Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

JD Agro Cocora susține dezvoltarea comunităților locale

JD Agro Cocora susține dezvoltarea comunităților locale

Strategia de responsabilitate so­­cială a companiei JD Agro Cocora este orientată spre sus­ținerea prin implicare și finanțare a unor proiecte considerate prio­ritare pentru dezvoltarea comunităților locale din România.
„Credem în comunitățile locale și creștem împreună cu ele susținând proiectele ce contri­buie la bunăstarea acestora. Oamenii din comunitățile locale sunt esențiali pentru dezvoltarea companiei. Sănătatea lor este la fel de importantă ca și sănătatea noastră. De aceea, am susținut în parteneriat cu autoritățile locale, în luna decembrie 2018, finan­țarea cu fondurile necesare înlo­cuirii vechiului acoperiș al dispensarului medical din comuna Reviga, județul Ialomița, cu unul nou, modern și rezistent.”... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2019, 15:05 (4153 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: JD Agro Cocora

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean își consolidează imaginea publică

Aventurile administrative ale baronului Moraru(hausen)

Președintele Consiliului Județean își consolidează imaginea publică

bonus: «Baie» cu presa pe DJ213A

Aparent, ieșirile publice ale președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, dau startul precampa­niei electorale pentru alegerile europarlamentare în Ialomița. În urmă cu două săptămâni a fost prezent la semnarea contractului pentru reabili­tarea Ambulatoriului de la Fetești, săptămâna trecută a semnat contractul de 12,1 milioane de lei pentru refacerea sitului de la Târgul de Floci... Iar printre picături a avut timp de vizite de lucru pe șantierele județului, a bifat evenimente publice, a participat la marșuri de conștientizare a populației... În realitate însă, toate aceste «ieșiri» fac parte din campania de reabilitare personală a președintelui Moraru în ochii alegătorilor social... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 20:20 (7079 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare de 4 milioane de euro în comuna Sărățeni

Proiecte edilitare de 4 milioane de euro în comuna Sărățeni

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale să finalizeze 4 proiecte edilitare importante, menite să dezvolte întreaga localitate. Proiectele au o valoare de 4 milioane de euro, fondurile fiind accesate prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locale 1 și 2.

Se întâmplă la Sărățeni
Cele 4 proiecte demarate de autoritățile locale din Sărățeni vizează asfaltarea drumurilor din comună, precum și construcția rețelelor de apă, canalizare, dar și cea a unei stații de epurare, prevăzută cu echipament tehnic pentru tratare. Potrivit primarului Eugen Tocileanu, toate... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 17:40 (5398 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ambulanțele lui Arafat, pericol pentru pacienți

În opinia Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Ambulanțele lui Arafat, pericol pentru pacienți

Cele mai noi ambulanțe ale Serviciului Județean de Ambu­lanță Ialomița dau mari bătăi de cap personalului me­dical. Ofi­cialii instituției re­cu­nosc pro­blemele pe jumătate, explicând că echipamen­tele din dotarea salvărilor sunt greu de utilizat, incomodând pacienții pe care-i transportă. Sub protecția anonimatului, șoferii susțin că mași­nilor le lipsește fiabilitatea și sunt foarte greu de condus, reclamând unele probleme la sistemul de direcție. Ambu­lanțele au fost donate printr-un program inițiat de Departa­mentul pentru Situații de Urgență, condus de Raed Arafat.

Nemulțumiți de noile ambulanțe... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2019, 10:50 (6605 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, vicecampion mondial

Scrimă

George Dragomir, vicecampion mondial

În urmă cu 19 ani, sabia românească obținea ultima medalie la un Campionat Mondial de juniori, argint prin Florin Zalomir. Per total, la probele individuale, țara noastră n-a mai urcat pe podium la ni­velul juniorilor de 19 ani. În 2008, Simona Deac cucerea argintul la spadă. Lunga secetă a fost curmată sâmbătă, 6 aprilie 2019, de sabia talentatului George Dragomir, care aduce din nou România în lumea bună a scrimei juvenile. Frumoasa poveste de argint a lui Dragomir s-a petrecut la Torun, în Polonia, acolo unde se desfă­șoară Campionatul Mon­dial de Scrimă pentru cadeți și juniori. Dra­gomir a prins o zi foarte bună, așa cum i se întâmplă tot mai des în ultima perioadă. Asalt după asalt, sportivul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 19:35 (5293 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Minihandbal la puterea 208

