Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Mihaela merge mai departe...

Mihaela merge mai departe...

Mihaela Petcu nu crede în blestemul orașelor mici, care nu te lasă să devii ceea ce ți-a fost scris. Crede că «dacă vrei să înveți, poți învăța oriunde!» și își dorește să aibă o viață extraordinară. Are nici 15 ani, o notă de 10 la Examenul Național și gânduri cât pentru încă un univers. Și va merge la liceu la Țăndărei, pentru că acolo s-a născut, acesta e orașul ei și aici vrea să se întoarcă cândva, după ce va da roată lumii...

O adolescentă dintr-un alt univers Mihaela Petcu e unul dintre elevii cu care orașul Țăndărei se mândrește. A luat nota 10 la Examenele Naționale de la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 11:05 (6513 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primul festival decent

TVR a «confiscat» Festivalul Amara

Sâmbătă, 4 august 2018, a debutat ediția cu numărul 51 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara. Prima seară a fost una decentă, dominată de prezența TVR. Organizarea a fost supervizată de președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Mă ocup de acest festival de 18 ani, sunt bucuros că pot să-mi aduc și eu modesta mea contribuție la organizarea lui...» a declarat acesta în deschiderea evenimentului.

Șlagăre în «heavy rotation»
Chiar dacă organizatorii au încercat să tranforme Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara într-unul de anvergură națională, ceea ce a lipsit... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 00:19 (8625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Criticați atât pe internet, cât și în spațiul public din cauza străzilor proaste, edilii din Fetești au conceput un amplu proiect de modernizare a arterelor de circulație. Astfel, pe cele mai importante drumuri ale municipiului muncitorii desfășoară ample lucrări de reparații. Fondurile au fost asigurate de Guvernul României, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), iar lucrările s-au desfășurat în două etape. În momentul de față, mai trebuie intervenit pe un lot de aproximativ 20 de străzi.

Străzi mai bune și mai sigure Străzile din Fetești au fost de nenumărate... [citește_tot_articolul]

4 August 2018, 12:35 (9047 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6669 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6538 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

încă un Festival

La Amara, an de an, Festivalul își urmează cursul firesc. Finanțat sau subfinanțat, mediocru sau înălțător, mizer sau plin de strălucire, Festivalul de la Amara încântă sau întristează. Alimentat de orgoliul actualului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Festivalul va deschide și anul acesta porțile ponosite ale Grădinii de Vară din orașul-stațiune. Fostul primar Victor Moraru a înțeles destul de rapid însemnătatea evenimentului, încă de prin primul mandat de primar al pe-atunci comunei Amara... S-a «agățat» de Festival, impulsionat de amplitudinea fenomenului. De fapt, această perpetuare a Festivalului ar fi cam unica realizare a fostului primar al Amarei, Victor Moraru. Căci, indubitabil... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 13:10 (3889 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Într-o zi de sâmbătă, 18 august 2018, după 4 ani de moarte clinică, morții vii ai fotbalului ialomițean se înghesuie din nou la funcția de președinte al Asociației Județene. Pe ciolanul asigurat de trăpașii din cele 3 ligi județene se bat deja Rodel Aron și Vasile Bratu. Din umbră însă, ghidonat de diverși cumetri de ocazie, nu vrea să lase ciolanul nici actualul președinte Mihai Basarab. Gura târgului spune că cele mai mari șanse le are «ăla care nu a fost prins luând șpagă la Circulație», dar noi credem că balonul e rotund...

Apocalipsa înainte și după Basarab
Mihai Basarab... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:45 (6017 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat că «autoritățile județene au gestionat prost criza Pestei Porcine Africane la nivelul județului Ialomița!». El a cerut public demisia prefectului Gigi Petre și a directorul DSVSA Ialomița, Mihai Puia.

Autoritățile, în vizor Marți, 31 iulie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut o conferință de presă în care a criticat dur prestația autorităților județene. El a declarat că autoritățile sunt depășite de situație și ar trebui să demisioneze: «Acuz autoritățile locale că nu au luat măsurile necesare pentru prevenirea apariției Pestei Porcine... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:10 (7904 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Egalii Clinceniului

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Clinceniului

În această pauză competițională, Unirea Slobozia nu se ferește de confruntările cu adversari dificili. După jocurile de început cu Dunărea Călărași și CS Afumați, echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat sâmbătă, 28 iulie 2018, la Clinceni, pentru duelul cu Academica din localitate. Ilfovenii alcătuiesc una dintre echipele tari ale eșalonului secund, prin urmare, testul s-a dovedit unul extrem de util.

