Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Festin în atac, griji în apărare

Fotbal, Liga a III-a, FCSB II-Unirea Slobozia 4-6

Festin în atac, griji în apărare

Elevii lui Enache Costea, au trecut așa cum preconizam de satelitul FCSB și, datorită golaverajului și conjuncturii, sunt noii lideri ai seriei a II-a. În fața puștilor roș-albaștri, Unirea a etalat pofta de gol pe care o cunoșteam încă din sezonul trecut. Din păcate, după două meciuri fără gol primit, în apărare au reapărut naivită­țile. Obiectivul a fost atins, cele 3 puncte luate, dar faptul că s-au primit 4 goluri de la o echipă în care cel mai vârstnic jucător are doar 21 de ani naște serioase îngrijorări.

Poveste cu 10 goluri
Meciul n-a avut o istorie prea complicată. Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:25 (3937 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal

Victorii pe linie pentru junioare

Campionatele de senioare sunt întrerupte în această perioadă, dar competiția de junioare își continuă nestingherite desfășurarea. La finele săptămânii trecute, junioarele II și III ale cluburilor ialomi­țene au adus victorii pe linie iubitorilor handbalului din județul nostru. Astfel, la junioare II, CSS Slobozia a obținut, pe propriul teren, primul succes național. Echipa pregătită de Marian Simion a trecut de CSS Constanța cu un zdrobitor 39-7. La junioare III, CSS Slobozia își continuă parcursul fără greșeală și obține victoria în deplasarea de la CSS Tulcea, scor 20-17. Și ACS Piticu’ Fetești a câștigat în deplasare la Olimpia Brăila, cu 28-26. În urma acestor rezultate, CSS Slobozia ocupă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 12:50 (3640 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-a delimitat «careul de ași»

Etapa a 5-a din Liga a IV-a ialomițeană a fost a relativ cuminte. Singura surpriză s-a înregistrat la Urziceni, unde echipa gazdă, antrenată de Răzvan Farmache, a trecut de Victoria Munteni Buzău, una dintre trupele frumoase ale campionatului. Liderul Recolta Gheorghe Doja a depășit cu brio episodul Viitorul Axintele și continuă să aibă punctaj maxim. La două puncte în spate sunt 3 echipe, care abia așteaptă un pas greșit al dojenilor. Ciulnița a trecut de Țăndărei, Adâncata a bătut la Fetești, iar Abatorul a învins Voința Maia. Toate cele 3 echipe au câte 13 puncte și împreună cu Recolta Gheorghe Doja alcătuiesc în acest moment un careu de ași al primei ligi județene. La polul opus, pe ultimele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 11:40 (3715 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Pofta primarului Mocioniu

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Administrația Mocioniu a alocat 1,3 milioane de lei pentru investiții în școlile și liceele din Slobozia. Fondurile, în marea lor majoritate, vor fi cheltuite pentru lucrări de reparații, igienizare și achiziționare de mobilier școlar. Pe lista de investiții se regăsesc însă și 9 cataloage electro­nice. Valoarea acestora oscilează între 10 și 25 mii de lei, iar primele contracte au fost deja semnate. Nimeni nu știe însă când va fi implementat acest sistem și care sunt criteriile care au stat la baza selectării firmei aleasă de către autoritățile locale...

La Slobozia, Educația costă cât nu face!... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 10:50 (7782 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Eveniment cu moaștele Sfântului Ciupercă!

Retras în munții orașului Țăndărei, unde așteaptă de aproape 2 ani reabilitarea politică, ex-președintele Silvian Ciupercă a fost scos de la naftalină pentru a participa la un eveniment pu­blic. El l-a însoțit pe actualul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, la evenimentul aniversar «20 de ani de Dezvoltare Regională Sud Muntenia», desfășurat în localitatea Golești, județul Argeș. Potrivit datelor pre­zentate pe pagina de Facebook a instituției, «evenimentul fost un bun prilej pentru Consiliul Județean de a-și face cunoscute, la nivelul regiunii Sud Muntenia, identitatea, valorile, tradițiile (...)». Adică, deducem noi privind fotografia, moaștele Sfântului... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 15:20 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

De o lună încoace, în fața Primăriei Slobozia miroase a hazna publică. Unde în fața Primăriei, vă veți întreba? Ei, bine, acolo unde ar trebui să fie intrarea în parcarea subterană încă de acum 2 ani. Da, da... Locul ăla cu bălăriile ’nalte cât un stat de om ascunde o ditamai baltă de urină și fecale, scurse nimeni nu știe cum și de unde. Oficial, nimeni nu știe nimic... Neoficial însă, știe toată lumea! De la primărie nu e, că până acum s-ar fi umplut demult și ar fi dat pe-afară. De la prefectură nici atât, că prefectul Gigi Petre vine după 10 și n-are nevoie de nimica. De la Consiliul Județean băgăm noi mâna în foc că nu-i, pentru că domnul Președinte a cheltuit deja o căciulă de bani pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 11:05 (4046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul cules de vie

