Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fosta directoare a Poștei Fetești a furat banii pensionarilor

Fosta directoare a Poștei Fetești a furat banii pensionarilor

Scandal la Poșta Fetești după ce fosta șefă a instituției a fost trimisă în judecată pentru «dela­pidare». Procurorii care au an­chetat-o au explicat faptul că femeia a sustras din bugetul instituției o parte din banii destinați plății pensiilor vârstnicilor din oraș.

Judecată în stare de libertate Faptele reținute de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești s-au petrecut în luna ianuarie a anului 2016. Potrivit actelor de urmărire penală, inculpata, pe numele său Iuliana Adela Cristea, și-a însușit din gestiune suma de 30 mii de lei, din tota­tul de 170 mii de lei ce... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 19:25 (13658 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pompierii din Ialomița folosesc tehnică învechită

În lupta cu flăcările

Pompierii din Ialomița folosesc tehnică învechită

Deși au beneficiat în ultimii ani de dotări, pompierii din Ialomița încă sunt nevoiți să participe la misiuni cu tehnică învechită. Oficial, aceștia au în dotare mașini de intervenție care funcționează de 4 decenii neîntrerupt...

În misiune cu mașini vechi Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița are în subordine 4 Gărzi de Intervenție, la Slobozia, Urziceni, Țăndărei și Fetești. Fiecare dintre aceste compartimente aflate în subordinea ISU beneficiază de tehnică de intervenție achiziționată în baza unor programe de finanțare derulate prin Consiliul... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 13:50 (5127 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Persoane juridice sau fizice sunt anual executate silit de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru datorii către stat de 1 leu. Într-o astfel de situație se află și o firmă din județ ai cărei reprezentanți trebuie să plă­tească o datorie de 1 leu, acumulată de către un debitor cu care societatea s-a aflat într-o relație contractuală. Juridic, procedura se numește «poprire la terți». În încercarea de a recupera aceste sume derizorii, Fiscul iese în pierdere...

Situație revoltătoare
Firma din cauza căreia societatea din Ialomița trebuie să plătească debitul... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 10:05 (8303 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Doamnă ministru, sunteți vinovată!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel acuză ministrul Educației

«Doamnă ministru, sunteți vinovată!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a cerut ministrului Educației, Ecaterina Andronescu, să pună în executare sentința civilă prin care inspectorul general școlar din Ialomița, Luminița Barcari, a fost repusă în funcție. Interpelarea a fost făcută marți, 26 februarie 2019, în plenul Camerei Deputaților. Deputatul PNL Gheorghe Tinel declară că ministrul Ecaterina Andronescu se face vinovată de tergiversarea acestei decizii și o acuză de «abuz în serviciu». Iată conținutul integral al interpelării:

Stimată doamnă ministru,
Curtea de Apel București Secția a IX Contencios Administrativ și Fiscal, prin sentința civilă nr. 27, pronunțată în ședința publică din data de 13.02.2019 obligă Ministerul Educației Naționale, în mod provizoriu, în temeiul art. 997 Cod procedură civilă, ca până la soluționarea definitivă a dosarului civil nr. 511/2/2019 al Curții de Apel București-Secția de Contencios Administrativ și Fiscal, având ca obiect reintegrarea doamnei Barcari Rodica-Luminița în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și prelungirea contractului de management educațional nr. 8971/07.04.2015 încheiat cu Ministerul Educației Naționale, cu perioada de timp în care contractul nu a produs efecte, între 26.04.2018 și 26.04.2019, să procedeze după cum urmează:
... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 18:40 (9523 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Ultima repetiție amicală

Fotbal, Oțelul Galați-Unirea Slobozia 1-3

Ultima repetiție amicală

După ce a pierdut la limită cu Gloria Buzău și a trecut de Metalul Buzău, Unirea s-a duelat sâmbătă, 23 februarie a.c., cu altă echipă de frunte a Seriei I din Liga a III-a. Este vorba de Oțelul Galați, fostă campioană a României, care trage din greu să revină la gloria de altă dată. Gălățenii se găsesc pe locul 2, poziție similară celei ocupată de slo­bozeni la finalul turului, dar în Seria a II-a. Elevii lui Enache Costea au arătat o poftă de joc îmbucurătoare, având în vedere că peste doar două zile se reia campionatul. Antrenorul Unirii a început meciul cu Oțelul cu următorii jucători: Călinoiu-Topor, Ibrian, Soare, Comșa-Răduca, Teodorescu, Adăscăliței, Toma-Năstase, Bucă. În repriza secundă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 17:15 (3910 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Greu în «Grupa de Valoare»!

