Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Debutăm în Liga Florilor cu Slatina

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Debutăm în Liga Florilor cu Slatina

bonus: Programul HCM Slobozia în turul Ligii Florilor

Federația Română de Handbal a stabilit țintarul sezonului viitor al Ligii Florilor. Revenită în acest eșalon după un an de pauză, HCM Slobozia a avut mână bună în această privință. Echipa pregătită de Gheorghe Covaciu va juca în prima etapă pe 31 august 2019 acasă, cu CSM Slatina. Privind mișcările de trupe din această vară, putem spune că oltencele pregătite de Victorina Bora se numără printre contracandidatele Sloboziei în lupta pentru supraviețuirea în Ligă. În aceeași categorie se înscriu, cel puțin pentru moment, Rapid, «U» Cluj și HC Zalău. Celelalte echipe și-au conturat loturi care, teoretic, le dau dreptul să nu aibă emoții cu privire la retrogradare. Prin urmare, meciul cu Slatina trebuie... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 19:35 (3167 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

ACSO Pantelimon-Recolta Gheorghe Doja 0-0

Fotbal

ACSO Pantelimon-Recolta Gheorghe Doja 0-0

În 2012, Rapid Fetești, echipă devenită între timp istorie, promova în Liga a III-a. De atunci, Cocora, Fierbinți, Andrășești, Amara sau Abatorul au ieșit cu capul plecat din focurile barajului. Nu același lucru s-a întâmplat cu Recolta Gheorghe Doja, echipă care a răsturnat calculele hârtiei și a lăsat-o cu buza umflată pe campioana județului Ilfov, ACSO Pantelimon. A fost un succes pentru care s-a muncit 180 de minute, o victorie a fotbalului ialomițean care a demonstrat că se poate găsi o formulă câștigătoare cu oameni de-ai locului.

Remiză albă, promovare sclipitoare Meciul a început... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 18:20 (3525 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

STAGII DE PRACTICĂ LA EXPUR

STAGII DE PRACTICĂ LA EXPUR

Deschiderea stagiilor de practică la EXPUR pentru un grup de elevi din clasa a XI-a de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» a fost o premieră atât pentru companie, cât și pentru liceenii din județul Ialomița.
Inițiativa a reprezentat o gură de aer proaspăt pentru toată lumea. Tinerii au avut pentru prima dată oportunitatea de a interacționa cu activitatea de producție, cu mobilizarea de resurse, cu procese ri­guroase. Au privit cu uimire ceea ce se întâmplă pentru că nu s-au mai confruntat cu industria grea. În general, tinerii nu își mai fac planuri de a intra pe un astfel de domeniu, însă elevii care au accesat stagiul de practică... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 17:50 (4641 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ignorat de polițiștii care ar fi trebuit să-l protejeze

S-a întâmplat la Rovine

Ignorat de polițiștii care ar fi trebuit să-l protejeze

Victimă a unei agresiuni, un bărbat de 64 de ani din satul ialomițean Rovine reclamă faptul că polițiștii au intervenit prea târziu în cazul său. Mai mult, omul adaugă faptul că agentul cu care a stat de vorbă i-a cerut să semneze o foaie goală de hârtie, precizându-i că va completa el însuși declarațiile omului. Oficialii Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița susțin însă contrariul: «intervenția a fost făcută în timpul optim!».

Ignorat de polițiști Incidentul s-ar fi petrecut duminică, 23 iunie 2019, și potrivit declarațiilor sale, Marian Vasile Scurtescu, în vârstă de... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 14:20 (3945 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»

Urban se jură că apa este potabilă

«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»

Un raport al Urban SA cu privire la calitatea apei potabile susține că apa furnizată în aria de operare «se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege». Raportul Urban SA vizează perioada 1 ianuarie 2018-31 mai 2019. «Am făcut tot ce este omenește posibil pentru a furniza apă potabilă! Depășirile înregistrate la trihalometani sunt reale și ne îngrijo­rează și pe noi... Dar ele nu influen­țează ca­litatea apei!» a declarat Valentin Cili­beanu, directorul Urban SA Slobozia.