Reportaj câmpenesc

Ultimul cules de vie

Pământul e al arendașilor, combinele au luat locul oamenilor, porumbul se face boabe din câmp și vine acasă în saci... Singura muncă ce le-a mai rămas sătenilor e culesul viilor. Dar nici pentru vii nu sunt destui să culeagă. La Movila, între Țăndărei și Fetești, zeci de hectare de vie se răscoc sub arșița toamnei. Cine are pensie și mai e în putere, plătește cu bani și face clacă. Cine nu, se lipsește și lasă culesul în grija păsărilor. Iar ca la Movila e peste tot în Ialomița...

Clacă la cules de vie
N-a mai plouat de o lună și praful saltă până-n brâu sub tălpile lor. E dimineață... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2018, 12:05 (5364 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Hairstyliste în Portugalia

Toți KA1 la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Hairstyliste în Portugalia

Un profesor și 14 eleve ale Liceului Tehno­logic «Înălțarea Domnului» au învățat meseria de hairstylist în Portugalia, în orașul Setubal. Reușita a fost posibilă grație unei finanțări de 40 mii de euro, în cadrul proiectului «Erasmus+KA1 VET». Joi, 20 septembrie 2018, 4 din cele 14 eleve care au participat la cursurile din Portugalia și-au împărtășit public experiențele prin care au trecut. «Suntem mândri de performanța fetelor noastre și abia așteptăm să reluăm proiectul...» a declarat directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului», Mariana Hogaș.

Erasmus schimbă destine «Erasmus... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2018, 11:40 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11491 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: A ars de vie în propria curte

Iazu: A ars de vie în propria curte

O femeie din satul ialomițean Iazu, în vârstă de 68 de ani, a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu câteva ore. Ea a avut parte de un accident, chiar în curtea în care locuiește. Din cauze greu de explicat, femeia a căzut peste focul pe care l-a aprins pentru a pregăti dulceață. Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia au reușit să o salveze și să o transfere către o unitate medicală din Capitală.

Caz de Cod Roșu la UPU Slobozia
Din primele informații, se pare că femeia a fost descoperită în curte, cuprinsă de flăcări, de către... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 01:45 (6334 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Scandalurile din Poliția ialomițeană au lăsat instituția fără unul dintre adjuncți. Oficialii Inspectoratului General al Poliției Române au refuzat să semneze prelungirea împuternicirii în această funcție a subcomisarului Iulian Tudorache. Motivul îl reprezintă faptul că acesta este vizat de ancheta deschisă de IGPR în urma furturilor comise în zona Popasului Sinești. În momentul de față, conducerea IPJ Ialomița este asigurată de comandantul Cristian Ivan și adjunctul Mihail Valentin Iordache.

Schimbări la vârfurile IPJ Ialomița
Asumarea funcțiilor de conducere pare a fi o misiune... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 11:50 (9032 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

Vineri, 21 septembrie 2018, la Școala Gimnazială din Perieți, Ambasada Germaniei din România împreună cu Colegiul Național «Matei Basarab» București, au donat elevilor, în cadrul proiectului «Zâmbește și dăruiește», rechizite școlare. La eveniment au participat primarul Adrian Merlea, Peter Hans, reprezentant al Ambasadei Germaniei, oficiali din cadrul Colegiului Național «Matei Basarab» din București și oficialități locale.

Oaspeți de la Ambasada Germaniei
La sfârșitul săptămânii precedente, școala din Perieți a fost gazdă pentru reprezentanții Ambasadei Germaniei la București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 10:50 (5631 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

La Primăria Slobozia

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

bonus: Ave, Mocioniu! Contribuabilii te salută!

În urmă cu o lună, administrația Mocioniu a demarat un proiect prin care își propune «prevenirea corupției la nivelul autorităților și instituțiilor pu­blice din Municipiul Slobozia». Proiectul are o valoare de 287293 de lei și o durată de implementare de un an. «Vreau să mă asigur că asupra instituției pe care o conduc nu planează nici măcar o suspiciune!» a declarat Adrian Mocioniu referitor la finalitatea acestui proiect.

Ambiții mari în orașe mici În luna mai a anului 2018, Grupul de Acțiune Locală Slobozia a devenit funcțional. Potrivit informațiilor oficiale, această nouă structură... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 16:05 (5418 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

PSD Ialomița, încotro?

