Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Social-democrații ialomițeni se bat pentru un loc în viitorul Parlament

Mai puțini în 20-20

Social-democrații ialomițeni se bat pentru un loc în viitorul Parlament

bonus: Faceți loc pentru domnul Mocioniu!

PSD Ialomița și-a adjudecat 4 fotolii de parlamentari la ale­gerile din 2016. Performanța este una unică și, Slavă Domnului!, irepetabilă. Nu o spunem noi, o spun chiar ei... De o lună încoace tot mai tare și tot mai răspicat. Pentru că la alegerile din 2020, din cele 4 mandate de parlamentar vor rămâne doar 3... Mai mult decât atât, deputații Mihăiță Găină, Ștefan Mușoiu și Andrei Pop vor trebui să-și ia adio de la diurnele lor grase și viața fără de griji pe care o au acum...

Nici Marian Pavel nu se simte prea bine?
În 2016, Ștefan Mușoiu l-a prins pe Dumnezeu de picior și,... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 18:10 (7062 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Ancheta internă deschisă la Poliția Orașului Țăndărei după ce o femeie din Galați a reclamat pe rețelele de socializare faptul că a fost șicanată în trafic de un grup de romi, fără ca polițiștii să intervină, este aproape de final. Primele concluzii ale ofițerilor Serviciului Control Intern al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române scot în evidență faptul că în speța pe care au cercetat-o nu există nicio problemă legată de modul în care s-a acționat! Astfel, singura măsură care s-ar fi luat vizează mărirea efectivelor de polițiști în cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Țăndărei...

Totul e bine când se termină cu bine... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 15:05 (13459 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

bonus: Președinte interimar la Judecătoria Slobozia

Problemele de ordin organizatoric cu care se confruntă Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești dau peste cap activitatea în cadrul celor două instanțe. Astfel, procesele se desfășoară la ore târzii iar dosarele se motivează după luni bune de așteptare. Reprezentanții Tribuna­lu­lui Ialomița, instanța superioară care coordonează activitatea celor două judecătorii, spun că situația este gene­rată de faptul că magistrații Judecătoriei Slobozia și cei ai Judecătoriei Fetești sunt puțini la număr și se schimbă mereu, din cauza unor acte normative care permit acest sistem de lucru...

Realitatea din cadrul instanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 20:10 (7859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

Mai mulți bani pentru concerte gratuite decât pentru investiții

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

bonus: Stâlpi de iluminat în câmp

Un raport independent care a urmărit investițiile realizate în decursul anului 2017 la nivelul a 64 de orașe din România reflectă modul deficitar în care administrația slobozeană cheltuie fondurile publice. Potrivit acestuia, administrația Mocioniu a cheltuit peste 10 milioane de lei pentru «concerte gratuite și sport», în timp ce pentru «investiții și reparații în școli și grădinițe» s-au cheltuit mai puțin de 4 mi­lioane de lei...

Un raport descurajant În cei 2 ani de mandat scurși de la instalarea în funcție a primarului Adrian Mocioniu, acesta nu a realizat nimic concret. Investițiile... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 13:15 (5284 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Stăpânele Moldovei

Handbal, HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 25-29 (10-13)

Stăpânele Moldovei

bonus: Doar o victorie pentru Junioare

Alt aer, altă viață... Jaloane ușor de trecut în liga secundă a handbalului feminin. HCM Slobozia a mai facut o victimă și, cu siguranță, va continua pe aceeași linie dacă nu va apărea relaxarea. De acest aspect va avea grijă antrenorul Gheorghe Covaciu. Nouă ne rămâne doar să ne bucurăm că echipa se află în grafic și să așteptăm cu interes primul meci oficial de pe propriul teren.

7 minute de emoții Atât a durat perioada brăzdată cu semne de întrebare pentru echipa noastră. Nemțencele de la HCF au început bine jocul, având-o drept primă voce în atac pe Anca Oancea, jucătoare care a... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 12:25 (4010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Simboluri involuntare

Simboluri involuntare

Fotografia de mai sus face cât un milion de cuvinte. Cât toate cuvintele spuse în anii care au trecut de la primele alegeri de după 1989. Sigur, ați putea spune că reporterul a pândit special acest moment pentru a-l exploata apoi mediatic. Sau că este o încercare de a submina demersul (altfel justificat) al președintelui PMP de a schimba destinul unui oraș condamnat să rămână o feudă roșie. Din păcate, realitatea e mult mai prozaică. Femeia din fotografie e adusă în fiecare sâmbătă și duminică, în umbra cortului PMP, pentru a cerși. Iar imaginea ei, în acele câteva ore, ajunge să se confunde, invo­luntar, cu imaginea orașului. Ne vedem la vot!... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 11:10 (5412 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel s-a resemnat

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Joi, 13 septembrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat public că România a pierdut lupta cu pesta porcină. Potrivit de­cla­rațiilor­ sale, principalii vinovați pentru această situație sunt actualii guvernanți.

