Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

COVID-19 la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

Testele de laborator efectuate în județul Ialomița au scos la iveală faptul că doi militari din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița sunt infectați cu noul Coronavirus. Surse neoficiale susțin faptul că deși șefii instituției cunoșteau situația, angajații ar fi fost chemați la muncă, intrând în contact cu alți colegi care, în prezent, sunt testați pentru a se stabili dacă sunt infectați la rândul lor. Totodată, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au precizat faptul că subofițerii depistați pozitiv vor fi transferați în cursul zilei de marți, 7 aprilie 2020, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești.

Infectat în familie... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 14:40 (11856 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Ipoteză alarmantă: USR Ialomița susține că am putea deveni «Suceava 2»

Ipoteză alarmantă: USR Ialomița susține că am putea deveni «Suceava 2»

USR Ialomița a facut public un comunicat de presă în care a trage atenția opiniei publice cu privire la modul defectuos în care este gestionată criza provocată de COVID-19. Comunicatul susține că Ialomița nu este nici la acest moment pregătită pentru situațiile inevitabile care vor urma și că autoritățile refuză să înțeleagă gravitatea crizei prin care trece populația județului. USR atrage atenția că, în actualul context administrativ și fără măsuri de prevenție concrete, riscăm să devenim un al doilea caz Suceava, respectiv «un focar scăpat de sub control». Pentru a preîntâmpina această situație, USR Ialomița propune cîteva masuri concrete și un plan medical de urgență, care ar trebui... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 14:20 (5107 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița îl acuză pe deputatul PNL Gheorghe Tinel că are o atitudine de «prim-secretar PCR»

COVID-19 declanșează pulsiuni politice

PSD Ialomița îl acuză pe deputatul PNL Gheorghe Tinel că are o atitudine de «prim-secretar PCR»

După o lună de tăcere, politicienii locali reacționează în spațiul public. PSD Ialomița îl acuză pe deputatul PNL Gheorghe Tinel că susține o echipă politică și administrativă incapabilă să gestioneze criza declanșată de apariția COVID-19: «Ar fi foarte bine ca, dacă nu poate să ajute, domnul deputat Tinel Gheorghe să nu încurce. Să înceteze cu atitudinea de prim-secretar PCR care trage pe toată lumea la răspundere!». Deși nu este semnat, comunicatul ii este atribuit președintelul PSD Ialomița, Marian Pavel.

Dumnezeu cu mila, politicienii cu gâlceava
Un comunicat semnat... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 13:05 (7590 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Instituită prin Ordonanța Militară Nr. 7, carantina de la Țăndărei aruncă orașul într-un imens haos. Activitatea economică este blocată, iar oamenii care ar fi trebuit să ajungă la locurile de muncă pe care le au în alte localități nu au fost lăsați să iasă din oraș. De asemenea, nu au putut părăsi Țăndăreiul nici persoanele care administrează mici afaceri și care ar fi trebuit să ajungă la depozitele aflate în alte zone din județ pentru a se aproviziona cu marfă. Reprezentanții administrației locale au făcut demersuri pe lângă oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița pentru a impementa o serie de derogări de la textul Ordonanței Militare Nr. 7 însă nu au primit un răspuns... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 16:05 (7806 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu este acuzat că își face campanie electorală profitând de pandemia Coronavirusului. El folosește aparatul administrativ local și așa-zișii voluntari ai Primăriei special în acest scop, sloganul «campaniei» declanșate în urmă cu 2 săptămâni fiind: «Facem cumpărăturile pentru dumneavoastră!». În proiect sunt implicate apoximativ 50 de persoane, voluntari, membri de partid sau angajați ai Primăriei Slobozia...

Campanie cu «măști» În urmă cu două săptămâni, Primăria Slobozia a declanșat o amplă campanie de informare și sprijinire a populației Sloboziei, în condițiile... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 11:10 (4443 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cum se combate COVID-19 la Slobozia (Ialomița, România)

Amendă cu Ordonanța Militară la Supermarket

Jandarmeria anunță cu mândrie că a aplicat peste 400 de amenzi în tot județul Ialomița. Poliția a trecut și ea de 2000. Toate pentru încălcarea Ordonanțelor Militare 1-4. Dar mai ales Ordonanța Militară 3... 1644 sancțiuni în valoare de 3,4 milioane de lei. Așa că sâmbătă, 4 aprilie a.c., la vremea prânzului, am vrut sa aflăm cum se face.

Mix de organe publice E sâmbătă, 4 aprilie 2020, către prânz, în față la supermarketul din Slobozia. Primii doi care sosesc sunt comunitarii. Unul are mască, celălalt nu. Dar amândoi au mănuși. Duba jandarmilor e peste drum. Sunt patru toți, înalți... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2020, 15:10 (16903 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 17:40 (10298 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Secetă extremă în Ialomița

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Constatarea pagubelor produse pe câmpurile din Ialomița de secetă și îngheț nu se poate realiza. Demersul este blocat din cauza faptului că, la momentul de față, nu există o bază legală prin care să fie constituite Comisiile de constatare și evaluare a calamităților în agricultură. Astfel, reprezentanții Alianței pentru Agricultură și Cooperare fac un apel public către Ministerul Agriculturii să adopte acte normative prin care să se prevadă procedura de evaluare și constatare a pagubelor pe care fenomenele meteorologice nefavorabile le-au produs culturilor agricole.

