Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătoarele Amarei, pe podiumul Europei

Lupte libere

Luptătoarele Amarei, pe podiumul Europei

«Ambiție, determinare, atitudine și, așa cum spunea unul dintre antrenorii lotului național, inimi de leu! Adevărate luptătoare cu care orașul Amara și județul Ialomița trebuie să se mândrească...» ne spune vădit emoționat antrenorul Marian Moraru. Săptămâna trecută, în orașul maghiar Gyor, s-a desfășurat Campionatul European de Lupte adresat juniorilor mici. Delegația României a obținut la această competiție 4 medalii, iar 2 dintre acestea au fost aduse de reprezentantele CS Amara. La 36 de kg, Nicoleta Băjan, deja obișnuită cu acest tip de competiții, a trebuit să lupte încă din start cu o durere cruntă la ureche. Sportiva a strâns din dinți și, cu toate că a pierdut prezența în finală, în fața... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2018, 12:10 (2737 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de câmp

Campionatul Național de 10 ani la Slobozia

Tenisul de câmp este un sport apreciat în mod deosebit în țara noastră și, mai cu seamă, la Slobozia. Cocheta arenă TenisCon și, probabil, terenurile care aparțin CSM Unirea, vor găzdui începând cu 24 iunie 2018 Campionatul Național adresat copiilor de 10 ani. Slobozia nu a mai organizat de 5 ani o competiție de asemenea anvergură, iar cei care se ocupă de acest eveniment se pregătesc pentru un adevărat asalt al micilor sportivi. Vor fi peste 160 de jucători și jucătoare, în calificări sau pe tabloul principal. Competiția va debuta pe 24 iunie a.c., cu etapa calificărilor, iar pe 25 iunie 2018 vor începe bătăliile pe tabloul principal. La acest eveniment sportiv, probabil cel mai important găzduit... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2018, 11:05 (5101 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Activități extrașcolare în spații insalubre la Fetești

Activități extrașcolare în spații insalubre la Fetești

Elevii din Fetești își desfășoară activitățile extrașcolare într-un atelier insalubru aparținând Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară. Roxana Căluță, directorul Palatului Copiilor din Slobozia, susține că filiala a făcut demersuri pentru schimbarea situației. «Am făcut o solictare către Primărie pentru un alt spațiu... Încă nu am primit un răspuns!».

Zi de vară la «Palatul» de la Fetești Atelierul în care își desfășoară activitatea filiala din Fetești a Palatului Copiilor e o cocioabă betonată, lungă și nevăruită de ani. Curtea arată ca un teren viran, cu iarba uscată și pământul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2018, 17:50 (6085 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița au promovat în procent de 69,61%

Rezultate preliminarii Evaluarea Națională 2018

Elevii din Ialomița au promovat în procent de 69,61%

Marți, 19 iunie 2018, s-au afișat rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională 2018. Potrivit reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul mediilor cuprinse între 5 și 10, adică a celor considerate promovate, a fost de 69,61%. La Evaluarea Națională 2018, în Ialomița au participat 1764 de elevi.

4 medii de 10 Potrivit informațiilor publice, la Evaluarea Națională 2018 în județul Ialomița s-au înscris 1825 de elevi, prezenți în sălile de examen fiind 1764. Rezultatele preliminarii arată că 1228 de elevi de clasa a VIII-a au obținut medii cuprinse între 5 și... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2018, 13:10 (7480 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înșelăciuni ale arendașilor din Ialomița

Înșelăciuni ale arendașilor din Ialomița

Paraschiva Linte are 80 de ani și deține 9,78 ha de teren pe teritoriul comunei Gheorghe Lazăr. În anul 2011, ea a arendat terenul către II Alexandru Sturzoiu... La 7 ani distanță, Primăria Gheorghe Lazăr o execută silit pentru... neplata impozitului pe teren!

