Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Mica Unire» de la Slobozia

Vineri, 24 ianuarie 2020, oficialii locali și județeni au marcat «Ziua Unirii Mici» la Slobozia, în fața statuii lui Mihai Viteazul. Au fost prezenți liderii administrației județene, directorii serviciilor descentralizate ale statului și liderii politici locali. Cel mai numeros grup a fost cel al PSD, mobilizat ca după manual de către consilierul local Vasile Caragioiu. O absență notabilă de la manifestări este cea a primarului Adrian Mocioniu. Totodată, se cuvine a fi remarcat că este primul eveniment în care prefectul Tonița Manea își exercită public atribuțiile oficiale.

«Unirea Mică» nu-i ca «Unirea Mare»...... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2020, 16:50 (6900 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Hologramele administrative ale futurologului Mocioniu

Hologramele administrative ale futurologului Mocioniu

Vi-l mai aduceți aminte pe Hâncu?! Ăla care promitea câte un cutremur pe an până s-o alege praful din România... Ei, bine, așa face și primarul Sloboziei, dar cu metode diferite. În campania electorală din 2016, ca urmare a decodării unui mesaj european venit din viitor, Adrian Mocioniu promitea Sloboziei 22 de proiecte edilitare. După aproape 4 ani de mandat, reia 10 dintre promisiuni pentru mandatul 2020-2024 și cosmetizează restul eșecurilor în realizări parțiale. Captura de ecran care însoțește textul este de pe pagina sa de Facebook, de unde a lansat în spațiul public scrisoarea anuală către slobozeni. Ca în fiecare an, fanteziile sale administrative acoperă tot spectrul socio-economic... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2020, 19:05 (9410 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Din toamna anului 2020

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Aprobarea planului de școlarizare pentru anul școlar 2020-2021 aruncă Inspecto­ratul Școlar Județean Ialomița într-un scandal public. Totul din cauza deciziei instituției de a reduce 13 clase de liceu din cele propuse de unitățile de învățământ. Reprezentanții liceelor susțin faptul că mă­sura a fost aplicată prefe­rențial, fără a se ține cont de performanțele școlilor. O reacție au avut și oficialii locali ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ Ialomița, care au transmis Ministerului Educației un memoriu prin care solicită aplicarea unui act normativ potrivit căruia numărul mediu al elevilor dintr-o clasă ar trebui redus de la 28 la 25. «Considerăm că astfel nu vor mai exista problemele... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2020, 17:05 (7543 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10848 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Veștile apărute în spațiul public cu privire la faptul că Guvernul actual ar putea schimba condițiile de pensionare pentru polițiști, a creat panică printre angajații Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În prima săptă­mână de lucru din anul 2020, 8 agenți și ofițeri cu ștate vechi au făcut demersuri pentru a se pensiona. În funcție de modul în care Guvernul va decide cu privire la pensionarea timpurie a cadrelor MAI, numărul solicitărilor de pensionare venite din partea polițiștilor ialomițeni ar putea să crească. Oficialii instituției au dat însă asigurări că iminentul val de pensionări nu va afecta activitatea la nivelul IPJ Ialomița.

Polițiștii ialomițeni vor la pensie... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 10:20 (17216 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Salutăm vizita doamnei mi­nistru al Educației de marți la școlile și grădinița din Ialomița. Fără să minimizăm efortul doamnei ministru și fără să luăm în discuție bunele intenții ale domniei sale, pot spune că știam cu toții că, în 2020, avem unități de învățământ cu toalete în fundul curții și profesori care aleg violența verbală ca metodă didactică. Problemele învățământului românesc nu se opresc aici, ele sunt mult mai profunde și țin și de o programă școlară învechită.
Putem lăsa la latitudinea primăriilor să rezolve situația toaletelor școlare sau doamna ministru ar putea să ne prezinte o situație reală a numărului de astfel de unități de învățământ existente la nivel național și o... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 19:05 (8923 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Mișcări de trupe pentru promovare

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Mișcări de trupe pentru promovare

Unirea Slobozia a terminat turul actualului sezon pe primul loc așa cum și-a propus. Paradoxal, în rândul suporte­rilor a rămas senzația că se putea mai mult, că au fost și mișcări greșite care ar trebui reglate în retur. Pentru a atinge obiectivul final, promovarea în Liga a II-a, e nevoie ca lotul să fie primenit valoric, primele demersuri în acest sens făcându-se la mijlocul săptămânii trecute o dată cu reunirea. Pe 15 ia­nuarie a.c., la primul antrenament din 2020, antrenorul Enache Costea a avut la dispoziție mulți jucători noi. Conducerea a făcut 5 transferuri, fotbaliști care, așa cum spuneam, vor acoperi toate compartimentele, mai puțin cel al apărării, unde lucrurile stau așa cum trebuie... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 17:05 (5393 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Handbal, Junioare IV

CSM Unirea Slobozia, campioana județului

Sâmbătă, 18 ianuarie 2020, s-a desfășurat în sala «Andreea Nica» faza pe județ a Campionatului Național de Junioare IV la handbal feminin. Chiar dacă toate cele 4 echipe participante vor merge mai departe în faza pe Euroregiune, clasamentul final contează în perspectiva unui culoar mai bun care să faciliteze trecerea în turneul semifinal. Astfel, locul I a fost ocupat de CSM Unirea Slobozia, echipă antrenată de Alexandru Ivan, urmată de CSS Slobozia, formație pregătită de Alexandru Ciobanu. Pe locul III s-a clasat ACS Piticu Fetești, iar pe locul IV Asociația «Astăzi pentru Viitor» Mihail Kogălniceanu. «Este o generație bună, în care am mare încredere... Sigur, copiii sunt impre­vi­zibili, dar... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 15:20 (5998 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În Ialomița rămâne cum s-a stabilit

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În anul 2009, autoritățile din Ialomița au anunțat cu mândrie închiderea gropilor neconforme de gunoi din toate localitățile județului. La 10 ani distanță, locul acestora a fost ocupat de «depozitări necontrolate». Simona Dogaru, șeful Gărzii de Mediu Ialomița susține că în ultimul an Ialomița a făcut progrese în respectarea normelor de mediu. «În Ialomița nu există probleme majore. Situația este sub control...» declară ea.

