Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e în moarte clinică

De-ale Consiliului Județean Ialomița

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e în moarte clinică

Consiliul Județean Ialomița continuă să întrețină artificial activitatea economică a Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Nivelul cheltuielilor susținute de la buget a atins «pragul maxim de finanțare». Veniturile firmei după primele 9 luni ale anului în curs au atins un nivel de 28,59% din valoarea estimată pentru anul 2019.

O piatră de moară SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA supra­viețuiește exclusiv din finanțările asigurate de către Consiliul Județean Ialomița. În pofida declarațiilor oficialilor județeni, situația economică a firmei este dezastruoasă. Un raport public... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2019, 09:55 (5967 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Luptăm pentru o Românie normală!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Luptăm pentru o Românie normală!»

bonus: PSD Ialomița nu renunță

PNL Ialomița se va implica total în susținerea candidaturii președintelui Klaus Iohannis în Turul 2 al Alegerilor Pre­zidențiale. Deputatul PNL Gheor­ghe Tinel a reiterat acest obiectiv al Or­ganizației și a susținut public că va face orice pentru a convinge ialomi­țe­nii că actualul președinte reprezintă singura soluție viabilă pentru România.

PNL a obținut un rezultat istoric Rezultatele obținute de liberali după Primul Tur de scrutin al Alegerilor Prezindențiale îndreptățesc PNL Ialomița să spere la un rezultat similar duminică, 24 noiembrie 2019. În cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 19:50 (4784 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Toma contra Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Recolta Gheorghe Doja 4-1

Toma contra Toma

O confruntare între două echipe ialomițene desfășurată într-o Ligă Națională nu a mai avut loc din 2013. Tocmai de aceea duelul dintre Unirea Slobozia și Recolta Gheorghe Doja disputat sâmbătă, 16 noiembrie a.c., pe Stadionul «1 Mai», a avut conotații speciale. Oaspeții au venit cu un lot format în proporții considerabile din jucători crescuți sau consacrați la Unirea. Atracția principală a reprezentat-o confrun­tarea dintre frații Toma, căpitani ai Unirii în epoci diferite. Cel care părea că a pus ghetele în cui, mai ales că în ultimii ani s-a dedicat pregătirii copiilor, a continuat în paralel să activeze ca jucător la Gheorghe Doja. Și iată-l, la 38 ani, revenit în Liga a III-a, alături de... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 16:40 (3902 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Iernăm pe locul 12

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Iernăm pe locul 12

După 11 etape, Liga Florilor ia mai bine de o lună de pauză, făcând loc Campionatului Mondial din Japonia. În epilogul etapei a XI-a, «U» Cluj a trecut de Rapid cu 23-21, ajutând astfel HCM Slobozia să încheie această parte a sezonului pe locul 12, care asigură prezența la baraj. Drumul este însă lung și va fi pregătit de trupa lui Gheorghe Covaciu prin mai multe acțiuni. În perioada 23-30 noiembrie a.c., echipa noastră își va încărca bateriile într-un cantonament la Vatra Dornei. În decembrie 2019 sunt conturate mai multe jocuri amicale, contra unor echipe ca Știința București, SCM Gloria Buzău sau Danubius Galați. În perioada 28-29 de­cembrie a.c., HCM Slobozia ar urma să participe la un turneu... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 15:15 (3290 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Grupa 2010 a câștigat «Winter Kids-Coup»

Fotbal, Unirea Slobozia, Juniori

Grupa 2010 a câștigat «Winter Kids-Coup»

bonus: Denis Dragomir, la Naționala U15

La finele săptămânii trecute, la Ploiești și Plopeni s-a organizat «Winter Kids-Coup», turneu de fotbal juvenil la care Unirea Slobozia a înscris Grupele 2010-2011 și 2012. Performera galben-albaștrilor a fost Grupa 2010, pregătită de Adrian Cristea. După ce au defilat în grupă, micii fotbaliști ai Unirii au trecut în Semifinală cu 1-0 de Petrosport Ploiești. Finala a fost una aprig disputată dar, în cele din urmă, ialomițenii au pus mâna pe trofeul câștigătorilor după ce au învins cu 3-2 pe Tâmpa Brașov. Grupa 2010 a Unirii a cucerit și trofeul pentru cel mai bun jucător atribuit talentatului Luca Mocanu.

