Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Corona Brașov retrogradată, misiunea HCM Slobozia simplificată

Handbal, Liga Națională

Corona Brașov retrogradată, misiunea HCM Slobozia simplificată

Scandalul de dopaj de la echipa de handbal feminin Corona Brașov a ținut prima pagină a publicațiilor de sport în ultimele săptămâni. Federația Română de Handbal a hotărât în cele din urmă excluderea echipei ardelene din Liga Națională. Fără a ne bucura în vreun fel de ceea ce s-a întâmplat sub Tâmpa, nu putem să nu remarcăm faptul că retrogradarea Coronei simplifică destul de mult misiunea de menținere în Liga Națională pentru HCM Slobozia. Practic, în acest moment, retrogradarea directă va lovi o singură echipă, duelul ducându-se deocamdată între HCM, Rapid și «U» Cluj. Am putea spera, printr-un joc fericit al rezultatelor, chiar la locul 10 ocupat în acest moment de CSM Slatina, loc care oferă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 12:40 (3283 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

George Dragomir, în topul scrimerilor români ai anului

Scrimă

George Dragomir, în topul scrimerilor români ai anului

Anul 2019 a fost suficient de bun pentru scrima românească, permițând Federației de specialitate să întocmească un top al celor mai buni sportivi. Ca să nu rămână cineva nedreptățit și pentru a nu amesteca cele întâmplate la seniori cu isprăvile juniorilor și cadeților, s-au întocmit ierahii pe arme și categorii de vârstă. Și pentru că scrima ialomițeană a excelat în ultimele decenii, prin măiestria sabrerilor, ne vom apleca asupra performanțelor din sabia masculină, pentru că aici Slobozia a fost de trei ori pe podiumul european și mondial, în 2019. Ca să n-o mai lungim, Federația Română de Scrimă l-a desemnat pe George Dragomir, sportiv legitimat la CSM Unirea Slobozia, sabrerul anului 2019... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 11:10 (4003 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

A câta oară?

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

Controversatul consilier local al Sloboziei, Nicu Pericli, este în centrului unui nou scandal public. Acesta este acuzat de un fost angajat că l-ar fi bătut în plină stradă, după ce omul a cerut salariul restant. Totodată, un alt fost angajat l-a acționat în instanță pentru neplata veniturilor salariale. În replică, Nicu Pericli a refuzat să recunoască faptul că și-ar fi lovit angajatul, precizând că bărbatul i-ar fi furat piese de la autobuzele pe care trebuia să le repare. Cazul se află acum în anchetă la Poliția Municipiului Slobozia și Inspecto­ratul Teritorial de Muncă Ialomița.

Lovit cu pumnii și picioarele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 10:05 (7535 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

Situație îngrijorătoare în Ialomița. Peste 8000 de copii cu vârste cuprinse între 0 și 14 ani sunt nevaccinați în momentul de față. Po­trivit datelor furnizate de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, aceștia nu au fost imunizați impotriva niciunei afecțiuni. Oficialii instituției au explicat faptul că principalul motiv îl reprezintă refuzul părinților de a accepta vac­cinarea copiilor. Mai mult, la nivelul județului, copiii nevaccinați sunt împărțiți în 5 zone de risc.

Risc mare de îmbolnăvire
Începând cu primele luni de viață și până aproape de anii adolescenței, un copil... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 14:20 (3334 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pericol de explozie la blocul G8

Risc crescut de explozie la blocul G8 din Slobozia, generat de o butelie cuprinsă de flăcări. Din fericire, pericolul a fost rapid îndepărtat prin intervenția promptă a pompierilor. Imobilul a mai suferit o deflagrație în primăvara anului 2014, tot din cauza unei butelii. În urma respectivului incident, un tânăr a murit.

