Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

A dispărut de mai bine de două luni

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

Un angajat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este căutat de mai bine de două luni de familie și prietenii apropiați. Rudele sale spun că bărbatul, care anul acesta în septembrie împlinește 38 de ani, a declarat că iese până în fața blocului, după care nu a mai revenit acasă. Oamenii spun că au făcut numeroase demersuri pe lângă autorități pentru a afla ce s-a întâmplat cu Sergiu Burghi, însă de fiecare dată ușile le-au fost trântite în nas.

Căutări zadarnice Mama bărbatului dispărut încă din data de 21 martie 2018, pe numele său Sergiu Burghi... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2018, 12:20 (10583 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

Se întâmplă la Slobozia

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

O adolescentă de 16 ani și un adolescent de 17 ani, elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au ajuns la spital după ce li s-a făcut rău la școală. În urma analizelor s-a constatat că cei doi ar fi consumat substanțe interzise, de genul etnobotanicelor. În  acest caz a fost deschisă o anchetă penală.

Transferați de urgență la București
Din primele informații se pare că cei doi adolescenți ar fi participat la o activitate de prevenire dedicată «Zilei Internaționale de Luptă Împotriva Fumatului» și li s-ar fi făcut rău în timpul acestei manifestări. Prima... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2018, 13:05 (82884 vizualizări - 140 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

Viață de bugetar!

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

La jumătatea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se remarcă printr-o singură realizare concretă. El a reușit să majoreze de 3 ori în 2 ani salariile celor 142 de angajați aflați în subordinea sa directă! Valoarea acestor salarii se ridică la 12,2 milioane de lei anual. Administrația locală cheltuie alte 26,8 milioane de lei pentru plata celor 550 de angajați din instituțiile subordonate Primăriei Slobozia...

Permutări, combinații, aranjamente... În ultimii 15 ani, numărul de angajați din aparatul propriu al primarului Sloboziei a crescut de aproximativ 4 ori. Numai în mandatul lui... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2018, 17:05 (6309 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Premieră la Slobozia

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, a rămas fără gard. Primăria Slobozia a dărâmat săptămâna trecută porțiunea construită «ilegal» în anul 2014 pe spațiul public.

Mai bine mai târziu, decât niciodată La sfârșitul săptămânii precedente, Primăria Slobozia a dărâmat, în sfârșit, porțiunea de gard construită ilegal de către juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, pe vremea când acesta era consilier local al muncipiului Slobozia. Decizia survine la 4 ani după ce ziarul nostru a sesizat ilegalitatea. Iată ce scriam la momentul respectiv: «La începutul lunii decembrie 2014, dezvăluiam faptul că juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, după ce și-a ridicat vila cu sprijinul firmei FloriConstruct, a poftit să-și extindă și curtea. Concret, proaspătul oficial local s-a extins, ilegal, cu câțiva metri, în curtea viitoarei școli pe care autoritățile o vor construi în cartier. Din schițele de proiect reiese faptul că juristul Zamfir și-a mărit suprafața concesionată cu 3 metri lungime și alți 3 metri lățime din terenul aflat în vecinătatea curții sale, destinat pentru construcția unei unități de învățământ. Potrivit Legii 15/2003, în baza căreia Primăria Slobozia a oferit respectivele loturi, fiecare beneficiar al acestei prevederi legale avea dreptul la o suprafață concesionată de maxim 300 de metri pătrați. Întrebat cu privire la această extindere, juristul Zamfir a dat vina pe unul dintre muncitori: „Nu știu, că nu am fost acolo, băiatul a greșit când a măsurat... Nu cred că am depășit, o să verific, dar din câte știu eu grădinița și școala sunt ceva mai departe!“»... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2018, 11:10 (7046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ca la handbal

Fotbal, Liga a III-a, Victoria Traian-Unirea Slobozia 2-12

Ca la handbal

Sezonul competițional s-a terminat pentru Unirea Slobozia cu o papară ca-n afacerile dintre semicercuri, administrată în deplasare cenușăresei seriei, Victoria Traian. Cu toate că Enache Costea și-a permis luxul de a utiliza încă din start patru jucători sub 19 ani, reduta brăileană a clacat încă din minutul 10. Autorul golului a fost chiar unul dintre mânji, Andrei Comșa, puștiul de 18 ani fiind la prima reușită oficială în tricoul Unirii. Toma, care nu mai e de mult «Țâcă», a dublat avantajul și, în fine, la pauză Unirea a avut 3-1, gazdele beneficiind de aportul relaxat al altfel aprigului Ghinea, autor al unui autogol. În repriza secundă s-a dezlănțuit măcelul. Gazdele au mai înscris o singură... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 20:20 (3321 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Certitudini doar la nivelul plecărilor