O nouă metodă de fraudă Concurența dintre arendașii ialomițeni a generat o majorare a valorii arendei și o diminuare constantă a «ilegalităților» din acest domeniu. Paraschiva Linte nu a beneficiat însă de aceste «beneficii». La 80 de ani, femeia își caută dreptatea prin tribunale după ce a arendat o suprafață de 9,78 ha de teren... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2018, 11:15 (10917 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Nu doar spitalele din Ialomița se confruntă cu deficit din punct de vedere al medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță. La momentul de față, activitatea de zi cu zi se desfășoară cu doar doi medici, deși schema de personal prevede 10 posturi. Deși s-au făcut numeroase solicitări, iar posturile libere au fost scoase la concurs, toate demersurile au rămas fără răspuns.

Situație delicată Potrivit actelor normative, în cadrul Serviciilor Județene de Ambulanță ar trebui să existe câte un medic specialist pentru 30 mii de locuitori. Un calcul estimativ arată că la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 15:35 (5649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean este parte în 1347 de dosare

Statistică oficială

Fiscul ialomițean este parte în 1347 de dosare

Activitate intensă a consilierilor juridici din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Aceștia trebuie să reprezinte instituția în 1347 de procese. Cea mai veche acțiune în instanță în care Fiscul ialomițean este parte a împlinit anul acesta 15 ani și are ca obiect insolvența unui fost IAS, privatizat, din zona Feteștiului...

Litigii pe bandă rulantă Chiar dacă din punct de vedere al colectării banilor publici Fiscul nu stă prea bine, la capitolul litigii în instanță procesele curg pe bandă rulantă. O statistică oficială a Administrației Județene a Finanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 13:15 (4092 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Căzănești a asfaltat două străzi private

Erori administrative impardonabile

Orașul Căzănești a asfaltat două străzi private

În 2014, Consiliul Local Căzănești decidea asfaltarea a două străzi din bugetul public. La 4 ani distanță, primarul nou ales, Alexandru Măchiță a descoperit că cele două străzi nu aparțin legal orașului. Valoarea investiției a fost de 700 mii de lei. Primarul susține că situația poate fi rezolvată prin «donație» și «expropriere»...

O eroare administrativă de colecție
Administrațiile locale din Ialomița au construit trotuare în câmp, sisteme de iluminat public în pădure, faleze impracticabile pe malul Dunăriii... Iar acum s-a reușit asfaltarea a două străzi care nu aparțin, legal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 11:05 (7852 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are mai puține persoane asigurate medical

Ialomița are mai puține persoane asigurate medical

Ialomița se confruntă cu o scădere masivă a numărului persoanelor asigurate medical. Potrivit cifrelor date publicității de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în intervalul 2015-2017 numărul asiguraților s-a diminuat cu câte 10 mii de persoane în fiecare an. Deși greu de explicat, cheltuielile pentru Sănătate s-au majorat, în același interval de timp, cu sume cuprinse între 10 și 20 milioane de lei!

Mai puține persoane asigurate în Ialomița
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au făcut o analiză cu privire la numărul persoanelor asigurate... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 17:05 (5655 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Marian Aldea din Slobozia a plătit degeaba un prejudiciu de 2 milioane de lei

Achitat definitiv de Curtea de Apel București

Afaceristul Marian Aldea din Slobozia a plătit degeaba un prejudiciu de 2 milioane de lei

Acuzat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», un om de afaceri din Slobozia, pe numele său Marian Aldea, prezintă cu documente modul în care a fost anchetat și condamnat pe nedrept de magistrații din Ialomița. După mai bine de 3 ani de procese și obligat la plata unui prejudiciu de 2 milioane de lei, afaceristul a fost achitat definitiv de Curtea de Apel București! Chiar dacă a trecut ceva timp de la emiterea acesteia, soluția de achitare a Curții de Apel din București scoate în evidență modul deficitar cu care judecătorii din Ialomița soluționează dosarele aflate pe rolul instanțelor. Acum, Marian Aldea încearcă să-și recupereze banii pe care i-a plătit statului român de pomană pentru prejudiciul... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 13:55 (11782 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii împlinește toamna aceasta 22 de ani. Și încă își caută identitatea și publicul... Până la identificarea lor, raportează anual sute de mii de vizitatori «virtuali». În 2017, oficialii instituției au numărat puțin peste 150 de mii, cifră care include și... vizitele virtuale! În același an, pentru susținerea activităților desfășurate în cadrul Muzeului, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei...