Cu un Silvian Ciupercă antrenân­du-se pe turnantă și sperând la o revenire pe scena politicii locale, Organizația PSD Ialomița încă se lasă condusă de Marian Neacșu. Chiar dacă a fost ridicat în slăvi pentru decizia de a vota ÎMPOTRIVA lui Dragnea, Neacșu a început să-și înțeleagă eroarea. Dacă priveați cu atenție imaginile de după ședința furtunoasă a Comitetului Executiv Național, cea în care Liviu Dragnea a (re)câștigat detașat sprijinul liderilor PSD, Marian Neacșu era resemnat. Statura sa impunătoare devenise un banal accesoriu la poșeta Gabrielei Firea, în timp ce «armetica» vicepremierului Stănescu îi calcula negativ ieșirea publică. Neacșu parcă își aflase sfârșitul politic, știut fiind... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:55 (5550 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Doja ia distanță

S-au scurs 4 etape din cea mai valo­roasă ligă a județului Ialomița și, după ce săptămâna trecută vorbeam de 6 echipe cu punctaj maxim, sita a cernut iar ierar­hia a devenit mai clară. Lider solitar este Recolta Gheorghe Doja, vicecampioana en titre pe care specialiștii din fotbalul ialomițean o văd încă din vară favorită la titlu. Recolta merge din victorie în victorie, victima din etapa de sâmbătă fiind CS Amara, învinsă de dojeni chiar pe terenul din stațiunea balneară. Poziția secundă este ocupată de revelația Secunda Adâncata, care a realizat scorul etapei a 4-a, după victoria cu 7-2 în fața celor de la Spartacus Iazu. Bărăganul Ciulnița completează podiumul, având tot 10 puncte ca și Adâncata... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:30 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5276 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Victorie muncită

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 3-0

Victorie muncită

Câmp obligatoriuDelta Tulcea este una dintre cenușăresele seriei a 2-a. Însă, după victoria clară de la Popești-Leordeni, Unirea Slobozia părea să aibă puțin de muncă în meciul de sâmbătă, 22 septembrie 2018. Spectatorii de pe stadionul «1 Mai» așteptau cu detașare să savureze măcelul de pe dreptunghiul verde, dar socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din careul de 16 metri.

Năstase și rezervele Prima repriză a pornit cu ambele echipe la promenadă. Firește, inițiativa i-a aparținut Unirii, dar Delta s-a apărat cu îndârjire, printre stâlpii fazei defensive fiind foștii jucători ai... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 10:55 (4163 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Peste 20 de proiecte realizate cu fonduri europene în Ialomița zac abandonate pe raza localităților în care acestea au fost implementate. Considerate oportune pentru dezvoltarea județului, investițiile care s-au făcut cu banii europeni au fost folosite, în cele mai multe cazuri, pe post de capital de imagine în timpul campaniilor electorale. La 20 de ani distanță de la primele încercări de a atrage fondurile europene, Ialomița rămâne în continuare un județ sărac în care dezvoltarea întârzie să apară...

Realitatea reflectată în cifre
La ceas aniversar, Agenția de Dezvoltare Regională... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 15:40 (4432 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Debutul noului an școlar aduce în atenția publicului un nou scandal provocat la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. De această dată este vorba despre numirile politice din fruntea șco­lilor efectuate de Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta este acuzată de faptul că a încălcat mai multe acte normative ale Ministerului Educației care prevăd cum trebuie realizată procedura de numire în funcție a directorilor și directorilor adjuncți de școli, licee și grădinițe.

Școala ialomițeană s-a «politizat»
Fenomenul numirilor «politice» în fruntea școlilor nu este străin... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 11:15 (10524 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Timpul trece, leafa merge

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Aflată de mai bine de 5 ani pe marginea prăpastiei, Urban SA este incapabilă să-și recupereze debitele restante. Potrivit raportului economico-financiar prezentat public în luna septembrie 2018, firma are de re­cuperat debite în valoare de 9,1 milioane de lei.

Pe hârtie stăm bine În pofida faptului că raportează semestrial creșteri ale veniturilor totale, Urban SA continuă să se confrunte cu o situație financiară deficitară. Potrivit raportului făcut public în urmă cu două săptămâni, aceste venituri au crescut cu 133,8%, ajungând la 7,2 milioane de lei la sfârșitul lunii iunie. O dată... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 17:25 (4315 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Cod Portocaliu de polei

Cod Portocaliu de polei emis pentru județul Ialomița de meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie. Avertizarea este valabilă până joi, 24 ianuarie 2019, orele 11,00. Deși până la această oră ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2019, 11:40
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa suspendă cursurile în toate școlile din Ialomița

Potrivit unui ordin al Ministerului Educației, toate unitățile de învățământ din Ialomița își vor suspenda cursurile în data de vineri, 25 ianuarie 2019. Decizia a fost luată în baza unei ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2019, 21:11
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


8400 de cereri pentru 290 de posturi scoase la concurs în Poliția Română

Peste 8400 de cereri de înscriere au fost depuse de persoane care vor candida pe unul dintre cele 290 de posturi de ofițeri, agenți și personal contractual, scoase la concurs la nivelul structurilor Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2019, 20:15
(7627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 166000 de lei, 18 permise reținute