Handbal, HCM Slobozia

Certitudini doar la nivelul plecărilor

S-a terminat și barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională la care, în premieră, nu a participat HCM Slobozia. Nu pentru că s-a salvat anticipat ci pentru că deja retrogradase... Nicio surpriză nu a brăzdat platitudinea competiției găzduită de Cisnădie. Danubius Galați și CSM Slatina au defilat și au rămas în primul eșalon, în vreme ce Neptun Constanța sau Știința București se vor număra printre adversarii din sezonul viitor al Sloboziei. Pentru echipa noastră începe reconstrucția lotului, iar primele semne rezidă din numărul tot mai mare de jucătoare care, o dată cu retrogradarea, aleg altă destinație. Toma, Marchidanu și Ivan rămân, pe moment, singurele handbaliste care 100% vor juca... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 19:05 (4837 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Săptămâna trecută, CS Amara a deplasat patru luptători la un turneu internațional desfășurat în localitatea Tărăcilă, din Republica Moldova. Au participat sportivi din Ucraina, Bulgaria, Moldova și România. Pentru ialomițeni cel mai bun rezultat a fost locul 2, ocupat la categoria 26 de kilograme de Alexandru Minea. La 48 de kilograme, Marian Subțirică s-a clasat pe locul 4. Alți doi luptători au ocupat locul 5. Este vorba despre George Teodorescu, la 29 kg și Gabriel Neagu, la 32 kg.... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 18:30 (2840 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Oină

Școala Gimnazială Sălcioara, la Cupa Ținutului Someșan

În paleta disciplinelor sportive practicate în județul nostru, la nivel profesionist sau amator, se numără și oina, sport 100% românesc din care se spune că s-au inspirat cei care au creat baseball-ul. Spre exemplu, Școala Gimnazială Sălcioara va deplasa, în perioada 2-3 iunie 2018, un lot de opt fete la Cupa Ținutului Someșan, care se desfășoară în localitatea Cașeiu din județul Cluj. La această competiție s-au înscris 16 echipe. «Prima dată am luat contact cu oina din postura de profesor la școala din Miloșești. Am continuat să predau această frumoasă disciplină sportivă la școala din Sălcioara și sunt bucuros să răspund invitației pe care mi-au adresat-o cei de la Cașeiu. Nu avem un obiectiv... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 17:05 (4030 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Flutură în vânt...

Flutură în vânt...

La sugestia cititorilor, vă oferim astăzi o mostră de dezinteres administrativ cras. În timp ce la evenimentele organizate cu prilejul celei de a XVIII-a ediții a Sărbătorilor Sloboziei primarul Adrian Mocioniu nu mai prididea să anunțe că a integrat Slobozia în Europa, la intrarea în oraș zdrențele uitate ale steagurilor Sloboziei și UE ofereau imaginea reală a integrării acestui târg de provincie în absolutul european. Nu dăm cu parul, că nu e edil să nu greșească. Dar măcar ați putea da dispoziție să fie date jos, domnule primar? Și dacă nu aveți bani de altele, promitem să vă cumpărăm noi ac și ață. Cum pentru ce? Ca să le coaseți...... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 16:45 (3041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Groapa de deșeuri periculoase inflamenază spiritele

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Decizia firmei Vivani Salubritate de a extinde depozitul de deșeuri periculoase din cadrul Depozitului Zonal a generat o reacție fără precedent. Joi, 17 mai 2018, în cadrul unei dezbateri publice, autoritățile slobozene au respins categoric solicitarea reprezentanților Vivani. Poziția oficială a autorităților a fost dublată de opoziția deschisă a slobozenilor prezenți la dezbaterea publică. Problema va fi tranșată în două săptămâni de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, care urmează să transmită un punct de vedere oficial privitor la legalitatea cererii.

Reacție fără precedent... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 14:05 (6192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

E oficial

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

Fără un plan de dezvoltare economică bine pus la punct, județul Ialomița se află în situația de a-și declara oficial intrarea în faliment. Din cauza încasărilor tot mai scăzute la bugetul local al județului, Ialomița este obligată trimestrial să se împrumute la bugetul statului pentru a acoperi plățile pensiilor. Valoarea împrumutului efectuat la finalul primului trimestru al acestui an depășește suma de 80 milioane de lei! De asemenea, Ialomița este printre județele care primește fonduri imense de la stat pentru plata asistaților sociali. Vestea proastă este că redresarea economică a județului se lasă așteptată, la fel cum se lasă așteptați și investitorii pe care oamenii politici aflați la cârma... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 10:50 (9570 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

aroganța Puterii

Caracterele slabe ajunse în funcții devin arogante. Știm, este un truism. Cum la fel de evident și banal este și faptul că Puterea te îmbată. Însă aroganța devine obositoare când se combină și cu nerozia. Undeva prin 2003, Adrian Năstase invita pe «cineva» să-i numere ouăle, aroganța sa fiind afișată chiar de la tribuna Parlamentului. A fost un moment de maxim al unei aroganțe ce, ulterior, avea să-l copleșească. Corect, alături de alte tare ale caracterului său, și aroganța lui Adrian Năstase a condus la prăbușirea acestuia... Revenind, în prezent, la jumătatea unei guvernări locale și centrale PSD constatăm reapariția aroganței tip Năstase. Acea aroganță a Puterii pe care, de altfel, o îmbrățișau... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 14:50 (4376 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Fără avize de la Ministerul Culturii

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Monumentul ecvestru din Piața Unirii a fost amplasat ilegal. Acuzația a fost făcută de către senatorul Gabi Ionașcu și se bazează pe răspunsul primit de către acesta din partea Ministerului Culturii. «Ei, și?! Ce risc?! O amendă de 10 mii de lei...» a declarat în replică primarul Adrian Mocioniu. Potrivit art. 298, Codul Penal, primarul Adrian Mocioniu se face vinovat de «neglijență în serviciu»...