Un demers blocat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 13:40 (7512 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei decese provocate de COVID-19 în Ialomița într-o singură zi!

Trei decese provocate de COVID-19 în Ialomița într-o singură zi!

Ialomița înregistrează al șaselea caz de deces provocat de COVID-19. Este vorba despre o femeie de 69 de ani, din orașul Țăndărei. Aceasta fost internată pe 2 aprilie 2020 la Spitalul Slobozia și a fost confirmată pozitiv în aceeași zi. Decesul a survenit vineri, 3 aprilie 2020. Femeia provie din focarul COVID-19 de la Țăndărei și avea diabet zaharat, insuficiență renală și hipertensiune arterială. (deces 120)

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, un bărbat de 46 de ani a decedat după ce a fost internat în data de 31 martie 2020 pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. I-au fost recoltate probe pentru COVID-19 în data de 1 aprilie a... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 20:05 (9891 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune de amploare: Palatele romilor din Bărbulești, luate cu asalt de polițiști

UPDATE: «Se poate ajunge la carantinarea Țăndăreiului!»

Peste 160 de polițiști din Ialomița au efectuat o razie de amploare pe raza comunei Bărbulești în ziua de vineri, 3 aprilie 2020.  Forțele de ordine au acționat pentru ca situația de la Bărbulești să nu escaladeze așa cum s-a întâmplat la Țăndărei și Căzănești. Deși autoritățile susțin că totul este sub control, cele două orașe sunt în continuare puncte nevralgice în ceea ce privește combaterea pandemiei COVID-19 în județul Ialomița. Totodată, surse avizate susțin că și romii din Fetești sfidează măsurile privind izolarea la domiciliu și se plimbă nestingheriți pe străzi.

Măsuri fără efect... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 18:05 (16791 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Oficialii chinezi din orașul Nanyang din Provincia Henan/China, înfrățit cu Slobozia, nu (mai) răspund la e-mail. Primarul Adrian Mocioniu susține că a solicitat orașului cu care suntem înfrățiți sprijin logistic, personal medical calificat și echipamente medicale, dar până la acest moment nu a primit niciun răspuns. Reamintim că «jurămintele de înfrățire» cu chinezii au fost contrasemnate de către Alexandru Stoica în 2012, după alte documente parafate de Gabi Ionașcu cu un an mai devreme.

La frații chinezi sună ocupat Orașul Slobozia este înfrățit cu orașul Nanyang din Provincia Henan... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 16:20 (5374 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Carantina la Sfântu Gheorghe: Cartonașe colorate la ferestre!

Carantina la Sfântu Gheorghe: Cartonașe colorate la ferestre!

Autoritățile din Sfântu Gheorghe reușesc să gestioneze situația de risc generată de apariția COVID-19. Comuna Sfântu Gheorghe are 3 sate și 1800 de locuitori…

Măsurile de siguranță sunt respectate Comuna Sfântu Gheorghe are 6 persoane aflate în izolare la domiciliu. Pentru a anula orice risc de extindere a COVID-19, autoritățile locale au cerut locuitorilor respectarea cu strictețe a măsurilor recomandate. Și, susține primarul Mădălin Teculescu, oamenii au înțeles. «Au înțeles că avem o situație specială generată de o ordonanță militară... Nu este o decizie arbitrară a autorităților... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 11:20 (8146 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar COVID-19: Prefectul Județului Ialomița a propus intrarea în carantină a orașului Țăndărei!

Focar COVID-19: Prefectul Județului Ialomița a propus intrarea în carantină a orașului Țăndărei!

UPDATE: Amenzi de aproape 4 milioane de lei pentru nerespectarea prevederilor Ordonanțelor Militare

Extinderea cazurilor de infecție cu noul Coronavirus a transformat orașul Țăndărei într-un adevărat focar. În cursul dimineții de joi, 2 aprilie 2020, prefectul județului, Tonița Manea, a declarat public la posturile naționale de televiziune faptul că ia în calcul carantinarea întregului oraș. Conform estimărilor, în ultimele zile, la Țăndărei au fost confirmate 20 de cazuri de infecție COVID-19.

Măsuri de urgență la Țăndărei Situația de la Țăndărei a fost scăpată de sub control, din cauza faptului că mulți dintre cetățenii orașului au refuzat să respecte măsura autoizolării la domiciliu... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 15:05 (28734 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul medical al Spitalului Municipal Urziceni a demisionat!

Directorul medical al Spitalului Municipal Urziceni a demisionat!

