Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Am petrecut aproape 30 de ani în Primărie!»

Bilanț de mandat: Valeriu Mihai, primar Movila

«Am petrecut aproape 30 de ani în Primărie!»

Alegerile Locale din 2020 bat la ușă. Prin urmare, ne-am gândit să inaugurăm, începând cu acest număr, o rubrică de­dicată special edililor. Întrebarea la care vom solicita un răspuns este: «de ce credeți că meritați încă un mandat?». Cele mai convingătoare răspunsuri vor fi publicate în paginile ziarului. Restul răspunsurilor vor fi găzduite generos pe site-ul ziarului nostru...

Un edil de cursă lungă Primarul Valeriu Mihai conduce comuna Movila de aproape 30 de ani. Este primar PSD și, con­form calculelor noastre, se află la al 7-lea mandat și susține că... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2019, 18:40 (4320 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia nu are terenuri pentru tineri

Situație paradoxală

Primăria Slobozia nu are terenuri pentru tineri

În timp ce proprietarii din Cartierul Gării Noi își vând casele, numărul solicitărilor pentru concesionarea terenurilor crește. Ultimul teren pentru construcția de locuințe, potrivit Legii 15/2003, a fost aprobat în 2013... Listele de așteptare cresc în fiecare zi, însă autoritățile nu au soluții. Mulți dintre cei interesați să-și construiască o casă migrează către zonele limitrofe.

Promisiuni peste minciuni La începutul anului 2015, fostul primar Alexandru Stoica declara public faptul că una dintre prioritățile din acel an erau investițiile în Cartierul Gării Noi. «Cartierul pentru... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2019, 14:30 (8853 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Abuz de funcție» la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

«Abuz de funcție» la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

Atitudine discreționară și acțiuni disciplinare întemeiate nelegal. Sunt acuzațiile pe care i le aduce o grefieră fostei șefe a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, procurorul Viorica Cleopatra Dinu. Din cauza acestor acuzații, femeia a rămas fără loc de muncă, însă a revenit la serviciu după ce și-a acționat șefa în instanță. Între timp, numărul dosarelor neso­luționate ale procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a crescut simțitor, pentru că fosta șefă a instituției era implicată în alte acti­vități care nu aveau legătură directă cu funcția deținută.

Angajată sancționată ilegal... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2019, 10:50 (8115 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Vasile Rădună, Eroul din Kabul...

Omul anului 2019

Vasile Rădună, Eroul din Kabul...

Originar din orașul Fierbinți Târg, unul dintre militarii români care asigurau paza Ambasadei României la Kabul a murit în urmă cu o săptămână, în urma unui atac terorist asupra Misiunii Diplomatice a României în Afganistan. Vestea morții militarului Vasile Rădună a îndurerat toată comunitatea din micul oraș Ialomițean. «Sile» își va ocroti familia și prietenii din cer...

«Un om deosebit» Vestea morții militarului Vasile Rădună a șocat întreaga comunitate din Fierbinți Târg. Devenit tată în urmă cu 9 ani, acesta a acceptat să plece în Afganistan pentru a-i oferi micuței o viață mai... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2019, 17:05 (4781 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O tradiție veche de 186 ani

«Zilele Orașului Țăndărei 2019»

O tradiție veche de 186 ani

În perioada 9-14 septembrie 2019, orașul Țăndărei a fost în sărbătoare. Primăria Țăndărei a continuat tradiția cu o serie de activități menite să bucure toți cetățenii, indiferent de vârstă. Astfel, activități precum Crosul «Alergăm noi pentru tine-banca rechizitelor» sau «Desene pe asfalt-Țăndărei, orașul viitorului» au bucurat participanții și spectatorii. «Este o tradiție la care orașul ține foarte mult. Ne pregătim în fiecare an pentru acest eveniment, iar anul acesta participanții au beneficiat de mai multe surprize!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Țăndărei, în sărbătoare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2019, 11:55 (2532 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 de ani de activitate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

50 de ani de activitate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, împlinește luna aceasta 50 de ani de activitate neîntreruptă. Pentru a marca acest eveniment, cadrele medicale au desfășurat miercuri și joi, 11/12 septembrie a.c., o campanie prin care au îndeamnat toți locuitorii județului la adoptarea unui stil de viață sănătos.

