Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa dezechilibrelor

În liga a IV-a ialomițeană, se conturează deja doi poli de putere, acest aspect fiind extrem de vizibil în etapa de sâmbată, 17 noiembrie 2018. Parcă a le face în ciudă celor care au ales drumul Sloboziei pentru a vedea Rapidul sau pentru a le mulțumi celor rămași să le susțină, forțele diviziei județene s-au întrecut în a marca goluri. Primul care ne sare în ochi este prăpădul de la Amara, unde campioana din urmă cu 2 ani a fost zdrobită cu 10-0 de Victoria Munteni Buzău. Fabulos scor de maidan, ați putea spune, dar echipa din Munteni Buzău, cu toate că a realizat scorul etapei, nu este singura care a marcat 10 goluri. Au imitat-o Bărăganul Ciulnița și, firește, forța ofensivă a campionatului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 20:15 (4077 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Scrimă

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Săptămâna trecută, orașul Istanbul a găzduit un pu­ternic turneu contând pentru Circuitul European de Sabie Cadeți. În proba pe echipe, România a fost reprezentată de dinamoviștii Andrei Pădure și Tudor Cociș, precum și de sabrerii CSS Slobozia, Daniel Lepădătescu și Eduard Dragomir. După o serie de confruntări, românii s-au clasat în final pe locul 3. Astfel, chiar dacă sabia lui Ștefan cel Mare a rămas la turci, ei s-au întors acasă cu medalia de bronz... Iată că, după argintul obținut de Dragomir la juniori, a venit rândul cadeților să se remarce într-o competiție internațio­nală. «Ca întotdeauna, suntem mândri de voi!» a fost mesajul transmis celor doi sportivi și antrenorului Marin Cruțu... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 18:35 (3829 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Al V-lea succes stagional pentru Junioarele 3

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat a X-a etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare 3, faza zonală. CSS Slobozia s-a deplasat la Galați pentru confruntarea cu CSM din localitate. A fost un meci în care echipa antrenată de profesorul Alexandru Ciobanu și-a impus jocul de la un capăt la altul. Semne clare că echipa Sloboziei se va impune au apărut încă de la pauză, când echipa noastră avea un avantaj de 2 goluri (11-9). În a doua repriză, ialomițencele s-au des­prins clar, învin­gând în final cu 26-19. A fost a V-a victorie stagională pentru CSS Slobozia, al cărei bilanț mai cuprinde un egal și 3 înfrângeri. Toate acestea fac ca Slobozia să fie înaintea ultimei runde a turului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 17:20 (4005 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

De la începutul anului și până în prezent, instanțele au obligat la muncă în folosul comunității 159 de cetățeni ai orașului. Statistica Primăriei Slobozia arată că doar șase dintre ei efectuează această activitate. Restul sunt greu de tras la răspundere pentru că noile modificări legislative au transformat munca în folosul comunității într-o simplă formalitate.

O pedeapsă avantajoasă
Persoanele amendate, dar care nu dispun de fonduri pentru a achita contravențiile și nu pot fi executate silit, sunt obligate de judecători să efectueze ore de muncă în folosul comunității în schimbul... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 14:10 (5522 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

Un nou Eldorado administrativ

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

O nouă Morgana administrativă inflamează imaginația edililor locali. Potrivit acesteia, Guvernul României vrea să lanseze PNDL 3. În cadrul noului Program, ar urma să fie finanțate conductele de transport de gaze naturale pentru comunitățile locale. Ialomița așteaptă acest tip de investiții de peste 30 de ani. Ultimele localități care au beneficiat de investiții în rețele de gaze naturale au fost Gârbovi, Grindu și Amara. În Amara, la 15 ani de la primele investiții, oamenii așteapă cu banii plătiți în avans gazele promise de către autorități.

