Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Eu vreau să fiu primar la Slobozia!»

Ciprian Bocioagă, membru PLUS

«Eu vreau să fiu primar la Slobozia!»

Are 41 de ani, un doctorat și un master, și este membru PLUS din noiembrie anul trecut, când a venit Dacian Cioloș prima dată la Slobozia. Și vrea să fie primar.

Sătui de Ei
-Unde ați fost până acum? Slobo­zenii au nevoie de primar de 30 de ani...
-Aveam 11 ani la Revoluție, nu cred că era treaba mea să fiu primar!
-Și acum e?
-Da! Acum este! Pentru că ne-am săturat de Ei... Să fiu primar e singura cale prin care pot schimba ceva! În ultimii 2 ani am fost la toate mitingu­rile din București... Degeaba... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 17:20 (9163 vizualizări - 18 comentarii)

Taguri: PLUS Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Pregătirile pentru Examenele Naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru Examenele Naționale bat pasul pe loc

Centrele de examen din județul Ialomița au probleme logistice. Echipamentele tehnice care există în multe dintre școlile unde se vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul trebuie înlocuite. Situația este prezentată în fiecare an, însă fondurile au întârziat să apară.

Se caută soluții Calculatoare și imprimante învechite, conexiuni slabe la internet sau un nu­măr insuficient de camere video pentru sălile de examen. Sunt câteva dintre cele mai importante problemele logistice pe care le întâmpină școlile și liceele din Ialomița care vor deveni centre de examen pentru Evaluarea ... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 14:40 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Maternități fără medici și dotări

Cum se naște în Ialomița

Maternități fără medici și dotări

Lipsite de apa­ratură me­dicală nouă și medici neonatologi, mater­ni­tățile din cele 4 spitale din Ialomița își desfășoară activitatea cu dificultate. Așa se face că, de cele mai multe ori, gravidele la termen își aduc pe lume copiii în spitalele mari din Capitală. Situația trenează de ani buni, fără ca vreo autoritate să găsească o soluție eficientă.

Notificări scrise la Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din Ialomița în care există o secție de Neonatologie. Activitatea este însă blocată din cauza lipsei de medici. Mamele care... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 10:55 (4057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefania Bălăceanu, prima noutate

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ștefania Bălăceanu, prima noutate

Conducerea HCM Slobozia a trecut rapid peste performanța revenirii în Liga Națională și încearcă să-și creioneze lotul pentru un sezon care se anunță de pe acum extrem de dificil. Având în vedere bugetul scăzut alocat de autoritățile locale, diriguitorii echipei noastre au o misiune cel puțin complicată în alcătuirea lotului. Prima noutate a apărut în aceste zile și este vorba de Ștefania Bălăceanu, jucătoare în vârstă de 23 de ani, care poate evolua pe toate posturile în linia de 9 metri. Handbalista care a mai evoluat pentru Minaur Baia Mare, CSM Roman sau în Spania, la Tenerife, va ajuta echipa Sloboziei mai ales prin veleitățile ei defensive. «HCM Slobozia este o echipă cu spirit de luptă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 18:15 (3300 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 1-4

Injecție cu optimism

La Oltenița s-a pus punct unui sezon în care să fim sinceri, am plecat în lupta pentru promovare cu șansa a doua spre a treia. A ieșit doar locul 4 din cauza rezultatelor directe bifate în meciurile cu Progresul Spartac. Nu e chiar atât de rău având în vedere că returul a fost măcinat de probleme financiare și incertitudini care au vizat chiar existența echipei. La Oltenița, după 4 meciuri fără victorie, băieții lui Enache Costea s-au dezlănțuit și au terminat Campionatul în cel mai optimist mod. Au învins cu 4-1, modificând în premieră tabela printr-un șut spectaculos de la 22 metri expediat de Lemnaru. I-au urmat cu reușite la fel de frumoase Teodorescu, Răduca și Bălan. Au jucat următorii:... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 17:50 (3988 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Festival de minihandbal masculin la Slobozia

Festival de minihandbal masculin la Slobozia

În perioada 30 mai-2 iunie 2019, Federația Română de Handbal organizează Festivalul Național de Minihandbal adresat băieților, acțiune dedicată celor mai mici handbaliști, copiii născuți în 2008 sau mai târziu. Evenimentul include 82 de cluburi participante și va fi organizat în 4 locații: Baia Mare, Târgu Jiu, Roman și Slobozia. Federalii au fost se pare plăcuți impresionați de felul cum a fost organizat turneul zonal de minihandbal feminin și au decis să apeleze din nou la aportul HCM Slobozia. Va fi o desfășurare de forțe ce va include în jur de 300 de copii. Se vor juca 50-60 de meciuri, iar pentru aceasta probabil vor fi tra­sate 4 terenuri specifice minihandbalului. «Ne bucurăm că FRH ne... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 17:15 (2750 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Dublu bronz la «Cupa Riposta»

Scrimă

Dublu bronz la «Cupa Riposta»

