Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Scânteia și Rădulești rămân în Liga a IV-a

Fotbal

Scânteia și Rădulești rămân în Liga a IV-a

Săptămâna trecută a clarificat și ultimele necunoscute, vizând campionatul viitor al Ligii a IV-a ialomițene. După ce Abatorul a spus pas promovării în Liga a III-a, retrogradarea Coleliei și participarea Unirii Scânteia și Olimpiei Rădulești la barajul de menținere au fost bătute în cuie. În locul Spicului Colelia și al Rapidului Fetești, retrasă timpuriu din liga lui Basarab, au urcat Fulgerul Fierbinți și Unirea Grivița. La baraj s-au duelat Scânteia cu Bucu, respectiv Rădulești cu Maia. La Țăndărei, Unirea Scânteia a trecut cu 3-1 de Agronomia Bucu, în vreme ce, la Reviga, Olimpia Rădulești a trecut de Voința Maia, cu 3-2. Astfel, în sezonul 2018-2019, configurația Ligii a IV-a va fi următoarea... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 12:15 (7931 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Start în forță la lupte pe plajă

Lupte libere, CS Amara

Start în forță la lupte pe plajă

Vara și-a intrat în drepturi și, prin urmare, luptătorii au părăsit sala și au ieșit pe plajă pentru competițiile de profil. Pentru că are unde se pregăti, CS Amara este printre specialistele acestui gen de competiție și a demonstrat-o din plin la Campionatul Național adresat juniorilor 4. Competiția s-a desfășurat în perioada 29-30 iunie 2018, la 2 Mai, pe plaja Limanu. Elevii lui Marian Moraru s-au întors de la această competiție cu o zestre de 4 medalii: 2 de aur și 2 de bronz. Astfel, la categoria 40 kg, Steluța Subțirică a devenit campioană națională, performanță de care s-a bucurat și Constantin Morar, la categoria 50 kg. Robert Gresianu, 30 kg, a obținut locul 3. Același rezultat l-a obținut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 11:05 (4095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

După un an

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

La un an distanță de la demararea procedurilor privind acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitatea medicală nu a fost încă oficial acreditată. Autoritatea Națională de Management al Calității în Sănătate, organism din subordinea Guvernului specializat în astfel de proceduri, mai are de trimis o serie de documente ca procedura să fie pe deplin îndeplinită. Reprezentanții unității medicale nu știu însă data la care vor fi transmise hârtiile oficiale, pentru care au plătit aproximativ 100 mii de lei pentru a le obține...

Procedură întârziată În vara anului trecut, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 18:10 (6408 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2018

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

UPDATE: În Ialomița au fost depuse 414 contestații

Ministerul Educației a făcut publice miercuri, 4 iulie a.c., rezultate parțiale la Bacalaureat 2018. Potrivit statisticilor, procentul de promovare în Ialomița este mai mic. Astfel, dacă în 2017, 73,72% dintre elevii de clasa a XII-a au reușit să treacă examenul de maturitate, anul acesta doar 62,75% dintre aceștia au obținut rezultate bune. 

Peste 500 de elevi au picat Bacalaureatul
Potrivit statisticilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Bacalaureatul 2018 a fost promovat de 62,75%  dintre elevii care s-au înscris. Datele arată că procentul este mai... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 14:49 (10035 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pescari cu pușca la tâmplă

S-a întâmplat pe Balta Valea Ciorii

Pescari cu pușca la tâmplă

Trei pescari slobozeni acuză angajații doctorului Mirel Diaconu de «agresiune» și «rele tratamente». Incidentul s-a produs sâmbătă, 23 iunie 2018, pe una dintre bălțile concesionate de președintele Asociației de Vânătoare «Bendis», la Valea Ciorii.

Declarații incredibile Pescari pasionați, Marian Cocoloș, Ilie Feraru și Sorin Voicu au decis să-și petreacă ziua de sâmbătă, 23 iunie a.c., la pescuit pe una dintre bălțile din imediata vecinătate a comunei Valea Ciorii. Potrivit declarațiilor acestora, imediat după plata biletelor, unul dintre angajații firmei i-a acuzat de braconaj: «... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 13:55 (7127 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia sărbătorește Centenarul ilegal!

Primăria Slobozia sărbătorește Centenarul ilegal!

