025, care interzice unităților sanitare achiziția de servicii privind mentenanța aparatelor medicale. «Va fi o perioadă foarte dificilă din acest punct de vedere... În momentul de față echipamentele sunt funcționale, dar dacă va fi nevoie de reparații nu știu cum ne vom descurca!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2025, 10:05 (5083 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Centru de Îngrijiri Paliative Maia», un pas concret spre îngrijire cu demnitate

«Centru de Îngrijiri Paliative Maia», un pas concret spre îngrijire cu demnitate

Proiectul «Centrul de Îngrijiri Paliative Maia», al cărui beneficiar este Asociația Română pentru Promovarea Sănătății, a obținut cel mai mare punctaj și s-a clasat pe primul loc la nivel național în cadrul Apelului de proiecte «Investiții în infrastructura unităților care furnizează servicii de paliație», finanțat din fonduri europene în cadrul Programului Sănătate. Proiectul s-a evidențiat printr-o abordare pragmatică și bine ancorată în nevoile comunității și ale județului Ialomița, pro­punând o soluție realistă la lipsa serviciilor de îngrijiri paliative. Acesta este rezultatul colaborării dintre «... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2025, 09:40 (8220 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Echipa» cu care Sorin Grindeanu candidează la funcția de președinte al Partidului Social Democrat

«Echipa» cu care Sorin Grindeanu candidează la funcția de președinte al Partidului Social Democrat

Partidul Social Democrat (PSD) își va alege noul președinte vineri, 7 noiembrie 2025, Sorin Grindeanu fiind singurul înscris în cursa pentru șefia partidului. Printre numele care vor face parte din echipa lui Sorin Grindeanu se numără euro­parlamentarul Claudiu Manda, Gabriela Firea sau Daniel Băluță, primarul Sectorului 4. Sorin Grindeanu, președintele in­terimar al Partidului Social Democrat, a decis cine va face parte din noua «echipă» de conducere a partidului, o dată ce va fi validată de Congres. Secretar general al PSD, în fapt al doilea cel mai important om din partid, va fi Claudiu Manda, europarlamentar social-democrat.

 

... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2025, 15:15 (11502 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2238 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3704 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2503 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sfaturi preventive oferite de polițiști

Pentru a fi în siguranță în propria locuință, polițiștii ne recomandă să evităm postarea pe rețelele de socializare imagini cu obiectele de valoare pe care le avem în locuință. De asemenea, este important ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2434, cu 101 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 15:05
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: protezare parțială de umăr

Marți, 3 noiembrie 2020, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost realizată o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Astfel, un bărbat de 74 de ani a beneficat de o protezare parțială de umăr ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:50
(6804 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean aflat în «izolare la domiciliu», identificat la plimbare pe stradă

Marți, 3 noiembrie 2020, în jurul orelor 22,10, un slobozean aflat în «izolare la domiciliu» a fost identificat de jandarmi plimbându-se cu prietena în zona Spitalului din Slobozia. Bărbatul a fost sancționat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:20
(2979 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 10000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de marți, 3 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:15
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Controale la transportatorii de persoane și de marfă

În cursul zilei de marți, 3 noiembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului de Stat pentru Controlul Transportului Rutier, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:10
(1902 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2333, cu 58 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 15:05
(2768 vizualizări - 1 comentariu)


DN21: Accident între Slobozia Nouă și Iazu

Un accident rutier s-a produs în noaptea de marți spre miercuri, 3/4 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,45, pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. În accident au fost implicate două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 11:40
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au fost rănite într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în seara zilei de marți, 2 noiembrie a.c., la ieșire din localitatea Urziceni. Din primele informații, șoferul unei mașini, domiciliat în județul Satu Mare, a intrat în impact ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 00:00
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Pe parcursul zilei de luni, 2 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 18:05
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6613 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2916 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...