Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Familia Banu vinde pandișpan pentru a crește 10 copii

O felie de speranță la Amara

Familia Banu vinde pandișpan pentru a crește 10 copii

Pe o stradă îngustă, cu gropi, ascunsă parcă de lume, familia Banu își duce crucea într-un bloc de cutii de chibrituri, rămas de la comuniști... Un apartament cu 3 camere și 12 suflete! Au primit acoperiș deasupra capului în urmă cu 5 ani... Dar apoi greu­tățile au venit buluc peste ei. Tatăl este în postnatal, iar mama, din cauza proble­me­lor cu coloana, încearcă să-și ajute familia prin vânzarea de chec și pandișpan. «E greu să supraviețuiești doar din alocațiile copiilor!» susține părintele.

La Amara, omul sfințește locul
Pe strada Lacului din Amara, în fața blocului de asistați... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2019, 18:10 (7281 vizualizări - 13 comentarii)

Taguri: Amara caz social

POLITICĂ

PNL lansează candidatul pentru Slobozia după Paște

Se caută un lider

PNL lansează candidatul pentru Slobozia după Paște

Gheorghe Tinel a reconfirmat faptul că va anunța public candidatul PNL pentru Primăria Slobozia după Paște. Depu­tatul ialomițean susține că poate învinge mașina de vot a PSD susținând «un candidat integru și dedicat comunității». Singurul nume vehiculat până acum în cadrul PNL este cel al consilierului județean Dragoș Soare.

Un candidat-surpriză Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul ultimei sale conferințe de presă că are un candidat pentru Slobozia. El s-a declarat încrezător în potențialul acestuia și susține că este un candidat integru și dedicat comunității. «Avem un... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2019, 11:40 (8157 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Ziua Mondială a Apei» în «Dumbrava Minunată»

«Ziua Mondială a Apei» în «Dumbrava Minunată»

Vineri, 22 martie 2019, Grădinița «Dumbrava Minunată» din Slobozia a sărbătorit «Ziua Mondială a Apei». Două clase de preșcolari au plantat în curtea grădiniției 50 de tei și stejari de-o șchioapă. Evenimentul a durat o jumătate de oră, dar efectul ar putea fi unul spectaculos. «Sperăm ca acești copii, la vârsta senectuții, să se bucure de umbra stejarilor pe care îi plantează azi!» explică natura demersului directorul Grădiniței, Nicoleta Turcea.

La «Dumbrava Minunată» Orașul de-afară e murdar și oamenii au chipurile alungite de griji. Înăuntru e curat și primăvară, iar copiii râd... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2019, 12:35 (6354 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Adrian Mocioniu scrie din nou Sloboziei

Adrian Mocioniu scrie din nou Sloboziei

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a scris din nou slobozenilor. De astă dată scrisoarea este ceva mai corect redactată, satisfăcător articulată și, pe alocuri, chiar înduioșătoare... Din păcate, după 30 de ani în care au fost mințiți, furați și umiliți, slobozenii nu l-ar crede nici măcar pe Iisus, dacă s-ar pogorî în «groapa lui Stoica». D-apăi un pesedist de ocazie, făcut din peruș multico­lor cacadu imaculat de către Marian Neacșu...

Spovedania unui învins Pentru că Adrian Mocioniu susține că 40% din electoratul său este cel feminin, scrisoarea lui, publicată pe Facebook pe 2... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2019, 14:40 (10803 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a constatat abateri financiare de 30 milioane de lei

Jaf în bugetele locale

Camera de Conturi Ialomița a constatat abateri financiare de 30 milioane de lei

bonus: Sistem informatic ineficient la Primăria Slobozia

Camera de Conturi a României a dat publicității Raportul oficial privind mi­siunile de audit realizate în cursul anului trecut. Acțiunea de verificare a avut ca obiect activitatea financiară desfășurată de entitățile verificate în cursul anului 2017. La nivelul județului Ialomița, potrivit constatărilor făcute de auditorii ialomițeni, au fost consemnate abateri financiar-contabile în valoare de 30 mili­oane de lei. Cele mai multe dintre aceste deficiențe de ordin financiar au avut ca obiect aplicarea eronată a prevederilor Legii 153/2017, privind salarizarea unică a angajaților din sistemul bugetar. La toate acestea se adaugă și veșnica problemă a lucrărilor de investiții plătite, neîncasarea... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2019, 09:55 (9458 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incident la Gala «10 pentru Ialomița»

Premiată de președintele Moraru, s-a împiedicat pe scări și a leșinat

Gala «10 pentru Ialomița» nu a fost ocolită de momente stânjenitoare. Una dintre persoanele chemate pe scenă să-și ridice distincția s-a împiedicat de scări și a leșinat, copleșită de emoții. Din fericire, nu a fost nevoie de intervenția medicilor. Evenimentul a fost organziat Consiliul Județean Ialomița și a constat în premierea a 100 de ialomițeni, considerați personalități ale județului.