Bronz pentru Grupa 2011... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 14:20 (3000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia gestionează o afacere de 260 mii de lei

Slobozenii reclamă Comisia de atribuire a locurilor de parcare

Primăria Slobozia gestionează o afacere de 260 mii de lei

În urmă cu 8 ani, Slobozia s-a aliniat trendului național oferind slobozenilor locuri de parcare cu plată. De-a lungul anilor, licitațiile pentru obținerea acestor locuri de parcare au fost reclamate în repetate rânduri, slobozenii acuzând comisiile de atribuire că blochează liberul acces la aceste licitații. În Slobozia sunt amenajate 3000 de locuri de parcare cu plată, iar numărul autoturismelor a depășit 20000.

O afacere «moșită» de ex-primarul Stoica
Decizia privind înființarea locurilor de parcare cu plată la Slobozia a apărut în 2011, iar «nașul» acestei afaceri administrative... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 13:40 (5771 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxele și impozitele locale neachitate «valorează» peste 185,5 milioane de lei

La nivelul Ialomiței

Taxele și impozitele locale neachitate «valorează» peste 185,5 milioane de lei

Colectarea taxelor și impozitelor locale reprezintă marea provocare pentru cei mai mulți primari ialomițeni. O situație privind sumele pe care aceștia au reușit să le încaseze în perioada ianuarie-septembrie 2019 evidențiază faptul că toate bugetele locale se confruntă cu o scădere a sumelor colectate. Potrivit Direcției de Trezorerie și Datorie Publică Ialomița, cele 66 de primării din județ mai au de încasat peste 185,5 mili­oane de lei. În timp ce unii edili caută soluții pentru a crește gradul încasărilor, alții ridică din umeri resemnați și așteaptă ca cetățenii să devină mult mai responsabili în ceea ce privește plata taxelor și impozitelor locale. Și unii și ceilalți susțin însă că din... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2019, 10:05 (4309 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Somelier de Slobozia

Somelier de Slobozia

La începutul lunii noiembrie 2019, o sticlă de grasă de Cotnari din 1960 a fost vedeta Salonului de degustare a vinului «Le Grande Degustation de Montreal 2019» din Canada. Sticla face parte dintr-un lot deținut de o firmă din Slobozia, patronată de Ion Radu. La Montreal, sticla de vin a fost promovată de celebrul boxeur Lucian Bute. «Acum sunt și eu în Champions League pentru vinuri. E drept, la juniori, dar toate au un început...» spune Ion Radu.

Un vin medaliat, de la Slobozia Ion Radu are 54 de ani și recunoaște că nu l-a îmbătrânit calea bisericii. Dar acum toate sunt în urmă,... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2019, 16:25 (7378 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are un Plan de Reducere a Zgomotului

Ce-i trebuie chelului?

Slobozia are un Plan de Reducere a Zgomotului

Orașul Slobozia va fi inclus într-un proiect investițional gestionat de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR SA). Conform informațiilor publice fur­nizate de către instituție, administrația locală propune reabilitarea a 4 kilometri de drum afectați de polua­rea fonică. Soluția avansată constă în instalarea unui covor asfaltic fonoabsorbant pentru diminuarea zgomotului produs de traficul rutier.