Morgana gazelor naturale Nici n-au demarat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 10:05 (6497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Nici n-a bătut ceasul 1 Decembrie și Primăria Slobozia a și comandat ornamentele de Crăciun. Potrivit informațiilor oficiale, anul acesta cheltuielile vor fi modeste, dat fiind faptul că anul trecut administrația locală a cheltuit 300 mii de lei pentru «achiziționarea de instalații noi și repararea celor vechi». Plus bradul ală de 13 metri sub care a făcut selfie tot orașul... Așa că anul acesta, aloca­rea bugetară va fi de numai 150 mii de lei, bani cu care va fi achiziționată o instalație tip «Moș Crăciun». Instalația va fi amplasată pe esplanada din fața Consiliului Județean Ialomița, lângă suporturile pentru catarge, în speranța că slobo­zenii vor uita că se află pe acoperișul unei parcări... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 17:10 (8004 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița de hârtie

Delirul administrativ atinge paroxismul. Președintele susține că a semnat contracte de 60 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere. În 2021! Primarul Sloboziei anunță public că «Groapa lui Stoica» va avea intrare. În 2020! Primarii PSD apar pe internet promițând gaze, apă curentă, sisteme de canalizare, colectarea selectivă a deșeurilor... Nimeni nu știe când! Oficialii descentralizatelor promit și ei. Fonduri europene, locuri de muncă, transparență instituțională... Inspectoratul Școlar promite grupuri sanitare, săli de clasă salubre, un ghiozdan mai ușor! Pe hârtie totul e posibil, hârtia suportă orice. La fel și internetul. Vorbesc îndelung, apăsat, bâlbâit, agramat... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 12:40 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Scandalul procurorului care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în trafic a intrat în atenția Inspecției Judiciare  din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. Magistratul nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere pentru că se află în concediu medical de mai bine de o săptămână.

Cercetările sunt în curs Oficialii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au confirmat faptul că scandalul public iscat de procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a intrat în atenția Inspecției Judiciare. Mai mult, surse din cadrul instituției au explicat însă că în cauză... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:55 (10371 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Ialomița va cheltui în următorii 3 ani 38 milioane de lei pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Acordați prin intermediul Programului Național de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații, banii vor fi utilizați pentru reparația stației de repompare din zona loca­lității Bucșa (SRPA VI Bucșa) și a 50 km de canale. Aceasta este singura stație de pe raza județului Ialomița cuprinsă în cadrul programului și în momentul în care va funcționa la capacitate maximă va deservi 15 localități din Nordul și Nord-Estul Ialomiței.

Ultima modernizare, cu 22 de ani în urmă Stația... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:10 (4664 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană persistă la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au anunțat faptul că virusul care provoacă boala a ucis 14 porci mistreți pe Fondul de Vânătoare Făcăeni. Leșurile animalelor au fost ridicate din pădure și incinerate.

Cazurile sunt în monitorizare Din luna august 2018 și până în prezent, în județul Ialomița au fost confirmate 123 de focare de Pestă Porcină Africană, în mai bine de jumătate dintre localități. Ultimul focar a fost identificat la sfârșitul lunii octombrie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 17:10 (4210 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vloggerul Armatei Române...

Vloggerul Armatei Române...

Cei care nu au trăit încă experiența militară pot afla de pe internet cum este viața în Armată. Poveștile sunt spuse de sublocotenentul Radu Chirilă, din cadrul Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» Slobozia, singurul vlogger acreditat al Armatei Române. În filmulețele pe care le realizează, tânărul soldat vorbește pe înțelesul tuturor despre ce înseamnă să-ți servești Patria, îndemnându-i și pe alții să-i urmeze exemplul.

Povești din Armată În curtea Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» de la intrarea din Slobozia, ochii câtorva zeci de copii îl urmăresc cu atenție pe sublocotenentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 10:05 (5078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

Oamenii străzii, oamenii nimănui

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

La «Central», un homeless pe ju­mătate nebun trage după el un cărucior de butelii plin ochi cu fier vechi. La gară, Rada Nebuna vorbește singură, așezată pe o margine de trotuar. La cen­trala termică de lângă Orășelul Copiilor, Iulian trage dintr-o «penală», sub o pla­pumă roasă. Sunt peste tot, sunt parte din peisaj... Vin în Slobozia «să vadă cum e» și cei mai mulți dintre ei rămân aici. Uneori, când iarna e prea grea, mor, măcinați de frig și de boli. În ultimii ani vreo opt, susțin autoritățile.