La fel ca în multe spitale din țară și în Ialomița medicii încep să demisioneze. Primul caz s-a înregistrat la Spitalul Municipal Urziceni. Directorul medical al unității, medicul ginecolog Suhad Elawi, a renunțat la funcție și a părăsit spitalul. «A declarat că nu mai face față situației...» susține Daniela Ianuș, managerul entității sanitare. Contactat telefonic, fostul director medical al spitalului din Urziceni nu a răspuns.

Situație îngrijorătoare Medicul ginecolog Suhad Elawi ocupa de aproximativ 11 luni funcția de director medical al Spitalului Municipal Urziceni. Pe data de... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 14:05 (7346 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele de confecții din Ialomița pot produce măști de protecție pentru populație!

Autoritățile știu, dar nu fac nimic

Firmele de confecții din Ialomița pot produce măști de protecție pentru populație!

Ialomița are o duzină de firme de confecții care pot produce măști de protecție pentru populație și spitale. Autoritățile știu, dar nu fac nimic pentru a utiliza aceste resurse locale. Oficialii sistemului susțin că măștile produse la nivel local nu răspund standardelor de siguranță impuse de legislație. «Am donat 1500 de măști pentru spitalele din București, Suceava, Târgu Mureș... Chiar și pentru cel de la Slobozia!» explică reprezentantul unei firme locale. Printre autoritățile din Ialomița care au apelat la firmele locale pentru achiziția de măști de protecție se numără cele de la Fetești.

O realitate ignorată de autorități... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 11:10 (4698 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

#totul va fi bine

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

Hotelul «Ialomița» din Amara este, la solicitarea autorităților județene, al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. La acest moment, în hotel sunt cazate 157 de persoane. «Avem capacitatea de a caza 400 de persoane... Să sperăm că nu va fi nevoie să o facem!» a declarat managerul Hotelului «Ialomița», Liviu Ionescu.

Un hotel pentru liniștea noastră Hotelul «Ialomița» din Amara este, începând cu jumătatea lunii martie, cel de-al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. Conform informațiilor oficiale, la acest moment în hotel sunt cazate 157 de... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2020, 17:20 (6226 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Desemnat să devină spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești se confruntă cu o sumedenie de lipsuri. Unitatea medicală nu are echipamente de protecție pentru personalul medical, dar nici medici. Singurul medic specializat în Anestezie și Terapie Intensivă, care lucra aici cu jumătate de normă, a plecat să-și desfășoare activitatea la Spitalul Colentina, unitate medicală suport pentru bolnavii COVID-19 din Capitală.

Se caută soluții Marți, 31 martie 2020, Ministerul Sănătății a făcut publică lista celor 160 de unități medicale din... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2020, 11:10 (7249 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

O femeie de 60 de ani din județul Ialomița reprezintă al 70-lea deces înregistrat în țara noastră din cauza COVID-19. Conform Grupului de Comunicare Strategică, aceasta avea și alte afecțiuni precum insuficiență renală cronică, hipertensiune arterială și infecție cu virusul hepatic B. Primele simptome au apărut pe data de 23 martie 2020, iar pe 25 martie 2020 a fost internată pe Secția Nefrologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Rezultatul testului a venit pe data de 28 martie 2020, iar decesul a survenit marți, 31 martie 2020, în cadrul unității medicale. Se pare că femeia nu călătorise în străinătate și nu a avut contact cu niciun alt caz de infecție cu noul Coronavirus.... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:40 (7877 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfectarea scărilor de bloc pare a fi greu de dus la îndeplinire în orașele ialomițene în care există blocuri. Marea provocare o reprezintă achiziția dispozitivelor ce trebuie montate la intrarea în scară, care au devenit greu de găsit. Din cele 7 orașe ale județului doar 4 au blocuri, numărul estimativ al scărilor fiind de 1500. Conform Sistemului Informatic Colaborativ pentru Achiziții Publice (SICAP), primăriile orașelor ialomițene unde există blocuri au cheltuit până în prezent 120 mii de lei pentru achiziția de dezinfectanți, mănuși chirurgicale sau măști de protecție.

Marea dezinfecție de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:10 (6208 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Municipiului a demarat, în dimineața zilei de marți, 31 martie 2020, dezinfectarea scărilor de bloc pentru prevenirea infecției cu coronavirus. La intrările în blocurile de locuințe vor fi montate covorașe dezinfectante, iar pe scările de bloc și în lifturi va fi pulverizat un biocid cu spectru larg de acțiune (Aquazix Ag). Operațiunea de dezinfecție este derulată de către DADP Slobozia, care intervine etapizat cu 26 de angajați și 12 atomizoare, pentru acoperirea tuturor zonelor din oraș într-un timp cât mai scurt. La nivelul municipiului, sunt peste 780 de scări de bloc. Măsura dezinfectării acestor spații private a fost luată în discuție de Comitetul Local pentru Situații de Urgență... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 14:45 (4906 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16251 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14134 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7148 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10499 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11906 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12627 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16709 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10666 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10966 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11183 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10806 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11357 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...