De mai bine de o lună, pe fațada laterală a Primăriei Slobozia a fost amplasat un panou publicitar care anunță orașul că ne aflăm în Anul Centenarului și că orașul a implinit 50 de ani de când este capitală de județ. Numai că panoul este amplasat ilegal. Înainte de a trezi spiritul patriotic al contribuabililor, Primăria Slobozia avea obligația de a obține cel puțin 3 documente legale, potrivit Legii 50/1991, privind privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, respectiv Certificat de Urbanism, proiect de amplasare semnat conform legii de un arhitect și autorizație de construire. Asta ca să nu mai pomenim de avizul de mediu, care mai costă și el 100 de lei... Reprezentanții Serviciului... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 10:55 (5490 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Pe hârtie stăm bine

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Instituția Prefectului Ialomița a făcut public un raport privind «salubrizarea localităților, căilor de comunicație și cursurilor de apă». Raportul a fost finalizat la începutul lunii iunie 2018, ca urmare a unei serii de controale încrucișate ale reprezentanților Prefecturii, Gărzii de Mediu, Serviciului de Gospodărire a Apelor, ISUJ Ialomița și Gărzii Forestiere București. Rezultatele controalelor sunt îngrijorătoare, însă statistic «se înregistrează progrese»...

Jale la primăriile ialomițene
Ialomița rămâne o uriașă groapă de gunoi, indiferent cât de mult reușesc să «cosmetizeze... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 16:55 (7092 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Oficial, în Ialomița există 182 de baze sportive. Abandonate de primarii localităților pe raza cărora se află, multe dintre ele au nevoie de lucrări serioase de reabilitare și modernizare. Principala cauză care generează întârzierea acestor lucrări o reprezintă lipsa fondurilor necesare.

La vremuri noi, baze sportive vechi Potrivit unei statistici a Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, la nivelul județului nostru există 182 de baze sportive, multe dintre acestea fiind amenajate dinainte de Revoluție. Aceste baze sunt compuse fie din terenuri de fotbal, fie din săli de... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 14:15 (6415 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Scandalul public provocat de atitudinea abuzivă pe care Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, îl are față de subordonați a intrat în atenția oficialilor Ministerului Sănătății. Reprezentanții instituției au explicat faptul că directorul Gabriel Modrea va fi cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului. Contactat telefonic pentru a oferi un punct de vedere oficial față de acuzațiile care îi sunt aduse, Gabriel Modrea a refuzat să răspundă.

Cercetat disciplinar la București
Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 11:05 (7322 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Un studiu realizat de Agenția Națională Antidrog cu privire la consumul de substanțe interzise în rândul adolescenților din Ialomița scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Realizat în urmă cu 2 ani, studiul evidențiază faptul că tinerii din județul Ialomița sunt mari amatori de alcool și droguri, de cele mai multe ori preparate chiar de ei prin combinarea unor medicamente. Aceste date au fost prezentate în urmă cu o săptămână în cadrul unei ședințe desfășurată cu ușile închise la Prefectura Ialomița. La finalul dezbaterilor, toți cei prezenți la întâlnire s-au arătat depășiți de situație...

Dependenți de substanțe interzise... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 17:55 (7371 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Vizibil deranjată de faptul că este prea des criticată de unele ziare locale din Slobozia, Mariana Iancu a decis să interzică, printr-o adresă internă, accesul reprezentanților mass-media în incinta Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Toți reporterii care vor să relateze aspecte legate de activitatea unității medicale pe care aceasta o conduce trebuie să primească, în prealabil, acceptul său. În caz contrar, aceștia nu vor avea acces la informații, chiar dacă sunt publice!

Reporterii, tratați cu indiferență În cei aproape 2 ani scurși de la preluarea mandatului în calitate de manager... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 14:20 (11864 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria podului de la Dridu

Două administrații, o singură investiție

Istoria podului de la Dridu

Zilele trecute, Victor Moraru s-a aflat în «vizită de lucru» la podul de la Dridu. Inspecția a fost documentată reportericește și postată pe pagina de Facebook a președintelui Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, investiția trebuie finalizată până la sfârșitul lunii mai 2019, însă «graficul lucrărilor a fost devansat...». Un comunicat de presă remis publicității susține că pe șantierul de la Dridu «se lucrează non-stop». În spatele acestui afort administrativ de «cosmetizare» a realității se ascund însă ani de așteptare și o pagubă de 1,7 milioane de lei!

