Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2018, 11:10 (9352 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Scandalul penal în care a fost implicat l-a determinat pe Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni, să-și dea demisia din funcțiile publice pe care le deținea în cadrul administrației locale. De asemenea, el a renunțat și la calitatea sa de președinte al organizației PSD Urziceni.

Primăria își caută alt viceprimar Reprezentanții administrației locale din Urziceni au confirmat faptul că Liviu Cazan a demisionat din  funcția de viceprimar și cea de consilier local al municipiului. Ca urmare a acestui fapt, edilul Constantin Sava a declarat: «Nu comentez situația domnului ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 23:20 (10807 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005», locul II la Galați

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», locul II la Galați

La finele săptămânii precedente, la Galați, s-a desfășurat un interesant turneu de juniori, organizat de ACS Sporting, din localitate. Unirea Slobozia a participat la categoria 2005 cu două echipe. Unirea A a reușit 3 victorii și un egal, care au propulsat-o în finala competiției: 4-2 cu Pro Sport Focșani, 13-0 cu juniorul Galați, 0-0 cu Suporter Oțelul, iar în semifinală a trecut cu 4-0 de campioana județului Galați, Șoimii Dunăreni. În finală, echipa pregătită de Ion Ionescu a pierdut cu 1-3 în fața celor de la Sporting Onești. Unirea Slobozia a dat golgheterul competiției, Cătălin Munteanu marcând 14 goluri. A doua echipă, formată cu precădere din jucători născuți în 2006, s-a clasat pe locul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 21:50 (4418 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Pepiniera lui Alex Ivan

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Pepiniera lui Alex Ivan

Sunt încă mici, abia dacă au împlinit 10-11 ani, dar hotărâte deja să ia în stăpânire suprafața dintre semicercuri și să încânte publicul cu reușitele lor. Sunt campioanele județului la categoria lor de vârstă, iar de curând au bifat cea mai înaltă treaptă a podiumului, la turneele organizate la Topoloveni și, săptămâna trecută, chiar în Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Pași mici, dar siguri, dirijați de un tânăr antrenor, care caută să le dea încredere  și care, în 16 luni, a creat la CSM Unirea Slobozia o frumoasă trupă care a pornit de la joaca de-a handbalul și este gata să ia în serios jocul cu mingea mică. Alexandru Ivan vorbește cu entuziasm despre rezervele însemnate de esențe tari... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 20:20 (7719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, campioană

Cu două etape înainte de finalul sezonului, lucrurile au devenit clare în privința titlului de campioană a fotbalului ialomițean. Prin golurile reușite de Șocălnea și Vizuroiu, în meciul cu Ion Roată, Abatorul Slobozia a rămas la 7 puncte de Recolta Gheorghe Doja și, practic, a obținut biletul pentru promovare în Liga a III-a. După aproape un deceniu în care titlul a aparținut altor echipe (4 dintre acestea nu mai există!), băieții lui Nicu Bunea reușesc să se impună. Interesant este că lotul Abatorului a fost alcătuit exclusiv din fotbaliști formați în județul nostru.

6 ani de secetă... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 19:05 (19574 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Postul de pivot, acoperit

Handbal, HCM Slobozia

Postul de pivot, acoperit

HCM Slobozia continuă să-și contureze lotul în vederea revenirii imediate în Liga Națională. Săptămâna trecută, o altă jucătoare care a evoluat și în sezonul trecut la echipa noastră, și-a prelungit contractul pentru încă un sezon. Este vorba despre pivotul tunisian Mouna Jlezi. Acest post va fi dublat din toamnă de tânăra Andriyana Naumenko, în vârstă de 19 ani. Născută în Ucraina, Andriyana Naumenko a venit în România încă din perioada gimnaziului. A început handbalul la Baia Mare, sub îndrumarea antrenoarei Ioana Marta. În ultimii 2 ani, a evoluat pentru Minaur Baia Mare alături de care, în această primăvară, a reușit promovarea în Liga Națională, obiectiv pe care și-l propune și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 18:25 (4477 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

O serie de date statistice oferite de Institutul Național de Statistică arată că numărul elevilor înscriși la școală în județul Ialomița a scăzut semnificativ în ultimii 17 ani. Astfel, dacă în 2000 la nivelul județului se aflau în evidențele școlilor peste 50 mii de elevi, anul trecut numărul elevilor s-a redus la 39 de mii! Factorii care determină această scădere îngrijorătoare sunt diverși, însă soluții pentru remedierea situației sunt greu de găsit.