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia-CSM Galați 18-29 (8-13)

Greu în «Grupa de Valoare»!

bonus: Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-CSS Galați 28-18 (12-9)/Victoria care confirmă calificarea

Junioarele 2 ale CSS Slobozia au făcut duminică, 24 februarie a.c., în fața propriilor suporteri unul dintre cele mai slabe meciuri din acest campionat. Ele­vele lui Marian Simion au etalat un joc în care au abundat greșelile perso­nale. Practic, pe toată durata partidei senzația a fost că pe teren este o singură echipă, cea gălă­țeană. S-a văzut din plin că oaspetele dispun de un lot valoros, cu patru jucătoare care fac parte din lotul lărgit al Naționalei de junioare. La noi, jucătoarele exponen­țiale ale acestei generații, cum ar fi Ana Maria Neagu, nu au prins deloc o zi bună, ba dimpotrivă. Galațiul conducea la pauză cu 13-8, iar startul re­prizei secunde a risipit orice speranță pentru echipa... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 16:05 (6204 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Abatorul, locul 2 la «Winter Stars Cup»

Fotbal, copii și juniori

Abatorul, locul 2 la «Winter Stars Cup»

De un an și jumătate, Abatorul Slobozia a demarat un entuziast proiect vizând copiii și juniorii. Au aderat la această inițiativă tinerii profesori Ștefan Matache, Mihai Florea și, mai nou, Mihai Lemnaru. Deși timpul a fost scurt, rezultatele au început să apară. La finele săptămânii trecute, s-au remarcat mezinii de la grupa 2012, pregătiți de Ștefan Matache. Aceștia au participat, în perioada 22-24 februarie a.c., la «Winter Stars Cup» , competiție găzduită în București la baza sportivă a foștilor fotbaliști ai Stelei și ai echipei naționale, Petre Marin și Sorin Ghionea. Au luat startul 12 echipe repartizate în 3 grupe. Micii fotbaliști ai Abatorului au impresio­nat încă de la primul joc.
... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 15:25 (5997 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, rezultate foarte bune la Craiova

În perioada 22-23 februarie a.c., luptătorii CS Amara au participat la Memorialul «Ilie Marinescu», competiție desfă­șurată la Craiova. La acest tur­neu, Oana Dumitru a obținut locul 1 la categoria 30 kg. Re­zultate similare au bifat Gabriel Neagu-35 kg și Constantin Morar-52 kg. Pe locul 2 s-au clasat Alexandru Minea-29 kg, Cristian Toader-52 kg, Valentina Mihăescu-58 kg și Raluca Manole-73 kg. Pe ultima treaptă a podiumului au urcat Georgian Teodorescu-29 kg și Ștefan Stancu-38 kg. În altă ordine de idei, Marian Subțirică a participat, alături de lotul României, la un turneu internațional desfășu­rat în loca­litatea slovacă Snina. Subțirică a luptat la categoria 55 kg și a obținut medalia de... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 14:15 (3454 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei a ieșit din insolvență

Progres administrativ

ADI ECOO Țăndărei a ieșit din insolvență

Cotată cu ultima șansă pe piața furnizorilor de servicii de salubritate, firma ADI ECOO Țăndărei și-a revenit miraculos. Ea a reușit să iasă din insolvență la începutul lunii februarie 2019 și speră să intre într-un proces de reteh­nologizare în următorul an. «Căutăm soluții pentru achiziția de utilaje noi. Cele existente sunt vechi și depășite tehnologic...» susține primarul orașului Țăndărei, Nicoleta Toma. ADI ECOO Țăndărei deservește 11 administrații locale și a fost înființată în 2009, ca urmare a accesării unei finanțări europene de 2 milioane de euro.