Minihandbal la puterea 208

bonus: Oaza de handbal de la Kogălniceanu

Sala «Andreea Nica» a fost un adevărat vulcan al handbalului juvenbil la finele săptămânii trecute. 208 minihandbaliste provenite de la 13 cluburi din Ialomița, Călărași, Argeș și Prahova și-au etalat talentul și cunoștințele dobândite în sportul cu mingea mică. Au fost atent dirijate de antrenori și frenetic încurajate de părinți și prieteni veniți să le fie alături. Festivalul regional de minihandbal a demonstrat că sportul înseamnă bucurie la fiecare gol, pasă sau paradă, iar la acest nivel clasamentele și rezultatele pot fi ușor date uitării... Toate sportivele au plecat acasă cu diplome și medalii, lăsând în urmă bucuria de a juca handbal. Sportivele născute după 1 ianuarie 2008, au încălzit... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 19:15 (5446 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FCSB II 5-2

Slalom printre puștii Stelei

Meciul dintre Unirea Slobozia și FCSB II a început furtunos, cu Toma scoțând și transformând o lovitură de pedeapsă în minutul 7. Avantajul Unirii s-a păstrat pentru doar 4 minute, mai exact până când Laurențiu Ardeleanu a expediat la vinclu o minge de la 25 metri, fapt ce l-a făcut pe un spectator să exclame: «Dacă îl vedea Becali, îl vindea și pe ăsta cu 10 milioane!». Mai mult, oaspeții trec în avantaj după ce Pacionel trimite mingea în poartă cu largul concurs al lui Leo Dobre. Slobozia egalează la rându-i prin același Toma, care transformă în gol o lovitură liberă din marginea careului mare. La pauză a fost 2-2, mai fiind de notat cursa de 20 metri a lui Gherasim care, după ce a înșirat mai... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 18:35 (3959 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Victorie de orgoliu

Handbal, Neptun Constanța-HCM Slobozia 25-30 (7-14)

Victorie de orgoliu

HCM Slobozia a arătat, în sfârșit, la Constanța că merită din plin poziția de lider al clasamentului Seriei A. Elevele lui Gheorghe Covaciu și-au luat din start tare adversarele, Georgescu reușind două goluri consecutive. Constăn­țencele au făcut față elanului ofensiv al Sloboziei doar în primele 20 minute. Când tabela a arătat la pauză 14-7 pentru HCM, totul a devenit clar. Diferența de 7 goluri s-a menținut până spre finalul jocului, gazdele reușind abia în ul­timele minute să mai recupereze câte ceva. S-a terminat 30-25, victorie prin care echipa noastră și-a refăcut orgoliul și, cel mai important, a arătat o îmbucurătoare poftă de joc. S-a remarcat din nou Andreea Polocoșer care, pe lângă... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 18:05 (3770 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă o rocadă în fruntea clasamentului

Meci încins la Urziceni, acolo unde a venit în vizită liderul Ligii a IV-a ialomițene, Bărăganul Ciulnița. Hotărâți să-și păstreze fotoliul de li­deri, ciulnițenii au deschis repede scorul prin Nistor și au condus până spre final. FC Urziceni a reușit însă să întoarcă rezultatul în favoarea sa prin golurile marcate de Grecea și Metaxa. De victoria Urziceniului a profitat Recolta Gheorghe Doja, care a trecut de Abatorul și este din nou pe primul loc. Doja are 52 puncte, Ciulnița rămâne cu 50, iar Victoria Munteni Buzău bate la Bărcănești și adună 47 de puncte. Surpriza etapei o furnizează Unirea Grivița, care bate la Iazu și trece în clasament peste Voința Maia. De asemenea, Unirea Ion Roată și... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 17:25 (4839 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Noi succese pentru CS Amara

Sâmbătă, 6 aprilie 2019, s-a desfășurat, la București, «Memorialul Alexandru Geantă», turneu internațional de lupte la care au luat parte sportivi din Moldova, Ucraina și România. Micii luptători ai lui Marian Moraru de la CS Amara nu s-au întors nici de această dată cu mâna goală, ci au obținut 3 clasări pe locul 1: Oana Dumitru-32 kg, Alexandru Minea-29 kg și Ștefan Stancu-38 kg. De remarcat și cele două locuri 3 obținute de Robert Gresianu, la 32 kg și de Gabriel Neagu, la 35 kg.... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 17:10 (2837 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Educatoarea Elena Bolânu a publicat 25 de cărți pentru copii

