Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În Ialomița rămâne cum s-a stabilit

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În anul 2009, autoritățile din Ialomița au anunțat cu mândrie închiderea gropilor neconforme de gunoi din toate localitățile județului. La 10 ani distanță, locul acestora a fost ocupat de «depozitări necontrolate». Simona Dogaru, șeful Gărzii de Mediu Ialomița susține că în ultimul an Ialomița a făcut progrese în respectarea normelor de mediu. «În Ialomița nu există probleme majore. Situația este sub control...» declară ea.

Vești proaste de la UE
Conform agențiilor de presă naționale, «Comisia Europeană va declanșa în anul 2020 o procedură de infringement din cauza dezastrului... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 13:40 (7062 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Lipsa precipitațiilor din ultimele săptămâni accentuează fenomenul de secetă pedologică în județul Ialomița. Specialiștii în agrometeorologie atrag atenția că la acest moment cantitatea de apă din sol a scăzut la jumătate față de necesar. Aceștia le recomandă fermierilor administrarea de minerale pe bază de fosfor și potasiu, pentru culturile înființate în toamnă. Din păcate, și săptămânile care urmează vor fi fără precipitații însemnate din punct de vedere cantitativ.

Solul are nevoie de apă Potrivit informațiilor oferite de specialiștii în agrometeorologie din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 10:05 (5013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu trihalometani

Răspuns stupefiant oferit oficial unui slobozean

Slobozia bea apă cu trihalometani

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a confirmat oficial că Urban SA furni­zează populației apă cu concentrații de trihalometani peste limitele admise. In­formația a fost confirmată de către instituție ca răspuns la sesizarea făcută de un slobozean. Răspunsul a fost publicat on-line de către petent. Din cauza deficiențelor constatate, Urban SA nu a primit viza anuală pentru auto­rizația sanitară de funcționare.

Răspuns oficial de la DSP Slobozeanul Radu Gorunescu a solicitat Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 15:40 (8742 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Deși alegerea prin vot direct a președinților de Consilii Județene nu este o certitudine politică, eșichierul politic local este suprapopulat de candidați pentru această funcție. Fie că vorbim despre partide cu electorat câtă sare între buricele degetelor, fie că vorbim de PSD sau PNL, toată lumea are candidați și toată lumea vrea fotoliul de președinte al județului.

Supraofertă de candidați
Stopată în 2012, alegerea președinților de consilii județene prin vot direct a fost resuscitată în iunie 2019, printr-o Ordo­nanță de Urgență a Guvernului. Volatilă în contextul în care P... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 09:50 (10170 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

O minoră de 14 ani, abandonată de familie, a fost preluată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Originară din județul Brăila, fata a fost identificată într-o localitate de la marginea județului. În prezent, aceasta a fost inclusă într-un program de consiliere psiho-socială.

Obligată să trăiască în mizerie Minora de 14 ani a locuit împreună cu familia în județul Brăila, însă mama sa a plecat de acasă și a lăsat-o în grija tatălui. Acesta a luat-o împreună cu el la locuința unor rude din județul Ialomița. După câteva luni petrecute alături de tatăl... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2020, 12:25 (3824 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Colectarea deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și electronice, DEEE conform indicativelor stabilite de Uniunea Europeană, la nivelul județului Ialomița pare a fi o misiune imposibilă. Deși există 18 societăți acreditate să strângă acest tip de deșeuri, cantitățile care ajung în spațiile de depozitare sunt infime. Mai mult, autoritățile de mediu din Ialomița așteaptă de 3 ani să le fie raportate date cu privire la cantitățile DEEE colectate.

Un demers abandonat Deși reglementată prin lege, activitatea de colectare a deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2020, 16:50 (3045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (19018 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7641 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Mai sunt 6 luni până la alegeri

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Timp de 3 ani și jumătate, administrația Mocioniu a promovat public ideea transformării Sloboziei într-un oraș modern, conectat la tehnologia și civilizația europeană. În prag de Alegeri, Slobozia rămâne un oraș sărac, fără perspective de dezvoltare și cu o administrație preocupată exclusiv să ofere «pâine și circ» electoratului tradițional. Între agenda publică oficială și agenda cetățenilor prăpastia e uriașă, iar proiectele investiționale din fonduri europene promovate la acest moment sunt doar niște himere administrative în care nu mai crede nimeni.

Studii de fezabilitate pentru investiții inutile... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2020, 10:10 (11291 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24947 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23119 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Sute de pachete în care există produse pentru igienă așteaptă să fie ridicate din depozitul Cantinei Sociale a Primăriei Slobozia de către persoanele defavorizate din oraș. Respectivele pachete reprezintă ajutorul acordat de Guverul României prin Programul Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavo­rizate (POAD) acestei categorii de persoane. Angajații admi­nistrației locale susțin faptul că săpunul, pasta de dinți sau detergentul oferite gratuit de Guvern nu sunt la mare căutare în rândul beneficiarilor de ajutoare sociale din oraș.

