Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

De o lună încoace, în fața Primăriei Slobozia miroase a hazna publică. Unde în fața Primăriei, vă veți întreba? Ei, bine, acolo unde ar trebui să fie intrarea în parcarea subterană încă de acum 2 ani. Da, da... Locul ăla cu bălăriile ’nalte cât un stat de om ascunde o ditamai baltă de urină și fecale, scurse nimeni nu știe cum și de unde. Oficial, nimeni nu știe nimic... Neoficial însă, știe toată lumea! De la primărie nu e, că până acum s-ar fi umplut demult și ar fi dat pe-afară. De la prefectură nici atât, că prefectul Gigi Petre vine după 10 și n-are nevoie de nimica. De la Consiliul Județean băgăm noi mâna în foc că nu-i, pentru că domnul Președinte a cheltuit deja o căciulă de bani pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 11:05 (4046 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Ultimul cules de vie

Reportaj câmpenesc

Ultimul cules de vie

Pământul e al arendașilor, combinele au luat locul oamenilor, porumbul se face boabe din câmp și vine acasă în saci... Singura muncă ce le-a mai rămas sătenilor e culesul viilor. Dar nici pentru vii nu sunt destui să culeagă. La Movila, între Țăndărei și Fetești, zeci de hectare de vie se răscoc sub arșița toamnei. Cine are pensie și mai e în putere, plătește cu bani și face clacă. Cine nu, se lipsește și lasă culesul în grija păsărilor. Iar ca la Movila e peste tot în Ialomița...

Clacă la cules de vie
N-a mai plouat de o lună și praful saltă până-n brâu sub tălpile lor. E dimineață... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2018, 12:05 (5364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Hairstyliste în Portugalia

Toți KA1 la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Hairstyliste în Portugalia

Un profesor și 14 eleve ale Liceului Tehno­logic «Înălțarea Domnului» au învățat meseria de hairstylist în Portugalia, în orașul Setubal. Reușita a fost posibilă grație unei finanțări de 40 mii de euro, în cadrul proiectului «Erasmus+KA1 VET». Joi, 20 septembrie 2018, 4 din cele 14 eleve care au participat la cursurile din Portugalia și-au împărtășit public experiențele prin care au trecut. «Suntem mândri de performanța fetelor noastre și abia așteptăm să reluăm proiectul...» a declarat directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului», Mariana Hogaș.

Erasmus schimbă destine «Erasmus... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2018, 11:40 (4969 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11491 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: A ars de vie în propria curte

Iazu: A ars de vie în propria curte

O femeie din satul ialomițean Iazu, în vârstă de 68 de ani, a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu câteva ore. Ea a avut parte de un accident, chiar în curtea în care locuiește. Din cauze greu de explicat, femeia a căzut peste focul pe care l-a aprins pentru a pregăti dulceață. Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia au reușit să o salveze și să o transfere către o unitate medicală din Capitală.

Caz de Cod Roșu la UPU Slobozia
Din primele informații, se pare că femeia a fost descoperită în curte, cuprinsă de flăcări, de către... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 01:45 (6334 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Scandalurile din Poliția ialomițeană au lăsat instituția fără unul dintre adjuncți. Oficialii Inspectoratului General al Poliției Române au refuzat să semneze prelungirea împuternicirii în această funcție a subcomisarului Iulian Tudorache. Motivul îl reprezintă faptul că acesta este vizat de ancheta deschisă de IGPR în urma furturilor comise în zona Popasului Sinești. În momentul de față, conducerea IPJ Ialomița este asigurată de comandantul Cristian Ivan și adjunctul Mihail Valentin Iordache.