Un muzeu mai mult mort decât viu
Muzeul Național al Agriculturii este o instituție subordonată Consiliului Județean Ialomița. A fost deschis... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 10:50 (14615 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Micii antreprenori ai Sloboziei

Micii antreprenori ai Sloboziei

Există o lume aflată dincolo de realitatea sordidă a provinciei. O lume a celor care cred într-o lume cu mașini electrice, energie «curată», roboți industriali și «loasir» de calitate. Au între 15 și 17 ani și dovedesc deja că sunt capabili să schimbe lumea... Săptămâna trecută, șansa lor s-a numit «Micul Antreprenor». Șansa noastră ar fi ca să-i sprijinim să devină ceea ce visează. Sau măcar să nu le ucidem visurile...

Un concurs devenit tradiție
Concursul «Micul antreprenor» a ajuns la ediția a V-a. Iar numărul elevilor implicați direct în concurs la 30! Anul acesta s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2018, 11:05 (5777 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: Femeie mușcată de șarpe în propria gospodărie

Munteni Buzău: Femeie mușcată de șarpe în propria gospodărie

O femeie din localitatea Munteni Buzău a trecut prin clipe de groază după ce a fost mușcată de un șarpe, chiar la ea în curte. Speriată, ea a sunat la 112, iar un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a transportat-o direct la Spitalul de Urgență Floreasca din București, pentru investigații medicale amănunțite.

Transferată de urgență la București
Din primele informații, se pare că femeia se afla în curte și lucra în grădina de legume, moment în care un șarpe i s-a încolăcit de picior și a mușcat-o de trei ori. Speriată de ceea ce i s-a întâmplat, femeia a sunat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2018, 12:42 (9398 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ne mai putem face bine?

S-ar fi născut la 1 februarie 1852, în satul Haimanale, care astăzi îi poartă numele. Ion Luca Caragiale, cel mai mare dramaturg al românilor, s-a stins la 9 iunie 1912, după ce, din 14 martie 1905, se stabilise definitiv la Berlin. În fapt, autoexilul lui Caragiale începuse de prin 1903... În mare, datele biografice reflectă viața celui ce a fost Ion Luca Caragiale. Ne-au atras însă atenția scrisorile lui Ion Luca Caragiale, redactate în perioada autoexilului și adresate prietenului său, Alexandru Vlahuță. În cele ce urmează, vom extrage câteva pasaje. «Așadar, să nu ne mai facem inimă rea și spaimă gândindu-ne că lumea românească ar fi mai stricată decât altele. Nu, hotarât; neamul acesta nu e un neam stricat, e numai nefăcut încă; nu e pân’acum dospit cumsecade. E încă nelimpezit de mizeriile seculare sub care a mocnit cu junghetura frântă; încă nu crede în dreptate; încă nu poate scoate din sânu-i pe cine să-i poată comanda; încă nu știe de cine să asculte-fiindcă nu are deocamdată încredere în nimeni...»... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2018, 12:40 (4222 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

În urmă cu o săptămână, în Cartierul Strachina din Țăndărei, doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost agresați  în timpul serviciului. Deși oficial în spațiul public s-a vehiculat că în vizorul anchetatorilor se află patru suspecți, noi informații arată că faptele de ultraj asupra polițiștilor au fost comise de șapte persoane. Doi dintre aceștia se sustrag cercetărilor și sunt căutați de autoritățile judiciare în Anglia, alți trei sunt încă neidentificați, iar pe numele ultimilor doi au fost emise măsuri preventive. Unul este cercetat în stare de libertate sub control judiciar, iar un altul a fost reținut pentru 30 de zile...