Prima veste bună În luna... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 13:45 (5565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Klevek» a fost trimis spre rejudecare la Tribunalul Ialomița

Dosarul «Klevek» a fost trimis spre rejudecare la Tribunalul Ialomița

O decizie definitivă a Curții de Apel București a întors la Slobozia dosarul «Klevek», în care administratorii fostei societăți Horticons din Fetești, devenită Klevek, au fost urmăriți penal și trimiși în judecată pentru comiterea de infracțiuni economice. Ancheta a fost coordonată de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism -Biroul Teritorial Ialomița (DIICOT) și a reprezentat cea mai amplă acțiune de acest gen a procurorilor locali din Slobozia. Dosarul a fost judecat în primă instanță la Tribunalul Ialomița, instanță care a dispus condamnarea inculpaților cauzei la pedepse cu executare și suspendare. Curtea de Apel București a dispus însă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 10:25 (9694 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Micii politicii de Slobozia

Micii politicii de Slobozia

La sfârșitul săptămânii trecute, Slobozia a înghesuit pe Stadionul «1 Mai» a X-a ediție a Târgului Apicol. Evenimentul a fost un prilej pentru ca politrucii tineri ai PSD Ialomița să se scalde în borcanul cu miere electorală, după cum au învățat ei la cursurile de comunicare, seral și fără frecvență. Din păcate fotografia, altfel executată impecabil, transmite o serie în­treagă de gânduri negative. Primul gând e acela că deputatul Pop și primarul Mocioniu s-au așezat lângă «gardul părăsit și neisprăvit», cel unde au fost exilate grătarele cu mici. Al doilea e că singurii din Slobozia care și-au permis doi mici și o sticlă de Brifcor american la litru de la buticul din colț sunt ei doi. Iar al... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2019, 18:10 (7965 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Reportaj on-line cu Victor Moraru

Mare e grădina județului Ialomița!

Reportaj on-line cu Victor Moraru

După modelul Mocioniu, Victor Moraru a susținut prima a audiență live pe Facebook. Sprijinit de tehnica smartphone a Antenei 1 Slobozia, președintele ialomițenilor de pretutindeni a vorbit timp de o oră. Noi l-am ascultat marți, 12 februarie 2019, în direct și de mai multe ori în reluare, pentru a înțelege cum poți vorbi atât de mult fără să spui nimic concret. Fiind grei de cap, nu am reușit! Dar nu e totul pierdut, căci domnul Președinte promite că va recidiva, cât de des va putea.

Audiență live cu domnul Președinte Victor Moraru e obosit și fără cravată. A făcut un pic de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2019, 14:15 (5864 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație la «genunchiul broaștei» cu prefectul Gigi Petre

A tunat și i-a adunat la Prefectura Ialomița

Administrație la «genunchiul broaștei» cu prefectul Gigi Petre

În fiecare an, în luna februarie, prefectul județului Ialomița organi­zează o întâlnire publică în cadrul căreia prezintă raportul anual al institu­ției. Anul acesta, litania plicticoasă a prefectului a fost dublată de declarații de­plasate și inoportune ale oficialilor invitați. N-am stat să le numărăm, că nu suntem plătiți să facem statistici. Dar consemnăm pentru eternitate câteva dintre acestea...

Victorii multe cu prefectu-n frunte Dincolo de datele statistice obligatorii, Raportul anual al prefectului Gigi Petre s-a axat pe două evenimente administrative definitorii pentru administrația... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2019, 09:55 (5738 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

normalitate

Clamăm normalitatea ori de câte ori avem ocazia. Ne-o dorim din toată inima și o jinduim precum peștii ce iubesc apa și păsările înaltul cerului. Normalitatea a ceea ce ar trebui să reprezinte Sănătatea, la momentul când trecem suferinzi pragurile spitalelor. Normalitatea unei Educații care să ne învețe copiii despre rău și bine și cum să scrie despre ceea ce au învățat. Normalitatea unei Justiții corecte, oarbe, nepărtinitoare și neconstrânse de înțelegeri sau interese. Aceeași normalitate care să ne permită să alegem oameni în funcții decizionale care să reușească să schimbe realități. Normalitatea a ceea ce repre­zintă ființa noastră de popor român, normalitatea de a fi corecți, de a fi buni... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2019, 14:40 (6066 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Bătrânețe decentă pentru tanti Tudora

Perieți: Bătrânețe decentă pentru tanti Tudora

Tudora Vișan, din satul Păltiniș, comuna Perieți, a fost salvată din mize­rie de către autoritățile locale. Primarul Adrian Merlea a mobilizat cetățenii comunei în încercarea de a-i oferi bătrânei un trai decent...