Poveste fără sfârșit Saga amplasării statuii ecvestre a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia pare fără sfârșit. Într-o conferință de presă desfășurată vineri, 18 mai ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 11:05 (9014 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Aflat la prima expoziție de fotografie, unul dintre cei mai iscusiți meșteri din Slobozia, ne arată tuturor cât de frumoasă este România, văzută de sus, din vârf de munte... Pasionat de alpinism, Marian Avram a adus din expedițiile sale imagini cu cele mai frumoase peisaje montane din țara noastră.

Alpinistul din Bărăgan
Pe Marian Avram îl cunoaște tot orașul drept «meșterul-bun-la-toate». Montează, demontează și repară, cât ai clipi, problemele apărute la instalațiile sanitare și centralele din orice locuință. De mai bine de 30 de ani însă el străbate în lung și-n lat munții... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2018, 12:25 (4454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia promite 1500 mp de parcuri pentru copii acoperite cu covoare cauciucate. Primele două locații au fost deja finalizate în zona MB. «Vom reabilita, pe rând, fiecare dintre cartierele orașului!» a declarat Valeriu Roșca, șeful DADP Slobozia.

Locuri de joacă sigure DADP Slobozia a demarat la începutul acestei luni o amplă acțiune de reabilitare a locurilor de joacă pentru copii din oraș. Astfel, 1500 mp de paviment cauciucat va fi instalat până la sfârșitul acestei veri în locurile de joacă pentru copii. Valoarea acestei investiții se... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2018, 13:15 (5076 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica acestuia Ecaterina Maria Traicu au fost condamnați recent într-un dosar penal deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Sentința a fost dată la Tribunalul Călărași, instanță ai cărei judecători au stabilit ca Poienaru să fie condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare, în timp ce fiica sa a primit o pedeapsă 3 ani și 2 luni de închisoare cu suspendare, pentru un termen de încercare de 2 ani. Sentința nu este definitivă.

Prejudicii de aproximativ 4 milioane de lei
Dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2018, 16:25 (12035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Incompetență administrativă în formă continuată

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Primăria Slobozia a organizat ilegal cea de a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Pentru a ascunde această realitate, Primăria Slobozia a încheiat două contracte cu firma Forward Music Agency SRL, prin care a cedat ilegal terenul din imediata vecinătate a Bazinului de Înot Didactic. Ulterior, firma a subcontractat «realizarea evenimentului» firmei Palmyra Events din Târgoviște. Iar aceasta, pentru a evita rigorile legii, a închiriat «standuri de prezentare» la prețuri cuprinse între 5 și 20 mii de lei comercianților! Ca bonus, Primăria Slobozia a plătit peste 150 mii de lei (plus TVA) firmei Forward Music Agency pentru artiștii care au concertat în zilele de spectacol...

Curat ilegal, coane Mocioniu!... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:40 (5921 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10579 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Execuție ratată la PNL Slobozia

Liberalismul municipal în derivă

Execuție ratată la PNL Slobozia

Vineri, 18 mai 2018, PNL Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe care a avut drept scop excluderea consilierului local Avram George. Excluderea, anunțată public de către secretarul general al PNL, Dragoș Soare, s-a amânat din lipsă de cvorum. «PNL s-a confruntat cu multe situații de acest gen. Votul organizației e suveran...» a declarat acesta ulterior ședinței.

Din Soare n-au rămas decât dinții Vineri, 18 mai a.c., în cadrul unei conferințe de presă, secretarul general al PNL Ialomița, Dragoș Soare, a anunțat iminenta excludere a consilierului local George Avram din cadrul PNL ... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 20:05 (7268 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Agricola Borcea 5-2

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Meciul contra Agricolei Borcea, una dintre echipele codașe ale seriei, a fost neașteptat de dificil. Oaspeții antrenați de ex rapidistul Daniel Iftodi s-au dovedit extrem de tăioși pe atac, speculând erorile fundașilor slobozeni, dar nereușind din fericire să finalizeze. Una dintre imprudențe a fost și intrarea căpitanului Romeo Soare la un adversar, localizată de arbitru în interiorul careului și sancționată cu lovitură de pedeapsă. Ilie Gâță a marcat și a adus echipa călărășeană în avantaj. Acesta putea fi dublat până la pauză, dar tânărul Mihăiță Lemnaru și-a amintit că a pornit în fotbal ca fundaș central și a scos de pe linia porții o minge pe care scria gol. «La pauză am avut o discuție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 18:05 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4000 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4402 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5939 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8205 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4064 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...