Vizită de lucru prezidențială... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 10:50 (6557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa experților întârzie autorizarea școlilor împotriva incendiilor

În Ialomița

Lipsa experților întârzie autorizarea școlilor împotriva incendiilor

O analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița arată că, la momentul de față, 15 unități de învățământ din județ nu au autorizații de securitate la incendiu. Dincolo de problemele organizatorice cu care se confruntă cei în administrarea cărora se află instituțiile de învățământ, obținerea acestor documente este îngreunată și de lipsa experților în domeniu. Potrivit informațiilor publice, la nivelul județului nostru există o singură persoană care are calificarea necesară de a realiza documentația necesară obținerii autorizațiilor de securitate la incendiu. Chiar dacă nu dețin aceste documente, școlile sunt verificate și monitorizate în permanență.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2018, 17:05 (8698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Doamna Maria, tămâietoare cu carte de muncă

Doamna Maria, tămâietoare cu carte de muncă

Cimitirul din Slobozia are cel mai mic tarif din județ pentru «servicii de tămâiat loc de veci». Adică 75 de lei pentru 40 de zile, cu lumânări și chibrituri incluse. Iar serviciul de tămâiat este asigurat de Maria Simion. Are 65 de ani și a preluat locul de muncă de la mamaia Frusina, care a tămâiat orașul timp de 45 de ani...

Vineri, cu doamna Maria
În cimitir e vineri și e liniște. De-acolo orașul nu se aude, iar zgomotul șoselei nu mai sperie pe nimeni... Sunt peste 10 mii de morți aici, dar nimeni nu-i mai cunoaște pe toți. Maria Simion îi cunoaște pe ai ei... «Doi pe zi... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2018, 11:25 (6972 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

contactul cu realitatea

Cei aflați la Putere pierd contactul cu realitatea. Cam așa se întâmplă de fiecare dată cu cei care acced mult prea facil în funcții de conducere. Dacă ascensiunea acestora s-ar produce potrivit unor reguli prestabilite și s-ar valoriza cu adevărat indivizi capabili, în funcții de conducere ar fi nominalizate doar persoane pregătite. Însă, după cum am mai spus, Puterea îmbată și la nivel decizional se instalează oameni care, în scurt timp, uită pentru ce au fost numiți. Complacerea în mediocritatea Puterii a devenit condiție de ocupare a unei funcții bine remunerate în sectorul public. Indiferent de coloratura politică, cei aleși sau instalați se remarcă prin ruperea de realitate. Un prim semn... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2018, 12:55 (4756 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii din Ialomița amână completarea Registrului Agricol Electronic

Primarii din Ialomița amână completarea Registrului Agricol Electronic

Obligate de lege să țină evidența Registrului Agricol în format electronic, multe administrații locale din Ialomița sunt în urmă cu acest demers. Primarii dau vina pe softurile pe care le-au cumpărat sau pe nepriceperea funcționarilor din subordine. În realitate, edilii comunelor ialomițene refuză cu bună știință să respecte legea din acest punct de vedere, de teamă că ar putea să piardă controlul asupra terenurilor care există pe raza localităților pe care le administrează...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Potrivit unei Ordonanțe de Urgență emisă de Guvernul României, utilizarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2018, 19:20 (5451 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Anul trecut

În Ialomița s-au cheltuit 4,7 milioane de lei pentru întreținerea asistaților social

Serviciile sociale din cadrul Primăriei Slobozia și Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au cheltuit anul trecut peste 4,7 milioane de lei pentru întreținerea beneficiarilor pe care îi au în supraveghere. Cea mai mare parte din această sumă a fost cheltuită pentru alimentele distribuite nevoiașilor.

Bani pentru Cantina de Ajutor Social
Aflată în administrarea Serviciului de Public de Asistență Socială al Primăriei Slobozia, Cantina de Ajutor Social a beneficiat în 2017 de un buget de 1,1 milioane de lei. Potrivit informațiilor care se regăsesc... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2018, 17:05 (4862 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident rutier în zona Țăndărei. Șapte victime!

