Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Mihaela merge mai departe...

Mihaela merge mai departe...

Mihaela Petcu nu crede în blestemul orașelor mici, care nu te lasă să devii ceea ce ți-a fost scris. Crede că «dacă vrei să înveți, poți învăța oriunde!» și își dorește să aibă o viață extraordinară. Are nici 15 ani, o notă de 10 la Examenul Național și gânduri cât pentru încă un univers. Și va merge la liceu la Țăndărei, pentru că acolo s-a născut, acesta e orașul ei și aici vrea să se întoarcă cândva, după ce va da roată lumii...

O adolescentă dintr-un alt univers Mihaela Petcu e unul dintre elevii cu care orașul Țăndărei se mândrește. A luat nota 10 la Examenele Naționale de la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 11:05 (6513 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primul festival decent

TVR a «confiscat» Festivalul Amara

Sâmbătă, 4 august 2018, a debutat ediția cu numărul 51 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara. Prima seară a fost una decentă, dominată de prezența TVR. Organizarea a fost supervizată de președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Mă ocup de acest festival de 18 ani, sunt bucuros că pot să-mi aduc și eu modesta mea contribuție la organizarea lui...» a declarat acesta în deschiderea evenimentului.

Șlagăre în «heavy rotation»
Chiar dacă organizatorii au încercat să tranforme Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara într-unul de anvergură națională, ceea ce a lipsit... [citește_tot_articolul]

5 August 2018, 00:19 (8626 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Reabilitarea străzilor din Fetești se apropie de final

Criticați atât pe internet, cât și în spațiul public din cauza străzilor proaste, edilii din Fetești au conceput un amplu proiect de modernizare a arterelor de circulație. Astfel, pe cele mai importante drumuri ale municipiului muncitorii desfășoară ample lucrări de reparații. Fondurile au fost asigurate de Guvernul României, prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), iar lucrările s-au desfășurat în două etape. În momentul de față, mai trebuie intervenit pe un lot de aproximativ 20 de străzi.

Străzi mai bune și mai sigure Străzile din Fetești au fost de nenumărate... [citește_tot_articolul]

4 August 2018, 12:35 (9051 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6669 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6539 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

încă un Festival

La Amara, an de an, Festivalul își urmează cursul firesc. Finanțat sau subfinanțat, mediocru sau înălțător, mizer sau plin de strălucire, Festivalul de la Amara încântă sau întristează. Alimentat de orgoliul actualului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Festivalul va deschide și anul acesta porțile ponosite ale Grădinii de Vară din orașul-stațiune. Fostul primar Victor Moraru a înțeles destul de rapid însemnătatea evenimentului, încă de prin primul mandat de primar al pe-atunci comunei Amara... S-a «agățat» de Festival, impulsionat de amplitudinea fenomenului. De fapt, această perpetuare a Festivalului ar fi cam unica realizare a fostului primar al Amarei, Victor Moraru. Căci, indubitabil... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 13:10 (3889 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Cavalerii Apocalipsei fotbalului ialomițean

Într-o zi de sâmbătă, 18 august 2018, după 4 ani de moarte clinică, morții vii ai fotbalului ialomițean se înghesuie din nou la funcția de președinte al Asociației Județene. Pe ciolanul asigurat de trăpașii din cele 3 ligi județene se bat deja Rodel Aron și Vasile Bratu. Din umbră însă, ghidonat de diverși cumetri de ocazie, nu vrea să lase ciolanul nici actualul președinte Mihai Basarab. Gura târgului spune că cele mai mari șanse le are «ăla care nu a fost prins luând șpagă la Circulație», dar noi credem că balonul e rotund...

Apocalipsa înainte și după Basarab
Mihai Basarab... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:45 (6017 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Cer demisia prefectului Gigi Petre și a directorului DSVSA, Mihai Puia!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat că «autoritățile județene au gestionat prost criza Pestei Porcine Africane la nivelul județului Ialomița!». El a cerut public demisia prefectului Gigi Petre și a directorul DSVSA Ialomița, Mihai Puia.

Autoritățile, în vizor Marți, 31 iulie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a susținut o conferință de presă în care a criticat dur prestația autorităților județene. El a declarat că autoritățile sunt depășite de situație și ar trebui să demisioneze: «Acuz autoritățile locale că nu au luat măsurile necesare pentru prevenirea apariției Pestei Porcine... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 12:10 (7905 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Egalii Clinceniului

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Clinceniului

În această pauză competițională, Unirea Slobozia nu se ferește de confruntările cu adversari dificili. După jocurile de început cu Dunărea Călărași și CS Afumați, echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat sâmbătă, 28 iulie 2018, la Clinceni, pentru duelul cu Academica din localitate. Ilfovenii alcătuiesc una dintre echipele tari ale eșalonului secund, prin urmare, testul s-a dovedit unul extrem de util.

Comșa, fundaș dreapta Costea jonglează cu formulele de joc pentru a o găsi pe cea apropiată de ideal, aspect normal pentru această perioadă. La Clinceni l-a folosit pe tânărul ... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:15 (3053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Vestitoarele promovării

Handbal, HCM Slobozia

Vestitoarele promovării

HCM Slobozia pregătește în cele mai mici detalii sezonul care ar trebui să o readucă în Liga Națională. Lupta nu va fi ușoară, dar elevele lui Gheorghe Covaciu par a ști ce au de făcut, cuvântul de ordine în cadrul lotului fiind promovarea. Îl rostesc atât handbalistele care au decis, în ciuda retrogradării, să rămână la echipă, cât, mai ales, noile sosite. Despre acestea din urmă dorim să vă povestim, handbaliste foarte tinere, ambițioase, care în mod sigur vor avea lipici la public și capacitatea de a aduce un plus de valoare echipei.

Andriyana Naumenko, ardeleano-ucraineanca Sloboziei... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:05 (4551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3569 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6271 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5753 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12069 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8257 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5945 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10586 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8668 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5832 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4241 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6553 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6579 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...