Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Înfrângere amicală la Buzău

Handbal, HCM Slobozia

Înfrângere amicală la Buzău

bonus: Victorii pentru Junioare

HCM Slobozia a disputat la finele săptămânii trecute o partidă amicală în de­plasare contra Gloriei Buzău. Antrenată de Dumitru Muși, echipa buzoiană are în lot patru foste handbaliste ale Sloboziei: Mădălina Predoi, Alina Ilie, Andreea Mărginean și Alexandra Iovănescu. Cu toate că adversara e nimeni alta decât ocupanta locului 7 în Liga Națională duelul a fost echilibrat și doar câteva minute i-a lipsit Sloboziei să obțină un succes de moral. Deși a avut doar șapte jucătoare pe foaie, echipa lui Gheorghe Covaciu a condus cu 16-14 la pauză și a cedat inițiativa abia în minutul 57. Buzoiencele s-au desprins și au învins cu 32-29. «În acest moment pot spune că suntem cu adevărat o echipă! Am prestat... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 18:15 (3179 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

MIDAS-25 de ani de inovație în industrie

MIDAS-25 de ani de inovație în industrie

Compania Midas a luat naștere în 1993, la Urziceni, din inițiativa a trei acționari: Dan Pavunev, Thomas Schuster și Mircea Maftei. Numele companiei, inspirat din inițialele celor trei fondatori, a produs o interesantă analogie cu Regele Midas, care transforma tot ce atingea în aur. Iar analogia s-a dovedit a avea acoperire în realitate.
După câțiva ani de încercări, Midas a devenit un jucător important pe piața producției industriale, desfășurând activități de transporturi, servicii pentru telecomunicații, comerț cu echipamente electronice și electrotehnice... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 17:10 (4886 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Midas Urziceni

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestea porcului (II)

Povestea porcului (II)

Vă povesteam săptămâna trecută cum a transformat primarul Adrian Mocioniu polițiștii locali în vânători de porci pe terenul concesionat de Radu Paros lângă cimitir. Ei bine, povestea continuă, căci edilul local, nemulțumit că agenții din dotare nu au reușit să-l amen­deze pe concesionar, a trimis potera DSV la locul faptei. Profe­sionist până în măduva funcției, inspectorul DSV i-a aplicat lui Paros o amendă ca să înțeleagă o dată pentru totdeauna cine e edilul-șef al ora­șului! Numai că, după cum puteți vedea în facsimil, exploatația nu-i aparține lui Paros, ci unui oarecare Andrei Nuș, angajat de 15 ani la firmă cu carte de muncă și taxele plătite la zi. Cum însă or­dinul nu se discută, inspectorul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 14:35 (9119 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Răsfățații administrației județene

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița sunt angajați pe baza unor «contracte de management». Însumată, valoarea acestor contracte se apropie de 1 milion de lei anual! Conform datelor oficiale, în fruntea listei de ma­nageri ai Consiliului Județean figurează Mariana Iancu, directorul Spitalului Județean Slobozia și Larisa Elena Mihai, administratorul public al județului Ialomița.

Niște brute de salarii bugetare Potrivit datelor oficiale, România este singura țară din lume unde salariile din sectorul public depășesc salariile din sectorul privat, respectiv... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 10:10 (14986 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

plata de Apoi

În 2018 PSD a dezgropat unul dintre sloganurile care au făcut carieră sub comuniști: «De la fiecare după posibilități, fiecăruia după nevoi...». Numai că, în absența eco­nomiei centralizate, a salamului cu soia și a pâinii pe cartelă, din principiul economic resuscitat de Liviu Dragnea&comp. s-a ales praful. Deficitul de 3% impus de UE nu mai poate fi ținut în frâu, fondul de salarii publice a ajuns la 81 miliarde de lei pe an, pensiile galopează către plafonul de 180 de miliarde promis în 2022, iar România intră în istoria omenirii deve­nind prima și singura țară în care salariul mediu de la stat (700 de euro) este mai mare decât cel din mediul privat (534 de euro)! Consecințele... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2018, 13:55 (4061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuie 40 mii de lei pe mese festive

Pomană administrativă pentru angajați

Primăria Slobozia cheltuie 40 mii de lei pe mese festive

bonus: Crăciun de închiriat la Slobozia

În fiecare an, primarul Adrian Mocioniu își invită angajații la o «masă festivă» de Crăciun. Anul acesta, evenimentul va avea loc în două locații, respectiv la Taboo Events și Restaurantul Colibri. Cheltuielile se ridică la aproximativ 40 mii de lei și sunt suportate din bugetul local.