Consultare publică pe site Primăria Slobozia a postat un anunț privind organizarea în perioada 23 octombrie-6 noiembrie 2019 a unei consultări publice în vederea... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2019, 12:40 (3339 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare din Slobozia nu pot fi autorizate

Campusurile școlare din Slobozia nu pot fi autorizate

Elevii și profesorii din Slobozia așteaptă de 11 ani construcția celor două campusuri școlare promise de Ministerul Educației. Investițiile rămân în conservare pe termen nelimitat, din cauza unor erori de proiectare care fac imposibilă obținerea autorizațiilor emise de mai multe instituții publice. Respectivele do­cumente sunt necesare pentru redeschiderea șantierelor. Estimativ, Guvernul României a cheltuit pentru stadiul actual al campusurilor școlare din Slobozia 2,7 milioane de lei.

Planuri încurcate În 2005, Ministerul Educației a inițiat o strategie prin care a încercat să alinieze... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2019, 09:50 (7938 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou Centru pentru persoanele cu dizabilități

La Slobozia

Un nou Centru pentru persoanele cu dizabilități

Începând cu 30 octombrie 2019, în Cartierul Bora din Slobozia funcționează Centrul de abilitare și reabilitare pentru persoanele adulte cu di­zabilități «Kalina și Maria». Scopul Centrului este de a oferi persoanelor cu di­zabilități servicii de protecție și asistență socială. Costul mediu lunar pentru fiecare beneficiar este de peste 2000 de lei.

Căsuțe de tip familial la Bora Direcția Generală de Asistență și Protecția Copilului Ialomița are în administrare un nou Centru. Începând cu 30 octombrie 2019, în Cartierul Bora din Slobozia funcționează Centrul de abi­litare și reabilitare... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2019, 15:50 (5999 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pâine scoasă la vânzare în condiții improprii

Control al DSVSA Ialomița

Pâine scoasă la vânzare în condiții improprii

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au încheiat recent un amplu control ce a vizat unitățile comerciale unde se produce și se vinde pâine sau alte produse de panificație. Valoarea sancțiunilor aplicate depășește 10 mii de lei. Cele mai multe nereguli au vizat depozitarea și comercializarea pâinii, în condiții precare de igienă.

Verificările vor continua Controalele au vizat aspecte privind calitatea spațiilor în care produsele alimentare de panificație sunt manipulate sau prelucrate. De asemenea, au fost supuse controalelor și spațiile... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2019, 12:10 (3983 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenuri multifuncționale de peste 700 mii de lei

Se întâmplă la Fierbinți-Târg

Terenuri multifuncționale de peste 700 mii de lei

Autoritățile locale din Fierbinți-Târg se pregătesc de inaugurarea unui nou proiect în oraș. Cu o finanțare de peste 300 mii de lei din partea ADI Ialomița, edilii localității urmează să le ofere atât copiilor, cât și pasionaților de fotbal, un teren multifuncțional de sport. Însă asta nu e tot... Cel de-al doilea teren multi­funcțional împreună cu un loc de joacă se construiește deja în Fierbinții de Sus.

Terenuri multifuncționale pentru pasionații de sport La sfârșitul acestui săptă­mâni, un nou proiect urmează a fi fina­lizat în orașul Fierbinți-Târg. Pro­iectul «teren multifuncțional... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2019, 15:10 (2695 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

între fals absolut și prostie întruchipată

Teoria răului cel mai mic e depășită. Poate a fost valabilă atunci când poporul a avut de ales între un comunist cu mâinile pătate de sângele nostru și un nebun care voia să ne mitralieze pe stadioane. Și apoi iar, între un comunist care deplângea blestemul căzut asupra poporului și alt co­mu­nist care avea să se împuște în prime-time. Acum însă nu mai putem vorbi de răul cel mic pentru că el nu există. Vom alege între un fals absolut care a clamat timp de 5 ani normalitatea fără să miște un deget și prostia întruchipată care ne înspăimântă visceral. Sigur, e vina noastră că am ajuns aici. Am fi putut alege schimbarea, am fi putut alege progresul, un om, un intelectual, un impostor. Acum e însă... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2019, 10:50 (2547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Creatorul de teste educaționale