Autorități și date statistice Oficial, numărul persoanelor fără un acoperiș deasupra... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2018, 11:40 (7578 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

O dramă dincolo de cuvinte

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

Nicoleta V. din Țăndărei își acuză public soțul, iordanianul Al Homoud Foisal Gaber Al Mohammed de «abuzuri fi­zice și sexuale» împotriva fetiței pe care o au împreună. Potrivit declara­țiilor femeii, drama copilului durează de 4 ani, perioadă în care a solicitat în mod repetat intervenția autorităților. Cazul este în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Oficialii instituției susțin că Nicoleta V. a refuzat suportul oferit de către instituție și a refuzat examenul psihiatric solicitat de către psihologul instituției...

https://viatadecopil89310081.wordpress.com... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 13:40 (3915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Reprezentanții Penitencia­rului Slobozia au fost reclamați în instanță pentru că au atribuit magazinul din curtea unității unei societăți comerciale din Brăila fără a respecta procedura de licitație publică, așa cum prevede legea. Do­sarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanța urmând să dispună dacă instituția a procedat conform prevederilor legale sau nu.

Se caută vinovații
La începutul acestui an, Penitenciarul Slobozia a scos la licitație magazinul din curtea instituției. În urma anunțului publicat în presa locală, la respectiva licitație s-au prezentat... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 09:55 (6451 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Joi, 15 noiembrie 2018, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române a fost susținut concursul organizat pentru ocuparea funcției vacante de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Proba a constat într-un interviu susținut de candidați în fața unei comisii din cadrul IGPR. La finalul probei, a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Fost șef al Poliției Municipiului Slobozia, acesta a asigurat interimar șefia IPJ Ialomița, până în octombrie 2018.

Cercetat prealabil în scandalul «Sinești»
Inspectoratul General al Poliției Române a scos... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 15:10 (21286 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

La o lună de când Preasfințitul Vincențiu a interzis enoriașilor din Păltiniș să intre în altar, după obicei, la resfințirea bisericii, decizia încă mai stârnește controverse. Purtătorul de cuvânt al BOR, Vasile Bă­nescu, a declarat pentru publicația «Cu­vântul Ortodox» că «este un gest neinspirat pastoral, nefiresc și total regre­tabil». Ca represalii împotriva publicației, Preasfințitul Vincențiu a cerut acesteia publicarea unui nou drept la replică.

Efectul bulgărelui de zăpadă
Ceea ce inițial a fost catalogat de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor drept derapajul unui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:40 (15895 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia 3D

Generația care va schimba orașul

Slobozia 3D

A durat un an până când au obținut aprobarea pentru o trecere de pietoni 3D. Dar nu sunt dezamăgiți... Dimpotrivă! Sunt pregătiți oricând să ofere ora­șu­lui noi creații 3D. Așteaptă doar șansa de a demonstra că pot. Sunt elevii Liceului de Arte din Slobozia și merită încurajați.

O inițativă lăudabilă
În urmă cu o săptămână, în cadrul Programului «Școala Altfel», un grup de elevi din cadrul Liceului de Arte din Slobozia a refăcut cele două treceri de pietoni din fața liceului. La proiect au participat 20 de elevi din 3 clase, respectiv a IX-a, a X-a și a XI-a. Directorul Liceului... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:10 (6515 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel avertizează

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Miercuri, 7 noiembrie 2018, deputatul Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut analiza primei jumătăți a mandatului administrației județene. «În afara majorărilor salariale nu am văzut nimic realizat în Ialomița...» a declarat el.