În perioada 18-20 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 85 de ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2019, 18:35
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 23 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2019, 18:10
(4550 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoț din locuințe, identificat de polițiști

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat de 28 ani bănuit de săvârșirea de infracțiuni de «furt calificat». La data de 11 ianuarie a.c., Poliția a fost sesizată de o ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:40
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie»

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea unui tânăr, de 21 de ani, din județul Bacău, pe numele căruia Judecătoria Onești a emis un ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:25
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beți la volan

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au depistat doi bărbați de 22, respectiv 51 de ani, ambii din Țăndărei, în timp ce conduceau pe drumurile publice, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:15
(5027 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Valea Ciorii

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Valea Ciorii, doi tineri de 15, respectiv 18 ani, din localitate, în timp ce în timp ce ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:10
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Furturile de lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 10:10
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Angajări din sursă externă la IPJ Ialomița

Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița i-au fost repartizate 2 posturi pentru încadrare din sursă externă, existente în statele de organizare ale IPJ Ialomița, prin modalitatea încadrării directe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 18:35
(6981 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în Cosâmbești-Ialomița
angajează
ȘOFER AUTOCAMION-2 (două) posturi
Cerințe
-studii medii
-permis de conducere categoria B, C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to min. 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate
și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități
-participă la operațiunile de încărcare
și descărcare a autovehiculului
Beneficii
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune atât
la sediul din Cosâmbești
cât și la următoarea adresă de
email [email protected]
Relații se pot obține
la telefon 0749/082.231

15 Ianuarie 2019, 17:35


ANOFM: Locuri de muncă în agricultură-Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin intermediul Serviciului EURES din cadrul AJOFM Ialomița, promovează oferta unui angajator din Spania, de 50 locuri de muncă în agricultură la recoltarea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:30
(5161 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Slobozia produs de neacordarea de prioritate

Luni, 14 ianuarie 2019, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 52 ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe DN2A nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:25
(5760 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, fără permis și cu mașina neînmatriculată

Un tânăr de 25 de ani, din Grivița, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Amara, fără a poseda permis de conducere. Iar un alt conducător auto în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:15
(5911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie a.c., elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă,  coordonați de învățătorul Fănica Damian, au participat la activitatea cu tema «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale». Părintele ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:05
(5817 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Giurgeni și Gura Ialomiței

În perioada 11-13 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane. Primul accident s-a produs pe raza localității Giurgeni unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:40
(5993 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute identificate la Fetești

În perioada 11-13 ianuarie 2019, polițiștii au efectuat controale la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din domeniul protecției mărcilor ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:25
(4468 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, polițiștii slobozeni au depistat un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce transporta, cu ajutorul unui autoturism, aproape 40 kg de pește din speciile caras, crap, ten și sânger ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:10
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 9 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe timpul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2019, 17:05
(4392 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «sechestrare de persoane» și «tâlhărie»

Marți, 8 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 45 ani, din Fetești, pe numele căruia Curtea de Apel București a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:25
(6606 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile engleze, găsit la Fetești

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiștii au identificat un autoturism ce aparținea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:15
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A condus cu permisul suspendat

Marți, 8 ianuarie a.c., un tânăr de 20 ani a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Gheorghe Doja, deși avea acest drept suspendat. Polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:10
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Gârbovi

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că luni, 7 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat pe raza ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 19:10
(5565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan și fără permis

Luni, 7 ianuarie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Ajunși la locul evenimentului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 18:05
(5007 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetrist din Ialomița, înjunghiat la Cilibia-Buzău

Sâmbătă, 5 ianuarie 2019, polițiștii au fost alertați cu privire la faptul că un taximetrist din Ialomița a fost înjunghiat pe raza localității Cilibia, județul Buzău. Bărbatul în cauză ar fi luat un client ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 15:50
(5043 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,35%-rata șomajului în luna noiembrie 2018

La sfârșitul lunii noimebrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri (din care 2175 femei), rata șomajului fiind de 5,35%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 14:20
(4489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Flăcările au cuprins locuința unui bătrân din orașul Amara în data de 30.12.2018, fiind observate de vecini în jurul orelor 21,00. Aceștia au alertat pompierii, care s-au deplasat la eveniment cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2019, 16:05
(5870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii gărzii de intervenție Slobozia și paramedicii SMURD au intervenit în seara zilei de joi, 20 decembrie 2018, pentru a acorda îngrijiri medicale victimelor unui accident rutier produs la intersecția ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2018, 21:17
(7311 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 18 decembrie a.c., polițiștii au depistat doi bărbați de 50, respectiv 63 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii au fost testați ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2018, 18:50
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...