Schimbări la vârfurile IPJ Ialomița
Asumarea funcțiilor de conducere pare a fi o misiune... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 11:50 (9029 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

Vineri, 21 septembrie 2018, la Școala Gimnazială din Perieți, Ambasada Germaniei din România împreună cu Colegiul Național «Matei Basarab» București, au donat elevilor, în cadrul proiectului «Zâmbește și dăruiește», rechizite școlare. La eveniment au participat primarul Adrian Merlea, Peter Hans, reprezentant al Ambasadei Germaniei, oficiali din cadrul Colegiului Național «Matei Basarab» din București și oficialități locale.

Oaspeți de la Ambasada Germaniei
La sfârșitul săptămânii precedente, școala din Perieți a fost gazdă pentru reprezentanții Ambasadei Germaniei la București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 10:50 (5630 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

La Primăria Slobozia

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

bonus: Ave, Mocioniu! Contribuabilii te salută!

În urmă cu o lună, administrația Mocioniu a demarat un proiect prin care își propune «prevenirea corupției la nivelul autorităților și instituțiilor pu­blice din Municipiul Slobozia». Proiectul are o valoare de 287293 de lei și o durată de implementare de un an. «Vreau să mă asigur că asupra instituției pe care o conduc nu planează nici măcar o suspiciune!» a declarat Adrian Mocioniu referitor la finalitatea acestui proiect.

Ambiții mari în orașe mici În luna mai a anului 2018, Grupul de Acțiune Locală Slobozia a devenit funcțional. Potrivit informațiilor oficiale, această nouă structură... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 16:05 (5418 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

PSD Ialomița, încotro?

Cu un Silvian Ciupercă antrenân­du-se pe turnantă și sperând la o revenire pe scena politicii locale, Organizația PSD Ialomița încă se lasă condusă de Marian Neacșu. Chiar dacă a fost ridicat în slăvi pentru decizia de a vota ÎMPOTRIVA lui Dragnea, Neacșu a început să-și înțeleagă eroarea. Dacă priveați cu atenție imaginile de după ședința furtunoasă a Comitetului Executiv Național, cea în care Liviu Dragnea a (re)câștigat detașat sprijinul liderilor PSD, Marian Neacșu era resemnat. Statura sa impunătoare devenise un banal accesoriu la poșeta Gabrielei Firea, în timp ce «armetica» vicepremierului Stănescu îi calcula negativ ieșirea publică. Neacșu parcă își aflase sfârșitul politic, știut fiind... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:55 (5550 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Doja ia distanță

S-au scurs 4 etape din cea mai valo­roasă ligă a județului Ialomița și, după ce săptămâna trecută vorbeam de 6 echipe cu punctaj maxim, sita a cernut iar ierar­hia a devenit mai clară. Lider solitar este Recolta Gheorghe Doja, vicecampioana en titre pe care specialiștii din fotbalul ialomițean o văd încă din vară favorită la titlu. Recolta merge din victorie în victorie, victima din etapa de sâmbătă fiind CS Amara, învinsă de dojeni chiar pe terenul din stațiunea balneară. Poziția secundă este ocupată de revelația Secunda Adâncata, care a realizat scorul etapei a 4-a, după victoria cu 7-2 în fața celor de la Spartacus Iazu. Bărăganul Ciulnița completează podiumul, având tot 10 puncte ca și Adâncata... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:30 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fără rival

Handbal, HCM Slobozia-CSU Neptun Constanța 31-22 (17-12)

Fără rival

bonus: CSS Slobozia, lideră la junioare

HCM Slobozia a realizat prima promovare în Liga Națională în se­­zonul 2013-2014, când s-a apelat pentru întărirea lotului la handba­liste cu experiență precum Dospin, Moroianu, Nica, Ruscior sau Stoleru. Au avut atunci de trecut peste adversari gen HM Buzău, Școala 181 sau Știința București. În actualul campionat, echipa are același obiectiv, dar pentru a-l realiza s-a apelat la jucătoare sub 23 de ani, de perspectivă, suficient de pregătite să facă diferența la acest nivel. Plus o handbalistă cu mare experiență, aspect care s-a văzut în acest start de sezon: sârboaica Natasa Savko. După 3 etape, senzația este că echipa noastră, dacă nu se culcă pe lauri, are potențial mult peste nivelul celorlalte... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 12:10 (5275 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie muncită