«Proști mai mari ca ăștia nu am văzut!»
Deputatul PNL Gheorghe Tinel consideră că administrația județeană din Ialomița a eșuat lamentabil în demersurile administrative întreprinse în ultimii 2 ani. El consideră că toate proiectele edilitare existente sunt în impas și apreciază că nu vor fi finalizate până la finele acestui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 11:20 (5559 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Rapidul, în vizită la nași

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Rapidul, în vizită la nași

Două victorii ale galben-albaștrilor și două egaluri constituie bilanțul confruntărilor oficiale dintre Unirea Slobozia și Rapid. Toate s-au petrecut în sezonul 2013-2014 al ligii secunde. La finalul acelei stagiuni, cea mai bună din istoria Unirii, Rapid revenea în prima divizie. Slobozia rămânea cu frustrarea de a rata promovarea, nu din pricini de natură sportivă, ci din cauza inerției care a ca­racterizat și caracte­rizează și acum auto­ritățile locale. Leo Dobre, Florin Ibrian, Romeo Soare și Constantin Toma sunt jucătorii Unirii care au gustat din acele succese contra alb-vișiniilor și le pot po­vesti lui Năstase, Gherasim sau Milotin cum e să bați Rapidul când nimeni nu-ți dă nicio șansă... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 10:25 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Un nou succes pentru George Dragomir

Scrimă

Un nou succes pentru George Dragomir

Sabia ialomițeană își dovedește din nou măiestria. Una dintre marile speranțe ale scrimei românești, George Dragomir, și-a confirmat în urmă cu câteva zile ascensiunea în ierarhiile naționale și internaționale. Spor­tivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a participat la etapa de Cupă Mondială pentru juniori din orașul rus Soci. A fost o compe­tiție aprig disputată, în cadrul căreia Dragomir a pătruns până în finală. George a trecut 15-12 de ungurul Szabolcs Novida, iar apoi l-a învins, după un duel încins, cu 15-14 pe rusul Andrey Tkachev. Ceva mai ușor a fost duelul contra americanului Mitchell Saron, pe care l-a învins cu 15-7. A venit apoi rândul fran­cezului Maxime Teonfitte să se încline... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 10:10 (3944 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
233 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Biblionet» la Dridu

Miercuri, 22 septembrie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Consiliul Județean Ialomița, Biblioteca Comunală Dridu și Primăria Dridu inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(19036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Biblionet


59 de posturi vacante la «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 24 septembrie, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», la Slobozia. Acțiunea se va desfășura la sediul Agenției din strada ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(16176 vizualizări - 0 comentarii)


Muncă «la negru» în domeniul confecțiilor

În perioada 16-17 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat Campania națională în domeniul confecții-textile. În cadrul acțiunii au fost verificați 10 agenți economici, cu un număr ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(14704 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat capace de canalizare

Doi tineri feteșteni au furat noaptea trecută cinci capace de canalizare. Ghinionul tinerilor a fost că pe traseu au fost opriți de polițiști. Incidentul s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, respectiv ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:35
(15750 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți și fără permis la volan

Șoferii băuți la volan sau indisciplinați în trafic au fost noaptea trecută ținta polițiștilor din Slobozia și Fetești. În urma unor acțiuni, în trafic au fost depistați doi conducători auto ce șofau deși ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:34
(14722 vizualizări - 0 comentarii)


Nu a văzut mașina staționată și a intrat direct în ea

Marți, 20 septembrie, în afara localității Bucu s-a produs un accident de circulație,. Incidentul a fost produs pe fondul neatenției de un șofer de 76 ani, din Constanța. Pe scurt, în timp ce bătrînul de ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:33
(14574 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Miriștile incendiate, fenomen incontrolabil

În doar două zile, respectiv sîmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la nu mai puțin de 14 arderi necontrolate. Focul s-a manifestat pe miriști, vegetație ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 20:19
(16505 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găini furate pentru majorat

Duminică, 19 septembrie, la primele ore ale dimineții, un bătrînel din Fetești alerta Poliția prin 112. Bărbatul reclama faptul că în noaptea precedentă fusese «călcat» de hoți. Feteșteanul de 84 ani rămăsese ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 17:05
(19254 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt găini


Manasia: «Șofer» fără permis, depistat la volan

Deși nu avea permis de conducere, un tînăr de 24 ani din Manasia s-a urcat la volanul unei mașini și a fost prins de polițiști. Plimbarea cu ghinion i-a adus tînărului un dosar penal, actual fiind cercetat ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:57
(17369 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 18 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit activitățile comerciale ilegale, organizate ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:55
(16623 vizualizări - 0 comentarii)


