Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (19006 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7793 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7639 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Mai sunt 6 luni până la alegeri

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Timp de 3 ani și jumătate, administrația Mocioniu a promovat public ideea transformării Sloboziei într-un oraș modern, conectat la tehnologia și civilizația europeană. În prag de Alegeri, Slobozia rămâne un oraș sărac, fără perspective de dezvoltare și cu o administrație preocupată exclusiv să ofere «pâine și circ» electoratului tradițional. Între agenda publică oficială și agenda cetățenilor prăpastia e uriașă, iar proiectele investiționale din fonduri europene promovate la acest moment sunt doar niște himere administrative în care nu mai crede nimeni.

Studii de fezabilitate pentru investiții inutile... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2020, 10:10 (11283 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24935 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23103 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Sute de pachete în care există produse pentru igienă așteaptă să fie ridicate din depozitul Cantinei Sociale a Primăriei Slobozia de către persoanele defavorizate din oraș. Respectivele pachete reprezintă ajutorul acordat de Guverul României prin Programul Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavo­rizate (POAD) acestei categorii de persoane. Angajații admi­nistrației locale susțin faptul că săpunul, pasta de dinți sau detergentul oferite gratuit de Guvern nu sunt la mare căutare în rândul beneficiarilor de ajutoare sociale din oraș.

Pachetele își așteaptă beneficiarii Pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:20 (8563 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Mai rău ca-n amicale

Handbal, Liga Națională, HC Dunărea Brăila-HCM Slobozia 31-18 (15-11)

Mai rău ca-n amicale

«Dunărea Brăila este o echipă masivă cu jucătoare puternice, în fața căreia sper să etalăm un joc la fel de bun precum cel cu Vâlcea...» declara Gheorghe Covaciu la finalul confruntării cu echipa campioană a Româ­niei. Antrenorul Sloboziei își dorea să evite astfel un eșec usturător așa cum se întâmplase în amicalul din pauza competițională, când Brăila învinsese cu 30-19. Speranțe deșarte, deoarece a ieșit chiar mai rău. Se pare că, o dată cu trecerea timpului, HCM Slobozia a dezvoltat un complex față de Dunărea, contrazis doar de meciul din Cupa României, din sezonul trecut. În jocul de duminică, 12 ianuarie 2020, gazdele au dat un adevărat recital. Echipa noastră nu a mai dat frisoane publicului... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 16:15 (3573 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au stabilit amicalele iernii

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

S-au stabilit amicalele iernii

Miercuri, 15 ianuarie 2020, fotbaliștii Unirii Slobozia revin la pregătire. Pe elevii lui Enache Costea îi așteaptă un retur dificil, mai ales că vor reveni în competiție din postura de lideri ai clasamentului. Obiectivul echipei rămâne promovarea în Liga a II-a, iar pentru aceasta evoluția din retur este obligatoriu să o depășească pe cea din tur. Pentru a gestiona cât mai bine situația, Enache Costea va primi întăriri în toate compartimentele, mai puțin în centrul defensivei, acolo unde galben-albaștrii sunt suficient de bine acoperiți. Vor exista, firește, și plecări, dar despre mișcările de trupe vom vorbi în câteva zile. Deocamdată, vă prezentăm programul de pregătire al ialomițenilor. Echipa... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 12:10 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Percheziții ale polițiștilor din Constanța la Făcăeni și Bordușani

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Un bărbat de 36 de ani din comuna Bordușani a fost reținut pentru 24 de ore, fiind surprins în flagrant în timp ce vindea ilegal icre negre. Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii au organizat și 5 descinderi în comunele Făcăeni și Bordușani.

Verificările sunt în curs
Acțiunea polițiștilor din Constanța s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 12 ianuarie 2020. Potrivit informațiilor, oamenii legii au descoperit două persoane în timp ce cumpărau, de pe raza comunei Bordușani... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2020, 15:25 (7027 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8240 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Ziaristul Ion Alecu, unul dintre ultimii mohicani ai presei ialomițene dinainte de Revoluție, s-a stins din viață. Ion Alecu rămâne un reper în presa ialomițeană, scriitura sa fiind una echilibrată, responsabilă și dedicată slujirii interesului public. Rămas bun, maestre! Care/va/să/zică, ai făcut-o și pe-asta...

