Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

Alcoolul, cel mai mare viciu al ialomițenilor

O campanie realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, sub coordonarea Ministerului Sănătății, scoate în evidență faptul că ialomițenii sunt mari amatori de alcool. În cadrul respectivei campanii s-a avut în vedere evaluarea consumului de alcool în rândul populației din județ.

Peste 300 de ialomițeni chestionați
Ministerul Sănătății a declarat luna iunie Luna Națională de Prevenire a Consumului de Alcool. Astfel, în toată această perioadă de timp, a fost demarată prima campanie națională de evaluare a consumului de alcool în rândul populației. Datele Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2019, 11:05 (3544 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

În decursul unui an

Ialomița, mai «bogată» cu 5000 mașini second-hand

Datele oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor evidențiază faptul că, la nivelul județului Ialomița, peste 5000 de autoturisme au fost înmatriculate de la începutul anului. Numai în luna iunie 2019 au fost înmatriculate 851 mașini, marca pe care o preferă cei mai mulți ialomițeni fiind Volkswagen. Astfel, raportat la nivelul demografic, un slobozean are cel puțin două mașini.

Mașini de mâna a doua Reprezentanții Administrației Fondului pentru Mediu susțin faptul că în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 18:05 (2801 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La pomul lăudat...

DADP modernizează Slobozia cu pași de melc

La preluarea funcției, directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia promitea modernizarea municipiului reședință de județ după model european. Acum, în pragul lunii august, străzile orașului arată ca după bombardament, lucrările de întreținere se desfășoară cu încetinitorul, proiectele de modernizare au stagnat, iar asfaltarea străzilor din Car­tierul Slobozia Nouă încă nu a început...

Căldură mare, monșer! E vineri, aproape de prânz, pe strada Unirii în Cartierul Slobozia Nouă. Un buldoexcavator aduce borduri uriașe, de tip Videanu. Vreo 4-5 muncitori, fără echipament... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 13:50 (3113 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Curtea de Conturi confirmă

În Ialomița există un singur medic la 1000 de locuitori!

Un raport al Curții de Conturi a României confirmă încă o dată criza de medici cu care se confruntă Ialomița. Calculele arată că în județul nostru există un singur medic la 1000 de locuitori! Auditorii instituției au ajuns la această concluzie în urma unui control tematic ce a vizat gradul de ocupare al spitalelor cu medici specialiști.

Ialomița are nevoie de medici În Ialomița există 4 spitale, cel mai mare dintre ele fiind Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală are în prezent 29 de medici, fiindu-i necesar încă 20 pentru a funcționa corespunzător. De asemenea, Spitalul... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2019, 10:50 (4311 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Folkistul Mache de la Slobozia

Folkistul Mache de la Slobozia

Marius Matache a concertat săptă­mâna trecută acasă, la Slobozia. Are 42 de ani, este doctor în Chimie și cantautor... de muzică folk. S-a bucurat ca un copil la concert, și-a revăzut prietenii și ne-a mărturisit că nu dă doi bani pe proverbul ăla care spune că «nimeni nu e profet în țara lui...». Pentru că el nu vrea să fie profet, vrea doar să cânte pentru prieteni.

În lumea lui Mache În lumea lui, Mache e o ve­detă. Și încă una cu greutate care susține concerte, are contracte, dă interviuri, emite verdicte despre muzica folk, o populari­zează... Acasă, la Slobozia, pe Mache îl cunosc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 14:55 (3800 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte noi și vechi la standarde europene

Se întâmplă la Bucu

Proiecte noi și vechi la standarde europene

«Ce se strică, se repară!». Acesta este sloganul pe care l-a urmat primarul comunei Bucu de-a lungul mandatului său. Deși comuna pe care o administrează atinge standardele europene, edilul vrea mai mult. Proiectul «Amenajare trotuare în comuna Bucu» este aproape finalizat, iar consătenii se pot bucura de ploaie fără grija noroiului de pe pantofi...

Omul sfințește locul După aproape 3 mandate de când se află la conducerea comunei Bucu, primarul Ion Drăgușin și-a atins obiectivele propuse în vremea campaniilor sale electorale. Unul dintre primele proiecte, finalizate încă din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2019, 11:40 (9410 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

E și Primăria Slobozia bună la ceva!

Internet Wi-Fi în patru zone ale orașului

În urmă cu un an, așa cum a promis în campania electorală, primarul Adrian Mocioniu a dat în funcțiune internet gratuit în 4 zone ale orașului. Între timp, pro­blemele cu Wi-Fi-ul au fost remediate, iar la momentul actual cei 10 mii de lei pe an plătiți de slobozeni pentru internet sunt folosiți până la ultimul ban.