Performanță unică în Ialomița

Educatoarea Elena Bolânu a publicat 25 de cărți pentru copii

Elena Bolânu este educatoare la grădinița din Movila și a publicat, în decurs de numai 10 ani, 25 de cărți și auxiliare pentru copii de grădiniță! Performanța sa este cu atât mai notabilă cu cât aceste cărți au fost preluate și promovate de către edituri prestigioase precum Cartea Românească, Aramis sau Editura Di­dactică și Pedagogică. «Am întotdeauna 4-5 proiecte de carte pentru copii în minte! Și mă simt onorată de fiecare dată când unul dintre proiectele mele prinde contur...» ne-a mărturisit ea.

Scriitor de... auxiliare
Am găsit-o într-o zi de vineri, către prânz, citindu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 16:20 (5563 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație PSD pe moșia primarului Negraru

Mai e mult până departe!

Administrație PSD pe moșia primarului Negraru

bonus: Legea lui Florinel

Cele 66 de administrații din Ialomița conduc destinele locuitorilor județului pe baza ședințelor de consiliu local. Ședințele au loc, de obicei, lunar, și reprezintă un barometru fidel al activității admi­nistrative. Cu puțin peste un an înainte de momentul alegerilor locale din 2020, ziarul nostru își propune să mediatizeze aceste ședințe și să ofere cititorilor o imagine mai nuanțată a realității rurale. Prima comună aleasă în cadrul acestui experiment jurnalistic este Platonești, condusă de 3 mandate de primarul Florinel Negraru, «înregimentat» inițial la PDL, aflat acum pe «ștatul de plată» al PSD...

Istoria unei ședințe de Consiliu Local la țară... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2019, 10:55 (5652 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spectacol caritabil pentru copii

Ziua Internațională a Conștientizării Autismului-2 aprilie

Spectacol caritabil pentru copii

Cristi are 7 ani și este în Centrul Ema de la 1 an și 10 luni. El a fost în «Marșul Copiilor» cu autism de marți, 2 aprilie 2019. Cristi nu putea să spună «mama», dar a învățat la Centrul Ema să citească și să se joace. La nivelul municipiului Slobozia, conform statisticilor Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, 44 de copii sunt diagnosticați cu autism. În realitate însă, numărul lor este mult mai mare...

Povestea lui Cristi Cristi are 7 ani. A început terapia când avea 1 an și 10 luni... Când a venit la Centru, Cristi nu putea să vorbească, iar jocul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 19:10 (3177 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

 Ministrul Sănătății, Sorina Pintea:  «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Control ministerial la Spitalul Slobozia

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea: «La Slobozia, aveți un spital de nota 8!»

Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a efectuat un control-fulger la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La finalul verificărilor, aceasta a precizat faptul că nu a descoperit deficiențe majore în cadrul celui mai mare spital din Ialomița.

De la Constanța, la Slobozia
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea a început controlul la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după miezul nopții de duminică spre luni, 7/8 aprilie 2019, în jurul orei 1,30. În scurtul timp petrecut în cadrul unității medicale din Slobozia, aceasta a verificat Unitatea de Primiri Urgențe și câteva secții. În urma... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 14:50 (14258 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rezultatele simulării la Evaluarea Națională dezvăluie cele mai slabe școli din Ialomița

Încă un an, aceleași probleme

Rezultatele simulării la Evaluarea Națională dezvăluie cele mai slabe școli din Ialomița

Simulările pentru Evaluarea Națională s-au dovedit și anul acesta o adevărată provocare pentru elevii de clasa a VIII-a din județul Ialomița. O analiză a rezultatelor pe care aceștia le-au obținut în ultimii 4 ani, după susținerea acestui tip de testări, arată că în 8 școli ialomițene promovarea simulărilor este aproape imposibilă. În toată această perioadă de timp, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au promis că vor remedia situația, statisticile instituției reflectând situația.