Statistici îngrijorătoare Măcinată de lupte interne și de politici educaționale ineficiente, școala ialomițeană nu poate face față... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 17:25 (8409 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Plaja Zorilor (UGSR), cea mai frecventată plajă din stațiunea Amara, își întâmpină turiștii în condiții deplorabile. Nisipul a dispărut, serviciile de alimentație publică sunt minimale, iar administrația declară că «anul acesta vor fi executate doar lucrări de întreținere, fără alte investiții majore...».

Plaja autorităților, plaja nimănui Oficial, Plaja Zorilor (UGSR) este pregătită pentru sezonul estival. Conform declarațiilor autorităților, la sfârșitul săptămânii precedente «au fost executate o serie întreagă de lucrări care au ca scop desfășurarea în bune condiții a activităților... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 14:05 (6532 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd sume importante din bugetul acordat Sănătății din cauza lipsei de personal specializat și a aparaturii. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate fac publică această situație folosind ca exemplu medicina de laborator. Dacă centrele private din județ reușesc să încaseze aproape spre maxim sumele acordate pentru decontarea analizelor medicale, în ceea ce privește spitalele, situația este complet opusă. Fără specialiști sau echipamente acreditate, unitățile medicale își reduc la jumătate decontările pentru investigațiile medicale pe care le realizează.

La stat, calitatea lasă de dorit... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 10:55 (5595 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

În 2017

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a prezentat o situație a celor mai mari subvenții pe care fermierii din județ le-au primit anul trecut. Estimativ, valoarea ajutoarelor financiare se ridică la 73,4 milioane de lei. Pe lista beneficiarilor de subvenții record apar însă și nume controversate, precum cele ale latifundiarilor Ștefan Poienaru sau Viorel Nica, acuzați în repetate rânduri de practici ilegale în accesarea acestor subvenții.

Sume record pentru fermieri
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița au realizat un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 16:10 (11026 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

Examenele naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureatul, încep în aproximativ două săptămâni, iar centrele de examen din județ nu sunt pregătite corespunzător pentru desfășurarea testărilor. Mai bine de jumătate dintre școlile unde elevii de clasa a VIII-a și cei de a XII-a vor susține probele scrise ale acestor examene au probleme de logistică. Concret, nu dispun de suficiente sisteme video de supraveghere, calculatoare, imprimante sau conexiuni la internet. Mai mult, acolo unde există toate aceste componente tehnice trebuie înlocuite pentru că s-au învechit. Pe de altă parte, profesorii refuză să intre în săli la supraveghere sau să corecteze lucrările. În ciuda acestor deficiențe, oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 13:35 (4686 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Lege pentru 854 de angajați

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Consilierii județeni aprobă miercuri, 30 mai 2018, alocarea a 1,245 milioane lei pentru tichetele de vacanță ale funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean Ialomița și instituțiilor subordonate. Președintele Victor Moraru a declarat că acordarea acestor tichete este obligatorie și se face «conform legii». În luna aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotârâre prin care stabilea regulamentul intern de acordare a acestor tichete de vacanță pentru angajații Primăriei.

Despotism luminat
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 11:10 (5549 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

Din nou în atenția anchetatorilor

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

UPDATE Liviu Cazan, sub control judiciar pentru 60 de zile

Surse judiciare au confirmat în exclusivitate pentru Independent faptul că procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore într-un dosar penal deschis la Slobozia și în care procurorii au reținut infracțiuni de natură economică, dar și fapte de abuz în serviciu, fals în înscrisuri sub semnătură privată sau delapidare.

Ancheta este în curs Din primele informații, se... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 20:25 (37484 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Premiul «Limba de lemn cu freză de diamant» pentru Mariusică

