Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cadavre abandonate în frigiderele de la Morgă

Se întâmplă la Slobozia

Cadavre abandonate în frigiderele de la Morgă

Cadavrele a doi bărbați au fost abandonate de mai bine de 3 luni în frigiderele de la Morga din Slobozia. Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița susțin că au făcut demersuri pe lângă primăriile pe raza cărora au fost descoperite corpurile neînsuflețite, însă nu au primit niciun răspuns din partea acestora până în momentul de față.

Demersuri fără răspuns Primul cadavru abandonat în sediul Serviciului de Medicină Legală Ialomița aparține unui tânăr de 29 de ani, domiciliat în județul Tulcea. Acesta a fost găsit înecat pe raza localității Giurgeni, în urma unei acțiuni... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2018, 10:55 (6223 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Președinte și zburătoarele de la Alexeni

Domnu’ Președinte și zburătoarele de la Alexeni

Cu o regretabilă întârziere, aducem în atenția cititorilor ziarului nostru intenția președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, de a transforma aeroportul de la Alexeni în... fermă avicolă! Potrivit paginii de Facebook a insti­tuției, pe 22 august 2018, în cadrul unei vizite de lucru a unei delegații poloneze, domnilor Adam WOJCIECHOWSKI și Tomasz VOGTMAN le-a fost prezentată această ofertă de nerefuzat. «Oaspeții polonezi au readus în atenția gazdelor intenția de a investi în Ialomița, într-o fermă avicolă cu abator și stație de biogaz, iar pentru demararea investiției le sunt necesare minimum 5 ha teren sau două loturi de aceeași mărime, si­tuate în incinta Aeroportului Alexeni, cu acces la o parte din utilități»... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2018, 18:40 (5851 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manuela Zainea a schimbat inspectorii școlari

La Inspectoratul Școlar a început pesedizarea

Manuela Zainea a schimbat inspectorii școlari

Schimbări în structura Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean a înlocuit recent o parte dintre inspectorii școlari care își desfășurau activitatea în cadrul instituției. Simpatizanți sau chiar membri ai PSD Ialomița, noii inspectori școlari nu corespund însă criteriilor prevăzute în metodologiile implementate de Ministerul Educației. Oficialii de la București au aprobat însă lista de propuneri fără a ridica obiecții. Manuela Zainea a refuzat să ofere explicații pe această temă.

Oamenii partidului, deveniți inspectori școlari
Deși... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2018, 14:50 (15866 vizualizări - 45 comentarii)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Lumea lui OACHE, dealerul orașului

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Andrei are 23 de ani și trage din pungă... Vrea să ajungă la «Românii au Talent» să le arate tuturor ce mușchi are de când merge la sala de forță. Dar Andrei de-abia mai merge... Vecinii spun că a fost un copil bun, e și acum, iar mama lui a luptat mult ca să îl scape de droguri. A pierdut bătălia. «Trasul din pungă» e ultima etapă... E dincolo de otrava pentru șobolani, de acetonă și ceai de nalbă albă și crack, e dincolo de etnobotani­cele de 5 lei ale lui OACHE. E ultima stație! Și pentru Andrei, ziarul nostru continuă seria mărturiilor făcute de către părinții consumatorilor de droguri din oraș. Și o va face atâta timp cât părinții vor cere ajutor și sprijin din partea comunității! Până când... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2018, 10:50 (21823 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

purceaua e moartă în cotețele PSD

În Ialomița, Pesta Porcină Africană a afectat o treime dintre localități. Oficial, sunt înregistrate peste 100 de focare de pestă porcină și nu­mă­rul lor crește. Iar o dată cu el, crește și valoarea notei de plată! Nu, nu este vorba doar despre bani... Ci despre voturi! Rămași fără porcii din cotețe, vo­tanții tradiționali ai PSD se întorc împotriva stă­pâ­nilor. Primii care simt tăișul urii rurale sunt prima­rii. Deși Pesta nu a secerat porcii după culoarea po­litică, primarii PSD sunt cei mai afectați. Unii dintre ei, mai isprăviți la minte, au izolat focarele evi­tând decimarea efectivelor de suine. Dar tot nu e de ajuns. Deși șeful DSVSA Ialomița, Mihai Puia, a trâmbițat public că pesta nu... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2018, 12:10 (8619 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Trufandale de Bărăgan

Trufandale de Bărăgan

În mijlocul Bărăganului, în plină arșiță, un român și un spaniol au decis să cultive trufandale din serele spaniole. Roșii negre, vinete albe, ardei multicolori, castraveți, dovlecei pentru restaurantele de lux... Ferma legumicolă se întinde pe o suprafață de 4 hectare, la intrare în localitate, iar după numai 2 ani de exploatare legumicultorii de trufandale de la Grindu se gândesc deja serios la extinderea afacerii...

