Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița nu are circuite turistice

28 milioane de lei pentru himere administrative

Ialomița nu are circuite turistice

Administrația Moraru a decis să acceseze peste 28 mili­oane de lei din fonduri europene pentru dezvoltarea turismului în Ialomița. Banii sunt utilizați pentru refacerea unor clădiri de patrimoniu, precum și pentru punerea în valoare a sitului arheologic de la Târgul de Floci de la Giurgeni. Din păcate, aceste investiții nu sunt dublate de niciun program turistic viabil, care să introducă județul Ialomița în circuitele turistice naționale. «Consiliul Județean Ialomița nu s-a ocupat de realizarea unor circuite turistice» este răspunsul sec al oficialilor administrației județene.

Un drum fără țință... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 17:10 (4482 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Fundata lui Nicu Păvăloaie

Viața politică la țară

Fundata lui Nicu Păvăloaie

bonus: Mare e grădina PSD

Nicu Păvăloaie este consi­lier local PSD la Perieți. Joi, 6 iunie 2019, a fost exclus din filiala PSD Fundata de către Marian Gheorghe Mustățea, viceprimarul comunei, din cauza rezultatelor slabe la alegerile europarlamentare la... Fundata! Nicu Păvăloaie susține că viceprimarul îi face astfel loc următorului pe listă, Mircea Răducanu, pentru cei 500 de lei cât reprezintă plata indemnizației lunare de ședință: «Sunt „fomiști“ care așteaptă banii ăia ca pe altceva... Mie nu-mi trebuie, nu i-am dus niciodată acasă! Am făcut cu ei ce a fost nevoie prin sat, că de-aia ne-au votat oamenii, să lăsăm ceva în urma noastră...».

Omul sfințește locul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 14:15 (5377 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Statistică îngrijorătoare

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Sărăcia ține copiii din Ialomița departe de Educație. La Țăndărei, de exemplu, peste 300 de copii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani nu au fost niciodată la școală. Cei mai mulți dintre ei locuiesc în Cartierul Strachina din oraș, zona cu cel mai ridicat nivel de sărăcie. Autoritățile locale au în plan școlarizarea acestora prin transformarea unei foste școli într-un Centru Educațional.

Cartierul în care copiii nu merg la școală
Strachina se deșiră încă de la intrarea în orașul Țăndărei, dinspre Slobozia. Construite în stil «american», casele controversate ale romilor din Cartier... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 10:55 (3106 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:30 (40300 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Micii antreprenori ai Sloboziei de mâine

Micii antreprenori ai Sloboziei de mâine

Joi, 6 iunie a.c., 45 de elevi au participat la cea de a VI-a ediție a Concursului Județean «Micul Antreprenor». Cătălin vrea ca robotul său să devină gadget de bord pentru toate mașinile din oraș. Anca vrea să reînvie tradițiile de mult apuse, printr-un parc de joacă destinat copiilor. Și toți vor sponsori...

Lupta de a fi cel mai bun Joi, 6 iunie 2019, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia s-a desfășurat a VI-a ediție a Concursului Județean «Micul Antreprenor». 9 echipe s-au luptat pentru premiul întâi, un premiu ce a constat în suma de 1000 de lei. Elevi de la Colegiul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:10 (4240 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sunt un om normal care este membru al unui partid politic!»

Viorica Corbu, membru PLUS Ialomița

«Sunt un om normal care este membru al unui partid politic!»

Viorica Corbu este directorul de sucursală la singura firmă de asigu­rări cu capital exclusiv românesc. Și membru PLUS de când l-a des­co­perit pe Vlad Voiculescu... Iar prietenii spun că e responsabilă și că te poți baza pe ea. Pentru un om normal, pare de ajuns. Pentru un membru de partid însă...

Un PLUS de normalitate
Membrii de partid de azi sunt politicienii de mâine. Vorace, lipsiți de scru­pule, gata să înghită broasca aia râioasă pe burta goală, dimineața... Viorica Corbu nu e nimic din toate!
-De ce ești membru PLUS?
... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 11:25 (8570 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Ieșită de puțin timp de pe băncile școlii de la Câmpina, Daniela Necula se poate mândri cu noul ei statut. Este cea mai tânără polițistă a ju­dețului Ialomița! Este ajutor de șef de post la Gri­vița... În plus, în vreme ce ajută la prinderea hoților ori sanc­ți­­o­narea contravenienților, Daniela studiază Dreptul...

Polițista de la Grivița Deși abia a împlinit 20 de ani, tânăra are visuri mari... Daniela Necula este cel mai tânăr membru al Inspectora­tului de Poliție al Județului Ialomița! Este arondată la Postul de Poliție Reviga, fiind ajutor șef de post... În plus, studiază la Facultatea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 17:20 (14890 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

100 mii de dolari pentru o viață normală

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

Un diagnostic crunt primit la naștere le-a furat copilăria lui Ingrid și Maya, două fetițe din Slobozia în vârstă de 8 ani. Micuțele și-ar putea alina su­ferința cu ajutorul unei intervenții chirurgicale complexe, ce poate fi realizată doar în Statele Unite ale Americii. Pentru a ajunge la medicii din America, părinții copilelor au nevoie de 100 mii de dolari, bani de care nu dispun. Aceștia încearcă să le redea speranța la viață micuțelor, în urma unui apel umanitar pos­tat pe rețele de socializare.

