Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Ialomița se înscrie în seria jude­țelor din țară care nu acordă prea mare importanță sănătății orale, totul din cauza costurilor ridicate pe care le impun tratamentele stomatologice. La nivelul județului nostru, din numărul total de furnizori de servicii medicale aflați în contract cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cabinetele stomatologice reprezintă doar 10%. Chiar și în aceste condiții, decontarea manoperelor este infimă, pacienții fiind obligați să suporte cea mai mare parte a costurilor.

 

Fără bani pentru cabinetele stomatologice... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 11:55 (6859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

O familie din județul Ialomița a reușit să păcălească vigilența serviciilor sociale din mai multe state europene, beneficiind, fără drept, de mai multe alocații pentru creșterea copiilor. Cinci la număr, minorii au fost înregistrați în sistemele sociale din Marea Britanie, Irlanda sau Franța. Aceștia au primit astfel de beneficii și în România, însă verificările Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița au scos la iveală întreaga situație. Doar Statului Român, familia trebuie să-i înapoieze aproape 200 mii de lei. În acest moment au fost inițiate demersurile legale pentru recuperarea banilor.

 

Executați silit de ANAF... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 08:05 (31944 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11728 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județ, ar putea rămâne doar cu doi procurori. După recenta pensionare a prim-procurorului adjunct Viorica Dinu, s-ar părea că și-ar dori să iasă la pensie și șefa instituției, procurorul Adriana Ligia Drăgan. Astfel, în cadrul Parchetului Județean Ialomița ar putea să-și desfășoare activitatea doar procurorii Mihaela Bârsan și Verginica Buzoianu, Consiliul Superior al Magistraturii prelun­gindu-i acestuia activitatea cu încă un an.

 

Pensionari la Parchetul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 07:50 (4392 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

La Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Primăriei Slobozia, alături de cei ai Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița și ai Poliției Rutiere Ialomița au făcut demersuri pentru efectuarea recepției la terminarea lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană» inițiat de administrația locală. Mai multe deficiențe descoperite în teren au împiedicat autoritățile să constate încheierea lucrărilor ce au vizat această investiție. «Este o procedură normală, dar care ne dă bătăi de cap...» a comentat situația, pentru ziarul nostru, Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Control în teren, deficiențe «minore»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2025, 10:20 (31892 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Recent, Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor a dat publicității un raport referitor la activitatea financiară a Regiei Naționale a Pădurilor-Romsilva. În documentul oficial, instituția face referire și la activitatea Direcției Silvice Ialomița. Potrivit Ministerului Mediului, atât directorul DS Ialomița, cât și mai mulți angajați au fost premiați pentru performanțele profesio­nale, deși din punct de vedere financiar activitatea lor demonstra contra­riul. Concluziile întregului Raport, inclusiv cele referitoare la activitatea din Ialomița, au fost înaintate Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

 

Premii pentru performanțe profesionale îndoielnice... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 16:20 (12522 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

«play-off»

Fotbal, SuperLiga, FC Hermannstadt-Unirea Slobozia 0-2

«play-off»

Așa cum v-am mai spus, la politică și la fotbal se pricepe mai tot ialomi­țeanul de rând. Și așa cum politica se «joacă» pe voturi, fiind chiar de ajuns unul «pe plus» pentru a deveni, spre exemplu, primar, așa și fotbalul se «joacă» pe goluri, fiind mai mult decât suficient să ai două șuturi pe spațiul porții și acestea să se contabilizeze în «boabe» pe tabelă. Cam acesta ar fi un super rezumat al partidei disputată în de­plasare de Unirea Slobozia contra celor de la FC Hermannstadt în etapa 9 a SuperLigii de luni, 15 septembrie 2025.

 

Gol la debut pentru atacantul peruan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 14:50 (3238 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Tenis de câmp

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp au debutat la Slobozia duminică, 14 septembrie 2025. Competiția este dedicată seniorilor și senioarelor, unii dintre cei mai buni tenismeni români ai momentului urmând a concura pe terenurile de tenis de câmp Tenis Con și CSM Unirea Slobozia din Parcul Catedralei. Campionul din 2024, sportivul legitimat de CSM Unirea Slobozia, Ștefan Andreescu, luptă pentru a-și apăra titlul obținut anul precedent.

... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 12:05 (5880 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Prima partidă, prima înfrângere

Handbal, Divizia A, CS Star Mioveni-CSM Unirea Slobozia 32-30 (17-17)

Prima partidă, prima înfrângere

Duminică, 14 septembrie 2025, a debutat noul sezon al Diviziei A handbal feminin pentru CSM Unirea Slobozia. Așa cum am consemnat, Divizia A handbal feminin a fost structurată pe 3 serii, a câte 8 echipe, CSM Unirea Slobozia făcând parte din Seria A. Așadar, la Sala Sporturilor din Mioveni, elevele antrenorului Ion Ivan s-au confruntat cu CS Star Mioveni, formație pregătită de Alin Oprescu și Diana Constantinescu. Slobozencele au cedat partida cu 30-32, după ce la pauză scorul a fost egal, 17-17. Meciul a fost echilibrat, așa cum o reflectă și rezultatul înscris pe tabelă după primul mitan. Finalul celei de a doua reprize a fost cedat de handbalistele antrenate de Ion Ivan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 10:20 (2083 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Sabrerii legitimați la CSS Slobozia, Amalia Ercuș și Damian Neagu, au obținut medalii de bronz la Masterul de la Atena ediția 2025. De asemenea, Stelică Petre, legitimat la CSS Slobozia, a obținut clasarea pe podium, locul III, la Trofeul București la scrimă-sabie cadeți. Competiția s-a desfășurat în Capitală, sâmbătă și duminică, 13/14 septembrie 2025, Trofeul București reunind la start 84 de sportivi-sabreri cadeți din două țări, Bulgaria și România și reprezentând 10 cluburi. Stelică Petre a trecut în Sferturi de sportivul legitimat la CS Dinamo, Andrei Dragnea, scor 15-14, în Semifinale fiind învins de sabrerul de la CS Riposta, David Bîrsan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 08:40 (3184 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

În Ialomița

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

De la 1 august 2025, o dată cu eliminarea statutului de coasigurat, în Ialomița aproape 10 mii de persoane au rămas fără asigurarea medicală oferită de Stat. Măsura are și un impact asupra finanțării medicinei de familie, pentru că mai puține persoane asigurate înseamnă mai puține fonduri pentru medici.

 

Cum se finanțează medicina primară? Medicina de familie intră în categoria medicinei primare și, în ultimii ani, a beneficiat de peste 20 milioane de lei/an pentru desfășurarea activității. Plata me­dicilor de familie se face însumând nu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:15 (5748 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Comunicat de presă/București, 15 septembrie 2025

O caravană formată din 150 de cicliști, 90 de mașini și 25 de motociclete a străbătut 830 de km la Turul României, cea mai importantă competiție ciclistă autohtonă, organizată în perioada 10 - 14 septembrie, de Federația Română de Ciclism, împreună cu Agenția Națională pentru Sport și Auchan România, partener principal co-organizator. Pe lângă spectacolul sportiv de elită, în orașele gazdă au avut loc 7 curse de masă, pentru amatori de toate vârstele, la care au participat peste 1000 de copii și aproape 700 de pasionați peste 16 ani. Cea mai mare participare a fost înregistrată în Capitală, unde peste 1200 de fani ai ciclismului și-au scos bicicletele și au onorat prin pedalat sosirea Turului României.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:05 (11321 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Autoritățile din Ialomița pare că au încheiat verificările în ceea ce privește incidentul produs acum două săptămâni în orașul Amara, în urma căruia o pungă cu gaz a fost atinsă în timpul forării unui puț de apă. Garda de Mediu Ialomița a dezvăluit, prin intermediul rețelelor de socializare, faptul că atât administrația locală, cât și firma care a executat lucrare au primit amenzi de 200 mii de lei. De asemenea, aceeași instituție a trasat mai multe obligații Primăriei Amara, invocând nerespectarea unor prevederi legale.

 

Amara, la un pas de tragedie... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 07:55 (6140 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fonduri publice pentru tratamentul AVC acut la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a extins lista unităților medicale din țară care beneficiază de fonduri publice, acordate de instituție, pentru tratamentul accidentului vascular cerebral acut. Printre spitalele din țară care vor primi acești bani se numără și Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

Intervenția rapidă poate salva vieți Intervenția rapidă în cazurile de AVC presupune efectuarea procedurii de tromboliză. Tromboliza necesită administrarea intravenoasă a unor substanțe care au rolul de a topi cheagurile de sânge formate la nivelul creierului. Pentru ca procedura să... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2025, 10:25 (2632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea transportului public din Fetești, la un pas de finalizare

Modernizarea transportului public din Fetești, la un pas de finalizare

Conform informațiilor pu­blice prezentate de admi­nistrația locală din Fetești, proiectul privind modernizarea infrastructurii de transport public local este pe cale să se încheie. Această investiție a fost finanțată de Uniunea Europeană și are o valoare de 11 milioane de euro. «Asigurăm transportul public modern în toate cartierele din Fetești!» susține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului.

