Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Canalizarea din Slobozia Nouă și Bora nu are finanțare

Investițiile de la Sfântu’ Așteaptă!

Canalizarea din Slobozia Nouă și Bora nu are finanțare

Administrația Mocioniu așteaptă fonduri pentru finanțarea investiției refe­ritoare la «extinderea și reabilitarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială în Cartierele Slobozia Nouă și Bora». La sfârșitul lunii precedente, Consiliul Local a aprobat o Documentație de Avizare a Lucrărilor de Investiții pentru acest obiectiv în valoare de 7 milioane de lei. Primarul Adrian Mocioniu crede că investiția ar putea demara în următorii 2 ani...

Avem DALI, dar nu sunt bani Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 29 august 2019, Documentația de Avizare a Lucrărilor de Investiții (DALI) pentru... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2019, 21:05 (4942 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un contribuabil a descărcat remorca cu moloz în curtea Primăriei

S-a umplut paharul la Amara!

Un contribuabil a descărcat remorca cu moloz în curtea Primăriei

Abuzurile autori­tăților locale ge­nerează revolta contribuabililor. La Amara, unul dintre ei a descărcat o remorcă cu moloz provenit din construcții în curtea Primăriei. Gestul cetățeanului a fost justificat de faptul că autoritățile i-au interzis depozitarea deșeurilor la platforma de gunoi a orașului. Primarul Ion Măiță susține că cetățeanul respectiv va suporta rigorile legii pentru că a refuzat încheierea unui contract de salubritate, precum și colectarea selectivă a deșeurilor. Amara nu are un sistem de colectare selectivă a deșeurilor, în pofida faptului că această obligație este stipulată legal din 2011.

Faptele vorbesc de la sine... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 15:10 (14722 vizualizări - 27 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Gelos că Mama Proștilor e mereu gravidă, primarul Florinel Negraru s-a decis să-și facă singur publicitate. După cum vedeți în imaginea alăturată, el a postat pe pagina de Facebook a instituției pe care a preluat-o deja pe persoană fizică care este el urmașul lui Vanghelie în provincie, o fotografie de nuntă. Ca să nu rămână fotografia stingheră, Florinel ne mărturisește că «Primăria Platonești se simte fericită». Și pentru că opțiunea oferită de Facebook nu i s-a părut îndeajuns de ofertantă, revine cu amănunte suplimentare: «Una dintre cele mai speciale zile din viața mea #31.08.2019». Pentru cei care vor să înțeleagă și semnificația postării... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 15:05 (8242 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primărie «în familie» la Gheorghe Doja și Albești

Cititorii anonimi sunt mai vigilenți decât noi

Primărie «în familie» la Gheorghe Doja și Albești

Prefectura Județului Ia­lomița a răspuns oficial unui e-mail anonim care reclama faptul că soțiile primarilor din Gheorghe Doja și Albești sunt angajate «ilegal» în cadrul primăriilor. Petiția va fi clasată, însă problema semnalată rămâne una de actualitate.

Cetățeanul (n-)are întotdeauna dreptate Conform petiției anonime, primarul comunei Gheorghe Doja, Ion Mihai (PNL) și primarul comunei Albești, Emil Jugănaru (PSD) se fac vinovați de încălcarea prevederilor art. 95, alin.1, din legea 161/2003, potrivit căruia «nu sunt permise raporturile ierarhice directe în cazul în care funcționarii... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:55 (7673 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

Fratele administratorului public al județului Larisa Mihai, «propulsat» de președintele Victor Moraru

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

De mai bine de-o lună, Daniel-Ionuț Mihai, fratele administratorului public al județului, Larisa Mihai, este viceprimar la Amara. El ar fi ocupat acest post ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, fost primar în orașul-stațiune. Propunerea primarului Ion Măiță pentru funcția de viceprimar a fost Nicolae Voicu, însă aceasta nu a fost susținut de către consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Amara. Pentru a-l «unge» viceprimar pe Daniel-Ionuț Mihai, Victor Moraru a supervizat personal ședința de Consiliu Local din 30 iulie 2019.