Pesta micilor rumegătoare bate la ușă Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul conferinței de presă de săptămâna trecută că, în opinia sa, «auto­ritățile centrale și județene sunt incapabile să gestioneze dezas­trul provocat de pesta porcină!». În opinia lui, guvernanții știu de mai bine de un an care este riscul la care se expun... «România se confruntă în... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 18:15 (7988 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4335 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

6 echipe cu punctaj maxim

S-au scurs deja două etape din noua ediție de campionat a Ligii a IV-a, prima din mandatul de președinte al Asociației Județene de Fotbal câștigat de Vasile Bratu la 18 august 2018. A fost o etapă în care s-au «recoltat» 56 de goluri, o medie de fix 7 goluri pe meci. La fel ca în sezonul trecut, Abatorul Slobozia merge ceas și, după ce etapa trecută s-a impus la limită în fața Feteștiului, sâmbătă, 15 septembrie a.c., a trecut cu 1-0 de Victoria Țăndărei. De data aceasta însă munca băieților lui Nicu Bunea este mult mai dificilă. Alte 5 echipe cu punctaj maxim după două etape manifestă o poftă de victorii demnă de o cauză mai bună. Vice­cam­pioana en-titre Recolta Gheorghe Doja a realizat scorul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 16:35 (3489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9432 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Domnule Președinte,
Suntem, oficial, adversari. Așa cum ziarul pe care îl conduc a fost adversarul declarat al administrațiilor precedente, președinților pe care i-ați succedat sau al partidelor politice care au guvernat Ialomița. Pozițiile divergente nu ne împiedică, însă, să apelăm la rațiune pentru identificarea unor soluții general valabile, pozitive sau sustenabile administrativ. Dimpotrivă... Tocmai de aceea ne permitem să venim în întâmpinarea efortu­rilor dumneavoastră și vă pro­punem să inițiați demersurile de preluare în patrimoniul județului a clădirii Cercului Militar Slobozia.
Am criticat vehement și îndelung, în campanii... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 11:05 (7228 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7780 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Debutul noului an școlar a luat și de această dată prin surprindere autoritățile, astfel că multe școli din Ialomița au fost nepregătite să-și primească elevii în cele mai bune condiții. Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unele școli și grădinițe din județ întâmpină încă probleme în ceea ce privește obținerea autorizațiilor sanitare de funcționare sau a desfășurării în cele mai bune condiții a lucrărilor de igie­nizare și reabilitare. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au dorit însă să ofere un punct de vedere public cu privire la situația șco­lilor din județ în momentul în care acestea și-au deschis porțile pentru elevi și profesori.
... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 10:50 (9102 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Magul de Tarot de la Perieți

Magul de Tarot de la Perieți

Cristi Păun s-a întâlnit cu cărțile de Tarot acum 16 ani, într-o piață din Italia. Acum, privind în urmă, crede că l-a chemat Magul Întors, pe care avea să-l cunoască 10 ani mai târziu. Atunci însă habar n-avea de nimic. A dat 100 de euro că era în bani și i-au plăcut... Acum are 450 de perechi de cărți de Tarot din toată lumea. Și mai vrea 50! «Dar alea sunt mai greu de găsit, nu sunt pentru toată lumea!» sus­ține făcându-ne cu ochiul.

Lumea lui Cristi
Dacă-l auzi, spui că e nebun sadea. Dacă-l asculți însă, lumea asta complicată devine liniară, iar viața incredibil de frumoasă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2018, 13:35 (7037 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi dăm șpagă

Obișnuim să spunem că suntem sclavii sistemului. Ne întrebăm permanent ce e de făcut. Dăm vina pe alții, pe ceilalți, pe cei care conduc... Pe Dragnea, că ne-a mințit! Pe Orban, că e bețiv! Pe Codruța, pe SRI, pe vecinul de la 2, că e nesimțit și aruncă chiștoacele de la țigară pe fereastră... Apoi mergem la măcelărie și întrebăm aparte dacă e bună carnea. La doctor ca să vedem cum facem să primim tratament gratuit. Cunoaștem pe cineva la Primărie care ne bagă în față. Nu suntem dispuși niciodată să așteptăm, avem mereu o scuză. «Cum să aștept 30 de zile? Mă gră­beam... I-am dat ceva și s-a rezolvat!». Nu este sport național. Nu e predestinare balcanică, reminiscență fanariotă. Nu e moștenirea... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 17:35 (3209 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