La finele săptămânii precedente, Sala «Gabriela Szabo» din Voluntari a găzduit «Cupa Riposta», competiție internațională adresată celor mai mici scrimeri. Încă o dată, copiii de la CSM Unirea Slobozia au dovedit că pot urma traseul ascendent desenat de Teodosiu, Dragomir sau Stănescu. La categoria 9 ani, unde s-au duelat 31 de sabreri, s-au remarcat Nicolas Alberto Nădrag și Rareș Negoiță, copii antrenați la CSM Unirea de Daniel Nădrag. După o suită de 8 victorii, cei doi s-au oprit în semifinale, ocupând la finalul competiției a 3-a treaptă a podiumului. Inedită și încurajatoare, participarea la competiție tot din partea CSM Unirea, a fraților Andrada, Ines și Arthur Donisei, care deși nu au... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 16:10 (5081 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

A scris 24 de cărți până la 18 ani!

«Jurnale»

A scris 24 de cărți până la 18 ani!

Joi, 16 mai 2019, Luminița Constantin și-a lansat prima dintre cele 24 de cărți pe care le-a scris până la vârsta de 18 ani... A cincea limbă pe care o știe este coreeana. Și a învățat-o singură! Este din Colelia și se descrie simplu: «Iubesc să dorm și să beau cafea. Sunt un paradox pur și simplu. Iubesc și pisicile... Și să citesc cărți, mai ales când plouă!». Profesorii spun că o astfel de elevă se naște o dată la o sută de ani...

Capitolul I: Debutul
Sala de lectură a Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» Ialomița a fost plină ochi. Elevi, cadre didactice, scriitori... ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 15:20 (5608 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Mariana Iancu vrea primar la Perieți

Gâlceavă în cadrul alianței PSD-ALDE în Ialomița

Mariana Iancu vrea primar la Perieți

Asediată de efectele propriilor decizii, Mariana Iancu va părăsi fotoliul de director al Spitalului Slobozia. Surse administrative susțin că președintele Victor Moraru va adopta această decizie imediat după alegerile europarlamentare, ca urmare a unei petiții ajunse la Ministerul Sănătății. Pentru a cosmetiza acest nou eșec răsunător al administrației județene, Victor Moraru i-a propus Marianei Iancu sa candideze la funcția de primar al comunei... Perieți.

O catastrofă de manager Apreciată public de către președintele Victor Moraru drept «cel mai bun ma­nager pe care l-a avut Spitalul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2019, 11:05 (9655 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Caz revoltător la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O femeie de 60 de ani internată cu «insuficiență respiratorie» a fost transferată la Institutul Național de Pneumologie «Marius Nasta» din București, doar la insistențele familiei. Mai grav este faptul că, în urma analizelor efectuate, medicii din București au concluzionat faptul că femeia ar fi luat din Spitalul Slobozia o bacterie foarte rezistentă la antibiotice...

Transferată de urgență la București
Femeia de 60 de ani locuiește în orașul Căzănești, iar în urmă cu aproximativ o săptămână a fost internată pe Secția Antestezie... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 14:40 (7998 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au demarat un proiect prin care vor să transforme fosta grădină de vară a orașului într-o casă de cultură modernă. Proiectul a fost depus pentru finanțare la Compania Națională de Investiții și așteaptă acum să fie aprobat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Investiție în cultură
Acesta este cel mai important proiect în  domeniul Culturii pe care l-a inițiat admi­nistrația locală din municipiul Fetești. Viitoarea Casă de Cultură a Municipiului va fi construită în zona unde se află în prezent fosta grădină de vară... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2019, 11:05 (4175 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

obligația de a vota

La aproape 30 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989, încă nu înțelegem importanța momentului votării. Încă suntem convinși că democrația își urmează cursul firesc și fără ca principalii actori ai acesteia, cetățenii, să își exercite decisiv rolul. Întrucât, da, esența democrației o constituie fix votul și exercitarea dreptului de a vota. Obligația de a vota este, fără îndoială, necesară funcționării oricărei democrații. Votantul își manifestă astfel decizia, impunând ceea ce rațiunea sau sufletul dictează. Votul permite o alegere legitimând persoana votată de a fi reprezentant a ceea ce ne dorim. Ridiculizarea momentului votării ori absenteismul mai mult sau mai puțin întemeiat descalifică... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 17:35 (3102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

O  analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că ialomițenii care au plătit controversatele taxe auto pentru mediu mai au de primit peste 13 milioane de lei. Mai mult, potrivit reprezentanților, Administrația Fondului de Mediu nu a virat în conturile Fiscului niciun leu pentru restituirea banilor plă­tiți sub forma timbrelor de mediu. Estimativ, aproximativ 10 mii de persoane din Ialomița au achitat aceste taxe speciale.

Ialomițenii primesc banii înapoi
Taxele pe care acum Agenția Națională de Administrare Fiscală le înapoiază celor care le-au plătit... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 13:15 (5277 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3500 tone de asfalt

Se întâmplă la Slobozia

3500 tone de asfalt

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a încheiat vineri, 17 mai 2019, un contract pentru asfaltarea unor străzi. Puțin peste 1,99 milioane de lei reprezintă valoarea cheltuielii asfaltării, 5 străzi urmând să intre în reparații...