Politică și administrație în familie... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:10 (5445 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci de 6 puncte cu «U» Cluj

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Meci de 6 puncte cu «U» Cluj

bonus: Au luat startul și junioarele

Un egal și o înfrângere alcătuiesc bilanțul începutului de sezon pentru HCM Slobozia. Campionatul Ligii Florilor are o ediție curentă și disputată, 8-9 echipe urmând a se lupta pentru accederea în Cupele Europene. Alte 4-5 echipe, printre care și Slobozia, rămân să încerce evitarea retrogra­dării. Tocmai de aceea, meciurile dintre aceste echipe vor avea o im­portanță majoră, fiind greu ca ele să ciupească ceva de la suratele cu aspirații înalte. Un astfel de meci, de 6 puncte cum spun jurnaliștii sportivi, se va desfășura miercuri, 11 septembrie 2019, orele 18,00. În Sala «Andreea Nica», HCM Slobozia va primi vizita Universității Cluj, la rândul ei o echipă care luptă pentru a supraviețui în primul... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 13:45 (3093 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sub semnul echilibrului

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești Leordeni-Unirea Slobozia 0-0

Sub semnul echilibrului

bonus: Recolta Gheorghe Doja-Viitorul Ianca 0-1

Unirea Slobozia a bifat prima sincopă din acest campionat. Echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat la CS Popești Leordeni, formație incomodă antrenată de experimentatul Sorin Colceag. A fost o confruntare desfășurată sub semnul echilibrului, rezultatul final fiind, potrivit ambelor tabere, unul echitabil. Enache Costea a început partida în următoarea alcătuire: Poiană-Comșa, Lazăr, Ibrian, Toma-Lemnaru, Chebac, Danciu (Răduca ’80)-Năstase (Hertu ’68), Moldovan, Moise (Gherasim ’74). În prima repriză am consemnat un șut periculos expediat de Năstase, rămas din păcate fără rezultat. Ocazia meciului a venit în minutul 45 și nu a avut drept personaj principal un atacant, ci pe apărătorul Gabriel... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 12:20 (4686 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița așteaptă încă o rectificare bugetară

Speranța moare ultima

Administrațiile din Ialomița așteaptă încă o rectificare bugetară

În Ialomița, rectificarea bugetară pozitivă din 17 august 2019 costă ad­ministrațiile locale mai mult decât banii primiți. Unele primării au primit sume derizorii. «Dacă convoc o ședință de consiliu local doar pentru a rectifica bugetul, cheltui de două ori mai mult! Noroc că mai sunt și alte pro­iecte de aprobat...» declară primarul comunei Sărățeni, Eugen Tocileanu.

La rectificarea lăudată Administrațiile locale din Ialomița așteaptă o rectificare bugetară din luna aprilie, când au fost aprobate bugetele anuale. Ea a venit în 17 august 2019, prin Ordonanța 12. Conform datelor publicate... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 11:10 (4362 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor»

Politica ALDE în Ialomița

Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor»

Ionel Gae nu va părăsi scaunul de vicepreședintele al Consiliului Județean Ialomița. Acesta a declarat luni, 9 septembrie 2019, că va rămâne alături de președintele Victor Moraru. «După cum știți, ALDE s-a retras de la guvernare, dar noi aici nu suntem la guvernare! Aici suntem în administrație și avem o responsabilitate față de comunitate... Și vom rămâne aici, de dragul oamenilor!» a susținut Ionel Gae public. Discursul său a fost dublat de cel al președintelui Victor Moraru, care a declarat că relația cu reprezentanții ALDE, atât în cadrul instituției, cât și în ședințele de Consiliu Județean, a fost una normală: «Suntem niște oameni maturi și vom continua în această formulă atâta vreme cât... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2019, 23:10 (5632 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Revista presei Președintelui

Revista presei Președintelui

Începând cu luna iulie 2019, oficiosul Președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru are o nouă formă. Ne facem datoria de a vi-l prezenta, întrucât cele 20000 de exemplare tipărite par a nu fi de ajuns pentru informarea corectă a cetățenilor județului.

Performanță incontestabilă Pe prima pagină a pu­blicației, Președintele Moraru apare de 3 ori, în 3 ipostaze diferite. Dar numele lui nu este pomenit! Pe pagina 2, Președintele apare într-una dintre cele două fotografii și este amintit ca autor moral al reabilitării unui drum județean de 12,5 km. Pagina 3 e o pagină sportivă... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2019, 16:10 (4573 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește de două ori pentru stația de tratare

Istoria apei menajere a orașului

Primăria Slobozia plătește de două ori pentru stația de tratare

În urmă cu 8 ani, în 2011, primarul Gabi Ionașcu semna un contract cu Grup Romet Buzău prin care firma garanta municipalității realizarea unei stații de tratare a apei care să furnizeze apă potabilă. La 8 ani distanță, în august 2019, primarul Adrian Mocioniu semnează un nou contract pentru modernizarea stației de tratare, cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL. În cei 8 ani scurși între cele 2 contracte, slobozenii nu au avut niciodată «apă potabilă» la robinete, iar costurile reabilitării sistemului de apă continuă să greveze bugetul orașului.