Feisbuc mass-media

Premiul «Limba de lemn cu freză de diamant» pentru Mariusică

Acordăm săptămâna aceasta, după îndelungi dezbateri (dar cu unanimitate de voturi) premiul special «Limba de lemn cu freză de diamant» tânărului Dan Marius Trică, în calitatea sa de semnatar al unei... corespondențe de călătorie!? El a relatat în publicația «Ialomița», într-un limbaj de copil de clasa a II-a primară despre o excursie didactică organizată de Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara la vecinii noștri bulgari de la Nisipurile de Aur.
Înainte de a vă lăsa să savurați fragmentul care ne-a atras atenția, mulțumim public doamnei Elisabeta Beciu pentru grija de a fi postat integral pe Facebook acest articol care torturează cu sadism... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 19:55 (9568 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu-și poate desfășura activitatea corespunzător în lipsa unui director medical. Funcția a rămas vacantă în luna martie, după ce medicul Mădălina Baltă a refuzat prelungirea interimatului său, acuzând relația deficitară pe care a avut-o cu managerul Mariana Iancu. Se pare că atitudinea nepotrivită pe care o are față de cadrele medicale i-a făcut și pe ceilalți medici specialiști să refuze numirea pe această poziție. Reprezentanții unității medicale neagă această evidență și spun că au scos postul la concurs.

Se caută soluții Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 16:25 (5394 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

O dată vede nașul televiziunea finului

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

Televiziunea de la butoniera Președintelui Moraru a primit ordin de evacuare. Conducerea firmei Antena 1 Media SRL mai are două săptămâni la dispoziție pentru a identifica un nou sediu. Conform unor surse credibile, administratorul Mariana Jantea face eforturi pentru a rezolva amiabil problema. «Vom face o conferință de presă!» a răspuns aceasta la întrebarea «Quo vadis?» zâmbindu-ne galeș. O scutim de efort, fiindcă am găsit pe Facebook fotografia alăturată...

Mai jos nu se poate
La începutul anului în curs, finul Președintelui Moraru, Vasile Bratu, prelua de la matusalemicul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 14:05 (12191 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Se întâmplă la DSP Ialomița

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Din cauza unei probleme la alimentarea cu energie electrică, sistemul frigorific în care Direcția de Sănătate Publică păstrează vaccinurile distribuite în Ialomița de Ministerul Sănătății s-a defectat. Instituția urmează să primească 5500 de doze de ser antirujeolic și antihepatitic B pe care nu mai are acum unde să le depoziteze.

Se caută soluții
Din primele informații, se pare că sistemul frigorific a cedat din cauza unor probleme electrice. O siguranță care alimentează frigiderele s-a blocat și nu mai poate distribui curent în instalații. În respectivele frigidere trebuie depozitate... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 13:00 (5741 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Comportamentul abuziv pe care îl are la serviciu directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Gabriel Modrea, a intrat în atenția Ministerului Sănătății. În urmă cu o săptămână, Corpul de Control al instituției a realizat o investigație amănunțită la sediul DSP Ialomița, vizată fiind activitatea lui Gabriel Modrea din ultimul timp. La rândul lor, reprezentanții Prefecturii Ialomița au făcut publice o serie de deficiențe pe care le-au descoperit cu privire la maniera deficitară cu care Modrea conduce Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-o ediție anterioară, ziarul nostru a făcut publică o înregistrare audio în care Gabriel Modrea jignește o angajată, pe care o numește «incapabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 10:50 (5849 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

#rezistăm

Am rezistat când răposatul deputat țărănist Gheorghe Cristea făcea instrucție cu șefii Poliției ialomițene, fostul comandant Dinu fiind muștruluit în fața sediului Inspectoratului de un parlamentar al Puterii încălțat în șlapi și îmbrăcat cu bermude colorate. Am înghițit și vremurile sub Adrian Năstase, când în sediul Prefecturii se rostea în șoaptă numele premierului de atunci în timp ce același prim-ministru permitea descălecătorilor Luigi Bergheș&Enciu Fernando să exploateze fără niciun document terenurile din Balta Ialomiței. Am rezistat și când fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, «doamna de fier» Maria Petre încuia ușile dintre Prefectura Ialomița și Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2018, 13:10 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Titanii Olimpiadelor Umaniste

Titanii Olimpiadelor Umaniste

Andrei Șerban Vînosu este unul dintre puținii elevi de clasa a VIII-a din Ialomița care a participat în fiecare an la o Olimpiadă Națională. Alina Nicoleta Brăcaci, colega lui, colecționează de 4 ani diplome și medalii la toate cocursurile naționale cu profil Umanist. Iar Alina Maria Râncă, elevă în clasa a VI-a, a obținut anul acesta premiul I la faza Națională a Olimpiadei de Lingvistică «Solomon Marcus». Sunt trei elevi eminenți ai Școlii «Sfântul Andrei» Slobozia care au reușit să transforme învățatul în pasiune, primind astfel recunoașterea lumii academice din România.

Antrenori pentru «Turnul lui Babel»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2018, 17:55 (6432 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9499 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...