Cifrele indiferenței Dincolo de declarațiile publice făcute de oficialii Învățământului... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 14:40 (10897 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe acționează în instanță Consiliul Județean Ialomița

Premieră absolută în administrația județeană

Comuna Sfântu Gheorghe acționează în instanță Consiliul Județean Ialomița

Repartiția bugetară aprobată de Consiliul Județean Ialomița este contestată public de către primarul comunei Sfantu Gheorghe, Mădălin Teculescu. Acesta a înaintat instituției o plângere prealabilă în care reclamă modul ilegal de distri­buire a veniturilor bugetare. «Ministerul ne-a majorat artificial veni­turile pentru anul 2019... Formula de calcul a fost intenționat greșită!» susține edilul.

Plângere prealabilă Vineri, 22 martie 2019, plenul Consiliului Județean Ialomița, reunit în cadrul unei ședințe con­vocate «de îndată», a repartizat celor 66 de administrații din Ialomița bugetele... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2019, 11:05 (6470 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ambulatoriu de 10,6 milioane de lei, construit la Fetești

Ambulatoriu de 10,6 milioane de lei, construit la Fetești

Investiție în Sănătate la Fetești. Autoritățile locale au semnat contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează reabilitarea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului Spita­lului Municipal «Anghel Saligny» din oraș. Valoarea investiției se ridică la 10,6 milioane de lei. Acesta este cel mai im­portant proiect derulat în Ialomița pentru domeniul Sănătate din ultimii 5 ani.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești este cea mai importantă unitate medicală din zona de Est a județului, deservind peste 100 mii de ialomițeni din municipiu și localitățile... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2019, 13:40 (4594 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Sălcioara, acuzată pe nedrept de abateri financiar-contabile

Și auditorii Camerei de Conturi Ialomița pot greși. S-a întâmplat la Primăria Sălcioara, instituție care, la sesizarea auditorilor ialomițeni, a fost controlată de inspectorii Agenției Naționale de Administrare Fiscală. La finalul verificărilor, angajații ANAF au constat faptul că aspectele pentru care au fost sesizați nu se confirmă! În urma unui audit, Camera de Conturi Ialomița a descoperit la Primăria Sălcioara abateri financiar-contabile de peste 5 milioane de lei.

Sesizări pe bandă rulantă Printre cele 29 de instituții publice pe care Camera de Conturi Ialomița le-a verificat... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2019, 11:15 (8376 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

homo slugarnicus

Viața socială a apărut la unele specii ca o soluție la incapacitatea de a se descurca individual. Aceasta presupune o structură, o ierarhizare. În România actuală, Homo slugarnicus a devenit o turmă, o mulțime care a dezvoltat gena slugărniciei în epoca comunistă. Membrii ei au observat că dacă cunoști slăbiciunile șefului sau înveți să îl cureți de scame, de exemplu (imitând cimpanzeii) sau îl pupi în c.. pe toate părțile, la ce ore, unde îi place cel mai mult, atunci ajungi să îți asiguri un nivel de trai călduț în care creierul din dotare are rol de termostat. Mai mult decât atât, în felul acesta slugarnicus îi dezvoltă bosului o dependență severă de lingușeală creându... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2019, 13:10 (5268 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Bă, ești prost? Bă, ești nebun?»

«Bă, ești prost? Bă, ești nebun?»

Am decis să publicăm azi o fotografie din arhiva personală a redacției. După cum puteți vedea, fotograful i-a surprins într-un moment irepetabil pe acești doi politicieni locali de mic litraj, dotați cu motoare politice în doi timpi, dar care se visează motoare Rolls Royce. Primul, în plan secund, este Radu Paros. Trecut timp de 10 ani prin toate partidele politice ale momentului, el a ales să își încheie cariera politică în trend cu vremurile, predându-se la PRO România cu arme, bagaje și bruma de electorat care îl va urma. Celălalt nu are nici el nevoie de prezentări. Este Adrian Mocioniu, primul primar din istoria urbei care a decis să dea vrabia PSD din mână pe cioara de pe gardul lui Victor... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2019, 18:15 (6833 vizualizări - 14 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4109 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5384 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4197 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3903 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4482 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7236 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6126 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5887 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5309 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița informează

Platforma on-line dedicată programărilor pentru depunerea documentelor în vederea examinării/reexaminării pentru obținerea permisului de conducere și preschimbării permiselor de conducere românești/străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2017, 16:35
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

O cisternă încărcată cu GPL a derapat între Căzănești și Balaciu și s-a răsturnat între Căzănești și Balaciu. Evenimentul s-a produs miercuri, 8 februarie 2017, fiind cauzat de poleiul instalat pe drumul ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2017, 16:40
(3305 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...