Legumicultură spaniolă în Bărăgan
În crucea zilei, pe câmpul din imediata vecinătate a comunei Grindu, soarele fierbe praful drumului. Daniel Peres nu-l simte și... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2018, 13:20 (4701 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 128 de elevi ialomițeni au reușit să obțină note de trecere

Dezastru la Bacalaureatul de toamnă

Doar 128 de elevi ialomițeni au reușit să obțină note de trecere

Ministerul Educației a publicat în seara zilei de vineri, 31 august 2018, primele rezultate ale Bacalaureatului de toamnă. Potrivit informațiilor care se regăsesc pe site-ul edu.ro, elevii ialomițeni au avut parte de rezultate foarte slabe. Mai bine de jumătate dintre aceștia nu au reușit să promoveze examenul!

Nicio medie mai mare de nota 7
Datele publicate pe site-ul Ministerului Educației arată că în județul Ialomița, la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, niciunul dintre cei 563 de elevi care au susținut examenul nu a reușit să obțină rezultate mai mari de nota 7. Potrivit... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2018, 00:30 (5998 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Virusul West Nile a fost confirmat la un copil de 14 ani din Slobozia!

Din nou în Ialomița

Virusul West Nile a fost confirmat la un copil de 14 ani din Slobozia!

Vineri, 31 august 2018, un copil de 14 ani, din Slobozia, suspectat că a contactat virusul West Nile, a fost transportat de urgență la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Medicii bucureșteni au confirmat diagnosticul, iar acum copilul se află sub tratament. Virusul provoacă meningita și se transmite prin înțepăturile țânțarior. Principalele simptome sunt febra, durerile de cap, stările de greață și vărsăturile, pierderea parțială a vederii sau rigiditatea gâtului. Ultimul caz de acest gen  din Ialomița a fost raportat în urmă cu un an, când o bătrână de 76 de ani, din Gheorghe Lazăr, a murit după ce a contactat virusul. Conform datelor furnizate Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 20:10 (11936 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Apocalipsa porcilor

Guvernul despăgubește cu 1,6 milioane de lei proprietarii animalelor sacrificate

Epidemia de Pestă Porcină Africană continuă să se extindă la nivelul județului Ialomița. În ultima săptămână au apărut alte 3 focare în localitățile Rovine, Amara și Mărculești. De la confirmarea primelor cazuri și până în prezent, în 19 localități ialomițene autoritățile au dispus sacrificarea tuturor porcilor din gospodării. Până în prezent, Guvernul a declarat eligibile pentru despăgubiri dosarele întocmite la nivelul a 6 localități. Sumele pe care crescătorii de animale urmează să le primească au valoarea de 1,6 milioane de lei.

Peste 6000 de porci sacrificați Pesta Porcină Africană... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 15:40 (6555 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Tineretul Social Democrat Ialomița, participant la «Tabăra de Ecologizare»

Reprezentanții Tinerilor Social Democrați din Ialomița participă zilele acestea la cea de a XII-a ediție a «Taberei de Ecologizare», eveniment care se desfășoară în localitatea Sulina, din județul Tulcea. Alături de ceilalți membri TSD din țară, tinerii social-democrați ialomițeni s-au alăturat unei campanii de donare de carte pentru biblioteca din Sulina. Astfel, peste 2000 de volume au fost oferite acestei instituții. Despre participarea la Tabăra de Ecologizare, Ștefan Țintă, președintele TSD Ialomița, a declarat: «Într-o societate care condamnă clasa politică și oamenii care fac politică, eu și colegii mei am ales acest drum. Știm că este un drum lung, greu și ca oamenii au așteptări imediate. Dar nu putem schimba realitatea într-o zi, într-un an sau într-un mandat. Și, mai ales, nu putem face asta singuri! Avem nevoie de sprijinul tuturor, de eforturile fiecăruia... Am convingerea că într-o bună zi generația pe care o reprezentăm noi va fi considerată cea care a schimbat România! Și cred că social-democrația este soluția pentru problemele cu care se confruntă societatea la acest moment. De aceea ne-am alăturat organizațiilor naționale la cea de a XII-a ediție a „Taberei de Ecologizare“, eveniment care a devenit o tradiție a tinerilor social democrați. Anul acesta, dezbaterile se axează pe stoparea fenomenului de plecare a tinerilor din Romania...»... [citește_tot_articolul]