Manifestare pentru oamenii președintelui Moraru
Gala «10 pentru Ialomița» s-a dorit a fi un eveniment prin care să se aducă o formă de recunoștință oamenilor valoroși pe care județul îi are... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2019, 22:20 (10571 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ruina cu șobolani» din centrul Sloboziei

Cinematograful «Ialomița» după 10 ani

«Ruina cu șobolani» din centrul Sloboziei

De 10 ani, autoritățile locale promit slo­bo­zenilor reabilita­rea Cinematografului «Ialomița» și a zonei adiacente. În așteptarea investiției, în clădirea insalubră și plină de șobolani firma EDA Impex SRL coace pâine. Anul trecut, Primăria Slobozia a emis o hotărâre de Consiliul local prin care majora cu 500% impo­zitele pentru clădirile abandonate de proprietari. Cinemato­graful «Ialomița» nu s-a numărat printre ele...

Șobolani cât pisicile
Cinematograful «Ialomița» este, de 10 ani și mai bine, un loc «părăsit și neisprăvit». Vizibil degradată, insalubră și înconjurată de grămezi... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2019, 09:55 (5876 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru a pierdut majoritatea în Consiliul Județean Ialomița

Premieră județeană!

Victor Moraru a pierdut majoritatea în Consiliul Județean Ialomița

Moment istoric în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Președintele Victor Moraru a pierdut susținerea majorității consilierilor județeni PSD. Mărul discordiei l-au reprezentat două proiecte aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița, desfășurată miercuri, 27 martie 2019. Ele au vizat sancționarea lui Nicolae Chiriță, șeful Direcției Județene de Evidență a Persoanelor Ialomița.

Înfrânt de proprii consilieri
Potrivit proiectelor pe care le-a inițiat, Victor Moraru a cerut consilierilor județeni să aprobe sancționarea disciplinară a lui Nicolae Chiriță, șeful... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2019, 18:06 (9352 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proces cu 200 de reclamanți înregistrat la Tribunalul Ialomița

Proces cu 200 de reclamanți înregistrat la Tribunalul Ialomița

Număr record de părți într-un dosar înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 200 de oameni, foști membri ai SA Prod Agro din Gheorghe Doja, una dintre puținele asociații agricole care mai există pe raza județului Ialomița, cer plata unor dividende neachitate de 2 ani. În total este vorba despre 350 mii de lei. Președintele entității susține că reclamanții au datorii pe care au omis să le plătească. Acesta nu este primul scandal public în care asociația agricolă din Gheorghe Doja este implicată. SA Prod Agro a fost la un pas de a se desființa după ce primarul din Gheorghe Doja, Ion Mihai, a încercat să preia întreg patrimoniul acestei asociații. Contactat telefonic pentru a oferi un punct... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2019, 13:55 (8719 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 50 de mii de locuințe cu toalete în fundul curții

Județul la ani lumină de civilizație

Ialomița are peste 50 de mii de locuințe cu toalete în fundul curții

Județul Ialomița se află la ani luminiă distanță de civilizație. Iar datele statistice vin să confirme această situație. Ultimul recensământ arată faptul că peste 50 de mii de locuințe din județ au toaletele în fundul curții. Situația ar putea fi remediată dacă localitățile ar avea sistem public de canalizare, astfel încât localnicii să se racordeze la rețea. Cifrele arată că, în ultimii 13 ani, în Ialomița au fost construiți doar 350 km de canalizare...

