Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Polițiștii giurgiuveni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 8 ianuarie 2020, peste 100 de percheziții domiciliare la nivel național. Descinderile au vizat și județul Ialomița. Procurorii și polițiștii au ridicat documente din incinta a 4 primării ialomițene, dar și de la o școală. Prejudiciul total al cauzei se ridică la peste 2 milioane de euro. Contactați telefonic, edilii ialomițeni vizați de acuzațiile polițiștilor din Giurgiu au refuzat să ofere declarații.

«Dacă vreți amănunte, uitați-vă la televizor!»
... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 16:05 (15423 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-SCM Râmnicu Vâlcea 24-29 (15-16)

Prestație curajoasă în fața liderului

În pofida faptului că spectatorii se așteptau la o confruntare disproporționată, HCM Slobozia a dus o luptă aprigă în confruntarea cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea. Și, în final, a pierdut frumos... Au fost momente în care echipa lui Gheorghe Covaciu a preluat conducerea pe tabelă, făcându-ne să visăm la un succes.

Primă repriză, de pus în ramă
HCM Slobozia a fost echipa care a dat startul în sarabanda golurilor și apoi s-a ținut nesperat de aproape de echipa adversă. Florentin Pera, antrenorul oltencelor, a aruncat în luptă garnitura grea, cu trei vicecampioane mondiale din Naționala... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 14:20 (4104 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16797 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Testele preliminarii au confirmat prezența virusurilor gripale în cazul a doi bărbați, unul domiciliat în comuna Perieți, iar celălalt în orașul Căzănești. Autoritățile sanitare așteaptă acum confirmarea din partea specialiștilor Institutului Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. În ultima săptămână, potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, la nivelul județului au fost semnalate peste 200 de cazuri de infecții acute ale căilor respiratorii.

34 mii de doze de vaccin în Ialomița
Cei doi bărbați s-au adresat medicilor având simptome specifice gripei. Testele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 18:20 (3576 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

Handbal, Liga Națională

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

După mai bine de o lună de pauză generată de participarea modestă a Echipei Naționale la Campionatul Mondial, Liga Florilor își reia cursul firesc. Etapa a XII-a programează jocul dintre HCM Slobozia și campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea. Partida se va juca miercuri, 8 ianuarie 2020, de la orele 17,30, în Sala «Andreea Nica».

11 «internaționale» în lotul Vâlcei Cu toate că a făcut doar un meci egal în etapa precedentă la Buzău, Râmnicu Vâlcea se bazează pe un lot extrem de valoros. Antrenorul Florentin Pera are la dispoziție nu mai puțin de 11 jucătoare care au evoluat la Campionatul... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 17:50 (4835 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 14:05 (16636 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Gheorghe Babagianu, scos de la naftalină

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Prefectura Ialomița are, începând cu sfârșitul anului 2019, un nou șef de cabinet. Este vorba despre Georghe Babagianu, fost subprefect al județului în anul 2009. Surse din cadrul instituției confirmă faptul că angajarea acestuia s-a făcut la insistențele deputatului PNL Gheorghe Tinel. «Colaborarea cu domnul Babagianu a început în luna decembrie a anului trecut...» a declarat laconic prefectul Tonița Manea.

Și PNL are dinozauri
Unul dintre cei mai controversați oameni politici din Ialomița, Gheorghe Babagianu, a reintrat în circuitul administrativ. El ocupă, începând... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 18:05 (17348 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Val de pacienți la Spitalul Municipal Urziceni

Val de pacienți la Spitalul Municipal Urziceni

Sărbătorile de Iarnă au adus prezentări record la Spitalul Municipal Urziceni. Reprezentanții unității medicale au precizat faptul că au acordat îngrijiri unui număr de peste 900 de pacienți. Urgențele au reprezentat un sfert dintre cazurile pe care medicii Spitalului Urziceni le-au tratat.

Mâncarea le-a creat probleme de sănătate Oficialii Spitalului Municipal Urziceni au prezentat o situație statistică a cazurilor pe care le-au investigat în perioada Sărbătorilor de Iarnă. Astfel, între Crăciun și până în ziua de  Bobotează, medicii Spitalului Urziceni au acordat îngrijiri medicale... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 15:20 (3483 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Semne bune anul are

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Primăria Amara refuză să încaseze impozitele cetățenilor. Potrivit unei sesizări făcută pe adresa redacției, luni, 6 ianuarie 2020, funcționarii din cadrul Primăriei Amara au refuzat să asigure serviciile pentru cetățenii care s-au prezentat la ghișee.