Istoria unui spital
Primul spital construit la Slobozia a fost dat în folosință în anul 1897, clădirea fiind amplasată pe terenul pe care astăzi se află Liceul Pedagogic «Matei Basarab» și Colegiul Național «Mihai Viteazul». ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2019, 16:55 (9394 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Florăria de săpun

Se întâmplă la Slobozia

Florăria de săpun

Camelia iubește florile din tinerețe. Le-a crescut, le-a vândut și le-a aranjat pentru sute de mirese. Dar adevărata pasiune și-a descoperit-o târziu cu... florile de săpun. Trandafirii de săpun sunt noua tendință în materie de buchete și coșulețe, indiferent de ocazie. Iar Camelia știe cum să le asorteze!

Buticul cu arome Într-un spațiu micuț, amplasat pe bulevardul principal din municiu, ferit de ochii lumii, se află o florărie. Florăria «Camelia» este cochetă, plină de flori naturale, artificiale ori de săpun, baloane și tot felul de arome. Aici miroase a vanilie, dincolo a frezie... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2019, 12:40 (6756 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița sunt tratate cu indiferență

Și anul acesta

Școlile din Ialomița sunt tratate cu indiferență

Un nou an școlar, aceleași probleme. Unitățile de învățământ din Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa autorizațiilor sanitare de funcționare, lipsa rețelelor de apă curentă sau utilizarea mobilierului învechit. Deși toate autoritățile cunosc aceste deficiențe de ani buni, nimeni nu a găsit o soluție pentru rezolvarea lor. Mai mult, oficialii Inspectoratului Școlar Ialomița au dat asigurări că, la nivelul județului, școala a început fără disfuncționalități. «Nu este nimic în nere­gulă cu școlile din Ialomița!» a precizat Simona Tonț, șefa Învățământului ialomițean.

Realitatea din școli... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2019, 19:20 (4638 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«PLUS vrea, știe și poate!»

Cea mai nouă filială de partid din Ialomița iese la rampă

«PLUS vrea, știe și poate!»

Știți butada aia ardelenească: «Eu și vreau, și știu, și pot... Dar de ce atâta grabă?...». Ei, bine, ea pare să se aplice mănușă staff-ului celui mai nou partid de pe scena politică locală. Înființată oficial în urmă cu o lună, filiala se pregătește activ de Alegerile Prezidențiale. Pleacă la drum așezată pe laurii câtorva mii de voturi obținute în Ialomița la Europarlamentarele din 26 mai a.c. și cu un candidat, Dan Barna, care promite să fie președinte «non-stop»! Ce spun însă membrii filialei despre conjunctura politică locală și, mai ales, cum se vede ea din perspectiva alesului în funcția de președinte, Octavian Săvoiu?

Filială mică, după... partid... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2019, 17:15 (5360 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul l-a lăsat fără funcție pe comisarul Cornel Ianuș

Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița a rămas fără șef

Alcoolul l-a lăsat fără funcție pe comisarul Cornel Ianuș

Scandal la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița. Șeful instituției, comisarul Cornel Ianuș, a demisionat după ce a fost prins conducând în stare de ebrietate, în urma unui control al Poliției Rurtiere. Oficialii Agenției Naționale pentru Protecția Consumatorului au confirmat întâmplarea, reținând, printre altele, și managementul deficitar al lui Cornel Ianuș.

«La o altă acțiune de control consumase o bere!» Informația cu privire la scandalul din curtea Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița a fost confirmată chiar de șeful Autorității... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2019, 15:50 (8488 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CS Universitatea Cluj 21-18 (11-8)