Focuri de armă în mahalaua Strachina... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2018, 17:25 (6855 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Abandon administrativ la Slobozia

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Statuile din Piața Revoluției reprezintă un nou motiv de scandal între Primăria Slobozia și Ministerul Culturii. Potrivit proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului, în fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» ar fi trebuit amplasate șase busturi întruchipând personalități marcante ale istoriei și culturii României, însă demersul s-a lovit de refuzul Ministerului Culturii de a aviza expunerea publică a operelor. Lucrările au fost comandate de ACM 4 București, firma care reabilitează Piața Revoluției din Slobozia, și executate de sculptorul Gabriel Manole. Deși realizate integral, în așteptarea avizelor de la Cultură, statuile stau abandonate în curtea artistului de 2 ani...
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 19:10 (5417 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

Toată presa s-a grăbit să vă spună «cine», «unde», «când», «cum» și «de ce» cu marele miting PSD... E deja neinteresant! Așa că noi ne-am gândit, plecând de la aceste fotografii postate pe Facebook, să vă explicăm care sunt abuzurile la care au fost supuși «abuzații de serviciu» al PSD Ialomița. Primul din stânga, Ștefan Mușoiu, se consideră abuzat pentru că a făcut anticameră la sediul PD pe vremurile când îl controla «statul paralel». Pe al doilea, primarul Adrian Mocioniu, l-au abuzat, în ordine aleatorie, Cristina, Valentina, Andra, Floricica, Gina, Maria, Ana, Ioana... Și șirul ar putea continua dacă nu l-ar abuza până la deshidratare Luminița. De la capătului tunelului. Al treilea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 16:20 (12341 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

În ultimii 6 ani, Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru studii de fezabilitate aferente unor investiții care nu s-au realizat niciodată sau au șanse minime să fie realizate. Potrivit datelor oficiale, 11 din cele 15 studii au fost comandate de către administrația Moraru...

Discurs prezidențial Președintele Moraru susține în toate discursurile sale publice că investițiile inițiate de către administrația județeană au nevoie de minimum 3 ani pentru a deveni funcționale. «Investițiile finalizate de noi vor fi finalizate în anul 2021!» a declarat el la ultima conferință... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 19:25 (9899 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Feisbuc administrativ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, a făcut publică pe pagina sa de Facebook o «propunere grafică privind indicatoarele de intrare în județul Ialomița». Trecem cu vederea peste faptul că această propunere nu este prezentată, cum ar fi firesc, pe site-ul instituției. Nu face obiectul articolului de față. Ceea ce ne-a atras însă atenția este postarea lui Ilie Comănița, care susține emfatic următoarele: «Cam sărăcuț! Semnalul de intrare într-un județ trebuie să fie reprezentativ pentru un teritoriu! Ce reprezintă indicatorul prezentat? Sărăcia unui județ?». Veți exclama, poate: ei și?! încă un frustrat care își dă cu părerea despre administrație... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:50 (5588 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Curtea de Apel București

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița încep să piardă în instanță puținele dosare prin care au încercat să înlăture mica corupție la nivelul județului. Recent, Curtea de Apel București a pus în libertate o parte dintre agenții Postului de Poliție Bordușani, anchetați și arestați preventiv în iarna anului 2016, sub acuzația de «luare de mită» sau «abuz în serviciu». Decizia judecătorilor din București este definitivă!

Filmul unei anchete În februarie 2016, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița informa opinia publică, printr-un comunicat de presă, arestarea preventivă... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:15 (5344 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Absolvenții 2010 și șomajul

Absolvenții promoției 2010 care nu-și găsesc slujbe pot beneficia de serviciile și facilitățile acordate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița.
În conformitate cu prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:13
(16777 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 67000 de lei și 25 de permise reținute

3 infracțiuni constatate, 306 sancțiuni contravenționale aplicate, 7 certificate de înmatriculare retrase și 25 permise de conducere reținute. Acesta este bilanțul unei serii de acțiuni desfășurate la acest ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:12
(18828 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vineri, 30 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-12.00, efective ale Poliției Slobozia, agenții ai posturilor de poliție arondate, împreună cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:28
(20898 vizualizări - 0 comentarii)


Ministerul Administrației și Internelor organizează tabere pentru copiii afectați de inundații