UPDATE S-a activat Planul Roșu de Intervenție

Joi, 28 iunie 2018, în jurul orelor 17,30, s-a produs un grav accident rutier în zona Țăndărei. Potrivit primelor informații, ar fi fost implicate 3 autovehicule, fiind înregistrate șapte victime. Să adăugăm că autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție în acest caz. Știre în curs de actualizare.

S-a activat Planul Roșu de Intervenție Accidentul rutier s-a petrecut la intrarea în localitatea Țăndărei. Din primele informații, se pare că 4 mașini s-au ciocnit, rezultând șapte persoane rănite. Printre răniți, se aflau și doi minori. La fața locului au intervenit pompierii... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2018, 21:05 (7849 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

Vacanțe cu ghinion

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

După ce au plătit mii de euro ca să plece în vacanță, clienții Agenției Terra Tourism din Slobozia reclamă faptul că au fost escrocați de reprezentanții firmei. La sfârșitul săptămânii precedente, unii dintre ei au fost notificați prin SMS și email că nu mai pot ajunge la destinațiile pe care și le-au ales întrucât Agenția și-a declarat insolvența. Alții au aflat despre acest aspect prin intermediul rețelelor de socializare. Luni, 25 iunie 2018, păgubiții au depus o plângere la Poliție, în care au descris cu lux de amănunte ceea ce li s-a întâmplat. Mai mult, oamenii au reclamat și faptul că au fost amenințați de către cei care i-au păgubit!

Au depus plângeri la Poliție... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 19:55 (15714 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

WeAccelerate, programul prin care start-up-urile pot crește într-un ritm accelerat cu sprijinul Telekom Romania. Înscrie-te și tu!

Ai o pasiune pe care ai transformat-o în business? Ai un start-up și un produs care generează deja venituri și îți dorești să îți dezvolți afacerea rapid? Faci parte dintr-o echipă entuziastă, dar dificultățile legate de finanțare încetinesc evoluția proiectului?

Sprijin în valoare de câte 10.000 de euro pentru zece start-up-uri finaliste
Telekom Romania te ajută să îți îndeplinești toate aceste dorințe, prin programul WeAccelerate, menit să încurajeze digitalizarea antreprenoriatului românesc. Înscrie-ți start-up-ul în program și poti fi unul dintre cei 10 finaliști ai competiției, care vor beneficia de susținere a activității de antreprenoriat în valoare de... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 18:40 (10100 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: «Să știi mai multe, să fii mai bun!»

În săptămîna 1-5 aprilie 2013, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități de educație anti-infracțională și anti-victimală dedicate copiilor din mediul preșcolar și școlar. Pe parcursul celor 5 zile ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:05
(7042 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Acțiune preventivă

Polițiștii au organizat și desfășurat în cursul zilei de vineri, 5 aprilie, pe raza comunei Bărbulești, o acțiune pe linie de prevenire a criminalității în mediul rural. Pe timpul desfășurării activităților ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 15:16
(7125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pericol de inundații pe Dunăre în zona Fetești

Brațul Borcea amenință să iasă din matcă. Autoritățile din 7 localități aflate pe malul stîng al brațului sînt în alertă. Toate acestea din cauza unei avertizări Cod Galben de inundații emisă de Institutul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2013, 17:32
(11044 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de cuplare a unei conducte de alimentare cu apă la conducta magistrală din orașul Țăndărei, lucrări executate în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu, SC RAJ ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 18:32
(7387 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat definitiv la 26 de ani de închisoare în dosarul crimelor de la Constanța

Magistrații Înaltei Curți de Casație și Justiție au dispus, la începutul acestei săptămîni, condamnarea definitivă a lui Sergiu Băhăian. Acesta a primit o pedeapsă cu închisoarea pentru 26 de ani pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 17:34
(13774 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Aprilie 2013, 19:35


anunț angajare

Firmă de curățenie angajează personal curățenie birouri
Serviciul se efectuează în Slobozia, zona B-dul Chimiei, zilnic de luni-vineri, 2,5-3 h/zi, salariu 250 lei/lună.
Pentru informații 0268/211.000 sau 0737/211.000

2 Aprilie 2013, 16:13


Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Caz fără precedent la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Un tînăr de 24 de ani, condus sub escortă la Curtea de Apel București pentru a fi judecat într-un dosar privind infracțiunea de «trafic ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2013, 15:28
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton la un pas de moarte