31 August 2018, 12:10 (6988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

Scandalul de la Direcția de Sănătate Publică Ialomița continuă

Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat

La o lună și jumătate de la reconfirmarea în funcție, Gabriel Modrea, șeful DSP Ialomița, se confruntă cu noi acuzații. O înregistrare a convorbirii dintre liderul sindical Valentin Spătărelu și Nicu Chiriță, fost angajat al instituției, acum decedat, confirmă abuzurile repetate asupra angajaților. Reamintim că activitatea desfășurată de Gabriel Modrea în ultimii 2 ani a făcut obiectul unei anchete interne a Comisiei de Disciplină din cadrul Ministerul Sănătății. Până la acest moment, rezultatele acestei anchete nu au fost făcute publice.

Speranța a murit ultima În urmă cu 3 luni și... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 15:10 (17892 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rezultate slabe la concursurile organizate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A plouat cu note de 2 și 3 la cel mai recent concurs organizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru ocuparea unor posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. Oficialii instituției susțin că au fost cele mai slabe rezultate obținute în ultimii ani la concursuri similare. Din cei peste 100 de candidați înscriși, doar 15 au reușit să promoveze testările.

Un examen ratat Recent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a organizat concursuri pentru ocuparea a 32 de posturi de asistenți medicali, infirmiere și îngrijitoare. De când Guvernul a majorat salariile în domeniul... [citește_tot_articolul]

30 August 2018, 11:25 (20864 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Primăria Slobozia insistă

O nouă licitație pentru «Groapa lui Stoica»

Administrația locală din Slobozia se pregătește să or­ganizeze o nouă licitație pu­blică pentru a finaliza șantierul deschis în Piața Revoluției. Demersurile în acest sens vor începe în această toamnă, însă e greu de precizat când va fi terminat proiectul. Singura certitudine care rămâne este faptul că, dacă parcarea subterană și spațiile de agrement din centrul orașului nu vor fi gata până la 31 decembrie 2018, Primăria Slobozia va fi nevoită să returneze Uniunii Europene suma de 10,3 milioane de lei! La momentul de față, stadiul lucrărilor depășește 70%...

Istoria unui proiect ratat... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 20:05 (7785 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut încurajator

Fotbal, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 3-1

Debut încurajator

Campionatul Ligii a III-a a pornit din nou la drum, iar în prima etapă Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Înainte Modelu. Cu toate că au plecat anul trecut bătuți măr de la Slobozia, călărășenii alcătuiesc în prezent o trupă incomodă, capabilă oricând de surprize. De acest lucru s-au convins cei de la Progresul Sparta, care au ratat promovarea în Liga a II-a din cauza lor. Nici Unirea nu a avut un meci ușor, în ciuda diferenței liniștitoare de scor înre­gistrată la final.

Lot serios avariat Lui Enache Costea nu i-a fost ușor să alcătuiască un prim 11 și, cu atât mai mult, o... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 16:35 (5143 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Handbal, HCM Slobozia

«Cupa Municipiului Slobozia» rămâne acasă

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 24 și 25 august 2018, «Cupa Municipiului Slobozia», competiție de handbal feminin la care, pe lângă HCM, a mai participat FC Argeș Pitești, Știința București și CSU Neptun Constanța. Ochii tuturor spectatorilor s-au îndreptat, firește, către echipa noastră, care s-a prezentat cu multe noutăți în lot, în general surprize plăcute. HCM Slobozia a trecut de FC Argeș Pitești cu 26-17, iar apoi a surclasat-o pe Neptun Constanța cu 37-27. Cel mai dificil joc a fost sâmbătă, în compania Științei București, echipă la care evo­luează fostele jucătoare ale Sloboziei, Jeni Drăgan și Mihaela Popescu. După un joc frumos, HCM Slobozia s-a impus cu 27-25 și a intrat astfel în... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 13:50 (3653 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lupte, CS Amara