Peste 180 de copii care locuiesc în zonele din Moldova afectate de inundații vor participa în perioada următoare la tabere organizate de Ministerul Administrației și Internelor, în spațiile de cazare aflate ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:22
(22669 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut

Copil dispărut

Polițiștii desfășoară activități de cercetare, investigare și căutare a unui minor de 13 ani, pe nume Bucur ȘTEFĂNEL, din localitatea Fierbinți-Tîrg, care a dispărut de la domiciliu. Dispariția a fost anunțată ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:45
(19923 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Trei accidente rutiere cu victime într-o singură zi

În cursul zilei de miercuri, 28 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu mai multe victime. Primul eveniment rutier a fost anunțat pe raza localității Ion Roată și s ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:43
(18552 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Service auto angajează
• inginer mecanic
• electrican auto
Condiții de angajare
• experiență în service minim 2 ani, seriozitate
Candidații interesați pot trimite CV-urile la sediul firmei ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:14
(18659 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Imnului Național, sărbătorită la Slobozia

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat joi, 29 iulie, un ceremonial de sărbătorire a Zilei Imnului Național. Festivitatea s-a desfășurat în fața sediului Prefecturii și a reunit personal ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:51
(19774 vizualizări - 0 comentarii)


Comerciant ambulant prins de jandarmi

Jandarmii ialomițeni au fost sesizați miercuri, 28 iulie, despre faptul că pe o stradă din Slobozia un bărbat încerca să vîndă o drujbă la un preț mai mic decît cel al pieței. Jandarmii deplasați la fața ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:49
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Și-a dat foc la haine

Un bărbat din localitatea Lăcusteni, aflat în stare de ebrietate, a incendiat mai multe articole de îmbrăcăminte din dormitorul locuinței. Pompierii militari de la Garda Țăndărei au intervenit cu operativitate ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(24316 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Accident

Miercuri, 28 iulie a.c., după-amiază, în jurul orei 15.10, echipajul de descarcerare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitat să intervină ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(22677 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Două persoane rănite într-un accident

În dimineața zilei de miercuri, 28 iulie a.c., în jurul orei 06.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, pe raza localității Bucu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:37
(19388 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Urziceni: Acțiune de amploare a polițiștilor

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița-Serviciul Rutier, Serviciul de Ordine Publică, Serviciul de Investigare a Fraudelor, Serviciul Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:31
(10399 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 18:09
(11125 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:53
(16477 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: L-a călcat camionul

În cursul nopții, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Pe scurt, polițiștii au stabilit că, în timp ce un bărbat, de 53 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(18725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Borănești: Hoți de găini, arestați

Polițiștii ialomițeni au reținut luni, 26 iulie, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 32 și 52 de ani, toți din localitatea Borănești, după ce au fost surprinși în flagrant în noaptea de joi spre vineri ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(23421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident cu două victime

Marți, 27 iulie, s-a produs un alt accident de circulație, în afara municipiului Slobozia, soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Polițiștii au efectuat cercetări, stabilind că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:44
(17303 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Captură record de deșeuri neferoase

Polițiștii Feteșteni au interceptat la finalul săptămînii precedente un transport de deșeuri neferoase pentru care nu existau documente de proveniență. Materialele neferoase a fost confiscate, iar polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 13:13
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


Disponibilizările din sectorul public, în atenția Comisiei de Dialog Social

Joi, 29 iulie, Comisia de Dialog Social din cadrul Instituției Prefectului Județului Ialomița se va întruni în ședința lunară. Pe ordinea de zi a lucrărilor se va discuta un singur punct, dezbaterile vizînd ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 09:58
(18420 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2010, concurenți

Cîștigătorii preselecției și, implicit, concurenții ediției 43 a «Trofeului Tinereții» Amara sînt, în ordinea intrării în concurs, stabilită prin tragere la sorți: 1. Daniela COJOCARU (25 ani, Iași), 2. Diana ȘERBAN (16 ani, Ialomița) ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:49
(22643 vizualizări - 0 comentarii)


Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19359 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12085 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20318 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22294 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13740 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13285 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21879 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17173 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...