Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

oamenii partidului

Indiferent de partidul ce a câștigat alegerile, oamenii acestuia au fost recompensați cu funcții. Indiferent dacă aveau sau nu habar de instituțiile unde au fost proțăpiți, oamenii partidului au fost instalați și re­munerați potrivit funcțiilor ocupate. Cutuma nu a fost inventată cum s-ar crede de social-democrați, reminescențele acesteia fiind înrădăcinate în urmă cu zeci de ani, când Partidul Comunist își instala propagandiștii în funcții după competențe știute doar la nivel de Comitet Central. Social-democrații au desăvârșit metoda, țărăniștii au preluat-o, în timp ce liberalii sau democrat-liberalii au perfec­ționat-o. Cutuma instalării oamenilor de partid în posturi funcționează și în prezent... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2019, 11:05 (5737 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Mama Gica muncește de 78 de ani

Mama Gica muncește de 78 de ani

«Când o să mor, vreau să mă ia Dumnezeu din picioare. Nu vreau să zac și să supăr copiii. Asta e ultima mea dorință pe lumea asta!»

Avea 7 ani când a croșetat prima pereche de ciorapi «pentru bărbații din război...». De atunci au trecut 78 de ani! Și mama Gica de la Albești nu s-a oprit niciodată din treabă. Așa s-a învățat și altceva nu știe: «Nu pentru mine, maică, mie nu-mi mai trebuie... Pentru nepoți!»

Mama Gica și viața ei
O cheamă Moise Georgeta și vara vinde flori Sloboziei. Dar acum e iarnă și frigul îi degeră mâinile. Dar ea nu vrea să simtă că vine tocmai de la Albești... Are în coșniță douăsprezece ouă, trei perechi de ciorapi croșetați, de lâna co­lorată, și două veste pentru bărbați. Dar clientul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2019, 12:25 (7746 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ferma de aplaudaci

Vocile Ialomiței

Ferma de aplaudaci

Aplaudacul, sau după denumirea latinească gelatinus amorphus, este un nevertebrat crescut, dresat, hrănit și needucat în fermele politice. El este apreciat pentru capacitatea lui de a face zgomot. Astfel, când aude glasul fermierului, adică al stăpânului politic, aplaudacus amorphus se ridică pe membrele din spate și cu cele din față începe să le izbească una de alta, exprimându-și frenetic entuziasmul când își aude stăpânul regurgitând vreun discurs. Datorită fle­xibilității lui, gelatinus amorphus poate fi introdus într-o eprubetă, într-un ibric, într-o caserolă, într-o halbă de bere sau într-o oală de noapte, unde nevertebra­tul se acomodează rapid, atingând instantaneu... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2019, 18:25 (7493 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Rată crescută a mortalității infantile în Ialomița

Rată crescută a mortalității infantile în Ialomița

O statistică oficială a Organizației «Salvați Copiii» arată că Ialomița se numără printre județele cu o rată crescută a mortalității infantile, de 7,8 la mie în ultimul an. Principala cauză a acestui fenomen o reprezintă nașterile premature, dar și lipsa de dotări a secțiilor de neonaotologie din cadrul unităților me­dicale.

Copiii mor înainte de a împlini un an
Mortalitatea infantilă reprezintă numărul deceselor înregistrate în rândul copiilor cu vârste cuprinse între 0 și 1 an pe parcursul unui an calendaristic. Potrivit calculelor făcute de Organizația «Salvați Copiii», Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2019, 11:35 (4793 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 6,5 milioane de lei pentru crescătorii de porci din Ialomița

Despăgubiri de 6,5 milioane de lei pentru crescătorii de porci din Ialomița

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a dat publicității valoarea sumelor acordate sub formă de despăgubiri crescătorilor de porci ale căror animale au fost sacrificate în scop preventiv pentru a se evita răspândirea viru­sului Pestei Porcine Africane. Estimativ, aceștia au primit din partea ANSVSA 6,5 milioane de lei. Datele arată că în Ialomița au fost uciși porcii din peste 2800 de gospodării. De la debutul bolii și până în prezent au fost confirmate oficial 125 de focare de boală.... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2019, 17:40 (5642 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poveste de iarnă

Poveste de iarnă

A fost odată ca niciodată o primărie de oraș european (când și-or vedea nepoții copiilor noștri ceafa!). Și primăria asta avea departament juridic mândru și frumos, de la soare te puteai uita, dar la procesele pierdute sistematic de către juriștii ei ba. Și vremea trecea, lefurile se măreau, iar primarul se dedulcea la Piersicuțele pe care le angajase în instituție, căci era tânăr și becher, iar lumea era toată a lui până la alegerile din 20-20. Până într-o zi, la început de iarnă, când șeful Departamentului Juridic, fost director la Cancelaria Prefectului, a decis că unde merge mia merge și suta... Și a reușit să-i facă concurență șefului său direct, angajând la rândul lui o Piersică adusă prin... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2019, 17:10 (7556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu Trihalometani

Cutremurul din octombrie 2018, găsit «vinovat» de directorul Urban SA Slobozia, Valentin Cilibeanu

Slobozia bea apă cu Trihalometani

Apa distribuită în rețea locuitorilor din Slobozia are din nou pro­bleme de potabilitate. Conform ultimului buletin de analize, eliberat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, în luna decembrie 2018 au fost descoperite concentrații peste limita admisă de Trihalometani, substanțe care pot provoca mai multe tipuri de cancer. Până acum nu se cunoaște cauza care a produs această situație, însă administratorii Urban Slobozia nu exclud ca depășirile să fi fost gene­rate de cutremurul de pământ produs la sfârșitul lunii octombrie 2018...