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 3-0

Victorie muncită

Câmp obligatoriuDelta Tulcea este una dintre cenușăresele seriei a 2-a. Însă, după victoria clară de la Popești-Leordeni, Unirea Slobozia părea să aibă puțin de muncă în meciul de sâmbătă, 22 septembrie 2018. Spectatorii de pe stadionul «1 Mai» așteptau cu detașare să savureze măcelul de pe dreptunghiul verde, dar socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din careul de 16 metri.

Năstase și rezervele Prima repriză a pornit cu ambele echipe la promenadă. Firește, inițiativa i-a aparținut Unirii, dar Delta s-a apărat cu îndârjire, printre stâlpii fazei defensive fiind foștii jucători ai... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 10:55 (4163 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Peste 20 de proiecte realizate cu fonduri europene în Ialomița zac abandonate pe raza localităților în care acestea au fost implementate. Considerate oportune pentru dezvoltarea județului, investițiile care s-au făcut cu banii europeni au fost folosite, în cele mai multe cazuri, pe post de capital de imagine în timpul campaniilor electorale. La 20 de ani distanță de la primele încercări de a atrage fondurile europene, Ialomița rămâne în continuare un județ sărac în care dezvoltarea întârzie să apară...

Realitatea reflectată în cifre
La ceas aniversar, Agenția de Dezvoltare Regională... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 15:40 (4432 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Debutul noului an școlar aduce în atenția publicului un nou scandal provocat la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. De această dată este vorba despre numirile politice din fruntea șco­lilor efectuate de Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta este acuzată de faptul că a încălcat mai multe acte normative ale Ministerului Educației care prevăd cum trebuie realizată procedura de numire în funcție a directorilor și directorilor adjuncți de școli, licee și grădinițe.

Școala ialomițeană s-a «politizat»
Fenomenul numirilor «politice» în fruntea școlilor nu este străin... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 11:15 (10520 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Timpul trece, leafa merge

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Aflată de mai bine de 5 ani pe marginea prăpastiei, Urban SA este incapabilă să-și recupereze debitele restante. Potrivit raportului economico-financiar prezentat public în luna septembrie 2018, firma are de re­cuperat debite în valoare de 9,1 milioane de lei.

Pe hârtie stăm bine În pofida faptului că raportează semestrial creșteri ale veniturilor totale, Urban SA continuă să se confrunte cu o situație financiară deficitară. Potrivit raportului făcut public în urmă cu două săptămâni, aceste venituri au crescut cu 133,8%, ajungând la 7,2 milioane de lei la sfârșitul lunii iunie. O dată... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 17:25 (4315 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Autoritățile ignoră sesizările cetățenilor de câteva luni

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Zeci de familii din Cartierul Slobozia Nouă au curțile inundate de apă infestată cu fecale umane. Situația durează de câteva luni, deși autoritățile au fost informate și au promis că vor remedia deficiențele... Oamenii din zonă au copii și susțin că nu mai pot locui în case din cauza mirosului! Apa infestată provine de la rețeaua de canalizare din zonă. Aceasta încă nu a intrat în exploatare. Lucrările au fost executate de TMUCB în anul 2009 și nu au fost finalizate nici până în prezent...

Strada Liliacului, inundată cu dejecții
Strada Liliacului este peste drum de școală, în... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 14:25 (4913 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița amână adoptarea unei decizii în privința des­chi­derii unui proces la Tribu­nalul Ialomița prin care să ceară instanței anu­larea di­plomelor de Baca­lau­reat, obținute de elevi în se­siu­nea iunie-iulie 2012, după ce au oferit șpagă pro­fesorilor. Curtea de Apel București a impus IȘJ Ialo­mița să ceară instanței de Conten­cios ­Ad­mi­­nis­trativ anularea acestor înscrisuri.