2020 a început cu stângul... la Amara
Un cetățean din orașul Amara reclamă faptul că funcționarii Primăriei au refuzat să-i elibereze un certificat fiscal. Sesizarea a fost trimisă pe adresa redacției de către Sandu Petre. Acesta susține că funcționarul de la ghișeu nu a fost capabil să onoreze nicio solicitare: «În momentul în care am ajuns la Direcția Impozite și Taxe am fost surprins sa aflu că din mai multe motive nu pot efectua nicio operațiune. După mai multe insistențe s-a dus la șefa lui care a dat un răspuns ferm: „Urmează sa facem verificări și de aceea nu se emite niciun document“. Lângă mine mai erau câteva persoane care doreau sa achite impozitele dar nici acestea nu au fost servite. (...) Aceasta este administrația „performantă“ de la Amara. Își bat joc de cetățeni și de contribuabili cum doresc fără sa dea socoteală nimănui!».... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 14:05 (6751 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai puține accidente rutiere între Sinești și Movilița

«Șoseaua morții», drum mai sigur

Mai puține accidente rutiere între Sinești și Movilița

Reprezentanții Asociației Pro Infrastructură susțin faptul că Drumul Național 2, unul dintre cele mai periculoase din județul Ialomița, a devenit mai sigur. Toate acestea datorită reamenajării porțiunii de drum cuprinsă între Sinești și Movilița prin marcaje de tipul «2+1 alternativ». Inițial, șoseaua avea câte o bandă pe sens, iar din această cauză riscul producerii accidentelor rutiere era crescut. Șoferii nu s-au arătat însă încântați de această măsură...

A scăzut numărul accidentelor Porțiunea Drumului Național 2 care unește localitățile ialomițene Sinești și Movilița a reprezentat... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 12:10 (3860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

De-ale Inspectoratului Școlar Ialomița

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Ministerul Educației a pierdut procesul pe care Steluța Mitrea, inspectorul școlar adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, l-a deschis împotriva instituției. Cauza supusă judecății a vizat anularea fișei și raportului de evaluare a activității Steluței Mitrea în cadrul Inspectoratului, în perioada septembrie 2016-august 2017. În baza respectivelor documente, reprezentanții Ministerului Educației, condus la vremea respectivă de ministrul Valentin Popa, au solicitat demisia din funcție a Steluței Mitrea. Dosarul s-a judecat la Curtea de Apel București, instanță care a decis anularea documentelor, dar și obligarea Ministerului Educației la plata unor despăgubiri morale în valoare de... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2020, 11:25 (15213 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdeaua forestieră de protecție de la Gară se taie legal

Oficial e bine la Slobozia

Perdeaua forestieră de protecție de la Gară se taie legal

În urmă cu o săptămână, grupurile locale de social media din Slobozia au atras atenția asupra defrișării unei noi suprafețe din perdeaua forestieră care separă orașul Slobozia de DN2A. Conform informațiilor oficiale, firma care execută lucrările de defrișare are autorizație de exploatare a masei lemnoase, emisă legal de Ocolul Silvic Slobozia.

Încă un semnal de alarmă
În urmă cu o săptămână, o parte din perdeaua de protecție forestieră (Pădurea Privighetoarea), care separă DN2A de cartierul din imediata vecinătate a Muzeulul Național al Agriculturii, a fost pusă la pământ. Activitatea... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2019, 10:05 (11598 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2019

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Tragedie pe șosea, luna octombrie
Cea mai mare tragedie înregistrată pe șoselele din România în ultimii 14 ani s-a petrecut în dimineața zilei de 5 octombrie 2019, la intrare în comuna Sfântu Gheorghe. În urma impactului dintre un microbuz și un camion, 10 persoane au murit. Nici la momentul de față ancheta deschisă în urma tra­gediei nu a fost finalizată. Tot în luna octombrie, Primăria Slobozia a fost sancționată de Inspectoratul de Stat în Construcții, după ce a emis o autorizație de construire pentru amenajarea unui supermarket. Amenda încasată depă­șește 25 mii de lei. Pe plan politic, în luna octombrie, deputatul Mihăiță Găină a... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2019, 15:35 (7305 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deputatul Gheorghe Tinel cere Ministerului Sănătății să verifice Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deputatul Gheorghe Tinel cere Ministerului Sănătății să verifice Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Managementul Marianei Iancu la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost readus în atenția opiniei publice de către deputatul liberal Gheorghe Tinel. În cadrul unei conferințe de presă organizată la sfârșitul săptămânii precedente, acesta a precizat faptul că unitatea medicală are nevoie de un audit din partea Ministerului Sănătății. «Voi avea o întrevedere cu actualul ministru al Sănătății și îi voi solicita să facă o vizită la Spitalul Slobozia!» a explicat parlamentarul Gheorghe Tinel.