Care/va/să/zică
Ziaristul și scriitorul Ion Alecu s-a stins din viață vineri, 10 ianuarie 2019, la vârsta de 75 de ani, după o lungă suferință acută provocată de un cancer galopant. S-a născut la 23 mai 1944, în comuna Ograda, județul Ialomița. A fost absolvent... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 13:20 (7750 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Administrația din Slobozia promite finalizarea investiției pentru stația de tratare a apei la 1 martie 2020. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni...» a declarat primarul Adrian Mocioniu. Valoarea investiției pentru noua stație de tratare din Slobozia este de 7,84 milioane de lei.

Optimism administrativ În decursul anului 2019, primarul Adrian Mocioniu a anunțat că administrația locală urmărește realizarea unor investiții de anvergură la Slobozia cu termen scadent în anul 2020. Prima dintre ele, potrivit ultimelor sale declarații, va fi stația... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 17:55 (19724 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Polițiștii giurgiuveni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 8 ianuarie 2020, peste 100 de percheziții domiciliare la nivel național. Descinderile au vizat și județul Ialomița. Procurorii și polițiștii au ridicat documente din incinta a 4 primării ialomițene, dar și de la o școală. Prejudiciul total al cauzei se ridică la peste 2 milioane de euro. Contactați telefonic, edilii ialomițeni vizați de acuzațiile polițiștilor din Giurgiu au refuzat să ofere declarații.

«Dacă vreți amănunte, uitați-vă la televizor!»
... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 16:05 (15417 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-SCM Râmnicu Vâlcea 24-29 (15-16)

Prestație curajoasă în fața liderului

În pofida faptului că spectatorii se așteptau la o confruntare disproporționată, HCM Slobozia a dus o luptă aprigă în confruntarea cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea. Și, în final, a pierdut frumos... Au fost momente în care echipa lui Gheorghe Covaciu a preluat conducerea pe tabelă, făcându-ne să visăm la un succes.

Primă repriză, de pus în ramă
HCM Slobozia a fost echipa care a dat startul în sarabanda golurilor și apoi s-a ținut nesperat de aproape de echipa adversă. Florentin Pera, antrenorul oltencelor, a aruncat în luptă garnitura grea, cu trei vicecampioane mondiale din Naționala... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 14:20 (4103 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16786 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Testele preliminarii au confirmat prezența virusurilor gripale în cazul a doi bărbați, unul domiciliat în comuna Perieți, iar celălalt în orașul Căzănești. Autoritățile sanitare așteaptă acum confirmarea din partea specialiștilor Institutului Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. În ultima săptămână, potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, la nivelul județului au fost semnalate peste 200 de cazuri de infecții acute ale căilor respiratorii.

34 mii de doze de vaccin în Ialomița
Cei doi bărbați s-au adresat medicilor având simptome specifice gripei. Testele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 18:20 (3575 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

Handbal, Liga Națională

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

După mai bine de o lună de pauză generată de participarea modestă a Echipei Naționale la Campionatul Mondial, Liga Florilor își reia cursul firesc. Etapa a XII-a programează jocul dintre HCM Slobozia și campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea. Partida se va juca miercuri, 8 ianuarie 2020, de la orele 17,30, în Sala «Andreea Nica».

11 «internaționale» în lotul Vâlcei Cu toate că a făcut doar un meci egal în etapa precedentă la Buzău, Râmnicu Vâlcea se bazează pe un lot extrem de valoros. Antrenorul Florentin Pera are la dispoziție nu mai puțin de 11 jucătoare care au evoluat la Campionatul... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 17:50 (4833 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 14:05 (16629 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Gheorghe Babagianu, scos de la naftalină

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Prefectura Ialomița are, începând cu sfârșitul anului 2019, un nou șef de cabinet. Este vorba despre Georghe Babagianu, fost subprefect al județului în anul 2009. Surse din cadrul instituției confirmă faptul că angajarea acestuia s-a făcut la insistențele deputatului PNL Gheorghe Tinel. «Colaborarea cu domnul Babagianu a început în luna decembrie a anului trecut...» a declarat laconic prefectul Tonița Manea.