O intervenție chirurgicală rea­lizată recent la Slobozia crește șansele de vindecare ale pa­cienților diagnosticați cu necroză de cap femural. Operația se realizează printr-o tehnică inovativă care se practică în ma­rile spitale din Occident. Tehnica presupune forarea țesutului osos bolnav și injectarea de celule stem recoltate de la pacient. Medicii care au realizat această intervenție spun că, prin folosirea acestei metode, pacienții nu mai au nevoie de proteze de șold. Această intervenție a fost realizată de o echipă alcătuită din peste 10 cadre medicale din cadrul celui mai mare spital din județul Ialomița.

O afecțiune delicată... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 12:10 (29114 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Maximum de puncte pentru maximum de inutilitate

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Fostul președinte Gheorghe Savu a visat crescătorii de sturioni «cât vezi cu ochii», Silvian Ciupercă sala cu «geometrie variabilă», iar Victor Moraru visează... un complex de agrement cu specific pescăresc care se va întinde pe 5 hectare de teren, la Giurgeni, în imediata vecinătate a Dunării! Primul pas al acestei noi aventuri administrative care va fi finanțată în primă fază din fonduri europene a început. Administrația Moraru a anunțat public că cererea de finanțare a fost selectată cu maximum de puncte, respectiv 100!

Grandomanie administrativă
Ideea construirii unui adăpost... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2018, 11:10 (9059 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

Stațiunea Jupiter, hotel Tismana

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

PSD Ialomița, atârnată de mâna fi­lialei-soră de la Buzău, a plecat un week-end la mare pentru a se decide dacă mai joacă cu Dragnea pe tricouri sau cântă serenade sub feres­trele familiei Pandele. Precum odraslele boierilor de odinioară, pe­se­diștii au plecat boi și s-au întors vaci, alții deci­zând pentru ei ce e de făcut și când. Vestea bună e că pentru prima dată în istoria acestui gen de întâlniri, pesedeii ialomițeni au învățat să aplaude și discursuri de calitate, precum cel al primarului de Buzău, pe care l-a luat gura pe dinainte în public spunând că Viorica Dăncilă chiar e cum pare. În rest, toate bune și frumoase, și li­derii noștri devreme acasă, cum se cuvine să fie oamenii care... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 13:10 (7752 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Sportul Snagov 2-3

Pe muchie de cuțit

Meciul dintre Unirea Slobozia și Sportul Snagov, contând pentru ultimul tur preliminar al Cupei României, a avut o desfășurare spectaculoasă. Nici nu au intrat bine echipele pe teren și ilfovenii conduceau deja cu 1-0 după un șut frumos al lui Darius Buia. În timpul partidei, portarul echipei noastre a suferit un accident, fiind transportat de urgență la spitalul din oraș...

Răsturnări de scor spectaculoase Prima repriză mai reține alte două ocazii de modificare a tabelei neconcretizate: una a lui Hlistei de la oaspeți și altă a slobozeanului Năstase. La 10 minute după pauză, tribunele... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 12:05 (3900 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4496 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2731 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3275 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2566 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1946 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4356 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2408 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2144 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6362 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Marți, 23 februarie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, polițiști locali, alături de celelalte instituții cu atribuții de control ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:10
(1947 vizualizări - 0 comentarii)


Demararea lucrărilor de modernizare la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia anunță că, începând cu 1 martie 2021, se vor demara ample lucrări de modernizare care vor viza infrastructura, spațiile și dotările. ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 15:45
(4137 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 24 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8138, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 15:20
(3239 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana de testări medicale gratuite în mediul rural «Nu am făcut destul» ajunge în Ialomița

Peste o mie de persoane sunt testate gratuit în perioada februarie-aprilie în cadrul caravanei de testări gratuite din mediul rural «Nu am făcut destul», organizată de Federația Asociațiilor Bolnavilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 13:20
(4015 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovit în plină stradă

Un bărbat, de 51 de ani, din Buzău, a fost agresat în stradă de 5 indivizi. Luni, 22 februarie a.c., polițiștii au fost sesizați de către respectivul bărbat cu privire la faptul că mai multe persoane l ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:25
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Obligațiile proprietarilor de animale

O dată cu intrarea în vigoare a actului normativ care oferă protecție animalelor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează deținătorii de animale care sunt obligațiile acestora. Astfel ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:20
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...