Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Mihaela merge mai departe...

Mihaela merge mai departe...

Mihaela Petcu nu crede în blestemul orașelor mici, care nu te lasă să devii ceea ce ți-a fost scris. Crede că «dacă vrei să înveți, poți învăța oriunde!» și își dorește să aibă o viață extraordinară. Are nici 15 ani, o notă de 10 la Examenul Național și gânduri cât pentru încă un univers. Și va merge la liceu la Țăndărei, pentru că acolo s-a născut, acesta e orașul ei și aici vrea să se întoarcă cândva, după ce va da roată lumii...

O adolescentă dintr-un alt univers Mihaela Petcu e unul dintre elevii cu care orașul Țăndărei se mândrește. A luat nota 10 la Examenele Naționale de la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 11:05 (6513 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primul festival decent

TVR a «confiscat» Festivalul Amara

Sâmbătă, 4 august 2018, a debutat ediția cu numărul 51 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara. Prima seară a fost una decentă, dominată de prezența TVR. Organizarea a fost supervizată de președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Mă ocup de acest festival de 18 ani, sunt bucuros că pot să-mi aduc și eu modesta mea contribuție la organizarea lui...» a declarat acesta în deschiderea evenimentului.

Șlagăre în «heavy rotation»
Chiar dacă organizatorii au încercat să tranforme Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara într-unul de anvergură națională, ceea ce a lipsit... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 00:19 (8625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Criticați atât pe internet, cât și în spațiul public din cauza străzilor proaste, edilii din Fetești au conceput un amplu proiect de modernizare a arterelor de circulație. Astfel, pe cele mai importante drumuri ale municipiului muncitorii desfășoară ample lucrări de reparații. Fondurile au fost asigurate de Guvernul României, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), iar lucrările s-au desfășurat în două etape. În momentul de față, mai trebuie intervenit pe un lot de aproximativ 20 de străzi.

Străzi mai bune și mai sigure Străzile din Fetești au fost de nenumărate... [citește_tot_articolul]

4 August 2018, 12:35 (9049 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6669 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6538 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

încă un Festival

La Amara, an de an, Festivalul își urmează cursul firesc. Finanțat sau subfinanțat, mediocru sau înălțător, mizer sau plin de strălucire, Festivalul de la Amara încântă sau întristează. Alimentat de orgoliul actualului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Festivalul va deschide și anul acesta porțile ponosite ale Grădinii de Vară din orașul-stațiune. Fostul primar Victor Moraru a înțeles destul de rapid însemnătatea evenimentului, încă de prin primul mandat de primar al pe-atunci comunei Amara... S-a «agățat» de Festival, impulsionat de amplitudinea fenomenului. De fapt, această perpetuare a Festivalului ar fi cam unica realizare a fostului primar al Amarei, Victor Moraru. Căci, indubitabil... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 13:10 (3889 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Într-o zi de sâmbătă, 18 august 2018, după 4 ani de moarte clinică, morții vii ai fotbalului ialomițean se înghesuie din nou la funcția de președinte al Asociației Județene. Pe ciolanul asigurat de trăpașii din cele 3 ligi județene se bat deja Rodel Aron și Vasile Bratu. Din umbră însă, ghidonat de diverși cumetri de ocazie, nu vrea să lase ciolanul nici actualul președinte Mihai Basarab. Gura târgului spune că cele mai mari șanse le are «ăla care nu a fost prins luând șpagă la Circulație», dar noi credem că balonul e rotund...

Apocalipsa înainte și după Basarab
Mihai Basarab... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:45 (6017 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat că «autoritățile județene au gestionat prost criza Pestei Porcine Africane la nivelul județului Ialomița!». El a cerut public demisia prefectului Gigi Petre și a directorul DSVSA Ialomița, Mihai Puia.

Autoritățile, în vizor Marți, 31 iulie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut o conferință de presă în care a criticat dur prestația autorităților județene. El a declarat că autoritățile sunt depășite de situație și ar trebui să demisioneze: «Acuz autoritățile locale că nu au luat măsurile necesare pentru prevenirea apariției Pestei Porcine... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:10 (7904 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Egalii Clinceniului

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Clinceniului

În această pauză competițională, Unirea Slobozia nu se ferește de confruntările cu adversari dificili. După jocurile de început cu Dunărea Călărași și CS Afumați, echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat sâmbătă, 28 iulie 2018, la Clinceni, pentru duelul cu Academica din localitate. Ilfovenii alcătuiesc una dintre echipele tari ale eșalonului secund, prin urmare, testul s-a dovedit unul extrem de util.

Comșa, fundaș dreapta Costea jonglează cu formulele de joc pentru a o găsi pe cea apropiată de ideal, aspect normal pentru această perioadă. La Clinceni l-a folosit pe tânărul ... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:15 (3053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vestitoarele promovării

Handbal, HCM Slobozia

Vestitoarele promovării

HCM Slobozia pregătește în cele mai mici detalii sezonul care ar trebui să o readucă în Liga Națională. Lupta nu va fi ușoară, dar elevele lui Gheorghe Covaciu par a ști ce au de făcut, cuvântul de ordine în cadrul lotului fiind promovarea. Îl rostesc atât handbalistele care au decis, în ciuda retrogradării, să rămână la echipă, cât, mai ales, noile sosite. Despre acestea din urmă dorim să vă povestim, handbaliste foarte tinere, ambițioase, care în mod sigur vor avea lipici la public și capacitatea de a aduce un plus de valoare echipei.

Andriyana Naumenko, ardeleano-ucraineanca Sloboziei... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:05 (4551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3569 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6271 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5753 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12067 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Italia. Astfel, miercuri, 6 septembrie a ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2017, 17:35
(6323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cartofi confiscați de polițiști

Un bărbat din județul Constanța a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița în timp ce încerca să comercializeze aproape o tonă de legume. Astfel, pe timpul desfășurării ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 19:10
(3699 vizualizări - 0 comentarii)


«Serenadă de toamnă» la Slobozia

Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 18:35
(4511 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia concert


Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:35
(8094 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița

În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:10
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție

În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 18:25
(4642 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției în zona Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni

Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4836 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5438 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6792 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9059 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7116 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...