Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu trihalometani

Răspuns stupefiant oferit oficial unui slobozean

Slobozia bea apă cu trihalometani

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a confirmat oficial că Urban SA furni­zează populației apă cu concentrații de trihalometani peste limitele admise. In­formația a fost confirmată de către instituție ca răspuns la sesizarea făcută de un slobozean. Răspunsul a fost publicat on-line de către petent. Din cauza deficiențelor constatate, Urban SA nu a primit viza anuală pentru auto­rizația sanitară de funcționare.

Răspuns oficial de la DSP Slobozeanul Radu Gorunescu a solicitat Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 15:40 (8742 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Deși alegerea prin vot direct a președinților de Consilii Județene nu este o certitudine politică, eșichierul politic local este suprapopulat de candidați pentru această funcție. Fie că vorbim despre partide cu electorat câtă sare între buricele degetelor, fie că vorbim de PSD sau PNL, toată lumea are candidați și toată lumea vrea fotoliul de președinte al județului.

Supraofertă de candidați
Stopată în 2012, alegerea președinților de consilii județene prin vot direct a fost resuscitată în iunie 2019, printr-o Ordo­nanță de Urgență a Guvernului. Volatilă în contextul în care P... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 09:50 (10168 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

O minoră de 14 ani, abandonată de familie, a fost preluată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Originară din județul Brăila, fata a fost identificată într-o localitate de la marginea județului. În prezent, aceasta a fost inclusă într-un program de consiliere psiho-socială.

Obligată să trăiască în mizerie Minora de 14 ani a locuit împreună cu familia în județul Brăila, însă mama sa a plecat de acasă și a lăsat-o în grija tatălui. Acesta a luat-o împreună cu el la locuința unor rude din județul Ialomița. După câteva luni petrecute alături de tatăl... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2020, 12:25 (3824 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Colectarea deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și electronice, DEEE conform indicativelor stabilite de Uniunea Europeană, la nivelul județului Ialomița pare a fi o misiune imposibilă. Deși există 18 societăți acreditate să strângă acest tip de deșeuri, cantitățile care ajung în spațiile de depozitare sunt infime. Mai mult, autoritățile de mediu din Ialomița așteaptă de 3 ani să le fie raportate date cu privire la cantitățile DEEE colectate.

Un demers abandonat Deși reglementată prin lege, activitatea de colectare a deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2020, 16:50 (3045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (19015 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7793 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7640 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Mai sunt 6 luni până la alegeri

Himerele investiționale ale administrației Mocioniu

Timp de 3 ani și jumătate, administrația Mocioniu a promovat public ideea transformării Sloboziei într-un oraș modern, conectat la tehnologia și civilizația europeană. În prag de Alegeri, Slobozia rămâne un oraș sărac, fără perspective de dezvoltare și cu o administrație preocupată exclusiv să ofere «pâine și circ» electoratului tradițional. Între agenda publică oficială și agenda cetățenilor prăpastia e uriașă, iar proiectele investiționale din fonduri europene promovate la acest moment sunt doar niște himere administrative în care nu mai crede nimeni.

Studii de fezabilitate pentru investiții inutile... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2020, 10:10 (11291 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24944 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23110 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Sute de pachete în care există produse pentru igienă așteaptă să fie ridicate din depozitul Cantinei Sociale a Primăriei Slobozia de către persoanele defavorizate din oraș. Respectivele pachete reprezintă ajutorul acordat de Guverul României prin Programul Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavo­rizate (POAD) acestei categorii de persoane. Angajații admi­nistrației locale susțin faptul că săpunul, pasta de dinți sau detergentul oferite gratuit de Guvern nu sunt la mare căutare în rândul beneficiarilor de ajutoare sociale din oraș.

Pachetele își așteaptă beneficiarii Pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:20 (8563 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Mai rău ca-n amicale

Handbal, Liga Națională, HC Dunărea Brăila-HCM Slobozia 31-18 (15-11)

Mai rău ca-n amicale

«Dunărea Brăila este o echipă masivă cu jucătoare puternice, în fața căreia sper să etalăm un joc la fel de bun precum cel cu Vâlcea...» declara Gheorghe Covaciu la finalul confruntării cu echipa campioană a Româ­niei. Antrenorul Sloboziei își dorea să evite astfel un eșec usturător așa cum se întâmplase în amicalul din pauza competițională, când Brăila învinsese cu 30-19. Speranțe deșarte, deoarece a ieșit chiar mai rău. Se pare că, o dată cu trecerea timpului, HCM Slobozia a dezvoltat un complex față de Dunărea, contrazis doar de meciul din Cupa României, din sezonul trecut. În jocul de duminică, 12 ianuarie 2020, gazdele au dat un adevărat recital. Echipa noastră nu a mai dat frisoane publicului... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 16:15 (3573 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au stabilit amicalele iernii

