Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Un meci cât un întreg sezon

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Rapid București 0-1

Un meci cât un întreg sezon

Partida cu Rapidul a început încă de la mijlocul săptămânii trecute. Daniel Pancu, antre­norul giuleștenilor, amenința în vestiarul echipei sale că «o să-i batem pe ăia!», zgâriindu-i retina la tot ce mișca în galben-albastru. La porțile Stadionului «1 Mai», tot microbistul care un an întreg nu a avut treabă cu echipa s-a trezit dintr-o dată unirist din tată-n fiu și a solicitat invitație la tribuna oficială. În preziua meciului, primarul Adrian Mocioniu anunța în presă sprijin financiar sporit pentru echipă în cazul unui rezultat pozitiv cu Rapidul. Între timp, apele au înghețat. Firește, nu din pricina celor declarate de primar... Ci din cauza vremii reci care a luat în stăpânire țara. În fine... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2018, 10:05 (5970 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa dezechilibrelor

În liga a IV-a ialomițeană, se conturează deja doi poli de putere, acest aspect fiind extrem de vizibil în etapa de sâmbată, 17 noiembrie 2018. Parcă a le face în ciudă celor care au ales drumul Sloboziei pentru a vedea Rapidul sau pentru a le mulțumi celor rămași să le susțină, forțele diviziei județene s-au întrecut în a marca goluri. Primul care ne sare în ochi este prăpădul de la Amara, unde campioana din urmă cu 2 ani a fost zdrobită cu 10-0 de Victoria Munteni Buzău. Fabulos scor de maidan, ați putea spune, dar echipa din Munteni Buzău, cu toate că a realizat scorul etapei, nu este singura care a marcat 10 goluri. Au imitat-o Bărăganul Ciulnița și, firește, forța ofensivă a campionatului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 20:15 (4078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Scrimă

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Săptămâna trecută, orașul Istanbul a găzduit un pu­ternic turneu contând pentru Circuitul European de Sabie Cadeți. În proba pe echipe, România a fost reprezentată de dinamoviștii Andrei Pădure și Tudor Cociș, precum și de sabrerii CSS Slobozia, Daniel Lepădătescu și Eduard Dragomir. După o serie de confruntări, românii s-au clasat în final pe locul 3. Astfel, chiar dacă sabia lui Ștefan cel Mare a rămas la turci, ei s-au întors acasă cu medalia de bronz... Iată că, după argintul obținut de Dragomir la juniori, a venit rândul cadeților să se remarce într-o competiție internațio­nală. «Ca întotdeauna, suntem mândri de voi!» a fost mesajul transmis celor doi sportivi și antrenorului Marin Cruțu... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 18:35 (3829 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Al V-lea succes stagional pentru Junioarele 3

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat a X-a etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare 3, faza zonală. CSS Slobozia s-a deplasat la Galați pentru confruntarea cu CSM din localitate. A fost un meci în care echipa antrenată de profesorul Alexandru Ciobanu și-a impus jocul de la un capăt la altul. Semne clare că echipa Sloboziei se va impune au apărut încă de la pauză, când echipa noastră avea un avantaj de 2 goluri (11-9). În a doua repriză, ialomițencele s-au des­prins clar, învin­gând în final cu 26-19. A fost a V-a victorie stagională pentru CSS Slobozia, al cărei bilanț mai cuprinde un egal și 3 înfrângeri. Toate acestea fac ca Slobozia să fie înaintea ultimei runde a turului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 17:20 (4006 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

De la începutul anului și până în prezent, instanțele au obligat la muncă în folosul comunității 159 de cetățeni ai orașului. Statistica Primăriei Slobozia arată că doar șase dintre ei efectuează această activitate. Restul sunt greu de tras la răspundere pentru că noile modificări legislative au transformat munca în folosul comunității într-o simplă formalitate.

O pedeapsă avantajoasă
Persoanele amendate, dar care nu dispun de fonduri pentru a achita contravențiile și nu pot fi executate silit, sunt obligate de judecători să efectueze ore de muncă în folosul comunității în schimbul... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 14:10 (5523 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

Un nou Eldorado administrativ

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

O nouă Morgana administrativă inflamează imaginația edililor locali. Potrivit acesteia, Guvernul României vrea să lanseze PNDL 3. În cadrul noului Program, ar urma să fie finanțate conductele de transport de gaze naturale pentru comunitățile locale. Ialomița așteaptă acest tip de investiții de peste 30 de ani. Ultimele localități care au beneficiat de investiții în rețele de gaze naturale au fost Gârbovi, Grindu și Amara. În Amara, la 15 ani de la primele investiții, oamenii așteapă cu banii plătiți în avans gazele promise de către autorități.