Obligați să trăiască precum în Evul Mediu
Cifrele statistice arată că gradul de civilizație în județul Ialomița este scăzut... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2019, 10:05 (3855 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie de ziua lui Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Popești Leordeni 1-0

Victorie de ziua lui Toma

bonus: Echipa «U15» a surclasat Mangalia

Pe 23 martie 2019 a fost ziua lui și l-a prins, ca în multe alte situații, pe terenul de fotbal... A avut meci cu Popești Leordeni, echipă dificilă. A jucat fundaș stânga și, mai mult, a fost din nou căpitanul echipei cu care se confundă cariera lui de fotbalist. Când a făcut primii pași în fotbal, toți i-au remarcat talentul și au vorbit la superlativ despre «Țâcă». I s-a potrivit de minune tricoul galben-albastru cu numărul 10 și, de peste un deceniu, este om de bază în prima garnitură a Unirii. A ajuns la 32 ani, dar mai are încă multe de spus pe teren și de oferit suporterilor slobozeni. Lui Constantin Toma i-au dedicat colegii cele 3 puncte obținute cu ilfovenii... Și a muncit serios... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2019, 20:15 (5018 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Nicio schimbare în «Top 5»

Etapa a XIX-a a Ligii a IV-a ialomițene nu a adus mari schimbări în ierarhie. Singura echipă care și-a îmbunătățit simțitor situația în clasament e FC Urziceni. Formația condusă de Răzvan Farmache a trecut la pas de Recolta Gheorghe Lazăr și a urcat pe locul 6. Importante și cele 3 puncte obținute de Recolta Bărcănești în dauna celor de la Abatorul. Bărcăneștiul rămâne pe locul 11, dar se îndepărtează la 8 puncte de zona nisipurilor mișcătoare. În derby-ul codașelor, deși s-a jucat la Grivița, s-a impus Unirea Ion Roată. Start foarte bun de retur pentru cei de la Ion Roată care, deși au abia 7 puncte, dau de înțeles că au capacitatea de a se salva de la retrogradare. Restul rezultatelor nu au... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2019, 18:05 (4459 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Festival regional de minihandbal la Slobozia

Handbal

Festival regional de minihandbal la Slobozia

În perioada 6-7 aprilie 2019, Sala «Andreea Nica» din Slobozia va găzdui o competiție de amploare a sportului cu mingea mică, Turneul de Euroregiune la minihandbal feminin, rezervat sportivelor născute după anul 2008. Va fi un eveniment cu o participare extrem de numeroasă, peste 150 de copii urmând să-și arate îndemânarea în acest sport. «Cel puțin din punct de vedere al numărului de participanți, acest turneu va reprezenta o premieră pentru Slobozia. Vor fi prezenți sportivi, antrenori, părinți și, firește, ne dorim să asigurăm o organizare cât mai bună a evenimentului. Ne dorim, de asemenea, să organizăm an de an astfel de competiții, mai cu seamă că în curând vom începe să lucrăm și cu grupele... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2019, 15:50 (3896 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul locurilor disponibile în clasa pregătitoare s-a diminuat

În Ialomița

Numărul locurilor disponibile în clasa pregătitoare s-a diminuat

Până pe 22 martie 2019, în Ialomița se desfășoară prima etapă de înscrieri în clasa pregătitoare. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că numărul locurilor disponibile a scăzut considerabil față de anul trecut.

Vești mai puțin bune În ultimii 6 ani, învățământul ialomițean a suferit o diminuare a numărului de elevi. În 2019, situația a rămas neschimbată. În plină campanie de înscriere a copiilor de vârstă școlară pentru clasele pregătitoare, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că, din toamnă, numărul copiilor care intră la școală... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2019, 13:35 (4268 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Cosâmbești are cele mai mari impozite din România

Primăria Cosâmbești are cele mai mari impozite din România

Fără rețea de canalizare sau drumuri asfaltate, dar cu impozite care au fost majorate excesiv. Se întâmplă în comuna Cosâmbești din județul Ialomița, unde valoarea taxelor locale pentru automobile a explodat. Deși pare a fi vorba despre o aplicare eronată a formulelor de calcul privind stabilirea taxelor și impozitelor locale, reprezentanții administrației locale susțin că totul este în regulă. «Am stabilit această majorare prin hotărâre a Consiliului Local Cosâmbești... Actul a primit avizul de legalitate din partea Prefecturii Ialomița!» a declarat Bogdan Popescu, primarul localității.

Localnicii se plâng de impozite... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2019, 10:10 (12196 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Crunțeanu s-a întors acasă!

Crunțeanu s-a întors acasă!