Seara când ne-a ieșit totul

«Echipa noastră a abordat la victorie meciul de la un capăt la altul și dorința noastră mai mare coroborată cu maturitatea în momentele cheie au dus la acest rezultat!» ne-a declarat antrenorul HCM Slobozia, Gheorghe Covaciu. Cele spuse de acesta sintetizează perfect ceea ce s-a întâmplat pe teren în confruntarea dintre HCM Slobozia și CS Universitatea Cluj disputat miercuri, 11 septembrie 2019, în Sala «Andreea Nica». Partida a fost echilibrată timp de 7 minute, după care Clujul s-a distanțat la 5-3... A fost momentul în care Slobozia s-a trezit la viață și a marcat 5 goluri consecutive, Vacariu fiind cea care ne-a dus la 8-5. La pauză a fost 11-8, grație în primul rând prestației excelente a... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2019, 14:20 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Jandarmi bătuți de patru fotbaliști în timpul unui meci

Sărățeni: Jandarmi bătuți de patru fotbaliști în timpul unui meci

Trei jandarmi ialomițeni au fost bătuți în timpul unui meci de fotbal disputat duminică, 8 septembrie 2019, pe stadionul din comuna Sărățeni. Militarii au fost agresați de un jucător al echipei gazde, Unirea Sărățeni, unul dintre ei ajungând la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București.

Plângeri depuse la Parchetul Urziceni Din primele informații, incidentul s-a petrecut în minutul 83 al partidei disputată de echipele Unirea Sărățeni și Progresul Sfântu Gheorghe. Supărați că unul dintre arbitri ar fi încercat să susțină echipa adversă, patru dintre jucătorii gazdelor au încercat să-l... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2019, 13:20 (3629 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru amenajează 225 de km de piste pentru biciclete în Ialomița

Administrație vizionară

Președintele Moraru amenajează 225 de km de piste pentru biciclete în Ialomița

Pentru că nu poate asfalta toate drumurile județene înainte de alegerile din 2020, președintele Victor Moraru a decis să construiască... piste pentru biciclete! Un proiect de hotărâre aprobat în ședința Consiliului Județean manda­tează instituția să demareze procedurile pentru construirea a 450 mii de mp de «piste de biciclete și trotuare». Valoarea estimată a acestei investiții este de 27 milioane de lei!

Tichia de mărgăritar a Președintelui
Proiectul inițiat de președintele Victor Moraru este unic la nivel județean. Potrivit notei conceptuale aprobate de către el, pistele de... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2019, 21:15 (5389 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizarea din Slobozia Nouă și Bora nu are finanțare

Investițiile de la Sfântu’ Așteaptă!

Canalizarea din Slobozia Nouă și Bora nu are finanțare

Administrația Mocioniu așteaptă fonduri pentru finanțarea investiției refe­ritoare la «extinderea și reabilitarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială în Cartierele Slobozia Nouă și Bora». La sfârșitul lunii precedente, Consiliul Local a aprobat o Documentație de Avizare a Lucrărilor de Investiții pentru acest obiectiv în valoare de 7 milioane de lei. Primarul Adrian Mocioniu crede că investiția ar putea demara în următorii 2 ani...

Avem DALI, dar nu sunt bani Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 29 august 2019, Documentația de Avizare a Lucrărilor de Investiții (DALI) pentru... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2019, 21:05 (4943 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un contribuabil a descărcat remorca cu moloz în curtea Primăriei

S-a umplut paharul la Amara!

Un contribuabil a descărcat remorca cu moloz în curtea Primăriei

Abuzurile autori­tăților locale ge­nerează revolta contribuabililor. La Amara, unul dintre ei a descărcat o remorcă cu moloz provenit din construcții în curtea Primăriei. Gestul cetățeanului a fost justificat de faptul că autoritățile i-au interzis depozitarea deșeurilor la platforma de gunoi a orașului. Primarul Ion Măiță susține că cetățeanul respectiv va suporta rigorile legii pentru că a refuzat încheierea unui contract de salubritate, precum și colectarea selectivă a deșeurilor. Amara nu are un sistem de colectare selectivă a deșeurilor, în pofida faptului că această obligație este stipulată legal din 2011.