Morgana gazelor naturale Nici n-au demarat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 10:05 (6497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Nici n-a bătut ceasul 1 Decembrie și Primăria Slobozia a și comandat ornamentele de Crăciun. Potrivit informațiilor oficiale, anul acesta cheltuielile vor fi modeste, dat fiind faptul că anul trecut administrația locală a cheltuit 300 mii de lei pentru «achiziționarea de instalații noi și repararea celor vechi». Plus bradul ală de 13 metri sub care a făcut selfie tot orașul... Așa că anul acesta, aloca­rea bugetară va fi de numai 150 mii de lei, bani cu care va fi achiziționată o instalație tip «Moș Crăciun». Instalația va fi amplasată pe esplanada din fața Consiliului Județean Ialomița, lângă suporturile pentru catarge, în speranța că slobo­zenii vor uita că se află pe acoperișul unei parcări... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 17:10 (8004 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița de hârtie

Delirul administrativ atinge paroxismul. Președintele susține că a semnat contracte de 60 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere. În 2021! Primarul Sloboziei anunță public că «Groapa lui Stoica» va avea intrare. În 2020! Primarii PSD apar pe internet promițând gaze, apă curentă, sisteme de canalizare, colectarea selectivă a deșeurilor... Nimeni nu știe când! Oficialii descentralizatelor promit și ei. Fonduri europene, locuri de muncă, transparență instituțională... Inspectoratul Școlar promite grupuri sanitare, săli de clasă salubre, un ghiozdan mai ușor! Pe hârtie totul e posibil, hârtia suportă orice. La fel și internetul. Vorbesc îndelung, apăsat, bâlbâit, agramat... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 12:40 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Scandalul procurorului care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în trafic a intrat în atenția Inspecției Judiciare  din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. Magistratul nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere pentru că se află în concediu medical de mai bine de o săptămână.

Cercetările sunt în curs Oficialii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au confirmat faptul că scandalul public iscat de procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a intrat în atenția Inspecției Judiciare. Mai mult, surse din cadrul instituției au explicat însă că în cauză... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:55 (10376 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Ialomița va cheltui în următorii 3 ani 38 milioane de lei pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Acordați prin intermediul Programului Național de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații, banii vor fi utilizați pentru reparația stației de repompare din zona loca­lității Bucșa (SRPA VI Bucșa) și a 50 km de canale. Aceasta este singura stație de pe raza județului Ialomița cuprinsă în cadrul programului și în momentul în care va funcționa la capacitate maximă va deservi 15 localități din Nordul și Nord-Estul Ialomiței.

Ultima modernizare, cu 22 de ani în urmă Stația... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:10 (4664 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană persistă la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au anunțat faptul că virusul care provoacă boala a ucis 14 porci mistreți pe Fondul de Vânătoare Făcăeni. Leșurile animalelor au fost ridicate din pădure și incinerate.

Cazurile sunt în monitorizare Din luna august 2018 și până în prezent, în județul Ialomița au fost confirmate 123 de focare de Pestă Porcină Africană, în mai bine de jumătate dintre localități. Ultimul focar a fost identificat la sfârșitul lunii octombrie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 17:10 (4210 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vloggerul Armatei Române...

Vloggerul Armatei Române...

Cei care nu au trăit încă experiența militară pot afla de pe internet cum este viața în Armată. Poveștile sunt spuse de sublocotenentul Radu Chirilă, din cadrul Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» Slobozia, singurul vlogger acreditat al Armatei Române. În filmulețele pe care le realizează, tânărul soldat vorbește pe înțelesul tuturor despre ce înseamnă să-ți servești Patria, îndemnându-i și pe alții să-i urmeze exemplul.

Povești din Armată În curtea Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» de la intrarea din Slobozia, ochii câtorva zeci de copii îl urmăresc cu atenție pe sublocotenentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 10:05 (5079 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

Oamenii străzii, oamenii nimănui

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

La «Central», un homeless pe ju­mătate nebun trage după el un cărucior de butelii plin ochi cu fier vechi. La gară, Rada Nebuna vorbește singură, așezată pe o margine de trotuar. La cen­trala termică de lângă Orășelul Copiilor, Iulian trage dintr-o «penală», sub o pla­pumă roasă. Sunt peste tot, sunt parte din peisaj... Vin în Slobozia «să vadă cum e» și cei mai mulți dintre ei rămân aici. Uneori, când iarna e prea grea, mor, măcinați de frig și de boli. În ultimii ani vreo opt, susțin autoritățile.