Pericolul de la robinete Potrivit reprezentanților... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2019, 17:15 (10150 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

La sfârșitul anului 2018, în evi­den­țele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri, rata șomajului fiind de 5,35%. Din totalul de 5063 persoane înregistrate în evidențele AJOFM Ialomița, 929 erau beneficiare de indemnizație de șomaj, iar 4134 erau șomeri neindemnizați. Chiar dacă, în decursul anului 2018, AJOFM Ialomița a organizat 8 burse a locurilor de muncă pentru a veni în sprijinul oamenilor...

Serviciul EURES nu e pentru noi
Cel mai căutat eveniment al AJOFM rămâne Bursa generală a locurilor de muncă. Aceasta a fost organizată... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2019, 13:05 (5266 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Trei elevi ai Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni sunt inculpați într-o anchetă a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Aceștia sunt acuzați că au înființat culturi de cannabis, iar apoi vindeau drogurile rezultate în urma procesării plantelor pe holurile unității de învățământ. Doi dintre ei sunt trimiși în judecată sub control judiciar, în timp ce al treilea și-a recunoscut faptele în fața magistraților Tribunalului Ialomița.

Droguri vândute în incinta școlii
Potrivit actelor... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:25 (27412 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

Sărărițe computerizate pentru străzile orașului

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

La începutul anului 2018, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia anunța că va achiziționa utilaje de 6 milioane de lei. La un an distanță, directorul Valeriu Roșca se mulțumește cu niște «sărărițe computerizate»...

Un eșec cosmetizat Anul 2018 se anunța unul bun pentru DADP Slobozia. Proaspăt numit, directorul Valeriu Roșca susținea că va achiziționa prin licitație publică 12 utilaje în valoare de 6,027 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, procesul de achiziție a fost ratat iar dotarea DADP cu utilaje noi de desză­pezire pentru iarna anului 2018 a fost... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:05 (5457 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Eduard Dragomir, argint la Naționalele de Cadeți

Scrimă

Eduard Dragomir, argint la Naționalele de Cadeți

Săptămâna trecută s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie adresat cadeților. Această competiție a scos în prim plan un nou nume aparținând Școlii de Scrimă slobozene. Eduard Dragomir a explodat pe planșa acestui turneu și a terminat în postura de vicecampion. «Un rezultat excelent, în maniera celor obținute în anii trecuți de Răzvan Stănescu și George Dragomir. Eduard a dat în sfârșit frâu liber adevăratului său potențial... Mă bucur pentru el, este un băiat care muncește temeinic și pe care sper să îl avem cât mai curând în echipa CSM Unirea Slobozia!» ne-a declarat profesorul Marin Cruțu. În aceeași competiție, Liviu Lepădătescu a terminat pe locul 6. Din păcate, în competiția pe echipe... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 17:20 (4018 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Reunire fără nume noi

bonus: Noi isprăvi ale Grupei 2005

Unirea Slobozia a luat startul pregătirii în vederea returului actualei ediții de Campionat. Enache Costea se bazează pe aceiași jucători cu care a lucrat în tur, excepție făcând portarul Cătălin Postoaie, în locul căruia a fost promovat în lotul mare juniorul Rareș Petre, de 16 ani. La capitolul noutăți nu avem, deocamdată, nicio mișcare... De altfel, suporterii nu trebuie să se aștepte la mutări spectaculoase, bugetul restrâns nepermițând acest lucru. În aceste condiții, omo­genitatea ar putea fi punctul forte al echipei noastre în retur. Pe lângă aceasta, pentru pregătirea tehnico-tactică s-a parafat o serie de meciuri amicale cu adversari destul de puternici pentru acest nivel. Se va începe... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:50 (4963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un pas mărunt trecut cu brio

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 19-39

Încă un pas mărunt trecut cu brio

HCM Slobozia a învins în de­pla­sare la CNOT Iași într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Campio­na­tului Ligii Secunde. Important nu este faptul că echipa lui Gheorghe Covaciu a obținut o nouă victorie, ci maniera în care a făcut-o. Față de ultima confruntare cu Iașiul, în care s-au impus relativ greu, handbalistele noastre au fost mult mai concentrate. În ciuda faptului că au alcătuit un lot de numai 9 jucătoare valide, ialomițencele au tratat responsabil fiecare fază și au obținut un succes clar, în conformitate cu diferența de valoare dintre cele două garnituri. S-a încheiat 39-19 pentru HCM Slobozia, iar echipa noastră se menține confortabil în poziția de lider, la 7 puncte distanță de... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 16:15 (4414 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandra Iordache, campioană națională