1050 de probe supuse analizelor
În perioada 1 ianuarie 2018-31 mai 2019, Urban SA Slobozia susține... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2019, 10:55 (6557 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Meșter de opinci țărănești la 10 ani

Meșter de opinci țărănești la 10 ani

Flavius este cel mai tânăr meșter de opinci țărănești din Ialomița. Iar anul trecut, când a făcut prima lui pereche, era cel mai tânăr din țară. Are 10 ani, e din satul Luciu, comuna Gura Ialomiței, și a câștigat locul I la Olimpiada Județeană de Meșteșuguri. L-am găsit pe prispa casei bunicilor, într-o dimineață,. Se pregătește pentru Olimpiada Națională, de la Sibiu, în luna iulie...

Un meșter de-o șchioapă
Flavius are 10 ani și e frumos ca o fată. Și cuminte cât două! Ne-a întâm­pinat îmbrăcat în costum tradițional, de mână cu bunica lui, Ana Banu. Grație ei a ajuns meșter... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2019, 16:10 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arheologul care a descoperit o altă lume

omul săptămânii

Arheologul care a descoperit o altă lume

Cătălina Cernea este cel mai tânăr muzeograf și arheolog al Muzeului Județean de Istorie Ialomița. La doar cei 35 ani ai săi, are multe povești de spus. Cu sclipire în ochi, aceasta vorbește doar despre viața de pe șantier, uneltele cu care lucrează și marea sa descoperire: mormântul unui copil. «Este macabru, dar așa se scrie istoria...» susține Cătălina Cernea.

Cum se scrie istoria Istoria este una dintre materiile ei preferate. Și asta s-a văzut din școala generală până în pre­zent. A ales să urmeze Faculta­tea de Istorie, iar primul contact cu adevăratul «curs de Istorie» s-a realizat... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2019, 11:50 (9086 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Jilavele: Și-a înjunghiat fratele cu un cuțit

Alcoolul i-a luat mințile

Jilavele: Și-a înjunghiat fratele cu un cuțit

Un bărbat din comuna Jilavele, județul Ialomița, a fost arestat preventiv de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «tentativă la omor». Anchetatorii au precizat în actele de urmărire că acesta și-a înjunghiat fratele, fiind într-o stare avansată de ebrietate.

Victimă salvată de medici Potrivit procurorilor Parche­tului de pe lângă Tribunalul Ialomița, între agresor și victima sa ar fi izbucnit un scandal spontan. Pentru a-și face curaj, agresorul a consumat câteva pahare cu alcool și a luat un cuțit, apoi s-a apropiat de fratele său ame­nințându-l cu... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2019, 18:20 (4926 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Produse contrafăcute vândute la Slobozia de doi escroci italieni

Produse contrafăcute vândute la Slobozia de doi escroci italieni

Mare atenție la escroci! Un bărbat din Slobozia a fost înșelat de doi cetățeni italieni care i-au vândut două utilaje contrafăcute care, la scurt timp, s-au defectat. Cei doi bărbați i-au prezentat cumpărătorului facturi fiscale, dar și ambalaje ale produselor ce păreau a fi originale. Omul și-a dat seama că a fost păcălit abia după ce a încercat să folosească în curte aparatele pe care le-a cumpărat. Acum este decis să meargă la Poliție și să depună o plângere.

O practică des întâlnită Pentru a face rost de bani, escrocii sunt în stare de orice. Un bărbat din Slobozia, care dorește... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2019, 16:05 (10812 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

autofagie socială

După dicționar, autofagia constă în consumarea propriilor țesuturi de către un organism supus inaniției. Dar o definiție de dicționar nu poate reflecta realitatea în care ne complacem și care ne transformă pe toți în auto­fagi. Ne mâncăm de vii, în timp ce plângem că nu putem schimba nimic. Suntem lași, ipocriți, mincinoși... Ne vindem sufletul pentru un câștig imediat. Nu mai avem principii, valori pentru care să luptăm, oameni în care să credem. Ne nenorocim copiii în cabinele de vot, ne ruinăm sănătatea la supermarket-uri, ne furăm singuri căciula la locurile de muncă. Toți avem scuze, toți arătăm cu degetul, toți condamnăm sistemul... Un edil local spune că pentru el «statul paralel»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2019, 12:20 (2553 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Luați la bătaie pentru că doreau să urmărească meciul România-Germania