O decizie greu de aplicat
După condamnarea definitivă a profesorilor acuzați că în vara anului 2012 au luat șpagă de la peste 100 de elevi pentru a-i trece Bacalaureatul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 11:05 (9561 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

explicații

Încă de la început ne declarăm înțe­legerea în ceea ce privește inactivitatea vocală a unor social-democrați ialo­mi­țeni, altfel deosebit de guralivi în timpul unor campanii electorale. De fapt, încercăm să le înțelegem astfel de comportamente în condițiile în care neamurile sau cunoștințele proprii au fost an­gajate în diferite posturi la stat în timp ce propriile persoane beneficiază de avantaje imense. De ce s-ar mai agita împotriva unuia ca Dragnea dacă persoana sa sau mai toți cunoscuții săi sunt bine, cu salarii de stat? De ce să deschidă gura și să taxeze derapajele politice ale șefilor de partid când toate sunt așezate și finalul unei luni calendaristice le aduce în conturi sume la care... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2018, 11:20 (6127 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Campioana Campionilor

Campioana Campionilor

Nicoleta Băjan are 14 ani și 40 de kilograme. Și, începând de săptămâna trecută, este campioană balcanică la lupte libere! În numai 4 ani, a reușit să obțină performanțe la care nici măcar nu a visat... Iar acum visul ei e să ajungă campioană mondială. «Are toate șansele! E toată numai inimă... Iar la concursuri e ca un tanc rusesc! Nu se lasă până nu scoate adversarele din ghete!» ne spune antrenorul Clubului de Lupte Libere de la Amara, Marian Moraru.

Toată numai inimă
Nicoleta are 40 de kilograme și o inimă cât roata carului. «E toată numai inimă... Iar la concursuri e ca un... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2018, 12:10 (4844 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Organizația PSD Ialomița, ÎMPOTRIVA lui Dragnea

Marian Neacșu a decis

Organizația PSD Ialomița, ÎMPOTRIVA lui Dragnea

Joi seara, 20 septembrie 2018, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, a convocat Biroul Executiv Județean. Ședința, destul de scurtă, a statuat ceea ce mai toți membrii social-democrați observaseră de ceva timp: opoziția secretarului general al PSD, Marian Neacșu, față de liderul Liviu Dragnea.

Cu mic cu mare, susținem Mișcarea politică a cameleonului purtător de mape Marian Neacșu a fost evidentă, citind printre rândurile declarațiilor sale sforăitoare din ultima perioadă. Marian Neacșu, în cadrul partidului, este un comunicator foarte abil. În public însă, discursurile sale sunt... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2018, 11:05 (12891 vizualizări - 20 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9170 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5880 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7340 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6260 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7950 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9475 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7350 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10427 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8428 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11829 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11820 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7643 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9236 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9057 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9897 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Înșelată cu 800 lei prin telefon

După ce a trimis 800 lei unui necunoscut printr-o agenție de transfer on-line, o tînără de 34 ani, din Reviga, a reclamat polițiștilor că a fost înșelată. S-a întîmplat marți, 9 august a.c., cînd femeia ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:56
(7711 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Circula cu o mașină furată din Italia

Polițiștii ialomițeni, specializați în trafic și furturi auto, au desfășurat marți, 9 august a.c., o acțiune pentru depistarea mașinilor urmărite internațional. Astfel, în cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:55
(8407 vizualizări - 2 comentarii)


6,42%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii iulie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7048 persoane, din care 1811 șomeri indemnizați, respectiv 5237 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:12
(7162 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Patron cercetat pentru «fals intelectual»

Administratorul unei firme din Urziceni este cercetat penal pentru «fals intelectual». Pe numele individului polițiștii au reținut neînregistrarea în contabilitatea societății a peste 96,6 mii lei, sumă ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:10
(6951 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...