Stația de tratare a apei 2.0
Miercuri... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2019, 10:50 (8941 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Tabăra din pridvorul satului»

S-a întâmplat la Săveni

«Tabăra din pridvorul satului»

Timp de 4 zile, copiii din comuna Săveni au participat la «Tabăra din pridvorul satului», eveniment ce s-a desfășurat cu ajutorul voluntarilor de la Asociația «Tineretul Ortodox Român» Iași. Aceștia i-au învățat la rândul lor pe viitorii voluntari din Săveni cum să coordoneze și să se implice pentru o bună desfășurare a proiectului. Împreună cu Primăria Săveni, Parohia din Săveni, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, dar și a Consiliului Județean Ialomița, cei 70 copii s-au putut bucura de o tabără chiar la ei acasă!

Din Moldova până în Ialomița
Pentru prima dată la nivel județean... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2019, 11:10 (4830 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Portret: Nicole Dumitrașcu, artist popular la 15 ani

Portret: Nicole Dumitrașcu, artist popular la 15 ani

Muncă, perseverență și bucurie! Aceste cuvinte sunt cele care o caracterizează cel mai bine pe mica interpretă. Nicole Dumitrașcu este una dintre cele mai tinere soliste ale Sloboziei. Iubirea față de muzică a descoperit-o în urmă cu 12 ani, iar de atunci a adunat în palmaresul său premii importante la concursuri și olimpiade na­ționale și internaționale. Ultima sa realizare a fost participarea la Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului». Nicole a fost singura concurentă din ju­dețul Ialomița, județ pe care l-a reprezentat cu mândrie.

Sora Soarelui Tânără absolventă de gimna... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2019, 12:10 (4886 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Alocări bugetare de 500000 de lei pentru gropile din asfaltul Sloboziei

DADP «plombează», dar nu garantează!

Alocări bugetare de 500000 de lei pentru gropile din asfaltul Sloboziei

După 8 luni de așteptare, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia reabilitează arterele de circulație ale orașului. De la începutul lunii și până în prezent au demarat lucările pe Bulevardul Chimiei și pe Șoseaua Brăilei, iar în săptămâna 9-15 septembrie va fi refăcut carosabilul de pe Bulevardul Matei Basarab, între Consiliul Județean și Restaurantul «Central».

Plombe asfaltice pe 8000 mp Primăria Slobozia a locat puțin peste 500000 de lei pentru refacerea carosabilului la nivelul municpiului. Lucrările au demarat la începutul lunii și se vor finaliza înainte de 15 septembrie... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2019, 19:05 (5135 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Săveni, prima zi de școală a venit mai devreme

La Săveni, prima zi de școală a venit mai devreme

Filiala ATOR (Asociația Tineretul Ortodox Român) din Săveni a marcat debutul anului școlar 2019-2020 mai devreme. Vineri, 6 septembrie a.c., părintele Florin Jugănaru, împreună cu opt dintre copiii școlii au umplut ghiozdanele cu rechizite școlare pentru tot anul. Efortul părintelui Jugănaru a fost posibil grație sponsorilor locali, care au asigurat o finanțare de 1500 de lei pentru cei opt copii. «Suntem ajutați de 3 ani să susținem acești copii... Și nu numai pe ei! Dar ei merită o atenție specială pentru că sunt copii care învață foarte bine si sunt apropiați de Biserică...» susține părintele. Majoritatea copiilor sprijiniți de către ATOR Săveni sunt elevi la Școală Generală din comună... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2019, 16:35 (6550 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Atenție, la PNL Slobozia se lucrează!

Atenție, la PNL Slobozia se lucrează!

Sediul PNL Slobozia de la parterul blocului F2 a fost renovat. După cum puteți observa în imagine, locația a fost reamenajată și urmează a fi deschisă permanent în perioada imediat următoare. Potrivit unor surse din cadrul PNL, spațiul va fi utilizat pentru găzduirea echipei de campanie a candidatului PNL la Primăria Municipiului Slobozia, Dragoș Soare. Echipa va fi compusă din candidații la funcțiile de consilier locali, dar și din susținători și simpatizanți ai candidatului. Implicarea lui Dragoș Soare în cursa pentru Primăria Slobozia este recentă. Reamintim că el a evitat luni bune să declare public că va candida. În schimb, este cunoscut în spațiu public pentru conflictele deschise cu președintele... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2019, 14:25 (5569 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cabinete fără medici și dotări în școlile din Ialomița

Cabinete fără medici și dotări în școlile din Ialomița

Lipsa medicilor nu afectează doar spitalele, ci și școlile sau grădi­ni­țele. Deși la nivelul județului există 28 de cabinete medicale școlare, consultațiile elevilor sunt asigurate cu doar patru medici. Totodată, multe dintre aceste cabinete au nevoie de dotări pentru a funcționa corespunzător.