Angajați de-o prună și de două
În urmă cu o lună, administrația Mocioniu a achiziționat prin SICAP (Sistemul Elec­tronic de Achiziții Publice) «servicii organizare masă festivă de Crăciun». Potrivit informațiilor oficiale, câștigătorii sunt Taboo Events și Restaurantul Colibri din Slobozia. În prima... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2018, 09:55 (7415 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pictorițele lumii trecătoare

Pictorițele lumii trecătoare

Pictează de când se știu. Pe pânză, pe frunze, pe sticlă... Cu cafea, culori de apă, acrilice, în ulei... Sunt mamă și fiică. Și amândouă o fac cu pasiunea unor pictori profesioniști, animate de același gând: «Vrem să deschidem o expoziție la Slobozia! O expoziție cu vânzare, ca o galerie de artă, unde oameni obiș­nuiți, ca noi, să-și poată vinde lucrările...».

Extraordinarul de lângă noi Ana-Maria Iordache are 14 ani. E subțire ca pensulele cu care lucrează și timidă ca tablourile ei... A descoperit că știe a picta de la mama ei, Viorica. Iar Viorica s-a născut așa, cu darul ăsta.... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2018, 10:10 (4672 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Infecții cu bacterii care provoacă boli digestive grave, în spitalele din Ialomița

Infecții cu bacterii care provoacă boli digestive grave, în spitalele din Ialomița

Infecțiile intraspitalicești nu ocolesc spitalele din județul Ialomița. Pe parcursul acestui an, către Direcția de Sănătate Publică Ialomița au fost raportate 44 de astfel de cazuri. În cele mai multe situații, totul a ieșit la iveală după ce pacienții internați s-au întors acasă mai bolnavi decât atunci când au mers la spital să beneficieze de îngrijiri medicale. Cea mai des întâlnită infecție este cea cu Clostridium Difficile...

Pacienți îmbolnăviți în spital În ultima perioadă de timp, în spațiul public au apărut nu­meroase informații referitoare la pacienții care s-au îmbolnăvit... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2018, 14:45 (7258 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risipă de fonduri publice pentru servicii de asistență juridică

Președintele Victor Moraru poate orice

Risipă de fonduri publice pentru servicii de asistență juridică

Consiliul Județean Ialomița cheltuie bani publici pentru servicii de asistență juridică, deși are angajați 8 consilieri juridici! În 2018, instituția a încheiat 4 contracte cu Societatea Civilă de Avocați «Ceparu și Irimia» din București pentru a-i re­pre­zenta interesele în procesele pe care le are pe rolul mai multor instanțe. Respectivele contracte însumează 54 mii de lei și sunt valabile până la obținerea unor hotărâri judecătorești definitive.

Risipă de bani publici Faptul că președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, cheltuie inutil banii instituției pe care o... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2018, 09:55 (4411 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul are de recuperat 6,5 milioane de lei de la un deținut

Infractor cu datorii la Stat

Fiscul are de recuperat 6,5 milioane de lei de la un deținut

bonus: Executat silit pentru 1 leu

De 3 ani, angajații Fiscului încearcă să recupereze de la un afacerist controversat din Ialomița 6,5 milioane de lei! Datoria a fost stabilită printr-o sentință penală definitivă, în baza căreia acesta a fost și condamnat la închisoare cu executare pentru «evaziune fiscală». Suma pe care bărbatul trebuie să o dea Statului repre­zintă cea mai mare datorie pe care o persoană fizică din Ialomița o are către bu­get. Nimeni nu știe însă de ce banii nu au fost recuperați până acum...

Datorii de ordinul milioanelor O analiză statistică a Fiscului ialomi­țean arată că 32 mii de persoane fizice... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2018, 14:10 (7016 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimbări la conducerea instanțelor ialomițene

Schimbări la conducerea instanțelor ialomițene

În această perioadă, Consiliul Superior al Magistraturii organizează concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul instanțelor și parchetelor de pe lângă acestea. La nivelul județului Ialo­mița, numărul candidaților este mai mic decât cel al posturilor scoase la concurs. Rezultatele finale se vor afișa pe data de 18 decembrie a.c., urmând ca cei care au promovat testările să-și exercite funcțiile începând cu 1 ianuarie 2019.