S-a întâmplat la Slobozia

Luați la bătaie pentru că doreau să urmărească meciul România-Germania

Trei tineri au ajuns în noaptea de joi spre vineri, 27/28 iunie 2019, în stare gravă la spitale din București și Constanța după ce au fost agresați pe o terasă aflată în zona Gării CFR din Slobozia. Se pare că scandalul a început din cauza faptului că agresorul era nemulțumit de programul difuzat la televizorul din incinta terasei, pe care aceștia îl urmăreau.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, victimele agresiunii petrecute în noaptea joi spre vineri, 27/28 iunie 2019, pe terasa din Slobozia sunt trei tineri cu vârste cuprinse între 25 și 35 de ani. Aceștia au fost preluați... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2019, 16:10 (14012 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nick Touring transportă călătorii cu șoferii Primăriei

Propunere halucinantă în ședința Consiliului Local Slobozia

Nick Touring transportă călătorii cu șoferii Primăriei

Joi, 27 iunie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, primarul Adrian Mocioniu a propus detașarea angajaților Serviciului de Transport Public Local pe autobuzele Nick Touring. Consiliul Local Slobozia a aprobat prelungirea contractului firmei Nick Touring până la 31 iulie 2019...

Incredibil, dar adevărat! Joi, 27 iunie a.c., Consiliul Local Slobozia a dezbătut deficiențele transportului public la nivelul municipiului. Consilierii prezenți s-au arătat nemulțumiți de frecvența redusă a curselor. «Vă invit să vă cereți scuze public slobozenilor! Nu este posibil ca oamenii să stea în soare timp de o oră așteptând autobuzele Nick Touring!»... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2019, 12:20 (5517 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Slobozia reclamă neregulile din cadrul instituției

Din nou scandal!

Medicii Spitalului Slobozia reclamă neregulile din cadrul instituției

bonus: Reacția Marianei Iancu

Deși managerul Mariana Iancu a declarat public de nenumărate ori că a cheltuit milioane de lei pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în realitate situația este alta. Unul dintre medicii secției ORL a unității sanitare reclamă într-o scrisoare neregulile cu care Secția se confrută și din cauza cărora nu-și poate exercita profesia corespunzător.

Situație veche de 2 ani «(...) doresc să aduc în atenția dumneavoastră o serie de probleme/neregului în legătură cu funcționare secției ORL, care se răsfrâng în mod direct sau indirect, după caz, asupra activitățiii mele profesionale prezente și/sau viitoare și fac ca aceasta să fie afectată în mod serios și în detrimentul drepturilor și intereselor pacientului (beneficiar al serviciilor medicale) și al meu, ca profesionist, generând anomalii în modul de desfășurare a activității noastre și situații potențiale și/sau iminente de risc profesional. Aceste aspecte îmi afectează drepturile și/sau interesele legale și legitime, mă demotivează și descurajează ori, după caz, împiedică formarea mea profesională. Lipsa dotării corespunzătoare atât a secției ORL (inclusiv sala de operație), cât și a cabinetului din policlinică cu instrumentar necesar examenului clinic și paraclinic al pacientului ORL sau  intervențiilor chirugicale. (...) Lipsa de personal medical auxiliar sesizată atât verbal cât și scris de aproximativ 2 ani...»... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2019, 11:10 (8432 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Președintele PMP Ialomița, debarcat pentru că spală cadavre politice

Președintele PMP Ialomița, debarcat pentru că spală cadavre politice

Președintele PMP Ialomița, consilierul local Nicu Pericli, a fost destituit din funcție pentru că a falsificat o adeverință de membru. Adeverința i-ar fi servit lui Vasile Ștefănescu, președintele COTAR și prieten apropiat al lui Pericli, pentru a accede în funcția de președinte al PMP în locul lui Eugen Tomac.

Cum nu vii tu, Țepeș Doamne... Accident al istoriei politice de provincie, Nicu Pericli tratează filiala PMP Ialomița ca pe centuristele care se sprijină de gardul autogării pe care a ridicat-o ilegal la intrarea în Slobozia. Profitând de faptul că este lider județean, el i-a... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2019, 15:45 (6118 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene, vicepreședinte la ANRE

Dulăii măcelăriilor politice

Luceafărul politicii ialomițene, vicepreședinte la ANRE

Marian Neacșu, fost sfătuitor de taină al lui Dragnea și noul șef de campanie al lui Ponta la Europarla­mentarele de anul acesta, este susținut de PSD pentru funcția de vicepreședinte al Agenției Naționale de Reglementare a Energiei (ANRE).