Audit ministerial la Spitalul Slobozia
Încă de la preluarea mandatului, în toamna anului... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2019, 09:55 (12497 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

Lupte libere, CS Amara

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

La finele săptămânii precedente, Hanul Drumețului din București a găzduit Gala Laureaților Federației Române de Lupte. Pe lângă conducerea Federației, la eveniment au mai participat mi­nistrul Sportului, Ionuț Stroe, și șeful COSR, Mihai Covaliu. Printre laureați s-a aflat și luptătoarea CS Amara, Nicoleta Băjan, care a avut în 2019 un parcurs de excepție. Însoțită de antrenorul Marian Moraru, Nicoleta a primit, în sfârșit, recunoașterea faptului că este una dintre marile speranțe ale sportului românesc. Și pentru că vorbeam de palmares, să amintim că pentru Nicoleta anul 2019 a însemnat titlul balcanic la cadeți, argintul european U15, o participare la Campionatul Mondial, plus două titluri naționale... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2019, 11:25 (4192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții a verificat 50 de proiecte derulate prin PNDL

În Ialomița

Inspectoratul de Stat în Construcții a verificat 50 de proiecte derulate prin PNDL

În prima jumătate a lunii decembrie 2019, la cererea Ministerului Lucrărilor Pu­blice, Dezvoltării și Adminis­trației au fost verificate în Ialomița 50 de proiecte de investiții derulate prin Progra­mul Național de Dezvoltare Locală, 1 și 2. Au fost identificate neconcordanțe între «realitatea datelor transmise de beneficiari cu situația din teren» în comunele Mărcu­lești, Colelia, Ciulnița, Reviga, Cosâmbești și Bucu.

Proiectele la control! Un control tematic declanșat de Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației a inclus și județul Ialomița. Controlul a fost efectuat... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2019, 10:50 (5376 vizualizări - 2 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2019

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

În iulie, dezvoltarea județului bate pasul pe loc
Publicat în paginile Independent în luna iulie 2019, articolul «Ialomița rurală este departe de Europa» scoate în evidență faptul că administrațiile locale din mediul rural ialomițean au accesat 90 de proiecte cu finanțare europeană, jumătate dintre acestea aflându-se încă la stadiul de documentație. De asemenea, tot în luna iulie, Curtea de Conturi a României confirma oficial faptul că în Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori. Totodată, judecătorii din Slobozia au decis să-l condamne la 3 ani și 8 luni de închi... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2019, 15:50 (6898 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrație prin dispoziții în comuna Sălcioara

Se întâmplă în Ialomița

Administrație prin dispoziții în comuna Sălcioara

De un an și jumătate, întreaga activitate administrativă desfășurată în comuna Sălcioara se realizează prin dispozițiile date de edilul Gabriel Stoica. Situația este generată de faptul că localitatea a rămas fără Consiliu Local, dizolvat de drept în urma demisiei toturor aleșilor locali. Cauza de la Sălcioara este plimbată între Tribunalul Ialomița și Curtea de Apel București deoarece judecătorii nu au ajuns încă la o concluzie cu privire la motivele pentru care trebuie să constate dizolvarea Con­siliului Local al co­munei Sălcioara.

Lupte de orgolii la Primăria Sălcioara
Conflictele... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2019, 10:20 (3477 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

În Ialomița s-a activat Planul Roșu de Intervenție

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au activat miercuri, 25 decembrie 2019, Planul Roșu de Intervenție. Măsura a fost luată ca urmare a unui accident rutier petrecut pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În urma tragediei, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Traficul între Urziceni și Buzău este blocat în acest moment.

Elicopterul SMURD a fost solicitat la locul accidentului Din primele informații, se pare că accidentul rutier din zona municipiului Urziceni s-a produs în urma impactului dintre două autovehicule.... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 18:21 (7467 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Crăciunul-Taina Întrupării Mântuitorului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări !


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Nașterii după trup a Mântuitorului Iisus Hristos este maica tuturor sărbătorilor, după cum spune Sfântul Ioan Gură de Aur. Nașterea este urmată de celelalte sărbători legate de viața Mântuitorului, precum Botezul Domnului, Schimbarea la Față, Sfintele Pătimiri, Învierea și Înălțarea Lui. Fără Naștere nu ar fi Învierea, iar fără Înviere nu s-ar fi împlinit scopul nașterii Sale... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 10:55 (3205 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1552 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3550 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4646 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...