Calificați la Campionatul Balcanic cu 6 sportivi

În perioada 7-9 septembrie 2018, ca­pi­tala Bosniei-Herzegovina, Sarajevo, va găzdui Campionatul Balcanic de Lupte. Calificările pentru această competiție s-au desfășurat săptămâna trecută la București. CS Amara a participat la turneul de calificare cu 7 sportivi, reușind performanța de a-i califica pe 6 dintre aceștia pentru Campionatul Balcanic! La categoria 39 kg, Nicoleta Băjan a obținut locul I și po­sibilitatea de a-și mai adăuga un titlu balcanic la cel cucerit anul trecut. Rezul­tate similare au obținut Steluța Subțirică, 42 kg, Marian Subțirică, 48 kg și Răzvan Jeaca, 52 kg. De pe locul II în calificări au intrat în posesia biletelor pentru Sarajevo Denisa Negoiță, 46 kg și Constantin... [citește_tot_articolul]

28 August 2018, 12:25 (3593 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Luminița Barcari a pierdut procesul intentat Ministerului Educației

Curtea de Apel București s-a pronunțat în procesul pe care Luminița Barcari l-a intentat împotriva Ministerului Educației, prin care a soliciat suspendarea Ordinului în baza căruia a fost demisă din funcție. Potrivit soluției pe scurt dată de instanță, ea are dreptul de a ataca decizia cu recurs în termen de 5 zile de la comunicarea sentinței.

Fără schimbări la conducerea Inspectoratului Școlar Luminița Barcari a fost îndepărtată de la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița ca urmare a unui Ordin emis de Ministerul Educației. Documentul a fost redactat în baza Raportului... [citește_tot_articolul]

27 August 2018, 11:05 (14359 vizualizări - 39 comentarii)

EVENIMENT

Complexul de porci de la Căzănești, în pericol

Pesta Porcină Africană a ajuns în satul Rovine

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană se extinde la nivelul județului Ialomița. Joi, 23 august 2018, autoritățile au identificat un nou focar de boală, în gospodăria preotului din satul Rovine. Vineri, 24 august 2018, toți porcii din localitate au fost omorâți. Oamenii au privit îngroziți cum autoritățile le-au intrat în curți și le-au luat animalele, fără să le ofere explicații...

Pericol la Rovine
În focarul de boală descoperit la Rovine, în curtea preotului Victor Munteanu, erau 17 porci. Animalele au fost luate și omorâte imediat ce analizele de laborator au confirmat... [citește_tot_articolul]

24 August 2018, 16:30 (30162 vizualizări - 26 comentarii)

SPORT

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Handbal, HCM Slobozia

Turneu amical în Sala «Andreea Nica»

Vineri și sâmbătă, 24/25 august 2018, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește un turneu de pregătire organizat de conducerea HCM. La această competiție vor participa exclusiv echipe din eșalonul secund al handbalului feminin, acolo unde din acest sezon vor evolua și ialomițencele. Astfel, pe lângă HCM Slobozia, vor mai fi prezente CSU Neptun Constanța, Știința București și FC Argeș Pitești. Se va juca în sistem «fiecare cu fiecare», astfel încât iubitorii handbalului din Slobozia vor avea prilejul să vadă 6 meciuri. Programul meciurilor va fi următorul:

vineri, 24 august 2018
... [citește_tot_articolul]

23 August 2018, 17:45 (3241 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Vasile Bratu, noul președinte al Asociației Județene de Fotbal

Sâmbătă, 18 august 2018, s-au desfășurat alegerile pentru funcția de președinte al AJF Ialomița. S-au duelat foștii arbitri Vasile Bratu și Rodel Aron. Cel care a înclinat balanța către învingător a fost chiar Mihai Basarab, omul care a «păstorit» Asociația în ultimii 12 ani. Deși inițial toată lumea credea că Basarab îl va sprijini pe Rodel Aron, evenimentele petrecute în culise în zilele premergătoare votului l-au determinat pe acesta să întoarcă armele în favoarea lui Bratu. Punct ochit, punct lovit: Bratu a fost surprins de fluierul final cu un avantaj de 7 voturi! 35 dintre votanți l-au sprijinit pe fostul arbitru de Liga I, în vreme ce pentru Rodel Aron au votat doar 28 de reprezentanți... [citește_tot_articolul]

22 August 2018, 19:10 (8612 vizualizări - 15 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9984 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10669 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6372 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12078 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...