Intervenție contratimp
Incendiul a fost localizat la etajul al treilea al blocului G8, în garsoniera locuită de un bărbat de aproximativ 60 de ani. Vecinii omului au observat un fum negru care ieșea din casă și au sunat de urgență la 112. La fața locului au intervenit... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 13:44 (5299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitatre Organizată și Terorism (DIICOT) cer judecătorilor Curții de Apel Târgu Mureș schimbarea încadrării juridice a faptelor reținute în cazul traficanților de copii din Țăndărei. Surse judiciare au explicat faptul că anchetatorii solicită reținerea unor forme agravante ale infracțiunilor de «trafic de minori», «spălare de bani» și «constituire a unui grup infracțional», pentru care cei 25 de inculpați ai cauzei au fost cercetați și judecați în primă instanță. La Tribunalul Harghita, acolo unde a debutat procesul, traficanții de minori au fost achitați de către judecători, aceștia invocând un articol din Codul Penal potrivit căruia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 09:50 (9332 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (VII)

Moraru-omul și opera (VII)

Periplul nostru prin viața publică a președintelui Victor Moraru continuă. În această săptămână vom reaminti opiniei publice ialomițene care sunt costurile suportate de contribuabili pentru construirea imaginii publice a acestuia. Valoarea estimată a acestora se ridică la 1,5 milioane de lei. Dar, ca orice investiție, există și costuri ascunse, pe care încercăm să le detaliem cât mai bine posibil.

Curat ilegal, coane Morarule! Așa cum precizam încă de săptămâna trecută, președintele Moraru a cheltuit banii contribuabililor pentru ima­ginea sa publică încă de pe vremea când era doar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 14:10 (3005 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Politica demografică a președintelui Moraru

Politica demografică a președintelui Moraru

Convins că nemurirea administrativă este strâns legată de numărul de voturi, președintele Victor Moraru își exhibă public strategiile electorale de laborator. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, el s-a autointitulat susținătorul necondiționat al familiilor tinere. Și pentru că are deja o vârstă și nu mai poate face chiar tot, domnia sa a achizi­ționat câteva bannere publi­citare în Slobozia de la înălțimea cărora declară fără să-l fi întrebat nimeni: «Este de datoria mea să susțin familiile tinere!». Teoretic, mesajul face «reclamă» unei inițiative legislative conform căreia familiile tinere primesc un sprijin financiar de 2000 de lei la prima naștere și 250... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 12:55 (4927 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

reprezentativitate

Alegerea primarilor într-un singur tur de scrutin avantajează evident edilul aflat în funcție și, automat, favorizează partidul pe care acesta îl reprezintă. Până la Alegerile Locale din 2008 inclusiv, primarii se alegeau în două tururi de scrutin, Alegerile Locale din 2012 și 2016 consemnând revenirea la alegerea edililor într-un singur tur. USR a depus un proiect de modificare a legislației și reve­nire la sistemul celor două tururi pentru alegerea primari­lor, însă a fost respins zilele trecute. Am făcut aceste refe­riri întrucât, discutând despre alegerea edililor într-un singur tur de scrutin, vorbim despre o reprezentativitate scă­zută a aleșilor, ajungându-se chiar ca anumiți primari să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 15:50 (5249 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Viitorul începe azi

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Adrian Irimia Nicolae și Andrei Florin Tudorie sunt olimpici la Mate­matică în cadrul Liceului Tehnologic «A.I. Cuza». Dar nu vor deveni niciodată matematicieni. Unul își dorește să fie fermier, iar celălalt designer 3D pentru aeronave... Sunt vocea unei generații despre care nu știm decât clișeele obișnuite: nu învață, nu au modele, nu sunt buni de nimic, sunt elevii unui liceu slab. Adrian și Andrei ridică din umeri, nepăsători. Ei știu că adevărul e altul...

Olimpici la Matematică Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» e celebru pentru TEHNOCUZ, echipajul care a luat un premiu național pentru... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 12:10 (5621 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

După 3 ani de figurație politică

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

bonus: Un parc de 450 mii de lei la Slobozia

Ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul săptămânii trecute reprezintă un precedent administrativ. Pentru prima oară în decursul manda­tului primarului Adrian Mocioniu, consilierii locali pre­zenți au votat la unison în inte­resul slo­bozenilor. Proiectul de hotărâre care a generat acest consens este cel privind «retra­gerea dreptului de administrare a cimitirelor umane în munici­piul Slobozia, deținut de socie­tatea Servicii Publice Slobozia SRL». Pe ordinea de zi a ședinței s-au mai aflat și alte proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică locală.

Un proiect moșit pe genunchii lui Paros... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2019, 19:05 (6595 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

La aproape 3 ani de la înlocuirea sa din funcție, Tănase Mihalcea revine în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Potrivit unor surse politice, Tănase Mihalcea a fost readus în fruntea instituției chiar de către deputatul liberal Gheorghe Tinel. «Numirea mea s-a făcut de la Agenție, de la București...» a declarat Tănase Mihalcea în prima lui zi de muncă ca director.