La an nou, gropi noi Slobozia așteaptă de luni bune asfaltarea străzilor... Drumurile denivelate, gropile din asfalt precum și gropile de canal din ce în ce mai adânci produc pagube serioase mași­nilor, slo­bozenii declarându-se din ce în ce mai nemul­țumiți de starea actuală a șoselelor. Ștefan are 25 ani, iar zilele trecute se întorcea de... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2019, 18:10 (3483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Moraru nu face nimic de 3 ani!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Moraru nu face nimic de 3 ani!»

Mai activ decât de obicei în această perioadă, deputatul PNL Gheorghe Tinel a înfierat public prestația administrației județene după 3 ani de mandat. Potrivit declarațiilor deputatului liberal, Victor Moraru este incapabil să ofere ialomițenilor soluții pentru dezvoltarea județului.

Un deputat acuză Deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat săptămâna trecută o conferință de presă în cadrul căreia a reluat principalele teme ale campaniei lansate în urmă cu 3 ani împotriva președintelui Victor Moraru. În opinia deputa­tului liberal, administrația județeană nu a reușit în decurs de 3 ani... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2019, 14:10 (4717 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

Finalizarea obiectivului «Groapa lui Stoica» se amână pentru un termen greu de estimat. La mo­mentul de față, reprezentanții Primăriei Slobozia trebuie să reia întreaga procedură privind deschiderea șantierului. Cel mai optimist scenariu indică faptul că execuția ar putea fi reluată abia în vara anului următor...

Saga expertizelor
Începută cu bani europeni și continuată cu fonduri împrumutate de la Trezoreria Statului, «Groapa lui Stoica» nu este gata nici până în prezent. Administrația locală din Slobozia a ratat și cel de-al doilea termen de finalizare al investiției, care a... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 20:10 (5975 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Timp de 3 ani, Consiliul Local Alexeni a aprobat proiecte de hotărâre lovite de «nulitate parțială». Principalul vinovat de situație este considerat primarul Ion Cărbune, care a refuzat includerea consilierilor PNL în comisiile de specialitate ale consiliului local. Situația a revenit la legalitate în aprilie 2019, după intervenția prefectului Gigi Petre. Primarul Ion Cărbune refuză să explice public situația.

Un scandal cu iz electoral
În martie 2019, Instituția Prefectului Ialomița a fost no­tificată cu privire la o situație hilară. Potrivit sesi­zării, primarul comunei Alexeni... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 10:55 (3676 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Unde dai și unde... se împute treaba!

Unde dai și unde... se împute treaba!

La 4 zile de la dezbaterea publică în care Vivani Salubritate anunța oficial orașul că va deschide o nouă groapă de deșeuri periculoase, Garda de Mediu Ialomița se trezește brusc și constată că slobozenii au dreptate când reclamă de 5 ani, zi de zi, că sunt otrăviți de noxele emise de CleanTech. Parada de legalitate a fost postată regulamentar pe pagina de Facebook a Gărzii Naționale de Mediu, împreună cu următoarea informare: «În urma verificărilor, s-a constatat că operatorul nu respectă în totalitate prevederile autorizației integrate de mediu, fiind sancționat contravențional cu amendă în valoare de 50.000 lei». Altfel spus, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița s-au acoperit de hârtii... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2019, 15:40 (6589 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Garantat Iuksel

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Un dosar penal care-l vizează pe fostul primar al orașului Fierbinți Târg, Iusein Iuksel, trenează de 4 ani în sertarele Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Fostul edil este acuzat de faptul că a eliberat în fals un certificat fiscal pentru a vinde la bucată fosta fa­brică de alcool. La momentul încheierii tranzacției, firma care administra unitatea de producție figura cu datorii la buetul local de peste 70 mii de lei. Suma nu a fost achitată nici în prezent. Mai mult, fostul edil avea cali­tatea de asociat unic al respectivei societăți.

O anchetă abandonată
Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2019, 11:05 (11124 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
327 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu

Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:15
(16196 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: DSVSA intensifică controalele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10579 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12563 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8045 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12638 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11464 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9339 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10615 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9237 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9667 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7049 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minori prinși la furat șine de cale ferată

Trei minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Urziceni în timp ce încărcau într-o căruță două șine de cale ferată, în lungime de 1,80 m, de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:50
(6757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Țăndărei: Prins de jandarmi încercând să vândă o drujbă

Țăndărei: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o drujbă

Jandarmii au surprins un bărbat din Bărbulești în timp ce încerca să vîndă o drujbă la Țăndărei. Vineri, 16 martie a.c., în jurul orei 9.,30, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei l-au surprins B. Daniel ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:44
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cu cuțitul la magazin

Un bărbat de 35 ani, din Bordușani, a fost prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în apropierea unui magazin din localitate. Deoarece bărbatul avea un comportament suspect, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(14865 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani cuțit


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...