Este nevoie de medici în școli
Rețeaua cabinetelor medicale școlare și a cadrelor medicale care își desfășoară activitatea în incinta lor este coordonată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Potrivit oficialilor DSP, la nivelul unităților de învățământ din județ există 28 de cabinete... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2019, 13:15 (3350 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Afaceri ilegale cu pășunile comunei Axintele

Fraudă cu subvenții APIA

Afaceri ilegale cu pășunile comunei Axintele

Este anchetă a Direcției Naționale Anticorupție la Primăria Axintele. Procurorii susțin faptul că edilul localității, Tudor Grigore, i-a dat în folosință fiului său 95,68 ha din islazul comunal! Cu ajutorul acestei suprafețe, Florin Grigore, fiul primarului, a obținut prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița subvenții în valoare de 32 mii de euro. Cercetările au debutat în baza unei sesizări a Camerei de Conturi Ialomița. Verificările auditorilor au fost efectuate în anul 2013, dată la care au des­coperit o sumedenie de nereguli în activita­tea financiar-contabilă a Primăriei Axintele.

Situație revoltătoare... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2019, 19:40 (5827 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pacient internat de 20 de ori într-o lună la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Pacient internat de 20 de ori într-o lună la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un bărbat cu probleme psihice a pus pe jar medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În ultima lună, acesta s-a prezentat de 20 de ori la Unitatea de Primiri Urgențe pentru a fi internat. Bărbatul le-a comunicat medicilor să vrea să fie transferat într-un azil pentru ca cineva să aibă grijă de el. Pacientul domiciliază în comuna Bucu și nu are familie.

Un caz delicat Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că i-au acordat bărbatului toate îngrijirile medicale necesare. Numai luna trecută el s-a prezentat de 20 de ori la UPU, insistând să fie internat, iar apoi transferat într-un azil. Omul suferă de afecțiuni psihice și se... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2019, 13:10 (8970 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Militar ialomițean ucis în atentatul de la Kabul

Militar ialomițean ucis în atentatul de la Kabul

În noaptea de luni spre marți, 2/3 septembrie 2019, la Ambasada României din Kabul a avut loc un atentat terorist. Un militar român, originar din Fierbinți Târg, a fost ucis... Vasile Rădună a plecat din țară în luna aprilie a acestui an, cu o zi înainte ca tatăl lui să fie înmormântat. «Este o zi neagră pentru comunitate! Vasile Rădună mi-a fost coleg din școala generală până la liceu. Era un om bun!» declară primarul localității Fierbinți Târg, Dobrică Pârvu. Pentru moment, nu se cunosc amănunte privitoare la repatrierea trupului militarului decedat. Ministerul Apărării Naționale a refuzat să ofere informații suplimentare. (foto mediafax)... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2019, 17:10 (10091 vizualizări - 10 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
342 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8520 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9955 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6276 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10232 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9146 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6154 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7291 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8089 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8135 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescenți cercetați de Poliție

Polițiștii din Fetești instrumentează un dosar privind comiterea infracțiunii de «furt calificat», faptă săvîrșită de 3 adolescenți cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani. Potrivit informațiilor oamenilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:10
(8157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Țăndărei: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 47 de ani, din Țăndărei, a fost rănit, după ce a fost lovit de o mașină. Bărbatul a încercat să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. Șoferul care l-a lovit pe pietonul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:09
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în timp ce încercau să fure o conductă

Doi bărbați, cu vîrste de 41 și 39 de ani, sînt cercetați sub acuzația «furt calificat», după ce au fost prinși de polițiștii din Fetești în timp ce încercau să fure o conductă aflată în incinta unei stații ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:07
(8440 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


IPJ Ialomița: «Să știi mai multe, să fii mai bun!»

În săptămîna 1-5 aprilie 2013, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități de educație anti-infracțională și anti-victimală dedicate copiilor din mediul preșcolar și școlar. Pe parcursul celor 5 zile ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:05
(7041 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Acțiune preventivă

Polițiștii au organizat și desfășurat în cursul zilei de vineri, 5 aprilie, pe raza comunei Bărbulești, o acțiune pe linie de prevenire a criminalității în mediul rural. Pe timpul desfășurării activităților ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 15:16
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pericol de inundații pe Dunăre în zona Fetești

Brațul Borcea amenință să iasă din matcă. Autoritățile din 7 localități aflate pe malul stîng al brațului sînt în alertă. Toate acestea din cauza unei avertizări Cod Galben de inundații emisă de Institutul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2013, 17:32
(11043 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de cuplare a unei conducte de alimentare cu apă la conducta magistrală din orașul Țăndărei, lucrări executate în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu, SC RAJ ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 18:32
(7386 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...