Miasmele de la Centru Fost secretar general al PSD, autoproclamat «sfătui­torul de taină» al lui Dragnea și supranumit Luceafăr al politicii ialomițene, Marian Neacșu reușește zilele astea o performanță de invidiat. El este susținut de către PSD pentru a fi numit vice­președinte al Agenției Naționale de Reglementare a Energiei (ANRE). «Pe domnul Neacșu am hotărât astăzi că îl vom susține pentru funcția de vicepreședinte la ANRE, vacantată în urma unei demisii...»... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2019, 13:10 (6663 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă nu folosește sistemul informatic PatrimVen

Ialomița administrativă nu folosește sistemul informatic PatrimVen

Administra­țiile locale din Ialo­mița nu au fonduri pentru a susține investițiile inițiate în 2019. Primarii din județ susțin că rectificarea bugetară «din vară» nu va fi suficientă pentru asigurarea cheltuielilor de funcționare. Soluția PatrimVen este ignorată. Gradul de încasare al taxelor și impozitelor la nivelul Ialomiței scade an de an...

Veșnica poveste De zeci de ani, administrațiile locale din Ialomița (ca, de altfel, cele din întreaga țară!) susțin că fondurile bugetare anuale sunt insuficiente pentru susținerea dezvoltării localităților. Și, tot ca în fiecare... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2019, 11:05 (3742 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Miss Slobozia 2019 vrea să devină polițistă

Miss Slobozia 2019 vrea să devină polițistă

Elena Georgiana Zlotea are 18 ani, iar recent a câștigatul titlul de Miss Slobozia 2019. Este al treilea an în care participă. Și pentru prima dată când atinge această performanță. «Este emoționant. Probele nu mi s-au părut grele. Cât despre mo­deling, este doar o pasiunea de-a mea. Eu vreau să devin polițistă» susține câștigătoarea.

Portretul unei Miss Elevă în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, Elena Zlotea a câștigat, în cadrul concursului Miss Slobozia 2019 organizat cu prilejul Sărbătorilor Sloboziei, premiul suprem. Conform juraților, Elena Zlotea... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2019, 17:25 (8422 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

la Stat

Cohorta de bugetari începe o nouă zi de muncă, mișunând la primele ore ale di­mi­neții pe trotuarele și străzile municipiului reședință. Cel mai mare angajator din județ, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu peste 1000 de salariați, își deschide larg porțile, primind suferinzii. Primăria Slobozia, cu toate direcțiile și compartimentele, cu cei peste 700 de angajați, repontează o nouă zi de muncă în folosul comunității. Palatul administrativ, cu Prefectură și Consiliu Județean, semnează con­dica pentru alți 200 și mai bine de angajați. Com­pletăm tabloul funcționarilor publici cu alte sute de salariați ai unei Direcții a Consiliului Județean Ialomița (peste 300!), Direcția Generală de Asistență... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2019, 13:55 (8175 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, executat silit de proprii angajați

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, executat silit de proprii angajați

Procese nenumărate înregistrate pe rolul Judecă­toriei Slobozia privind executarea silită a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Peste 60 de acțiuni care au acest obiect au fost înregistrate împotriva celui mai mare spital din Ialomița. Motivul pentru care s-a ajuns la această situație îl reprezintă refuzul instituției de a pune în aplicare o hotărâre judecătorească emisă de Tribu­nalul Ialomița la sfârșitul anului trecut, prin care instanța obliga reprezentanții Spitalului Slobozia să le ofere angajaților o serie de drepturi salariale neonorate. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație Mariana Iancu, managerul instituției, nu a răspuns.
... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2019, 10:55 (14500 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cinci elevi ialomițeni au luat medii de 10 la Evaluarea Națională!

Cinci elevi ialomițeni au luat medii de 10 la Evaluarea Națională!

Marți, 25 iunie 2019, s-au afișat rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională 2019. Potrivit reprezentanților Inspectoratului Județean Ialomița, cinci elevi ai județului au obținut media 10. Dintre cei 1838 elevi înscriși, 56 elevi au fost absenți la Limba și Literatura Română și 58 la Matematică.

5 medii de 10 Potrivit informațiilor publice, la Evaluarea Națională 2019 în județul Ialomița s-au înscris 1838 de elevi, prezenți în sălile de examen fiind doar 1782 la Limba și Literatura Română și 1780 la Matematică. Reamintim faptul că, în județul Ialomița au fost 22 centre de susținere... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2019, 16:10 (10622 vizualizări - 12 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4653 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3762 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6902 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4010 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4817 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4645 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3231 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6455 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8178 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5940 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6542 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7488 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8210 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...