Faptele vorbesc de la sine... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 15:10 (14737 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Gelos că Mama Proștilor e mereu gravidă, primarul Florinel Negraru s-a decis să-și facă singur publicitate. După cum vedeți în imaginea alăturată, el a postat pe pagina de Facebook a instituției pe care a preluat-o deja pe persoană fizică care este el urmașul lui Vanghelie în provincie, o fotografie de nuntă. Ca să nu rămână fotografia stingheră, Florinel ne mărturisește că «Primăria Platonești se simte fericită». Și pentru că opțiunea oferită de Facebook nu i s-a părut îndeajuns de ofertantă, revine cu amănunte suplimentare: «Una dintre cele mai speciale zile din viața mea #31.08.2019». Pentru cei care vor să înțeleagă și semnificația postării... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 15:05 (8249 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primărie «în familie» la Gheorghe Doja și Albești

Cititorii anonimi sunt mai vigilenți decât noi

Primărie «în familie» la Gheorghe Doja și Albești

Prefectura Județului Ia­lomița a răspuns oficial unui e-mail anonim care reclama faptul că soțiile primarilor din Gheorghe Doja și Albești sunt angajate «ilegal» în cadrul primăriilor. Petiția va fi clasată, însă problema semnalată rămâne una de actualitate.

Cetățeanul (n-)are întotdeauna dreptate Conform petiției anonime, primarul comunei Gheorghe Doja, Ion Mihai (PNL) și primarul comunei Albești, Emil Jugănaru (PSD) se fac vinovați de încălcarea prevederilor art. 95, alin.1, din legea 161/2003, potrivit căruia «nu sunt permise raporturile ierarhice directe în cazul în care funcționarii... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:55 (7678 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

Fratele administratorului public al județului Larisa Mihai, «propulsat» de președintele Victor Moraru

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

De mai bine de-o lună, Daniel-Ionuț Mihai, fratele administratorului public al județului, Larisa Mihai, este viceprimar la Amara. El ar fi ocupat acest post ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, fost primar în orașul-stațiune. Propunerea primarului Ion Măiță pentru funcția de viceprimar a fost Nicolae Voicu, însă aceasta nu a fost susținut de către consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Amara. Pentru a-l «unge» viceprimar pe Daniel-Ionuț Mihai, Victor Moraru a supervizat personal ședința de Consiliu Local din 30 iulie 2019.

Politică și administrație în familie... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:10 (5448 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Meci de 6 puncte cu «U» Cluj

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Meci de 6 puncte cu «U» Cluj

bonus: Au luat startul și junioarele

Un egal și o înfrângere alcătuiesc bilanțul începutului de sezon pentru HCM Slobozia. Campionatul Ligii Florilor are o ediție curentă și disputată, 8-9 echipe urmând a se lupta pentru accederea în Cupele Europene. Alte 4-5 echipe, printre care și Slobozia, rămân să încerce evitarea retrogra­dării. Tocmai de aceea, meciurile dintre aceste echipe vor avea o im­portanță majoră, fiind greu ca ele să ciupească ceva de la suratele cu aspirații înalte. Un astfel de meci, de 6 puncte cum spun jurnaliștii sportivi, se va desfășura miercuri, 11 septembrie 2019, orele 18,00. În Sala «Andreea Nica», HCM Slobozia va primi vizita Universității Cluj, la rândul ei o echipă care luptă pentru a supraviețui în primul... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 13:45 (3094 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sub semnul echilibrului

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești Leordeni-Unirea Slobozia 0-0

Sub semnul echilibrului

bonus: Recolta Gheorghe Doja-Viitorul Ianca 0-1

Unirea Slobozia a bifat prima sincopă din acest campionat. Echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat la CS Popești Leordeni, formație incomodă antrenată de experimentatul Sorin Colceag. A fost o confruntare desfășurată sub semnul echilibrului, rezultatul final fiind, potrivit ambelor tabere, unul echitabil. Enache Costea a început partida în următoarea alcătuire: Poiană-Comșa, Lazăr, Ibrian, Toma-Lemnaru, Chebac, Danciu (Răduca ’80)-Năstase (Hertu ’68), Moldovan, Moise (Gherasim ’74). În prima repriză am consemnat un șut periculos expediat de Năstase, rămas din păcate fără rezultat. Ocazia meciului a venit în minutul 45 și nu a avut drept personaj principal un atacant, ci pe apărătorul Gabriel... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 12:20 (4689 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4593 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8602 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11071 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1556 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3693 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6440 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4787 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7062 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4284 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3391 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4809 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6557 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2046 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...