A picat netu’ Proiectul Wi-Fi Public este unul de succes, afirmă slobo­zenii. La un an distanță de la implementarea sa, internetul public funcționează perfect. Locațiile Wi-Fi-ului public se află în 4 zone ale municipiului: Zona «Taboo», Zona Centrului Cultural «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 15:40 (4189 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Credit de 5,8 milioane de lei

Primăria Țăndărei modernizează străzile cu bani de împrumut

Administrația locală din Țăndărei promovează un proiect prin care intenționează să acceseze un credit de 5,8 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru moderni­zarea a 6 străzi din oraș. «Este singura noastră șansă pentru a reabilita aceste străzi. Sperăm ca Opoziția să îl accepte și să nu-l respingă...» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Investiții în infrastructură
În ultimii 2 ani, administrația locală din Țăndărei a făcut eforturi pentru reabilitarea întregii infrastructuri de drumuri a orașului. Pentru cele mai lungi 6 străzi ale localității, autoritățile... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2019, 12:10 (6930 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

Focar de Pestă Porcină Africană confirmat la Gimbășani

La două luni de la lichidarea tuturor focarelor de Pestă Porcină Africană de pe raza județului Ialomița, boala a reapărut în urmă cu o săptămână. Autoritățile au confirmat prezența virusului într-o gospodărie din localitatea Gimbășani. Proprietarul porcilor bolnavi a fost amendat pentru nerespectarea măsurilor de biosecuritate și nu va fi despăgubit de Guvern...

Măsuri de prevenție ignorate Conform oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, crescătorul din Gimbășani a refuzat să declare autorităților că porcii lui sunt bolnavi. În momentul în care a sesizat primele semne ale infecției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 18:20 (3885 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Ministerul Educației a micșorat fondurile Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe cu mâinile goale. Așa poate fi descrisă si­tuația Clubului Sportiv Școlar Slobozia (CSS). Ministerul Educației a decis să diminueze drastic fondurile destinate par­ticipării sportivilor la compe­tiții. De asemenea, anul acesta, reprezentanții instituției au primit mai puțini bani și pentru achiziția de echipamente sportive. Dincolo de lipsa fondurilor, CSS nu are o bază proprie pentru antrenamente.

Mai puțini bani pentru activități sportive
Clubul Sportiv Școlar Slobozia este singura instituție cu profil sportiv din Ialomița și, totodată, unitatea de învățământ care... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 15:15 (6564 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Afaceri cu Urban Scope SRL pe banii slobozenilor

Documentații pentru investiții potențiale de 21 milioane de euro

Firma Urban Scope, înființată în anul de grație 2016, și-a adjudecat trei sferturi din valoarea studiilor de fe­zabilitate și documentațiilor de avizare a lucrărilor de intervenții (DALI) realizate de Primăria Slobozia. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu poate influența în niciun fel alegerea firmelor care asigură documentația pentru investiții cu fonduri europene. Paradoxal însă, niciuna dintre aceste investiții nu se materia­lizează. Perioada de valabilitate a studiilor de fezabilitate și DALI este de un an, după care acestea trebuie reactualizate.

10 dintr-o lovitură În mai ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2019, 10:55 (5966 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Profesorii din Ialomița cresc «hoțește» rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat

Pentru a crește procentele de promovare ale Examenelor Naționale, mulți profesori preferă să «lase» corigenți elevii mai slab pregătiți din clasele terminale. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița neagă evidența, dar cifrele îi contrazic. Peste 400 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a nu au susținut vara aceasta Evaluarea Națională sau Baca­laureatul, cei mai mulți dintre ei fiind «lăsați» corigenți.

Cifrele care nu mint Pentru fiecare școală gimnazială sau liceu din Ialomița rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat contează extrem de mult. Cu cât procentul de... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 14:50 (9213 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Neglijați de familie

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița cer instanței de judecată emiterea unui ordin de executare, pentru a prelua în sistemul de protecție patru minori, din comuna Gheorghe Doja, neglijați de părinți. Copiii locuiesc alături de mamă și doi frați majori în condiții greu de descris în cuvinte. Pe lângă sărăcia lucie în care sunt obligați să trăiască, minorii nu au fost lăsați de mamă să meargă la școală. Mai mult, aceștia au semănat groaza printre vecini. Cazul este cunoscut de autoritățile locale de foarte mult timp, dar nu au fost lăsate să inter­vină chiar de către primarul localității Gheorghe Doja. Contactat telefo­nic pentru a oferi un punct... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 11:05 (6819 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara, la un pas de a 52-a ediție a «Trofeului Tinereții»

Amara, la un pas de a 52-a ediție a «Trofeului Tinereții»

Anul acesta, Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara se va desfășura în perioada 3-4 august 2019. Organizatorii estimează că vor cheltui aproximativ 450 mii de lei pentru susținerea lui. În competiție s-au înscris 12 concurenți, printre care și doi ialomițeni, Alina Nădrag și Eleonora Filipoiu.