A fugit de acasă

Un adolescent de 14 ani din comuna Roșiori a fugit de acasă. Dispariția copilului a fost anunțată, joi, 16 septembrie prin 112, de către mama sa, o femeie de 32 de ani, din București. Adolescentul, Păun ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:20
(19177 vizualizări - 0 comentarii)


Ucigaș încarcerat

Joi, 16 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia au reținut un bărbat în vîrstă de 36 de ani, din localitate. Pe numele bărbatului, la data de 14 septembrie, Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:19
(17119 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime

Două persoane au fost rănite, joi, 16 septembrie, într-un accident rutier produs în apropierea localității Țăndărei. Incidentul s-a produs în timp ce un un bărbat, de 37 de ani, din localitatea Săveni, ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:18
(14996 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferii indisciplinați în trafic, amendați

Joi, 16 septembrie, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit disciplinizarea traficului rutier dar și pentru prevenirea pirateriei în domeniul transportului ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:17
(18892 vizualizări - 0 comentarii)


Codul Fiscal, modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu data de 10 septembrie 2010, data intrării în vigoare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 82/2010 asupra veniturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:15
(19083 vizualizări - 0 comentarii)


Polițist implicat într-un accident rutier la intrarea în Slobozia

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 septembrie a.c., pe DN2A, în apropierea municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier, un ofițer din cadrul IPJ Ialomița fiind rănit ușor. Evenimentul a ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 09:16
(17061 vizualizări - 0 comentarii)


Nick Touring transportă «pe lîngă» lege

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii din Slobozia și Fetești au organizat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea indisciplinei conducătorilor auto ce efectuează activități în regim de taximetrie. ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:24
(17569 vizualizări - 4 comentarii)


Munca «la negru», sancționată de ITM

Potrivit unui comunicat de presă, în perioada 6-15 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a sancționat contravențional 13 angajatori, din aceștia 3 pentru muncă fără forme legale de angajare ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:18
(15940 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Tînără de 18 ani ucisă de un șofer băut

Miercuri, 15 septembrie, în jurul orei 20,00, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:09
(20310 vizualizări - 9 comentarii)


Angajatorii, invitați la bursa absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 24 septembrie 2010, ora 9.00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Slobozia-sediul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:03
(16080 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii supraveghează școlile

Miercuri, 15 septembrie, în intervalul orar 8.00-14.00, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop îmbunătățirea climatului de ordine și siguranță publică din zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 17:54
(15417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată după ce a furat portofelul unei bătrîne

Marți, 14 septembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore o femeie de 25 de ani, din Urziceni, cercetată pentru furt calificat. Suspecta a fost depistată în dimineața zilei de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 18:09
(12716 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 273 de bugetari concediați

Potrivit unei informări a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, în perioada septembrie-octombrie 2010 au fost anunțate intenții de concediere colectivă a unui număr de 273 persoane, dintre cele ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17395 vizualizări - 1 comentariu)


Vizarea permiselor de armă

Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița desfășoară în perioada 15 septembrie-15 octombrie a.c., acțiunea de vizare a permiselor de armă și atestatelor de colecționar eliberate ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17768 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în scădere cu 0,1%

Potrivit unei statistici a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfîrșitul lunii august 2010 în evidențele instituției au fost înregistrare 11146 de persoane, dintre acestea aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(9801 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Gura Ialomiței, fără permis la volan prin Țăndărei

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orei 20.45, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a depistat pe strada Ionel Perlea din oraș, un autoturism la volanul căruia se deplasa un tînăr, de 19 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(14866 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean, locul 13 pe țară la încasări bugetare

«În luna august 2010 Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat suma de 45,69 milioane de lei, în procent de 102,95% față de plan, procentul pe țară fiind de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:08
(16319 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:21
(9104 vizualizări - 0 comentarii)


George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

După Monografia Sloboziei, o lucrare impresionantă la care a lucrat mai bine de un an, gazetarul și, mai nou, scriitorul George Stoian surprinde cu un roman. Nobilul Farmacist este povestea discretă, vindecătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:12
(26261 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică pulicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:09
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...