Pachetele își așteaptă beneficiarii Pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:20 (8563 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Mai rău ca-n amicale

Handbal, Liga Națională, HC Dunărea Brăila-HCM Slobozia 31-18 (15-11)

Mai rău ca-n amicale

«Dunărea Brăila este o echipă masivă cu jucătoare puternice, în fața căreia sper să etalăm un joc la fel de bun precum cel cu Vâlcea...» declara Gheorghe Covaciu la finalul confruntării cu echipa campioană a Româ­niei. Antrenorul Sloboziei își dorea să evite astfel un eșec usturător așa cum se întâmplase în amicalul din pauza competițională, când Brăila învinsese cu 30-19. Speranțe deșarte, deoarece a ieșit chiar mai rău. Se pare că, o dată cu trecerea timpului, HCM Slobozia a dezvoltat un complex față de Dunărea, contrazis doar de meciul din Cupa României, din sezonul trecut. În jocul de duminică, 12 ianuarie 2020, gazdele au dat un adevărat recital. Echipa noastră nu a mai dat frisoane publicului... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 16:15 (3575 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au stabilit amicalele iernii

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

S-au stabilit amicalele iernii

Miercuri, 15 ianuarie 2020, fotbaliștii Unirii Slobozia revin la pregătire. Pe elevii lui Enache Costea îi așteaptă un retur dificil, mai ales că vor reveni în competiție din postura de lideri ai clasamentului. Obiectivul echipei rămâne promovarea în Liga a II-a, iar pentru aceasta evoluția din retur este obligatoriu să o depășească pe cea din tur. Pentru a gestiona cât mai bine situația, Enache Costea va primi întăriri în toate compartimentele, mai puțin în centrul defensivei, acolo unde galben-albaștrii sunt suficient de bine acoperiți. Vor exista, firește, și plecări, dar despre mișcările de trupe vom vorbi în câteva zile. Deocamdată, vă prezentăm programul de pregătire al ialomițenilor. Echipa... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 12:10 (2756 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Percheziții ale polițiștilor din Constanța la Făcăeni și Bordușani

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Un bărbat de 36 de ani din comuna Bordușani a fost reținut pentru 24 de ore, fiind surprins în flagrant în timp ce vindea ilegal icre negre. Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii au organizat și 5 descinderi în comunele Făcăeni și Bordușani.

Verificările sunt în curs
Acțiunea polițiștilor din Constanța s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 12 ianuarie 2020. Potrivit informațiilor, oamenii legii au descoperit două persoane în timp ce cumpărau, de pe raza comunei Bordușani... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2020, 15:25 (7027 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8246 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Ziaristul Ion Alecu, unul dintre ultimii mohicani ai presei ialomițene dinainte de Revoluție, s-a stins din viață. Ion Alecu rămâne un reper în presa ialomițeană, scriitura sa fiind una echilibrată, responsabilă și dedicată slujirii interesului public. Rămas bun, maestre! Care/va/să/zică, ai făcut-o și pe-asta...

Care/va/să/zică
Ziaristul și scriitorul Ion Alecu s-a stins din viață vineri, 10 ianuarie 2019, la vârsta de 75 de ani, după o lungă suferință acută provocată de un cancer galopant. S-a născut la 23 mai 1944, în comuna Ograda, județul Ialomița. A fost absolvent... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 13:20 (7750 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Administrația din Slobozia promite finalizarea investiției pentru stația de tratare a apei la 1 martie 2020. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni...» a declarat primarul Adrian Mocioniu. Valoarea investiției pentru noua stație de tratare din Slobozia este de 7,84 milioane de lei.

Optimism administrativ În decursul anului 2019, primarul Adrian Mocioniu a anunțat că administrația locală urmărește realizarea unor investiții de anvergură la Slobozia cu termen scadent în anul 2020. Prima dintre ele, potrivit ultimelor sale declarații, va fi stația... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 17:55 (19774 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Polițiștii giurgiuveni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 8 ianuarie 2020, peste 100 de percheziții domiciliare la nivel național. Descinderile au vizat și județul Ialomița. Procurorii și polițiștii au ridicat documente din incinta a 4 primării ialomițene, dar și de la o școală. Prejudiciul total al cauzei se ridică la peste 2 milioane de euro. Contactați telefonic, edilii ialomițeni vizați de acuzațiile polițiștilor din Giurgiu au refuzat să ofere declarații.