Nimic nou sub soarele Festivalului
Amara se pregătește pentru cea de a 52-a ediție a Festiva­lului «Trofeul Tinereții». Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta se va desfășura în condiții similare cu cele de anul trecut. Valoarea cheltuielilor estimate pentru susținerea Festivalului... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2019, 14:40 (6065 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mobilier urban mobil» în Piața Revoluției din Slobozia

Lifting administrativ

«Mobilier urban mobil» în Piața Revoluției din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a decis să îm­bunătățească proiectul investițional din Piața Revoluției. Una dintre soluții o reprezintă achiziționarea de «mobilier urban mobil», care să dinamizeze spațiile libere și să transforme zona într-una atractivă pentru slobozeni. «Este o inițiativă a unei firme private pe care vrem să o mediatizăm... Ne preocupă ideea amplasării de „mobilier urban mobil“ în Slobozia!» a argumentat inițiativa primarul Adrian Mocioniu.

Lipsa de soluții naște idei
Finalizarea lucrărilor în Agora din Piața Revoluției a generat o nouă pro­blemă pentru administrația... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2019, 10:50 (6047 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Procent de promovare scăzut la Titularizare

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Marți, 23 iulie 2019, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Titularizare 2019. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut anul acesta a fost mai mic decât anul trecut...

Note mici la Titularizare Statisticile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, la nivelul județului, 267 candidați dintre cei 281 au fost admiși să susțină proba scrisă la Titularizare. Dintre aceștia, doar 40 au reușit să obțină note peste 7 și să fie considerați «admiși». Cei mai mulți dintre aceștia au avut rezultate sub pragul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 20:15 (18270 vizualizări - 23 comentarii)

SPORT

Se simte încă aer de vacanță

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Metalul Buzău 0-0

Se simte încă aer de vacanță

bonus: Trei ialomițeni la Tabăra Națională «U15»

Fotbalul de Liga a III-a a pornit la drum cu ambițiile specifice eșalonului și, deocamdată, cu gândul de a dribla căldura lunii lui cuptor. Așa a fost și sâmbătă, 20 iulie a.c., când Unirea Slobozia și Metalul Buzău au pășit pe teren încă de la 10,30 ca să preîntâmpine arșița soarelui. Puțini spectatori s-au strâns pe «1 Mai» pentru a-i vedea la lucru în premieră pe nou-veniții din lotul Unirii. 5 dintre aceștia au intrat pe teren în primul 11 trimis de antrenorul Enache Costea: Poiană-Gherasim, Ibrian, Dumbrăveanu, Comșa-Năstase, Lemnaru, Danciu, Toma-Moise, Moldovan. Prima repriză a fost dominată copios de echipa noastră, care s-a jucat cu ocaziile. În minutul 9, Toma l-a făcut remarcat pe portarul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 19:05 (3603 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ana Ciolan: «La Slobozia vreau să fiu parte a unui grup unit!»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan: «La Slobozia vreau să fiu parte a unui grup unit!»

Pivotul Ana Ciolan 26 ani este de departe cea mai experimentată handbalistă venită în această vară la Slobozia. Cu 4 ani de Ligă Națională în spate, Ana pare să fi căpătat echilibrul și maturitatea necesare pentru a fi unul dintre oamenii în jurul căruia să se alcătuiască o echipă solidă. A început handbalul în orașul natal Vaslui la imboldul mamei sale... După câțiva ani ajungea la CO de la Râmnicu Vâlcea, iar de aici accedea către Loturile Naționale de junioare și tineret. Ana Ciolan vorbește calm, fără resentimente, despre toate locurile unde a jucat păstrând amintiri frumoase de peste tot...

La Sebeș i-a fost cel mai bine... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 16:10 (5751 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Despre Amara nu s-a mai auzit nimic de anul trecut, de când inspectorii PRO au declarat-o «pe moarte» după un raid prin stațiune... Atunci, primarul Ion Măiță promitea că «se vor lua măsuri și se va rezolva!». La un an distanță, stațiunea e la fel, iar administrația locală are alte priorități... Trebuie să cheltuie 25 milioane de lei în următorii 2 ani din fonduri europene pentru reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla». Ce se întâmplă anul ăsta nu mai contează...
La pas prin stațiune Stațiunea Amara începe «la căsuțe». Căsuțele sunt vechi și emană miros de rânced, dar au rămas la mare căutare... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 14:40 (7618 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Ana Maria Vacariu, ultima noutate

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Maria Vacariu, ultima noutate

La finele săptămânii precedente, conducerea HCM Slobozia a bifat al 6-lea transfer din această vară. La echipa noastră a fost adusă Ana Maria Vacariu, jucătoare de 21 ani pentru care în această vară s-au duelat mai multe echipe de Liga Națională. Ana Maria Vacariu este din București, iar ultimele sezoane le-a petrecut în Liga Secundă la Dacia Mioveni, echipă pe care HCM Slobozia a depășit-o greu, în turneul semifinal de la Făgăraș. De meserie interstânga, Vacariu a trecut pe la toate loturile de junioare fiind în continuare văzută o speranță a handbalului românesc. «Sunt convins că Ana Maria Vacariu va reprezenta un plus pentru echipa noastră, plus pe care îl aștept de la toate jucătoa­rele venite... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 13:20 (3416 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3648 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1647 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1940 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1641 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1955 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4623 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2598 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2419 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5547 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2018 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3682 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(1989 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2935 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1942 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...