Caută vindecarea cu ajutorul semenilor
O zi din viața Mayei și a lui Ingrid înseamnă... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 12:10 (6872 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești sunt în alertă după ce Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o avertizare Cod Portocaliu de inundații pentru sectorul Dunării. Digul de apărare al munici­piului este monitorizat zi și noapte de către reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență Fetești, pentru a se evita riscul producerii unor calamități. «Toate forțele sunt pregătite pentru intervenții, să sperăm că vom trece cu bine și că nu vor fi probleme...» a declarat Laurențiu Șonchereche, viceprimarul din Fetești.

Dunărea, sub monitorizare Avertizarea hidrologilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 18:25 (2728 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

S-a întâmplat în centrul Sloboziei

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Tragedie într-un bloc din centrul Sloboziei. O bătrână a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost agresată și batjocorită în propria casă. La aproape o săptămână de la producerea faptei, autorii sunt încă neidentificați de organele de cercetare penală...

Vecinii sunt în stare de șoc Tragedia s-a petrecut în noaptea de duminică spre luni, 9/10 iunie a.c., într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc din centrul Sloboziei. O bătrână de 84 de ani, bolnavă de Alzheimer, a fost batjocorită și agresată în propria locuință de persoane necunoscute. Femeia a fost descoperită... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 14:20 (10486 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

Victor Moraru a acționat în instanță ziarul Independent

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

bonus: Despre libertatea presei de provincie

Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a acționat în instanță ziarul Independent. El reclamă faptul că publicația și angajații acesteia i-au creat «(...) o stare de disconfort psihic, de tulburare a păcii sufletești (...)» pe care o evaluează la 1,38 milioane de lei. Președintele Consiliului Județean Ialomița se înscrie într-o listă lungă de oficiali ai administrației județene care au susținut, de-a lungul ultimilor 20 de ani, că materialele de presă furnizate publicului de către Independent le-au adus «prejudicii morale».

Soarele administrației ialomițene acuză... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 10:50 (7852 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 de case inundate într-o oră

Dezastrul de la Săveni

100 de case inundate într-o oră

La Săveni, în noaptea de joi spre vineri, 30/31 mai 2019, o ploaie torențială a inundat peste 100 de case. Evenimentul a fost uitat aproape imediat, dar apa a rămas în curțile caselor. La o săptămână distanță, oamenii continuă să plângă, deznădăjduiți... Autoritățile sunt neputincioase în fața dezastrului provocat de ploaie. În casa lui nea Dobre apa a ajuns până sub ferestre.

Potopul de 130 litri/mp Noaptea de 30 spre 31 mai 2019 va rămâne întipărită în mintea locuitorilor din comuna Săveni. O ploaie torențială care a durat mai puțin de o oră a distrus 100 de gospodării. Grădini acoperite... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 16:50 (4288 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Se petrece la Slobozia

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Primarul Adrian Mocioniu a anunțat cu mândrie edilitară că anul acesta va asfalta primele 5 străzi din cariera lui de primar. Asfaltarea are ca beneficiar Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și este executată de o firmă al cărei obiect de activitate principal este «servirea băuturilor».

Asfalt «lounge&drinks» din fonduri publice
Potrivit anunțului «în data de 17.05.2019 a fost semnat contractul de achiziție publică de lucrări (execuție) privind realizarea obiectivului de investiții „Modernizare străzi din Municipiul Slobozia“, între Direcția de Administrare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 14:50 (10515 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au trimis în judecată un bărbat din localitate, sub acuzația de «înșelăciune». Acesta apela victimele, în special persoane în vârstă, și le promitea cadouri-surpriză în urma achitării unei taxe. Bărbatul nu este la prima abatere de acest gen, el fiind elibe­rat condiționat din penitenciar pentru fapte similare.

Prejudiciul nu a fost recuperat
Din actele de urmărire penală ale procurorilor din Fetești, se pare că bărbatul avea o evidență clară a persoanelor pe care le contacta telefonic. Acesta apela în special persoanele în... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 11:05 (3095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

lupul paznic la mioare

lupul paznic la mioare

Fuseră și se duseră și sărbătorile astea. Ediția a XIX-a, în plină lună iunie, pe o căldură de se topește asfaltul ăla de nu-l mai așază nimeni în gropile orașului. După cum vedeți în imagine, la «Sărbători» a apucat să ajungă și primarul Adrian Mocioniu. Duminică, la spartul târgului, că a fost plecat cu treburi din oraș și i-a lăsat pe viceprimari cu grijile organizării. Dar a apucat împărțirea cupelor și premierea miss-urilor, că doar de-aia e primar. Și, spun martorii oculari, s-a descurcat onorabil, fiindcă n-a trebuit să vorbească, ci doar să privească și să evalueze. Iar la evaluat, știe tot orașul, Adrian Mocioniu e expert, că asta face de 3 ani, de când e în funcție. Evaluează tot ce... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 16:40 (6646 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

De 5 ani, ialomițenii care au nevoie de expertize privind ca­pacitatea de muncă sunt plimbați pe drumuri pentru a obține documentele medicale. Cele două cabinete, din Slobozia și Urziceni, au rămas fără specia­liști, după ce medicii care le coordonau activitatea au fost cercetați penal pentru fapte de corupție. Posturile au fost scoase la concurs de mai multe ori, însă candidații au refuzat să susțină testările. «Avem promisiuni că măcar la Slobozia si­tuația s-ar putea remedia...» a ex­plicat Daniel Voicu, directorul interimar al Casei de Pensii Ialomița.