«Dezgropați» din mizerie Familia Vișan locuiește în satul Păltiniș, într-o căsuță gata să se prăbușească. Casa nu are ușă... Cele 4 pături așezate una peste cealaltă reprezintă granița dintre viață și... «viața lor»! Un pat, o podea de pământ umed și un godin. Tudora Vișan trăiește aici cu fiul ei. Și, după o viață muncită la CAP, primește doar 250 lei... Pensia aceasta nu... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2019, 10:20 (6267 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele din Ialomița refuză vizarea autorizațiilor de mediu

Firmele din Ialomița refuză vizarea autorizațiilor de mediu

Firmele din Ialomița sunt la un pas de a fi închise întrucât nu respectă legislația. Deși obligați să obțină un aviz anual care să certifice autorizația de mediu, foarte puțini dintre administratorii societăților comerciale din județ au desfășurat un astfel de demers. Avizul se obține la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, ai cărei reprezentanți declară că au făcut numeroase demersuri pentru a-i determina pe cei care dețin firme să vină să se avizeze, așa cum prevăd noile reglementări legale.

Un demers important Anul 2019 a adus schimbări și în ceea ce privește legislația în... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2019, 17:05 (7673 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Bunica Aurica, «mamă» la 70 ani

Ograda: Bunica Aurica, «mamă» la 70 ani

O bătrână de 70 de ani din localitatea Ograda crește doi nepoți... Și riscă să își piardă vederea la un ochi din cauza unei răni netratate la timp. «Dar nu pentru mine cer ajutorul maică, că eu nu mai am mult pe lumea asta... Dar ei sunt suflete nevinovate, trebuie să îi ajut cumva!» ne spune în poarta casei, unde ne-au îndrumat vecinii să o găsim.

De două ori «mamă» O casă, o curte cu animale, doi copii, un tată care muncește de dimineață și până seara și... o bătrână. Asta a lăsat în urmă mama lui Ionică și a lui Marius acum câțiva ani, când a plecat de-acasă... Ionică are 6 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2019, 11:40 (7392 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ograda caz social

EVENIMENT

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

Victorie culturală pentru administrația Moraru

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

La un an de la ratarea depunerii proiectului de reabilitare a Conacului Bolomey, administrația Moraru semnează finanțarea acestei investiții. Valoarea proiectului, finanțat în proporție de 98% din fonduri europene, se ridică la 4,6 milioane de euro.

La Conacul lăudat Vineri, 22 februarie 2019, la orele 11,00, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru a semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea Conacului Bolomey de la Cosâmbești. La întâlnire au participat oficiali din cadrul instituției, șefii instituțiilor de cultură din județ și Liviu Mușat, directorul AD... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 19:10 (8146 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

Lemarco Cristal SRL, în faliment

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

După ce Tribunalul Ialomița a declarat falimentul societății care administrează Fabrica de zahăr din Urziceni, obiectivul va fi vândut prin procedura de licitație publică. Valoarea de piață ar fi de 8,4 milioane de euro, valoarea de lichidare fiind de 6,3 milioane de euro.

Datorii la buget de peste 9 milioane de lei
Firma Lemarco Cristal SRL, administratorul Fabricii de zahăr din Urziceni, și-a declarat insolvența în cursul anului trecut. În urma procesului desfășurat la Tribunalul Ialomița, instanța a dispus intrarea în faliment a societății. Potrivit datelor Administrației ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 15:05 (7694 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Serviciului Județean Anticorupție au prezentat public bilanțul activi­tății pe care au întreprins-o în cursul anului trecut. În urma activităților specifice, cu ajutorul  ofițerilor din cadrul instituției a fost posibilă începerea urmăririi penale față de 159 de suspecți.

Prevenția, primul pas în lupta anticorupție
O componentă importantă în lupta anticorupție din cadrul structurilor Ministerului Afacerilor Interne a fost repre­zentată de activitățile cu caracter preventiv. Potrivit prezentării oficiale a ofițerilor Serviciului Județean... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 12:40 (7042 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10563 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8240 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10378 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7082 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(6971 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11728 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8957 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11026 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12052 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10691 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11443 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13627 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5907 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11173 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9947 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8152 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...