 

Bani europeni pentru transport modern Potrivit administrației locale din Fetești, acest proiect a presupus amenajarea unei autobaze, achiziția a 1... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2025, 14:20 (2146 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Târgul Tradițional «Ziua Crucii»

Țăndărei: Târgul Tradițional «Ziua Crucii»

În perioada 11-14 septembrie 2025, administrația locală din Țăndărei organizează o nouă ediție a Târgului Tradițional «Ziua Crucii». Acest eveniment este așteptat de întreaga comunitate locală. «Este o tradiție pentru Țăndărei să organizeze această manifestare. Chiar dacă este o perioadă dificilă, am făcut demersuri pentru a ține în viață evenimentul!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei. Prima manifestare de acest gen s-a desfășurat cu 200 de ani în urmă...

 

O tradiție de două secole Târgul Tradițional... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2025, 10:20 (2227 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de strategiile «imediate» ale Ministerului Apărării Naționale în contextul războiului ruso-ucrainean

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de strategiile «imediate» ale Ministerului Apărării Naționale în contextul războiului ruso-ucrainean

Printr-o interpelare adresată mi­nistrului Apărării Naționale, Liviu-Ionuț Moșteanu (USR), viceliderul Grupului Parlamentar PSD din Camera Deputaților, Ștefan Țintă, se interesează asupra strategiei Ministerului Apărării Naționale pentru informarea anticipată și pregătirea urgentă a populației în cazul unei invazii intempestive armate. Astfel, în preambul, deputatul social-democrat atenționează asupra conflictului armat de la granița României, care «pare că nu mai are sfârșit». «De asemenea, nici evoluția politicii internaționale din ultimul timp nu pare că ar conduce la finalizarea cât mai rapidă a războiului dintre Federația Rusă și Ucraina... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2025, 13:20 (6660 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Marian Baboi, noul șef al Învățământului ialomițean

Timp de 6 luni

Marian Baboi, noul șef al Învățământului ialomițean

Aproape de finalul săptămânii precedente, Ministerul Educației a decis înlocuirea din funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Ialomița a Steluței Mitrea și delegarea atribuțiilor aferente acestei funcții lui Marian Baboi, numit de aceeași instituție în funcția de inspector școlar general adjunct. Decizia Ministerului Educației este surprinzătoare și, în timp ce încheie o epocă în care elevii și profesorii din Ialomița au fost tratați cu, să spunem, «răceală», actual aruncă Învățământul ialomițean într-o zonă a nesiguranței având în vedere legăturile controversate pe care actualul șef al IȘJ ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2025, 08:05 (33587 vizualizări - 38 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mihăiță Găină, «dintotdeauna pentru totdeauna»

Mihăiță Găină, «dintotdeauna pentru totdeauna»

Ialomița, «dintotdeauna pentru totdeauna», ca să cităm dintr-un clasic care nu mai e în viață, a avut, fără discuții și alte dubii, oameni raționali. Puțini, dar a avut. Dintre aceștia se remarcă, prin echilibristică, fariseism și narcisism extrem, Mihăiță Găină, cel care conduce conjunctural din 2021 Agenția Nucleară și pentru Deșeuri Radioactive și care, în 17 septembrie, își va sărbători frumoasa vârstă de 64 de anișori, moment când probabil se va pensiona (sau nu?) cu calitate specială. De fapt, acesta este și motivul pentru care îi închinăm acest articol, Mihăiță Găină marcând, pentru un sfert... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2025, 12:05 (5157 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Timp de așteptare de 2 ani pentru o proteză la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Timp de așteptare de 2 ani pentru o proteză la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Programul Național de endoprotezare reprezintă singura șansă la o viață normală pentru pacienții care au nevoie de proteze pentru genunchi și șolduri. Inclus în cadrul acestui Program Național, Spitalul Județean de Urgență Slobozia realizează un număr infim de intervenții chirurgicale de acest fel deși, datorită echipei sale medicale, ar putea efectua de 3 ori mai multe. Situația este generată de finanțarea redusă pe care unitatea medicală o primește din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, deși s-au făcut solicitări pentru suplimentarea fondurilor. Singurii afectați de această situație sunt pacienții, care trebuie să aștepte până la 2 ani pentru o astfel de... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2025, 07:55 (10430 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11663 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7782 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9606 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8712 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10764 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10646 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12528 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8940 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7157 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11480 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9720 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10313 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15228 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10225 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9037 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10333 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11736 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8543 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9573 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6225 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9365 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8065 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7531 vizualizări - 1 comentariu)


Întâlnire Hyundai Club

Întîlnire Hyundai Club

București, 22 martie 2011-Împlinirea a 5 ani de activitate Hyundai Club în România a fost sărbătorită sîmbătă, 19 martie, printr-o serie de evenimente desfășurate în apropierea orașului Ploiești ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 09:26
(9328 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2011, 18:46
(7585 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...