Și PNL are dinozauri
Unul dintre cei mai controversați oameni politici din Ialomița, Gheorghe Babagianu, a reintrat în circuitul administrativ. El ocupă, începând... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 18:05 (17321 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bucu: Tineri răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 25 și 29 de ani, au fost răniți într-un accident rutier, produs în dimineața zilei de marți, 22 iunie a.c., în zona localității Bucu. Din primele informații, șoferul, în vârstă de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 18:55
(12405 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


IȘJ Ialomița: 1733 de elevi de clasa a VIII-a au susținut prima probă a Evaluării Naționale

Evaluarea Națională a debutat marți, 22 iunie a.c., cu proba scrisă la Limba și Literatura Română. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la sesiunea din această vară a examenului s-au înscris ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 18:30
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan în stare de ebrietate, în mini-vacanța de Rusalii

În perioada 19-21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare pe șoselele din județ. Astfel, trei șoferi s-au ales cu dosare penale, fiind depistați în trafic în stare de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 17:30
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare pentru culturile de plante aromatice și legume

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că primește cereri de înscriere în Programele pentru susținerea producției de plante aromatice și legume în spații protejate ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 17:15
(2941 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de 70 mii lei, aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 84 de evenimente, dintre care 82 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 199 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:45
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 23,621 milioane de lei, valoarea ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor. Suma totală autorizată la plată este ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:30
(4141 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 22 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:00
(1650 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 21 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:10
(2802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Echipa mobilă a Centrului de Vaccinare Nr. 2 din Slobozia, amenajat în incinta Centrului pentru Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg», din Slobozia, a dat startul unei campanii de vaccinare anti-COVID- ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:00
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Luni, 21 iunie a.c., în jurul orelor 12,15, pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 16:45
(2325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Codul Portocaliu de precipitații abundente a creat probleme în mai multe zone din Ialomița. În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit în următoarele situații de urgență: în municipiul Fetești ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 17:00
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în dimineața zilei de duminică, 20 iunie a.c., în jurul orei 4,00, în cazul unui accident rutier produs în zona localității Gura Ialomiței. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 11:30
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 19 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10788, cu 2 cazuri mai mult decât vineri, 18 iunie ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2021, 16:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:35
(2645 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: După un accident, și-a făcut dreptate cu pumnii și picioarele

Un bărbat, de 45 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă» și «loviri și alte violențe». În ziua de joi, 17 iunie a.c., acesta a fost implicat într-un accident ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:25
(3062 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto-documentară la Muzeul Național al Agriculturii din România

Muzeul Național al Agriculturii din România va fi gazda unei expoziții de fotografii și documente, itinerată de Muzeul Național Cotroceni. Denumită «Regele Ferdinand I și reformele Marii Uniri. 100 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:15
(5605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Rusalii

Luni, 21 iunie 2021, a doua zi de Rusalii, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile on-line pentru efectuarea plăților ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:05
(4342 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii din Slobozia au discutat cu 100 de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» despre răspunderea penală a minorilor și siguranța în mediul on-line. Activitățile au fost susținute de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 18:40
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 18 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 17:10
(2943 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen scadent pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 iunie 2021, este ultima zi în care se poate depune Formularul 394. Obligația depunerii acestui document ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 16:35
(1779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținuți pentru «loviri și alte violențe»

Doi bărbați, de 30 și 44 de ani, din Slobozia, au fost reținuți pentru 24 de ore, în ziua de miercuri, 16 iunie 2021. Aceștia sunt principalii suspecți ai unui dosar penal deschis de polițiști ce are ca ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mandate de executare a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

Polițiștii din Urziceni au pus în aplicare două mandate de executare a pedepselor, emise de Judecătoria Fetești, pe numele a doi bărbați din oraș. Astfel, în ziua de miercuri, 16 iunie a.c., oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:35
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: S-a urcat la volan băut și fără permis

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant, pe raza comunei Borănești, un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:25
(2914 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar pentru producătorii din sectorul viticol

Vești bune pentru producătorii din domeniul viniviticol. Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agicultură (APIA) pune în aplicare o nouă măsură pentru susținerea acestui sector. Astfel, în urma intrării ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:20
(4768 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 306 locuri de muncă. Cei interesați pot cere detalii suplimentare la sediul AJ ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:10
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bărbat din Cernavodă, cu permisul suspendat la volanul unei mașini sub sechestru

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Țăndărei au identificat pe raza orașului un bărbat, de 67 de ani, din Cernavodă, care se afla ilegal la volan. Șoferul avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:05
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

Polițiștii Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității Ialomița, împreună cu polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, precum și polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:50
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 17 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:35
(1863 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 409,06 milioane de lei, colectate la bugetul de stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în perioada ianuarie-mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 409,06 milioane lei, cu 48,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 17:05
(1624 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c,  peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:55
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...