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

S-au stabilit amicalele iernii

Miercuri, 15 ianuarie 2020, fotbaliștii Unirii Slobozia revin la pregătire. Pe elevii lui Enache Costea îi așteaptă un retur dificil, mai ales că vor reveni în competiție din postura de lideri ai clasamentului. Obiectivul echipei rămâne promovarea în Liga a II-a, iar pentru aceasta evoluția din retur este obligatoriu să o depășească pe cea din tur. Pentru a gestiona cât mai bine situația, Enache Costea va primi întăriri în toate compartimentele, mai puțin în centrul defensivei, acolo unde galben-albaștrii sunt suficient de bine acoperiți. Vor exista, firește, și plecări, dar despre mișcările de trupe vom vorbi în câteva zile. Deocamdată, vă prezentăm programul de pregătire al ialomițenilor. Echipa... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 12:10 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Percheziții ale polițiștilor din Constanța la Făcăeni și Bordușani

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Un bărbat de 36 de ani din comuna Bordușani a fost reținut pentru 24 de ore, fiind surprins în flagrant în timp ce vindea ilegal icre negre. Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii au organizat și 5 descinderi în comunele Făcăeni și Bordușani.

Verificările sunt în curs
Acțiunea polițiștilor din Constanța s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 12 ianuarie 2020. Potrivit informațiilor, oamenii legii au descoperit două persoane în timp ce cumpărau, de pe raza comunei Bordușani... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2020, 15:25 (7027 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8246 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Ziaristul Ion Alecu, unul dintre ultimii mohicani ai presei ialomițene dinainte de Revoluție, s-a stins din viață. Ion Alecu rămâne un reper în presa ialomițeană, scriitura sa fiind una echilibrată, responsabilă și dedicată slujirii interesului public. Rămas bun, maestre! Care/va/să/zică, ai făcut-o și pe-asta...

Care/va/să/zică
Ziaristul și scriitorul Ion Alecu s-a stins din viață vineri, 10 ianuarie 2019, la vârsta de 75 de ani, după o lungă suferință acută provocată de un cancer galopant. S-a născut la 23 mai 1944, în comuna Ograda, județul Ialomița. A fost absolvent... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 13:20 (7750 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Administrația din Slobozia promite finalizarea investiției pentru stația de tratare a apei la 1 martie 2020. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni...» a declarat primarul Adrian Mocioniu. Valoarea investiției pentru noua stație de tratare din Slobozia este de 7,84 milioane de lei.

Optimism administrativ În decursul anului 2019, primarul Adrian Mocioniu a anunțat că administrația locală urmărește realizarea unor investiții de anvergură la Slobozia cu termen scadent în anul 2020. Prima dintre ele, potrivit ultimelor sale declarații, va fi stația... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 17:55 (19750 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Polițiștii giurgiuveni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 8 ianuarie 2020, peste 100 de percheziții domiciliare la nivel național. Descinderile au vizat și județul Ialomița. Procurorii și polițiștii au ridicat documente din incinta a 4 primării ialomițene, dar și de la o școală. Prejudiciul total al cauzei se ridică la peste 2 milioane de euro. Contactați telefonic, edilii ialomițeni vizați de acuzațiile polițiștilor din Giurgiu au refuzat să ofere declarații.

«Dacă vreți amănunte, uitați-vă la televizor!»
... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 16:05 (15420 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-SCM Râmnicu Vâlcea 24-29 (15-16)

Prestație curajoasă în fața liderului

În pofida faptului că spectatorii se așteptau la o confruntare disproporționată, HCM Slobozia a dus o luptă aprigă în confruntarea cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea. Și, în final, a pierdut frumos... Au fost momente în care echipa lui Gheorghe Covaciu a preluat conducerea pe tabelă, făcându-ne să visăm la un succes.

Primă repriză, de pus în ramă
HCM Slobozia a fost echipa care a dat startul în sarabanda golurilor și apoi s-a ținut nesperat de aproape de echipa adversă. Florentin Pera, antrenorul oltencelor, a aruncat în luptă garnitura grea, cu trei vicecampioane mondiale din Naționala... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 14:20 (4104 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16792 vizualizări - 12 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5393 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10160 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6731 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9440 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9211 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7266 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...