Autorități și date statistice Oficial, numărul persoanelor fără un acoperiș deasupra... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2018, 11:40 (7578 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

O dramă dincolo de cuvinte

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

Nicoleta V. din Țăndărei își acuză public soțul, iordanianul Al Homoud Foisal Gaber Al Mohammed de «abuzuri fi­zice și sexuale» împotriva fetiței pe care o au împreună. Potrivit declara­țiilor femeii, drama copilului durează de 4 ani, perioadă în care a solicitat în mod repetat intervenția autorităților. Cazul este în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Oficialii instituției susțin că Nicoleta V. a refuzat suportul oferit de către instituție și a refuzat examenul psihiatric solicitat de către psihologul instituției...

https://viatadecopil89310081.wordpress.com... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 13:40 (3915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Reprezentanții Penitencia­rului Slobozia au fost reclamați în instanță pentru că au atribuit magazinul din curtea unității unei societăți comerciale din Brăila fără a respecta procedura de licitație publică, așa cum prevede legea. Do­sarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanța urmând să dispună dacă instituția a procedat conform prevederilor legale sau nu.

Se caută vinovații
La începutul acestui an, Penitenciarul Slobozia a scos la licitație magazinul din curtea instituției. În urma anunțului publicat în presa locală, la respectiva licitație s-au prezentat... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 09:55 (6452 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Joi, 15 noiembrie 2018, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române a fost susținut concursul organizat pentru ocuparea funcției vacante de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Proba a constat într-un interviu susținut de candidați în fața unei comisii din cadrul IGPR. La finalul probei, a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Fost șef al Poliției Municipiului Slobozia, acesta a asigurat interimar șefia IPJ Ialomița, până în octombrie 2018.

Cercetat prealabil în scandalul «Sinești»
Inspectoratul General al Poliției Române a scos... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 15:10 (21290 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

La o lună de când Preasfințitul Vincențiu a interzis enoriașilor din Păltiniș să intre în altar, după obicei, la resfințirea bisericii, decizia încă mai stârnește controverse. Purtătorul de cuvânt al BOR, Vasile Bă­nescu, a declarat pentru publicația «Cu­vântul Ortodox» că «este un gest neinspirat pastoral, nefiresc și total regre­tabil». Ca represalii împotriva publicației, Preasfințitul Vincențiu a cerut acesteia publicarea unui nou drept la replică.

Efectul bulgărelui de zăpadă
Ceea ce inițial a fost catalogat de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor drept derapajul unui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:40 (15902 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia 3D

Generația care va schimba orașul

Slobozia 3D

A durat un an până când au obținut aprobarea pentru o trecere de pietoni 3D. Dar nu sunt dezamăgiți... Dimpotrivă! Sunt pregătiți oricând să ofere ora­șu­lui noi creații 3D. Așteaptă doar șansa de a demonstra că pot. Sunt elevii Liceului de Arte din Slobozia și merită încurajați.

O inițativă lăudabilă
În urmă cu o săptămână, în cadrul Programului «Școala Altfel», un grup de elevi din cadrul Liceului de Arte din Slobozia a refăcut cele două treceri de pietoni din fața liceului. La proiect au participat 20 de elevi din 3 clase, respectiv a IX-a, a X-a și a XI-a. Directorul Liceului... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:10 (6517 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel avertizează

«Ialomița va rambursa fonduri europene de 2 milioane de euro!»

Miercuri, 7 noiembrie 2018, deputatul Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut analiza primei jumătăți a mandatului administrației județene. «În afara majorărilor salariale nu am văzut nimic realizat în Ialomița...» a declarat el.

«Proști mai mari ca ăștia nu am văzut!»
Deputatul PNL Gheorghe Tinel consideră că administrația județeană din Ialomița a eșuat lamentabil în demersurile administrative întreprinse în ultimii 2 ani. El consideră că toate proiectele edilitare existente sunt în impas și apreciază că nu vor fi finalizate până la finele acestui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 11:20 (5567 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Rapidul, în vizită la nași

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Rapidul, în vizită la nași

Două victorii ale galben-albaștrilor și două egaluri constituie bilanțul confruntărilor oficiale dintre Unirea Slobozia și Rapid. Toate s-au petrecut în sezonul 2013-2014 al ligii secunde. La finalul acelei stagiuni, cea mai bună din istoria Unirii, Rapid revenea în prima divizie. Slobozia rămânea cu frustrarea de a rata promovarea, nu din pricini de natură sportivă, ci din cauza inerției care a ca­racterizat și caracte­rizează și acum auto­ritățile locale. Leo Dobre, Florin Ibrian, Romeo Soare și Constantin Toma sunt jucătorii Unirii care au gustat din acele succese contra alb-vișiniilor și le pot po­vesti lui Năstase, Gherasim sau Milotin cum e să bați Rapidul când nimeni nu-ți dă nicio șansă... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 10:25 (5520 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17817 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32538 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25784 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22172 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19777 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15772 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22898 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23191 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18068 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15559 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24933 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23887 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23835 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13016 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24174 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12130 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21702 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25935 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23285 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22059 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15354 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15602 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...