Se întorc ai lor, niciodată ai noștri De joi, 5 decembrie 2019, Tănase Mihalcea s-a întors în fotoliul de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2019, 19:10 (18976 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Învățătorul care păzește «Muzeul Viu» din Ghimpați

Învățătorul care păzește «Muzeul Viu» din Ghimpați

A  venit din Argeș în urmă cu 47 de ani. A înființat «Muzeul Viu» în 2005, grație accesării unor fonduri europene. În urmă cu 2 ani, administrația din Ciulnița l-a evacuat promițându-i un spațiu nou. Acum îl construiește singur, la Școala Primară Mixtă «Maria și Petrache Neagu»... Școala părăsită de la Ghimpați. Și trăiește cu speranța că cele 600 de obiecte strânse de-a lungul celor aproape 50 de ani de către elevi vor fi din nou readuse la viață.

Povestea unei comori vii Școala e în jumatea satului, printre case înșirate mărgea de-a lungul șoselei. Iar drumul până aici e ireal... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 14:40 (9834 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Potrivit informațiilor publice oferite de Poliția Română, șase ialomițeni sunt căutați de autoritățile judiciare pentru a fi trași la răspundere penală ca urmare a infracțiunilor pe care le-au comis. În toate cazurile, aceștia au fost condamnați definitiv la pe­depse cu executare. Cel mai tânăr ialomițean dat în urmărire gene­rală de polițiști se numește Cosmin Badea, are 32 de ani și are do­miciliul în municipiul Urziceni. Acesta se sustrage executării unui mandat de arestare preventivă emis de Tribunalul Ilfov pe numele său în 2017, privind comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». De asemenea, numele acestuia apare în alte două dosare penale privind comiterea infracțiunilor de... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 13:05 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii care se reîntorc la școală

Viitorul începe azi

Elevii care se reîntorc la școală

bonus: opinii de dascăl

Se spune despre liceenii de azi că sunt dezinteresați, fără o țintă în viață și fără modele de urmat. Nimic mai fals! O demonstrează doi dintre elevii Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia care au acceptat să se lase intervievați de reporterii ziarului nostru... Ion Cristian Ionel continuă liceul după profesională, iar Geanin Marian Pantilie s-a întors la școală renunțând la anturajul său de adolescent rebel. Au fost de acord să vorbească în numele generației pe care o reprezintă și susțin că «școala este un rău necesar...».

Elevi care simt responsabilitatea vieții Ion ... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 09:50 (6451 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«De la 1 ianuarie 2020 va crește valoarea netă a salariului minim!»

Tinel Gheorghe, deputat PNL

«De la 1 ianuarie 2020 va crește valoarea netă a salariului minim!»

O parte dintre măsurile pe care Guvernul PNL le va adopta începând de anul viitor au fost prezentate public de deputatul Tinel Gheor­ghe, în cadrul unei conferințe de presă. În cadrul întâlnirii cu reprezentanții presei locale din Ialomița, desfășurată în urmă cu o săptămână, Tinel Gheorghe a vorbit despre modul în care Guvernul condus de Ludovic Orban va majora salariul minim pe economie, începând cu data de 1 ianuarie 2020. «Co­misia Europeană ne cere din 2015 să fundamentăm salariul minim, dar Guvernele anterioare au omis să ducă la îndeplinire acest demers!» a precizat deputatul PNL.

Măsuri ferme pentru majorarea salariului minim... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 19:10 (6419 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

LIDERII TURULUI

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Mostiștea Ulmu 0-0

LIDERII TURULUI

Unirea Slobozia a realizat jumătate din obiectivul propus, prin urmare șampaniile trebuie să mai aștepte până ce vor fi deschise. Conducerea s-a felicitat, antrenorul s-a declarat mândru de băieții lui, iar noi cei din tribună ne bucurăm că, cel puțin până la primăvară, suntem în postura liderului. Mai sunt încă 15 etape de disputat, iar băieții trebuie să rămână, conectați la miza sezonului și să ne facă mândri de ei la finele campiona­tului. Până la reluarea competiției mai trebuie lucrat la relațiile de joc și la atitudine. Pornim de pe primul loc, avem prima șansă la promovare, dar pentru a o concretiza trebuie evitate sincope gen Tunari și Medgidia. Avem nevoie de concentrare maximă pentru... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 16:35 (3825 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Victoria Țăndărei, campioană de toamnă