«Dacă vreți amănunte, uitați-vă la televizor!»
... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 16:05 (15423 vizualizări - 13 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Sume suplimentare de 0,797 milioane de lei, stabilite de Inspecția Fiscală

În urma activității desfășurate în luna martie 2022, Compartimentul de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a stabilit sume suplimentare de plată în valoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:30
(16286 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 14 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27080, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:15
(2899 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Personalul de specialitate al SRCF Constanța execută, în zilele de 13-14 aprilie 2022, lucrări de înlocuire a unui aparat de cale și de buraj mecanizat în Hm Andrășești, situată pe secția de circulație ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:30
(12437 vizualizări - 0 comentarii)


Incident la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În dimineața zilei de joi, 14 aprilie a.c., la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a produs o deflagrație, în timpu lucrărilor efectuate la rețeaua de oxigen din incinta unui salon. Din ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:15
(13019 vizualizări - 0 comentarii)


1,279 milioane de lei, plăți APIA pentru sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 12:30
(13674 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 10,14 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița a rambursat, în martie 2022, TVA în valoare de 10,14 milioane de lei, cu 6,04 milioane lei mai mult față de aceeași lună a anului 2021. Totodată, au fost ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 11:20
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de miercuri, 13 aprilie a.c., pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre două camioane și un autoturism, o femeie a murit ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 00:30
(14762 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 13 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27076, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de marți, 12 ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:40
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării

ITM Ialomița: Controale la brutării

În perioada 05-08.04.2022 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniile fabricarea produselor de brutărie ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:20
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Ialomiței, din localitatea Sudiți, echipele RAJA Constanța au fost nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 14:15
(3134 vizualizări - 0 comentarii)


Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Marți, 12 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 13:55
(13513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Doi jandarmi ialomițeni, slt. Enescu Valeriu și plt. adj. șef Roată Mihăiță, aflați în timpul liber, miercuri, 12 aprilie a.c., au intervenit în cazul unui accident spectaculos produs pe un bulevard ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 22:10
(11969 vizualizări - 2 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 36000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14 martie-11 aprilie 2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:50
(14160 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 14 permise reținute, amenzi de peste 52000 de lei

Luni, 11 aprilie 2022, peste 100 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:35
(8952 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 mai 2022, termenul limită pentru depunerea Formularului 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care obțin venituri din închirierea de bunuri imobile, cum ar fi: apartamente, case, camere situate în locuințe ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 18:25
(10049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Marți, 12 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27070, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de luni, 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 16:20
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Un bărbat de 62 de ani din Slobozia a văzut moartea cu ochii după ce a căzut de la balconul apartamentului în care locuia, situat la etajul 4 al unui bloc din oraș. Marți, 12 aprilie a.c., acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 15:00
(13050 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Proiecte-pilot în vederea stimulării conformării voluntare

Agenția Națională de Administrare Fiscală intensifică, în anul 2022, activitățile de îndrumare și asistență în domeniul fiscal, manifestându-și în acest sens rolul activ pentru sprijinirea contribuabililor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 14:50
(11164 vizualizări - 0 comentarii)


Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

«Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»-sub această egidă a avut loc la începutul acestei săptămâni, la Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia, vernisajul unui expoziții ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:50
(6547 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Sistemul de facturare electronică B2B e funcțional

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Sistemul de facturare electronică pe relația Business to Business (B2B) este disponibil și funcționează în parametri ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:35
(9022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 10 aprilie a.c., polițiștii din Fetești, în cadrul unei acțiuni de control pe raza orașului, au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 35 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:10
(13410 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie agresată de soț

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., polițiștii din Slobozia au fost sesizați de o femeie, de 33 de ani, cu privire la faptul că a fost lovită de soțul său. Pe numele bărbatului, în vârstă de 51 de ani, a fost ermis ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:00
(10662 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 78,48 milioane de lei, venituri nete la bugetul general consolidat în martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna martie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 78,48 milioane de lei, cu 7 ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:40
(19115 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Luni, 11 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27058, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de duminică, 10 aprilie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:15
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orelor 19,00, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în Urziceni. La fața locului s-a deplasat de urgență un echipaj ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:10
(5518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moment încărcat de spiritualitate organizat de cultul religios «Martorii lui Iehova»

Vineri, 15 aprilie 2022, Martorii lui Iehova din întreaga lume celebrează un eveniment unic în istoria omenirii: «Cina Domnului», cunoscut și sub denumirea de «Cina cea de Taină». «Cina Domnului» le amintește ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:05
(10073 vizualizări - 0 comentarii)


Casă cuprinsă de flăcări la Gârbovi

Duminică, 10 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Gârbovi. Trei echipaje de pompieri, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:00
(14501 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Vineri, 8 aprilie 2022, cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, elevii de la Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu au fost voluntari pentru elevii Școlii Profesionale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 14:30
(16107 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii sunt așteptați să depună cererile de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că primește cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile de motorină achiziționate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 12:30
(17874 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 10 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27055, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 9 aprilie ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2022, 17:05
(1939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...