Vești proaste de la UE
Conform agențiilor de presă naționale, «Comisia Europeană va declanșa în anul 2020 o procedură de infringement din cauza dezastrului... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 13:40 (7044 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Lipsa precipitațiilor din ultimele săptămâni accentuează fenomenul de secetă pedologică în județul Ialomița. Specialiștii în agrometeorologie atrag atenția că la acest moment cantitatea de apă din sol a scăzut la jumătate față de necesar. Aceștia le recomandă fermierilor administrarea de minerale pe bază de fosfor și potasiu, pentru culturile înființate în toamnă. Din păcate, și săptămânile care urmează vor fi fără precipitații însemnate din punct de vedere cantitativ.

Solul are nevoie de apă Potrivit informațiilor oferite de specialiștii în agrometeorologie din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 10:05 (5013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu trihalometani

Răspuns stupefiant oferit oficial unui slobozean

Slobozia bea apă cu trihalometani

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a confirmat oficial că Urban SA furni­zează populației apă cu concentrații de trihalometani peste limitele admise. In­formația a fost confirmată de către instituție ca răspuns la sesizarea făcută de un slobozean. Răspunsul a fost publicat on-line de către petent. Din cauza deficiențelor constatate, Urban SA nu a primit viza anuală pentru auto­rizația sanitară de funcționare.

Răspuns oficial de la DSP Slobozeanul Radu Gorunescu a solicitat Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 15:40 (8740 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Deși alegerea prin vot direct a președinților de Consilii Județene nu este o certitudine politică, eșichierul politic local este suprapopulat de candidați pentru această funcție. Fie că vorbim despre partide cu electorat câtă sare între buricele degetelor, fie că vorbim de PSD sau PNL, toată lumea are candidați și toată lumea vrea fotoliul de președinte al județului.

Supraofertă de candidați
Stopată în 2012, alegerea președinților de consilii județene prin vot direct a fost resuscitată în iunie 2019, printr-o Ordo­nanță de Urgență a Guvernului. Volatilă în contextul în care P... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 09:50 (10167 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

O minoră de 14 ani, abandonată de familie, a fost preluată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Originară din județul Brăila, fata a fost identificată într-o localitate de la marginea județului. În prezent, aceasta a fost inclusă într-un program de consiliere psiho-socială.

Obligată să trăiască în mizerie Minora de 14 ani a locuit împreună cu familia în județul Brăila, însă mama sa a plecat de acasă și a lăsat-o în grija tatălui. Acesta a luat-o împreună cu el la locuința unor rude din județul Ialomița. După câteva luni petrecute alături de tatăl... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2020, 12:25 (3824 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Colectarea deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și electronice, DEEE conform indicativelor stabilite de Uniunea Europeană, la nivelul județului Ialomița pare a fi o misiune imposibilă. Deși există 18 societăți acreditate să strângă acest tip de deșeuri, cantitățile care ajung în spațiile de depozitare sunt infime. Mai mult, autoritățile de mediu din Ialomița așteaptă de 3 ani să le fie raportate date cu privire la cantitățile DEEE colectate.

Un demers abandonat Deși reglementată prin lege, activitatea de colectare a deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2020, 16:50 (3044 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (19002 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7791 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7639 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Mai sunt 6 luni până la alegeri

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Timp de 3 ani și jumătate, administrația Mocioniu a promovat public ideea transformării Sloboziei într-un oraș modern, conectat la tehnologia și civilizația europeană. În prag de Alegeri, Slobozia rămâne un oraș sărac, fără perspective de dezvoltare și cu o administrație preocupată exclusiv să ofere «pâine și circ» electoratului tradițional. Între agenda publică oficială și agenda cetățenilor prăpastia e uriașă, iar proiectele investiționale din fonduri europene promovate la acest moment sunt doar niște himere administrative în care nu mai crede nimeni.

Studii de fezabilitate pentru investiții inutile... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2020, 10:10 (11281 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24924 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23091 vizualizări - 17 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8799 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8605 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13695 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7220 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9122 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9538 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9792 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Biciclist accidentat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:54
(9143 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Moaște de la Mânăstirea Comana

Urziceni: Moaște de la Mînăstirea Comana

Timp de 3 zile, în perioada 29 martie-1 aprilie 2012, vor poposi la Urziceni moaștele «Sf. M. Mc. Ecaterina», din Episcopia Giurgiului, de la Mînăstirea Comana. Potrivit declarației preotului Bogdan Ionuț ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:46
(11201 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni moaște


Ialomița: În trafic, cu numere de înmatriculare expirate

Miercuri, 21 martie, polițiștii rutieri au depistat în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din comuna Cornetu-Ilfov. În urma verificărilor efectuate cu privire la autoturism, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:39
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Accident mortal după ce s-a răsturnat cu mașina

Joi, 21 martie a.c., pe unul dintre drumurile comunale din apropierea comunei Săveni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și vătămarea corporală a unei alteia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:19
(11819 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

Vineri, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor din municipiul Slobozia a avut loc o ședință festivă, prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:09
(8797 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...