În după-amiaza zilei de vineri, 29 martie a.c., pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier. Un bărbat de 46 de ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de un autocamion. ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 18:03
(8067 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Jandarmii ialomițeni, în sărbătoare

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița se pregătesc de sărbătoare. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 29 martie a.c., oficialii din cadrul instituției au anunțat ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:57
(10801 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: Cercetați pentru «dare de mită»

În seara zilei de joi, 28 martie a.c., agenții postului de Poliție Grivița au sesizat ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița cu privire la faptul că doi cetățeni prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:56
(11963 vizualizări - 5 comentarii)


Sobozia: «Școala Altfel» la Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va desfășura ample activități în cadrul campaniei inițiată de Ministerul Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun». Sub sloganul «Școala Altfel» ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:55
(5493 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 tineri, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări cu privire la 11 tineri din județ, cercetați pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat», suspecților fiindu-le întocmite dosare penale. 8 dintre tinerii ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 16:00
(5041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Ialomița: «Zilele Porților Deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură campaniei Ministerului Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun!». Timp de două zile, elevii din județ pot ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:32
(11966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută, căutată de Poliție

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale încearcă să-i dea de urmă adolescentei Iuliana Ionica Negoiță, de 17 ani, din Slobozia, care a dispărut de la domiciliu. În momentul în care a ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:30
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: La un pas de închisoare, după ce și-a vîndut pămîntul de două ori

O femeie de 50 de ani, din localitatea ialomițeană Albești, este pe cale să intre după gratii în urma unei tranzacții mai puțin legale. Ea a încercat să vîndă o suprafață de teren de două ori. Cazul a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:11
(8774 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Din cauza ninsorii și a gheții de pe carosabil, în dimineața zilei de 26 martie, pe raza localității Țăndărei, s-a produs un accident de circulație. În urma evenimentului rutier, o tînără de 23 de ani a ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2013, 19:11
(11450 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Martie 2013, 09:06


anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

26 Martie 2013, 02:12


RAJA a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma avertizărilor meteo, privind atenționările de Cod Galben și Portocaliu de ninsoare și viscol pentru mai multe județe, la nivelul SC RAJA SA s-a luat măsura activării Comandamentului pentru Situații ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2013, 02:11
(7209 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie, 191 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături de cetățeni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:28
(8821 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dunărea, la cota de atenție

Oficialii din cadrul Institutului Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor au emis o avertizare Cod Galben ce constă în creștere de niveluri și depășiri ale cotelor de atenție pe sectoarele Dunării ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:25
(7405 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic restricționat pe podul Giurgeni-Vadu Oii

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale a restricționat traficul pe podul Giurgeni-Vadu Oii din cauza lucrărilor de reparații. Această situație va dura pînă la finalul lunii mai 2013. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:24
(9487 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoții dezmembrează vagoanele CFR

În dimineața zilei de 17 martie, patrula de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat pe DN3B doi bărbați care transportau mai multe bunuri. La vederea oamenilor legii, suspecții au abandonat ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(8755 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Documente false pentru obținerea de credite

Polițiștii de investigare a fraudelor au dispus începerea urmăririi penale față de 4 persoane pentru comiterea de infracțiuni economico-financiare. În cauză sînt cercetate două femei de 27, respectiv 6 ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


23 martie: Slobozia marchează Ora Pămîntului

În fiecare an acțiunile care marchează Ora Pămîntului sînt tot mai numeroase. Pentru a marca și a da o notă festivă evenimentului, factori cu responsabilitate în acest domeniu au proiectat o serie de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:16
(6726 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, la Catedrala din Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în perioada 28-31 martie 2013, vor fi aduse spre închinare Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, în Catedrala din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:08
(7816 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosare penale pentru neplata obligațiilor fiscale cu reținere la sursă

Polițiștii de investigarea fraudelor din cadrul Poliției Urziceni efectuează cercetări față de un bărbat de 29 ani, din comuna Borănești, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. În fapt, suspectul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:07
(11561 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la proprietarii de ecvidee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în cadrul Programului acțiunilor sanitare veterinare și pentru siguranța alimentelor pentru anul 2013, a efectuat analize de laborator ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 14:13
(9675 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Martie 2013, 20:08


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...