Fotbal, Liga a IV-a

Victoria Țăndărei, campioană de toamnă

După un început excelent de sezon, Înfrățirea Jilavele a bifat un final dezamăgitor, cu 3 înfrângeri în 5 meciuri. Ultimul eșec l-au suferit la Amara, sâmbătă, 30 noiembrie a.c., în ultima etapă din turul Ligii a IV-a ialomițene. CS Amara recuperează încet dar sigur punctele pierdute, dovedindu-se o echipă solidă, care va avea un cuvânt greu de spus în retur. Băieții din stațiunea balneară au trecut tinerește cu 3-2 de Jilavele și, chiar dacă nu și-au propus neapărat asta, au schimbat liderul. De înfrângerea Înfrățirii au profitat cei de la Victoria Țăndărei. Aceștia au avut la rândul lor un meci special contra celor de la CSM Fetești și nu le-a fost deloc ușor, feteștenii fiind cei care au deschis... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 15:40 (3102 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în comuna Borănești, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Solicitarea a fost făcută de procurorii Parchetului de pe lângă Ju­de­cătoria Urziceni, inculpatul fiind acuzat de «cămătărie» și «șantaj». Victimele care au stat de vorbă cu anchetatorii au preci­zat faptul că au fost amenințate și chiar bătute pentru a înapoia dobânzile cerute de cel de la care au împrumutat sume de bani.

11 luni de verificări Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, în perioada ianuarie-noiembrie 2019, inculpatul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 14:05 (6306 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Patronul fostului Club «Beirut» din Constanța, consultat la Spitalul Județean Slobozia înainte de a fugi din țară

Patronul fostului Club «Beirut» din Constanța, consultat la Spitalul Județean Slobozia înainte de a fugi din țară

Ancheta privind fuga din țară a controversatului afacerist din Constanța, George Karam, i-a adus pe polițiștii care investighează cazul la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit unor acte medicale, patronul fostului club «Beirut» din Constanța, care a luat foc în aprilie 2014, a fost consultat în Policlinica unității medicale din Slobozia înainte de dispariție. Surse judiciare susțin faptul că omul de afaceri a încălcat prevederile controlului judiciar emis de instanță pe numele său, refuzând să anunțe polițiștii de la malul mării că va ajunge la Spitalul Slobozia. George Karam a fost condamnat la 8 ani și o lună de închisoare cu executare în dosarul privind incendiul produs la clubul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 10:10 (11050 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6340 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7530 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4618 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3680 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4407 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permise suspendate

La sfârșitul săptămânii precedente, trei conducători auto, cu vârste cuprinse între 28 și 51 ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:10
(3495 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute la Gheorghe Doja

Vineri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat pe raza comunei Gheorghe Doja o femeie, de 37 de ani, care încerca să comercializeze articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:05
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectile descoperite la Sudiți

Proiectile descoperite la Sudiți

Un bărbat din Sudiți a sesizat joi, 21 martie a.c., în jurul orelor 11,00, printr-un apel la 112, faptul că a descoperit 3 proiectile pe un teren agricol. Echipa pirotehnică a Inspectoratului a fost alertată ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:40
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gura Văii

Joi, 21 martie a.c., 4 tone de lucernă și 8 metri liniari din gardul unei gospodării din satul Gura Văii au fost distruse de flăcări. Cauza incendiului a fost un foc deschis, nesupravegheat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:30
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «The Way after Postmodernism»

Luni, 25 martie 2019, orele 17,00, se va desfășura cea de-a II-a etapă a evenimentului «The Way after Postmodernism» România. Evenimentul va avea loc la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Galeriile ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:20
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Ridicare în totalitate a restricțiilor pentru Pesta Porcină Africană la Rovine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 12:05
(5235 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Un bărbat de 87 ani din Fierbinți Târg a fost găsit carbonizat în propria locuință. Focul a fost observat în jurul orelor 22,30 la casa bătrânului. Voluntarii localității și pompierii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2019, 17:05
(5539 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...