Senzațional! Țineți aproape! La nici două luni de când a fost proptit secretar de stat la Ministerul Agriculturii, ialomițeanul Daniel Crunțeanu s-a întors acasă. Călare pe calul alb al investițiilor europene în sistemele de irigații, Daniel Crunțeanu a fost gratulat cu apelativul de «dom’ ministru» și a vorbit, sfertodoct, despre «necesitatea analizării stadiului fizic și financiar și a problemelor întâmpinate în implementarea proiectelor pentru infrastructura secun­dară în domeniul irigațiilor». Întâlnirea a avut loc joi, 14 martie a.c., la centrul Cutural UNESCO «Ionel Perlea». Pentru că ne-am plictisit la jumătatea evenimentului, am părăsit sala asemeni prefectului Gigi Petre, a deputatului... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2019, 14:40 (8331 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Asociația Fotbal Club «Unirea ’04 Slobozia» caută finanțare pentru anul 2019

La un pas de colaps

Asociația Fotbal Club «Unirea ’04 Slobozia» caută finanțare pentru anul 2019

Autoritățile locale caută dispe­rate o soluție pentru finanțarea AFC «Unirea ’04 Slobozia». La acest moment, situația este blocată de un ordin al ministrului Tineretului și Sportului. Potrivit acestuia, structurile sportive nu trebuie să se afle în litigiu cu instituția publică căreia îi solicită atribuirea unui contract de finanțare. Reamintim că, potrivit unui raport al Curții de Conturi, Asociația Fotbal Club «Unirea ’04 Slobozia» este obligată să înapoieze plăți considerate ilegale de peste 1 milion de euro...

Primăria are mâinile legate
Pe data de 19 septembrie 2018 a intrat... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2019, 09:50 (3892 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

șpaga e în ADN-ul nostru cultural

Viorica Dăncilă a citit de pe hârtiuțele ei în fața europarlamentarilor de la Bruxelles că șpaga românească «e o manieră diferită cultural de a mulțumi cuiva». Și are dreptate! Ia uitați-vă la colegul de birou. Are 50 de ani și trebuie să se opereze de hernie inghinală, dar trage de timp... Nu-i e frică de in­fecțiile nosocomiale, se teme că nu-i vor ajunge banii. Așa s-a născut, știe că trebuie să dea bani la doctor. Dar pe colega aia tânără și nurie o vedeți?! Ei, bine, ea și bărbatul ei au strâns bani pentru un loc pe listă la ANL-uri, numai că nu știu cui să îi dea... Luna trecută, vecinul de la 2 se bucura că «șpaga» pentru ITP-ul la mașină a rămas ca anul trecut. Și exemplele pot continua... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2019, 15:05 (4908 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Coșmarul locatarilor din blocul T2

Locuințe ANL la Slobozia

Coșmarul locatarilor din blocul T2

Blocurile ANL din Slobozia sunt un adevărat pericol pentru locatari. Sătui să mai aștepte ajutorul din partea autorităților, oamenii au început să sesizeze problemele pe rețele de socializare. Într-o postare recentă făcută pe internet, un locatar al blocului T2 reclamă faptul că nu mai poate intra în imobil din cauza crăpăturilor care au apărut în rampa de acces.

Problemă veche, dar nerezolvată
Blocul T2 este unul dintre cele mai noi blocuri construite la Slobozia, prin programul finanțat de Agenția Națională pentru Locuințe. Încă de la momentul în care a fost dat în folosință... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2019, 11:10 (6255 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia bloc ANL

REPORTAJ

ArtRobotiX trăiește «visul american» la Slobozia

ArtRobotiX trăiește «visul american» la Slobozia

Un concurs și 122 de echipe de liceeni. Toți vor să tră­iască visul american. Și toți fac sa­crificii! Echipa ArtRobotiX din cadrul Liceului de Arte din Slobozia a decis să plece cu «Personalul» de 9 lei în locul «Acceleratului» pentru ca robotul lor să aibă o șansă în plus la Iași. Lucrează de 5 luni, zi și noapte, pentru a oferi cole­gilor din clasele mai mici un exemplu. Sunt vizionari, sunt puternici și sunt mai inteligenți decât adulții din jurul lor. Sunt viitorul unui oraș și vor să rămână aici pentru a schimba lumea noastră. Par cuvinte mari, dar ele nu sunt de ajuns pentru a cuprinde echipa ArtRobotix 145.

Toți pentru unu... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2019, 13:20 (6118 vizualizări - 5 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3446 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4499 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3650 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3062 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...