Concurs pentru magistrați Din punct de vedere ierahic, Tribunalul Ialomița este cea mai înaltă instanță din județul Ialomița. Potrivit oficialilor... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2018, 10:05 (8291 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «clătește» banii publici prin firme de consultanță

Prestările de servicii nu au miros

Consiliul Județean Ialomița «clătește» banii publici prin firme de consultanță

Administrația județeană cheltuie sume impresionante pentru supervizarea achizițiilor publice din cadrul instituției. Președintele Victor Moraru justifică această risipă bugetară susținând că «județul e prea sărac pentru a cumpăra ieftin...». Principalii abonați ai contractelor de prestări servicii pentru achizițiile publice sunt Intergoup Engineering SRL și Harisson Consulting&Management SRL.

Fără număr de la Președinte Intergroup Engineering SRL și Harisson Consulting&Management SRL sunt firmele-fanion prin intermediul cărora administrația județeană garantează legalitatea... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 12:10 (11297 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Turnee pentru micii fotbaliști

Fotbal, Unirea Slobozia

Turnee pentru micii fotbaliști

Jucătorii echipelor de seniori se pre­gătesc să intre în vacanță, lăsând te­renul liber pentru joaca pe care micii visători o iau atât de în serios. Iar la Unirea Slobozia, sectorul de copii și juniori e luat foarte în serios. De aici au urcat către echipa mare mulți jucători, 12 dintre aceștia aflându-se și în actualul lot al echipei de Liga a III-a. În curând vor apărea și alții, pentru că sportul-rege atrage la fel de mult generațiile năcute după 2000. Grupele de copii și juniori ale Unirii Slobozia totalizează 170 de aspiranți la statutul de fotbalist. De grupa 2003-2004 se ocupă Cristian Apostol, cele două grupe ale generației 2005-2006 sunt coordonate de Ion Ionescu și Valentin Toma. Dumitru... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:45 (4898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia

Semne bune după turneul de la Plopeni

În perioada 7-9 decembrie 2018, orașul prahovean Plopeni a găzduit un turneu amical care a adunat laolaltă 4 dintre cele mai puternice echipe ale eșalonului secund de handbal feminin. Un prilej excelent pentru elevele lui Gheorghe Covaciu de a-și măsura forțele în această pauză competițio­nală cu echipe pe care nu le întâlnesc în campionat, fiind în serii diferite. Pe lângă HCM Slobozia, au mai fost prezente echipa organizatoare Activ Plopeni, Dacia Mioveni și Știința București, ultimele două aspirante la Liga Națio­nală. Prin urmare, un test util care a adus satisfacție taberei ialomițene, echipa comportându-se foarte bine și arătând că, în ciuda numeroaselor absențe, rămâne printre pute­rile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:35 (4055 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VIII-a ediție

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VIII-a ediție

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 8 și 9 decembrie 2018, Memorialul «Nicolae Mihăilescu», eveniment dedicat celui care a pus în anii ’70 bazele Secției Scrimă în cadrul CSS Slobozia. Competiția, ajunsă la a VIII-a ediție, este adresată sabrerilor din ca­tegoriile de vârstă 12 și 14 ani. A fost o întâlnire internațională între sportivi din România, Moldova și Bulgaria, la start înscriindu-se 130 de copii proveniți de la 16 cluburi. În concursul feminin al categoriei 12 ani s-a impus Adeline Butum, de la Corona Brașov. Proba masculină a fost câștigată de ieșeanul Casian Câdu. La 14 ani, cea mai înaltă poziție a podiumului a fost adjudecată de bulgăroaica Victoria Fenyan. La masculin, cea mai iscusită... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:20 (4316 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru fermele de porci din Căzănești

Despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru fermele de porci din Căzănești

Fermele de porci din Căzănești cer Statului despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru pagubele produse de Pesta Porcină Africană. Chiar dacă virusul nu a afectat în mod direct cele două complexe de pe raza orașului, societățile au înregistrat pierderi economice însemnate din cauza restricțiilor sanitar-vete­rinare impuse de autorități. O comisie de specialitate întrunită la nivelul Prefecturii Ialomița a analizat solicitările agenților economici, iar documentele au fost transmise către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru verificare și validare.