Eforturi zadarnice
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 15:15 (3047 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

La Slobozia, de dragul fondurilor europene

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a declarat public că va plăti peste 2 milioane de lei anual pentru funcționarea firmei de transport public înființată anul trecut. Transportul se va face cu autobuze închiriate, iar firma va fi subordonată Consiliului Local Slobozia. Înființarea serviciului de transport public la nivelul municipalității este o condiție obligatorie pentru accesarea fondurilor europene destinate achiziționării de autobuze electrice. Valoarea proiectului se ridică la 7 milioane de euro, însă administrația locală nu poate oferi garanții privind punerea lui în practică.

Laptele și mierea mai binelui public... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 11:10 (6654 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Gheorghe Tinel colecționează plângeri penale

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va iniția o plângere penală împotriva președintelui Victor Moraru pentru situația apărută la Dridu. Reamintim că, la în­ceputul săptămânii precedente, o parte din fundația podului de la Dridu s-a surpat, iar lu­crările de consolidare au fost reluate. «Vom face o plângere penală pentru că sunt bani mulți în joc... Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!».

Urmările unui dezastru anunțat Joi, 6 iunie 2019, în cadrul unei conferințe de presă, deputa­tul PNL Gheorghe Tinel a de­clarat că va depune... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 19:25 (6606 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

Fotbal

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

bonus: Kinder Constanța s-a impus la «2005»

Colaborarea dintre AFC Unirea ’04 Slobozia și Asociația «E Pluribus Unum» a mers încă o dată foarte bine. Din aceasta a ieșit cel mai puternic turneu de fotbal juvenil desfășurat vreodată în județul nostru: «Ialomița Youth Coup». Privit cu suspiciune chiar de unii oameni din fenomen, turneul a depășit așteptările prin participarea a peste 400 de sportivi și prin spectacol, în ciuda faptului că vorbim despre cei mai mici practicanți ai fotbalului. Bucuria de a face sport a invadat timp de 3 zile arenele din Slobozia și împrejurimi. Prin acest turneu suntem pe harta fotbalului românesc, ștacheta fiind ridicată dintr-un foc la un nivel înalt. Ediția a II-a va veni cu așteptări mai mari din partea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 17:45 (5587 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Pe 4 iulie 2019 este programată reunirea echipei de handbal feminin a Sloboziei în ve­derea pregătirii sezonului 2019-2020, în care elevele lui Gheor­ghe Covaciu vor activa în Liga Națională. După vizita medicală, jucătoarele vor pleca în perioada 7-15 iulie într-un cantonament găzduit de stațiunea suceveană Vatra Dornei. Până atunci, conducerea caută să alcătuiască un lot cât mai competitiv, iar pentru aceasta au fost aduse în aceste zile două jucătoare care au evoluat sezonul trecut în primul eșalon. Pivotul Ana Ciolan vine la Slobozia după ce a evoluat un sezon la Corona Brașov. Jucătoarea de 26 ani a mai jucat în Ligă pentru Alba Sebeș și HC Zalău și poate face la fel de bine atât faza ofensivă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 16:30 (6695 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Pîine fără documente, confiscată

În cursul zilei de joi, 26 iulie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au organizat și desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(9903 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Borănești și Fetești

Joi, 26 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 10,15, pe DJ201, în afara comunei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(10252 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fura din mașini

În cursul zilei de miercuri, 25 iulie a.c., polițiști de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au reținut un tînăr, de 22 ani, din Fetești, cercetat pentru comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:33
(7654 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Prinși la furat de porumb

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați, cu vîrstele de 24, respectiv 38 ani, ambii din comuna Bordușani, suspecți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Poliția Municipiului Fetești a ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:32
(8922 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8562 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9309 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8639 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7837 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8188 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9451 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10151 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8846 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8411 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8419 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9837 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8438 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8710 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Copiii cu chibriturile i-au incendiat o anexă gospodărească

Sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 13,40, o anexă gospodărească a unui cetățean din Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce mai mulți copii lăsați nesupravegheați s-au jucat cu un chibrit generînd ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:29
(11546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Slobozia: După ce au pierdut, au spart ecranele de protecție la «păcănele»

Doi slobozeni de 19, respectiv 32 ani, sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecția a ecranelor de la aparatele de jocuri electronice ale unor firme din Slobozia. Prima faptă a ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:53
(11812 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...