Comșa, fundaș dreapta Costea jonglează cu formulele de joc pentru a o găsi pe cea apropiată de ideal, aspect normal pentru această perioadă. La Clinceni l-a folosit pe tânărul ... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:15 (3053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vestitoarele promovării

Handbal, HCM Slobozia

Vestitoarele promovării

HCM Slobozia pregătește în cele mai mici detalii sezonul care ar trebui să o readucă în Liga Națională. Lupta nu va fi ușoară, dar elevele lui Gheorghe Covaciu par a ști ce au de făcut, cuvântul de ordine în cadrul lotului fiind promovarea. Îl rostesc atât handbalistele care au decis, în ciuda retrogradării, să rămână la echipă, cât, mai ales, noile sosite. Despre acestea din urmă dorim să vă povestim, handbaliste foarte tinere, ambițioase, care în mod sigur vor avea lipici la public și capacitatea de a aduce un plus de valoare echipei.

Andriyana Naumenko, ardeleano-ucraineanca Sloboziei... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:05 (4551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3569 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6271 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5753 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12066 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Copuzu: Pui de barză rănit, salvat de polițiști

Un bărbat din localitatea Copuzu a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la faptul că a găsit un pui de barză rănit pe un drum public. Polițiștii din cadrul Biroului pentru ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:40
(1979 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Perioada de depunere a cererilor de ajutor de stat în sectorul bovin s-a încheiat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că marți, 10 august 2021, s-a încheiat perioada de depunere a cererilor de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:30
(7291 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10831, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

11 August 2021, 16:10
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10828, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 16:35
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Slobozia: Bărbat înecat în Lacul Iezer

Marți, 10 august a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au intervenit cu o ambulanță SMURD și o barcă pentru recuperarea unui cadavru care plutea pe apă. Acesta a fost scos la mal ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 13:20
(2338 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Giurgeni

Accident la Giurgeni

Marți dimineața, 10 august a.c., în jurul orei 7,00, două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Giurgeni. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:30
(2258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Apartament în flăcări la Slobozia

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 16,00, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la ultimul nivel al unui bloc cu 4 etaje din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:20
(2989 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Movilița

Luni, 9 august a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din cadrul Stației Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată produs pe raza municipiului Fetești. ...[citește_toată_știrea]

10 August 2021, 12:15
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 9 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10824, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

9 August 2021, 17:20
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10823, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

8 August 2021, 16:40
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10821, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

7 August 2021, 16:55
(2300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 august 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 18:10
(5543 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10819, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 16:15
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor din sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 10 august 2021 inclusiv, pot depune cereri de solicitare a ajutorului de stat pentru susținerea activității ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 15:10
(7272 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de Cod Portocaliu pentru județele Constanța, Călărași, Ialomița și Prahova, emise de Administrația Națională de Meteorologie, manifestate prin averse ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:50
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică pentru 9 județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea este valabilă până ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 14:15
(2615 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Accident rutier produs pe DN1D, în comuna Bărbulești

Pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină vineri, 6 august a.c., cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

6 August 2021, 12:10
(2817 vizualizări - 2 comentarii)


Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Jumătate din Ialomița, sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și averse torențiale

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, jumătate din județul Ialomița va fi sub incidența unui Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină de medii și mari dimensiuni și averse torențiale. ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 19:10
(5129 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Polițiștii din Ion Roată au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor care se sustrag de la executarea pedepselor privative de libertate. Cu această ocazie a fost identificat un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:45
(5965 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorhe Doja: La volan, fără permis de conducere

Un tânăr de 27 de ani, domiciliat în Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins la volan fără permis de conducere. În ziua miercuri, 4 august a.c., acesta a fost oprit pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 17:40
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Acordare plăți în avans-Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 18 octombrie 2021, va demara Campania de plată în avans pentru fermierii care au depus Cereri unice de plată ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:35
(2460 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10817, fiind înregistrate 4 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

5 August 2021, 16:20
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10813, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:35
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În cursul zilei de marți, 3 august a.c., polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au depistat, în flagrant, pe raza localității Bărcănești, doi bărbați, în vârstă de 44 și 54 de ani, din Bărcănești ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 17:25
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,41%, rata șomajului în iunie 2021

La sfârșitul lunii iunie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4133 șomeri (din care 1835 femei), rata șomajului fiind de 4,41%, cu 0,07 puncte ...[citește_toată_știrea]

4 August 2021, 14:35
(1489 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Bărbat posibil înecat în râul Ialomița

Intervenție a pompierilor din Urziceni, pe maul râului Ialomița, în zona localității Manasia, în ziua de marți, 3 august 2021. Aceștia intervin în cazul unui bărbat posibil înecat în apele Ialomiței. Se ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:40
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Coșereni: Doi morți în urma unui accident rutier

Grav accident rutier petrecut în după-amiaza zilei de marți, 3 august a.c., în zona localității Coșereni. Doi oameni au murit pe loc după ce o mașină s-a lovit puternic de un autocamion. De asemenea, una ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 19:30
(2398 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10810, fiind înregistrate 7 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

3 August 2021, 16:35
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 6 agust 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 18:10
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10803, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 17:05
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...