Tenis de câmp

Alexandra Iordache, campioană națională

În 2013, Campionatul Național adresat tenismenilor sub 16 ani a fost găzduit de Slobozia. La fete a triumfat Gabriela Ruse, cea care peste 5 ani avea să pătrundă pe tabloul principal de la US Open. La început de 2019, Slobozia iese din nou în evidență, dar de data aceasta cu reușita unei sportive pe care profesorul Ion Savu paria de ani buni: Alexandra Iordache. O fată talentată, descoperită și șlefuită în «grădina» CSS Slobozia și aclimatizată pentru performanță în «sera» CSM București... «Mă bucur că, în 2017, când eram directorul CSS Slobozia, i-am aprobat Alexandrei Iordache transferul la CSM București. Astfel, ea a putut să facă un pas important în carieră, aspect care nu i-ar fi fost la... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 15:10 (6510 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Rocadă pe cutumă

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Daniel Crunțeanu este propunerea PSD Ialomița pentru funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii, vacantată după demisia lui Alexandru Potor. Până acum, acesta a ocupat funcția de director general adjunct în cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Ține-ți minte... Daniel Crunțeanu este consilier județean PSD și, până mai ieri, a fost director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Mai nou, a devenit propunerea PSD Ialomița pentru ocuparea funcției de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Funcția a fost vacantată... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2019, 09:55 (11370 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Joi, 10 ianuarie a.c., în jurul orelor 5,00, o mașină a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ce transporta un pacient dializat a fost implicată într-un accident în zona localității Dridu. Șoferul autovehiculului se afla la începutul cursei când, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile și a carosabilului înghețat, a pierdut controlului volanului și a derapat. «Sunt bine și pacienta, și șoferul... Nu mă interesează mașina, ci oamenii!» a declarat Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2019, 10:10 (7496 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

De la Președinția Consiliului UE la carmangeria din colț

Începem anul la pas, alăturând două poze aparent fără legătură. Prima a fost făcută miercuri, 9 ianuarie 2019, în fața Prefecturii Ialomița, «boborul» care cască gura în fața instituției fiind anunțat că România a preluat Președinția Consiliului Uniunii Europene. «Proiectul aparține Ministerului de Interne, iar bannerul are rolul de a marca evenimentul...» ne-a declarat ușor iritat prefectul Gigi Petre. Cea de-a doua fotografie a fost realizată de un localnic și surprinde autoturismul președintelui Victor Moraru, președintele ialomițenilor de pretutindeni și filo-european până în vârful pantofilor stiletto cu care face naveta la Bruxelles. Am ales să le publicăm împreună pentru că ni... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2019, 11:25 (10317 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Florentina Geanina Dobrică e ofițer economist

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor, Florentina Geanina Dobrică a fost declarată «admis» la concursul pentru ocuparea unei funcții de ofițer economist în cadrul Penitenciarului Slobozia. Ea a obținut nota 9,97, una dintre cele mai mari note din întreaga țară.

Concurs din «sursă externă» La sfârșitul anului precedent, și Penitenciarul Slobozia a anunțat că face angajări din «sursă externă». Cele două posturi scoase la concurs au fost de... ofițer economist. Procedurile de concurs au debutat în luna decembrie 2018, iar pe lista de candidați s-a înscris și soția directorului... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2019, 10:40 (20879 vizualizări - 36 comentarii)

SPORT

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Handbal, HCM Slobozia

Cu Neptun Constanța și în Cupa României

Marți, 8 ianuarie 2019, la sediul Federației Române de Handbal s-au tras la sorți Șaisprezecimile Cupei României la handbal feminin. Împerecherea echipelor este cel puțin ciudată, multe dintre confruntări punând față în față echipe din Liga Națională, în vreme ce în altele se vor bate pe un loc în Optimi echipe din divizia secundă. În ultima categorie se înscrie și HCM Slobozia care se va duela chiar cu partenera de serie, Neptun Constanța. Trupa dobrogeană e principala adversară a Sloboziei în Seria A și, totodată, singura echipă care a izbutit să le învingă pe elevele lui Gheorghe Covaciu. «Principala mea dorință la acestă tragere la sorți a fost aceea de a evita o deplasare lungă. Vom juca... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 15:50 (5271 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică recent lista candidaților admiși la concursurile organizate pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Urziceni. Potrivit rezultatelor, cea mai mare instanță din județ va fi condusă de judecătorul Viorica Mușat, magistratul fiind declarat «admis» cu nota 8,59.

Tribunalul Ialomița are șefi noi
Posturile de conducere vacante în cadrul instanțelor și parchetelor au fost scoase la concurs de către reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii în luna noiembrie 2018. Recent... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 11:10 (8942 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10167 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 15:54
(16054 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan

Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:42
(7374 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală

Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:29
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:25
(9256 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață

Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:23
(9218 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»

Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:22
(7198 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:45
(7285 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:35
(11117 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 20:25
(5238 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic

Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu

Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:34
(8672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


«Rusaliile», păzite de polițiști

În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:41
(7252 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi

Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe

Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:36
(8116 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia furt


Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune

Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:35
(6488 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție

Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 08:40
(9852 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8085 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...