Pagube însemnate Din... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 10:10 (7802 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cere 1000 de lei/ha pentru terenurile agricole neproductive

Un nou sezon de licitații la orizont

Consiliul Județean Ialomița cere 1000 de lei/ha pentru terenurile agricole neproductive

Consiliul Județean Ialomița a aprobat săptămâna trecută scoaterea la licitație a unei suprafețe de 307 ha de teren agricol neproductiv în zona Giurgeni. Prețul de por­nire aprobat de către consi­lierii județeni este de 1000 de lei/ha. Cele 307 ha reprezintă o parte a celor 1356 ha de teren exploatate de Green Harvest prin contracte adițio­nale începând cu anul 2014.

Prețul corect Consiliul Județean Ialomița a aprobat săptămâna trecută, în cadrul unei ședințe ordinare, organizarea unei licitații publice deschise pentru arendarea unei suprafețe de 307,6 ha de teren agricol neproductiv... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2018, 16:05 (10176 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dezastrul administrativ de la Miloșești

Investiții în proiecte tehnice și studii de fezabilitate

Dezastrul administrativ de la Miloșești

Edilii comunei Miloșești investesc banii publici în proiecte tehnice și studii de fe­zabilitate. În ultimii 2 ani, la nivelul comunei au fost inițiate o serie întreagă de investiții rămase fără finalitate: reabilita­rea rețelei de canalizare, puțuri forate pentru potabilizarea apei, asfaltarea DC51, modernizarea cabinetului medical, reabilitarea grădiniței, etc. Primarul Nelu Chițoiu recunoaște senin situația, dar susține că fiecare decizie a fost aprobată în cadrul Consiliului Local. «Practic, nu a fost demarată nicio investiție! (...) Consiliul Local a aprobat toate procedurile legale pentru derularea lor...».

De la 300 mii la 2,2 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2018, 11:55 (4944 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Senatorul Pavel, noul șef al PSD Ialomița

Pleacă Marian, vine Marian

Senatorul Pavel, noul șef al PSD Ialomița

Senatorul PSD Marian Pavel este succesorul lui Marian Neacșu la președinția PSD Ialomița. El a fost numit în această funcție luni, 10 decembrie 2018, în cadrul ședinței Comitetului Executiv al PSD. Numirea senatorului PSD Marian Pavel pune capăt tentativelor lui Victor Moraru de a prelua controlul asupra Organizației PSD Ialomița și deschide noi perspective politice la nivelul filialei. Reamintim că șefia PSD Ialomița, potrivit unor surse social-democrate, era disputată de deputatul Mihăiță Găină, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru și senatorul Marian Pavel. Contactat telefonic, Marian Pavel a confirmat numirea sa în funcție, dar a refuzat să facă orice fel de declarații... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 18:45 (15135 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Protest al polițiștilor, în fața sediului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Protest al polițiștilor, în fața sediului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Mai mulți polițiști ialomițeni, membri ai Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, au pichetat luni, 10 decembrie 2018, sediul IPJ Ialomița. Oamenii legii sunt nemulțumiți de modul în care Curtea de Apel București a decis să judece o serie de acțiuni prin care au solicitat acordarea unor drepturi salariale.

Procese judecate diferențiat
În ultimul an și jumătate, peste 100 de polițiști din Ialomița aparținând Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual au efectuat acțiuni în instanță prin care au solicitat respectarea prevederilor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 18:05 (12034 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5501 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2022 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2756 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3015 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1915 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4563 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, au fost desfășurate acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, în zone aglomerate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:15
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 6 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Slobozia, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe raza localității Ciochina, au oprit o autoutilitară condusă de ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:10
(1888 vizualizări - 1 comentariu)


Accident rutier pe A2-km 130

Accident rutier pe A2-km 130

Pompierii militari au intervenit miercuri, în jurul orelor 12,30, la un accident rutier pe Autostrada A2-km 130, un autotren încărcat cu gresie și faianță părăsind partea carosabilă și intrând într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:25
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o anexă gospodărească din Urziceni

Miercuri, 7 octombrie 2020, în jurul orei 9,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs într-o gospodărie din Urziceni. Militarii Detașmentului de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...