Creatorul de teste educaționale

Are 39 de ani si crede în educația individuală. În 2011 a realizat primul său site, invatasingur.ro De-atunci au mai apărut alte 3! Toate destinate elevilor și tine­rilor. Îl cheamă Nicolae Popa și susține că nu se va opri aici: «Viitorul este al celor care învață singuri... Eu pentru ei construiesc aceste site-uri. Și pentru copiii mei, sper!».

invatasingur.ro Nicolae Popa este IT-ist de meserie. O meserie pe care a învățat-o băbește, pe vremea când calculatoarele arătau precum râșnițele de cafea. Adică în anul 1997: «Eu învățam la Pedagogic, dar eram pasionat... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2019, 19:05 (5298 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 19:10 (19855 vizualizări - 45 comentarii)

SPORT

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-HCM Slobozia 26-23 (14-12)

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Din cauza programului competițional încărcat pe care îl are Corona Brașov, această echipă, împreună cu HCM Slobozia au decis să facă rocada în privința locurilor de desfășurare a meciurilor. Astfel, meciul tur s-a jucat sub Tâmpa, urmând ca returul să se desfășoare al Slobozia. Jocul a avut multe fluctuații de scor, HCM Slobozia dând o replică mult peste așteptări. Din păcate, neîncununată de puncte...

Final gestionat greșit Gazdele au avut 4 goluri avantaj în starul jocului, dar echipa noastră a revenit incredibil și chiar a reușit în minutul 23 să conducă cu 12-11, prin reușita jucătoarei... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 18:50 (3023 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru-omul și opera (III)

Moraru-omul și opera (III)

Săptămâna trecută anunțam că vom de­dica cea de-a treia parte a foiletonului nostru administratorului public al județului, Larisa Mihai, femeia care prin sacrificiul ei public i-a adus liniște sufletească și, implicit, sănătate trupească, președintelui Victor Moraru. Vă rugăm însă să mai aveți puțintică răbdare. Pentru că administratorul public mai poate aștepta, însă domnia sa Victor Moraru ba. Atât de nerăbdător este încât a decis ca în 7 luni să realizeze cât a promis în 3 ani... Și pentru că nu vrem să rateze vreo promisiune și să rămână, Doamne ferește!, fără următorul mandat de președinte, i le contabilizăm noi pe toate, ca să-l scăpăm de-o grijă.

O dată vede Ialomița Raportul Președintelui... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 15:20 (4965 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Până în 2022

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia pare un demers greu de realizat. Cele 6 proiecte concepute de Consiliul Județean Ialomița se află în momentul de față într-o fază incipientă deși, potrivit propriilor declarații ale administrației județene, era necesar ca investițiile să fie deja începute, având în vedere că trebuie finalizate până cel târziu în 2022. Execuția proiectelor este foarte importantă deoarece a stat la baza acreditării unității medicale, fiind garantată atât de autoritățile județene, cât și de oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Valoarea totală a investițiilor se ridică la 160,6 milioane de lei.

Proiecte în impas... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 13:20 (6932 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

În cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PNL Ialomița, deputalul PNL Gheorghe Tinel a anunțat public faptul că schimbarea din funcție a prefectului și subprefectului județului Ialomița este doar o chestiune de timp. Acesta nu a dezvăluit însă și cine îi va înlocui pe Gigi Petre și Silica Vali Tudor. «Diligențele noastre sunt făcute pentru a schimba prefectul și subprefectul!» a precizat Gheorghe Tinel.

Se schimbă garda la Prefectura Ialomița? Conferința de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel a avut ca temă rezultatele primului tur al Alegerilor Prezidențiale... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 19:45 (11907 vizualizări - 16 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7475 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7087 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7070 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12239 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4406 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4202 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6218 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6736 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6287 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise de conducere

Polițiștii rutieri au oprit pentru control miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza comunei Sinești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Din verificările efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 19:25
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Hoț prins, prejudiciu recuperat

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un tînăr, de 27 de ani, din comuna Drăgoiești, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, cel în cauză este bănuit că, în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 18:25
(6561 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...